* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 238 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna
 Temat postu: Co dalej z forum?
PostWysłany: Nie Lut 03, 2019 1:28 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: okolice Szczecina
Jako, że wielu wiernych użytkowników tego forum (w tym ja) zastanawia się co dalej, zakładam osobny temat, aby w nim dyskutować.

Ze swojej strony myślę, że jeżeli miałoby dojść do przeniesienia forum to tylko z migracja obecnych danych.

astroseba.pl

Temat postu: Re: Co dalej z forum?
PostWysłany: Nie Lut 03, 2019 1:30 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Oświęcim
Sebastian Ś. napisał(a):
Jako, że wielu wiernych użytkowników tego forum (w tym ja) zastanawia się co dalej, zakładam osobny temat, aby w nim dyskutować.

Ze swojej strony myślę, że jeżeli miałoby dojść do przeniesienia forum to tylko z migracja obecnych danych.

Trzeba nam dobrego informatyka, a pewnie ktoś się na tym zna na naszym forum.

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Lut 03, 2019 1:34 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Andrychów
Ja już dałem propozycję na wypadek utraty starego astromaniaka, zakładamy nowe forum na wzór obecnego i kontynuujemy dzieło.Nie wiem czy jest wśród nas jakiś konkretny informatyk który wie jak ugryźć temat, potrzebna jest już teraz fachowa porada na ten temat

ATM Columbus 20'', ATM AstroScope 14'', ATM Saturn 6'', Meade SCT 10'' modyfikowany, Intes MN 5", Orion SkyScanner 4",TS 25x100,SkyMaster Pro 20x80,TS 15x70, Zeiss, Nikon 10x50,Steiner 8x30,Canon 350 D i trochę dobrych szkiełek

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Lut 03, 2019 1:39 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Andrychów
Wydaje mi się że do prowadzenia forum trzeba wyznaczyć kilka osób mocno związanych z Januszem i forum astromaniaka, mam swoje typy ale jeszcze nie chce nic nikomu sugerować.

ATM Columbus 20'', ATM AstroScope 14'', ATM Saturn 6'', Meade SCT 10'' modyfikowany, Intes MN 5", Orion SkyScanner 4",TS 25x100,SkyMaster Pro 20x80,TS 15x70, Zeiss, Nikon 10x50,Steiner 8x30,Canon 350 D i trochę dobrych szkiełek

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Lut 03, 2019 1:39 pm 

Miejscowość: Nowy Sącz
To jest mało realne jeśli nie będzie dostępu do panelu hostingu , nie wspomne o haśle do bazy danych ...
Przenieść forum to nie takie proste bez tego wszystkiego ... patrzyłem na użytkowników i tylko 2 osoby mogą coś to zdziałać i są nimi śp. Janusz oraz Bokonon który był tu widziany
ostatnio w 2014 roku ... tylko te 2 osoby posiadają rangi Site Admin co oznacza że "mogą wszystko" pytanie do ilu uprawnień zostały ukrócone konta moderatorów ale sądzę że sporo...

Powiem tak ... to i tak za wcześnie aby cokolwiek kombinować ... domena się kręci sama w sobie tylko trzeba ją opłacić tak więc rodzina jak się pozbiera to zapewne bliscy
znajomi będą grzebać za hasłami ew. może śp. Janusz miał na komputerze zapisane swoje hasła i dane ... gdzieś ktoś wspominał że miał też swojego informatyka więc on może
też posiadać takie informacje (nie wiem czy to nie ta druga osoba o której pisałem wyżej)

Jeśli chodzi o bazy danych .. żaden problem jestem w stanie pomóc to przenieść na inny hosting oczywiście charytatywnie jak i wspomóc w uruchomieniu forum na nowo.
Ale jestem za tym żeby on pozostało tak jak jest - w tym forum jest jakaś magia po śp. Januszu ... tylko potrzebne będzie hasło oraz dane do bazy danych wtedy będzie można przenieść uprawnienia admina na osobę wyznaczoną i to jestem w stanie rozbić od ręki w 5 min nawet bez panelu administratora.....

Dajmy jeszcze czasu na żałobę .. myślę że w połowie lutego można będzie odgrzewać tego kotleta ....

komprez_ns@o2.pl
------------------------------------

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Lut 03, 2019 1:41 pm 
Awatar użytkownika

bolid25 napisał(a):
Wydaje mi się że do prowadzenia forum trzeba wyznaczyć kilka osób mocno związanych z Januszem i forum astromaniaka, mam swoje typy ale jeszcze nie chce nic nikomu sugerować.

Tylko w ten sposób to forum pozostanie w tej formie jaką chcemy aby była.

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Lut 03, 2019 1:45 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: okolice Szczecina
Nie jestem konkretnie frontend/web developerem ale w razie czego mogę w kwestiach technicznych pomoc.

astroseba.pl

PostWysłany: Nie Lut 03, 2019 1:48 pm 
Awatar użytkownika

Sebastian Ś. napisał(a):
Nie jestem konkretnie frontend/web developerem ale w razie czego mogę w kwestiach technicznych pomoc.

W razie czego, tak na wszelki wypadek można by było już kopiować to co jest obecnie dostępne na forum , aby nie było potem zaskoczenia jak forum zniknie z naszych oczu na monitorze.

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Lut 03, 2019 1:55 pm 

Mam kopiować ?

Oczywiście nie będzie to pełna kopia ... ponieważ do niektórych rzeczy nie ma dostępu ale treści powinny być zachowane ...

komprez_ns@o2.pl

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Lut 03, 2019 1:57 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Szuu odpowiedział mi. Zrzutka też go interesuje. Pzrekaże nasz wspólny datek jakby co.
Zacytuję mój post i odpowiedź Endriu z innego wątku.

Okroj napisał(a): :!:
To forum to dla mnie sens zaglądania do sieci.Też się dorzucę do utrzymania forum. Wten sposób Janusz będzie z nami na zawsze.

ekolog napisał: :!:
Ja już dzwoniłem do Szuu z pomysłem że wspólnie też wesprzemy dalsze istnienie forum jakąś kwotą ale chwilowo nie odbiera :)

Myślę, że poważne pomysły i oferty wsparcia warto już sygnalizować Annie U przez PW aby ona miała jasną sytuację za kilka(naście) dni.

Byłoby tragedią gdyby forum nagle przestało działać.

W takim przypadku niech ktoś kto tu tkwi sercem i twórczością założy na portalach społecznościowych grupę "Astromaniak"
W ostateczności ja to zrobię ale wcale nie mam ambicji na to. Wierzę, że ktoś z nas tutaj się znajdzie.
Oczywiście Anna U teraz i nadal pozostaje naszą najbardziej zaufaną osobą!
I ona też mogłaby założyć taką grupę przejściowego przetrwania/skrzykiwania się społeczności.

Co do ideii tego forum to przypomnę, (a tez pisał mi to na PW) że Janusz stosował zasadę:

O religii i polityce (zwłaszcza drażliwej - krajowej) nie piszemy.
Ponadto Janusz był typowym (w dobrym tego słowa znaczeniu) przedstawicielem środowiska Krakowskiego i dlatego na forum słusznie
nie puszczał wrzutek godzących w tradycyjne życie rodzinne (czyli fotki i dowcipy o frywolnych, rozwięzłych, skąpo ubranych osobach sobie darujmy).

Krótko mówiąc - postuluję utrzymanie stylu Astramaniaka jaki był i tak go widzę jak napisałem.

Endriu napisał: :!:

To nie takie proste przejąć to forum przez osoby trzecie , bo to forum jest częścią sklepu Astrokrak i było finansowane przez ten sklep, a na chwilę obecną działalność sklepu jest zawieszona , Więc kto ma teraz kompetencje w dalszym jego zarządzaniu i losami tego forum, niż były właściciel Śp. Janusz, Jeżeli nie wyznaczył on osoby kompetentnej, nic nie da się zrobić, chyba że rodzina jest współwłaścicielem sklepu. Jeżeli jednak nie, to dopiero spadkobiercy po Śp. Januszu będą mieli takie uprawnienia, ale to potrwa trochę czasu.

Jak można przejąć czyjeś konto forum w sposób legalny bez zgody właściciela , w celu jego dalszej kontynuacji , jak wszystkie związane z nim dane , również i te osobowe , są na jedną osobę , chyba że to forum ma jeszcze inne osoby uprawnione przez Janusza , do jego prowadzenia.

Pozdrawiam

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Lut 03, 2019 2:03 pm 

Puściłem kopie strony .... potrwa trochę ale będzie wrazie co ..

Natomiast zapiszcie sobie wszyscy wrazie czego adres : https://web.archive.org/web/20181221044 ... maniak.pl/

to kopia strony wykonana przez webarchive z 21 grudnia ... nowszej nie ma ale zawsze coś

komprez_ns@o2.pl

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Lut 03, 2019 2:08 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Jaworzno
Anka_U napisał(a):
Ciągle mam dostęp do panelu administracyjnego, jednak nie jestem w stanie prowadzić forum. Na pewno nie wysadzę go w powietrze. Sytuacja jest bardzo trudna. Nie wiem, kto jeszcze ma dostęp. I nie mam pojęcia, kto mógłby to wziąć na siebie tak, aby prowadzić dzieło Janusza w sposób, jaki on by sobie życzył, z pożytkiem dla wszystkich.
Jeszcze za wcześnie na ustalenia. Teraz jest czas żałoby. Zadzwonię do sklepu za jakiś czas i spróbuję coś ustalić.
Może jestem jedyną osobą, ale może ktoś jeszcze?

mam panel moderatora w dziale Zloty i obserwacje w Bieszczadach , tylko moderacja postów i nic więcej
uprawnienia zostały przypisane do mojego konta przez admina , nie posiadam jakichkolwiek loginów i haseł

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Lut 03, 2019 2:23 pm 

Jak już wspomniałem ... moderatorzy nic nie są w stanie zrobić ... ba ... pokuszę się że nawet jeśli będziemy posiadać konto administratora to nie wiem czy on będzie mógł w jakiś
sposób zrobić export bazy z poziomy strony ....

To są osoby które mogą nam odpowiedzieć na nasze obawy ... oczwyście 3 z 4

Załączniki:

komprez_ns@o2.pl
 Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Lut 03, 2019 2:56 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Jeśli p. Ania ma dostęp do FULL panelu administracyjnego to w można wykonać kopię bazy danych.
Pozostaje jeszcze dostęp do serwera FTP w celu zgrania plików.
Tylko jak taki temat miałby się do praw własnościowych/autorskich.
Chyba trzeba było to jakoś formalnie załatwić.
W przypadku technicznych problemów z prowadzeniem forum (phpBB/SMF) mogę wesprzeć swoją wiedzą.
Kiedyś prowadziłem/współprowadziłem kilka takich stron.
Nawiązując tylko do istnienia forum, najważniejsze jest zadbać o serwer (FTP + baza) oraz domenę.
Mając pełnomocnictwo można by się kiedyś pokusić o cesję.
Jeśli chodzi o domenę (astromaniak.pl) to koniec okresu rozliczeniowego wypada 2019.06.22 13:50:51.
ABONENT: ASTROKRAK
Tak więc jeśli ś. p. Janusz miał jednoosobową działalność, bez upoważnienia rodziny/innych osób, to trzeba chyba odczekać do procedury wyznaczenia spadkobiercy czy innego upoważnienia.

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Lut 03, 2019 2:58 pm 
Awatar użytkownika

Max napisał(a):
uprawnienia zostały przypisane do mojego konta przez admina , nie posiadam jakichkolwiek loginów i haseł
Max, masz dostęp do panelu administracyjnego?

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Lut 03, 2019 3:03 pm 
Awatar użytkownika

jgoluch napisał(a):
Jeśli p. Ania ma dostęp do FULL panelu administracyjnego to w można wykonać kopię bazy danych.
Nie wiem, czy mam dostęp do FULL, czy nie, choć wydaje mi się, że nie widzę wszystkiego. Mogę moderować wszystko, mogę banować, mogę zmieniać wygląd strony. Jednak nie mogę zobaczyć, kto jest adminem.
Może ktoś ma kontakt z Bokononem?
Prawa do forum ma rodzina - na pewno, ale to chyba nie jest czas, by zawracać żonie głowę.

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Lut 03, 2019 3:42 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Jeśli nie ma GRUP/RÓL użytkowników z "wyższymi" uprawnieniami, to jest jeszcze możliwość dodania pojedynczych uprawnień w profilu użytkownika. Czy masz taką opcję? Powinny być takie tabelki z różnymi uprawnieniami do przypisania.

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Lut 03, 2019 3:49 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wieś koło Łukowa, Lubelskie
HTTrack Website Copier - zrobi kopie strony taka jaka jest w momencie kopiowania. Każdy może ściągnąć sobie AM do siebie i moc odpalić go lokalnie, korzystać z zasobów wiedzy. Jednak taka kopia to tylko na potrzeby archiwum. Chyba za wcześnie o tego typu zmartwienia, z tego co słyszałem (czytałem tutaj) to do czerwca jest wszystko uregulowane i nie powinniśmy się o to martwić, ale lepiej mieć kopie treści, tak dla spokoju.
Mogę się mylić ale niedawno kopiowalem dwie stare strony firmowe tym programem i działa pięknie, jak ktoś chce to może sprawdzić.

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Lut 03, 2019 4:45 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Anna U napisała (w innym wątku):
"Z mojego poziomu chyba jest to niemożliwe. Mogę wejść w panel administracyjny, mam uprawnienia globalnego moderatora, ale nie jestem na tyle biegła, by cokolwiek zmieniać ani nawet nie wiem, czy jest to możliwe. Wydaje mi się również, że nie mam uprawnień, by mianować nowych moderatorów."

Na FB jest tak, że moderator nie może wyrzucić Administratora.
Tu pewnie jest podobnie, więc, jakbyś miała kiedyś niemożność moderowania forum przez dłuższy czas z racji jakichś obowiązków, to niewiele ryzykujesz próbując nadać komuś uprawnienia moderatora.

Co prawda od dawna był tu spokój (ktoś tylko raz wrzucał krypto-reklamę jakichś usług zadając niby niewinne pytanie) ale kto wie ...

Sądzę że masz jeszcze kontakty (telefony) i rozeznanie w ludziach tego forum - było nie było nawet na obserwacje zaćmienia słońca jeździłaś z astro-zakręconymi itp.

Pozdrawiam

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Lut 03, 2019 4:55 pm 
Awatar użytkownika

jgoluch napisał(a):
Jeśli nie ma GRUP/RÓL użytkowników z "wyższymi" uprawnieniami, to jest jeszcze możliwość dodania pojedynczych uprawnień w profilu użytkownika. Czy masz taką opcję? Powinny być takie tabelki z różnymi uprawnieniami do przypisania.
O, może i mogę, choć głowy nie dam. Na razie poczekajmy. Jestem w kontakcie z Bogusiem J. i będziemy myśleć, co dalej.

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Lut 03, 2019 5:01 pm 
Awatar użytkownika

ekolog napisał(a):
Sądzę że masz jeszcze kontakty (telefony) i rozeznanie w ludziach tego forum - było nie było nawet na obserwacje zaćmienia słońca jeździłaś z astro-zakręconymi itp.
I nadal jeżdżę. To nadmiar innych spraw mnie odciągnął od forum.
Teraz mam prośbę, byście się nie kłócili, nie spamowali :) i z czasem zapadną decyzje co do forum. Piszcie uważnie, by nie było konieczności przenoszenia postów i łączenia tematów. Mój czas jest ograniczony. Myślę, że w ciągu miesiąca coś się wyklaruje. Giełda działa nadal, wszystko działa nadal. Jeśli tematy nie będą zamykane, a powinny, to wybaczcie. Ogólnie proszę o wyrozumiałość i zrozumienie sytuacji.

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Lut 03, 2019 6:12 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Łódź
lolak89 napisał(a):
do czerwca jest wszystko uregulowane i nie powinniśmy się o to martwić

Do czerwca jest opłacona domena, czyli mówiąc po ludzku prawo do używania adresu astromaniak.pl - akurat kwestia domeny jest mniejszym problemem, bo zawsze można użyć innego adresu w razie jakby coś. Problemem dużo większym jest dostęp do serwera, na którym to wszystko jest zapisane, bez haseł admina nie bardzo jest nawet jak sprawdzić do kiedy ten serwer jest opłacony. A jeśli dostęp do niego zostanie wyłączony, to wszystkie dane zostaną skasowane (może nie od razu, ale po jakimś czasie na pewno), forum jako takie przestanie istnieć i nie będzie tego jak odtworzyć. Można będzie oczywiście stworzyć nowe forum, ale to będzie start od zera - a tego chyba wszyscy chcieliby uniknąć. Tak więc priorytetem jest znalezienie kogoś, kto ma ten dostęp administracyjny do serwera z danymi, lub uzyskanie (od rodziny?) haseł używanych przez Janusza - wiadomo, nie w tym momencie, ale też nie ma co z tym przesadnie zwlekać, bo może się okazać, że będzie za późno.
Zastanawiałem się też nad tym, jak to rozwiązać od strony formalnej. Do tej pory działanie forum było finansowane przez firmę Janusza; pogadam jeszcze z prawnikiem na ten temat, ale generalnie prawa zarówno do firmy jak i wszystkiego, co pod nią podlega (w tym do forum) spłyną na rodzinę i to własnie rodzina będzie władna podejmować jakiekolwiek decyzje - chyba, że Janusz spisał jakiś testament, w którym swoją wolę w tej kwestii jakoś sprecyzował. Problem z tym jest taki, że sformalizowanie tego potrwa jakiś czas (sąd musi orzec o nabyciu spadku itp.) - i może się tak zdarzyć, że zanim to nastąpi, to niestety serwer zostanie wyłączony. Nie wiadomo też, czy spadkobiercy Janusza będą chcieli kontynuować działanie firmy, ale nawet jeżeli tak, to przecież nie mają obowiązku płacenia za utrzymanie forum (bo trzeba mieć świadomość, że choć my jako użytkownicy tego nie odczuwaliśmy, utrzymanie forum nie jest darmowe - do tej pory płacił za to Janusz, czy raczej jego firma).
No i tu właśnie dochodzimy do kwestii finansowania forum i zarządzania nim - wiadomo, że z zebraniem pieniędzy na opłaty nie będzie problemu (jak każdy się zrzuci po kilka złotych na rok, to spokojnie wystarczy), ale też należałoby to odpowiednio sformalizować, choćby po to, żeby nie mieć potem problemów z urzędem skarbowym. Należałoby też w sposób formalny uzyskać prawa do używania nazwy, bazy danych itp. Obciążenie takim obowiązkiem pojedynczej osoby byłoby mocno problematyczne, szczególnie, jeśli wszystko to miałoby funkcjonować nieformalnie. Myślę, że najsensowniejszym rozwiązaniem byłoby powołanie do życia stowarzyszenia, którego celem byłoby kontynuowanie działalności Janusza na rzecz popularyzacji astronomii amatorskiej ogólnie oraz zapewnienia działania tego forum w szczególności. W ten sposób finansowanie działania forum mogłoby bazować np. na składkach członkowskich (więc byłoby to bezproblemowe pod względem formalnym). Należałoby powołać kilkuosobowy zarząd (najlepiej spośród ludzi blisko związanych z Januszem i dobrze Go znających), który miałby dostęp administracyjny do wszystkiego (plus ewentualnie wyznaczyć dodatkowo jakiegoś admina) - to pozwoliłoby też uniknąć w przyszłości sytuacji takich jak teraz, że tak naprawdę jeden człowiek utrzymuje to wszystko samodzielnie i gdy go zabraknie z jakichkolwiek przyczyn, to całość staje pod znakiem zapytania.

PostWysłany: Nie Lut 03, 2019 6:21 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: okolice Kalisza i Ostrowa Wlkp.
Ja tylko Wam opowiem jedną ważną rzecz która dotyczy przyszłości forum. Rozmawiałem o tym osobiście z Panem Januszem. Cytuję naszą rozmowę tak jak ja pamiętam:

"Janusz, jestem wierny astromaniakowi bo jest bardzo przejrzyste i bardzo proste w użytkowaniu. Nic się nie zmienia od lat. Bardzo irytują mnie fora, które coraz bardziej przypominają facebooka. A to jest wyjątkowe, inne. Nie ma w nim żadnych dziwnych polubień postów, nie jest zaśmiecone jest po prostu proste. To jest forum z duszą, czysto astronomiczne. Wiele się z niego nauczyłem.
Na to Janusz:
I tak ma być. O to się nie martw. Ja nie pozwolę zmienić tego forum w facebooka ani nic pseudo podobnego. Ono ma być takie jak mówisz: czyste przejrzyste i czytelne. Także żadnych zmian nie mam zamiaru wprowadzać. Bo to bezużyteczne."

To jak nowy administrator odbierze te słowa pozostawiam jemu. Nie wiem czy ktokolwiek inny teżmiał taką rozmowę?

Zeiss Asiola 63/420

PostWysłany: Nie Lut 03, 2019 6:45 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Lublin
daniel napisał(a):
Ja tylko Wam opowiem jedną ważną rzecz która dotyczy przyszłości forum. Rozmawiałem o tym osobiście z Panem Januszem. Cytuję naszą rozmowę tak jak ja pamiętam:

"Janusz, jestem wierny astromaniakowi bo jest bardzo przejrzyste i bardzo proste w użytkowaniu. Nic się nie zmienia od lat. Bardzo irytują mnie fora, które coraz bardziej przypominają facebooka. A to jest wyjątkowe, inne. Nie ma w nim żadnych dziwnych polubień postów, nie jest zaśmiecone jest po prostu proste. To jest forum z duszą, czysto astronomiczne. Wiele się z niego nauczyłem.
Na to Janusz:
I tak ma być. O to się nie martw. Ja nie pozwolę zmienić tego forum w facebooka ani nic pseudo podobnego. Ono ma być takie jak mówisz: czyste przejrzyste i czytelne. Także żadnych zmian nie mam zamiaru wprowadzać. Bo to bezużyteczne."

To jak nowy administrator odbierze te słowa pozostawiam jemu. Nie wiem czy ktokolwiek inny teżmiał taką rozmowę?

Daniel, święta racja. Taka konstrukcja forum jest najlepsza i najczytelniejsza.

O kontynuację Astromaniaka się nie martwię, jest tu tyle wspaniałych ludzi, którym na tym zależy, że jestem spokojny.

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Lut 03, 2019 8:57 pm 
Awatar użytkownika

Krzysztof z Bagien napisał(a):
Myślę, że najsensowniejszym rozwiązaniem byłoby powołanie do życia stowarzyszenia, którego celem byłoby kontynuowanie działalności Janusza na rzecz popularyzacji astronomii amatorskiej ogólnie oraz zapewnienia działania tego forum w szczególności.

Kurczę, to jest całkiem fajny pomysł... :) Nad całością czuwałaby grupa ludzi, decyzje podejmowałoby się na zasadzie głosowania, więc jest małe ryzyko, że ktoś indywidualnie zacząłby realizować jakieś swoje wizje, itp. Tylko że stowarzyszenie jest trochę kłopotliwe od strony prawnej - po pierwsze, potrzeba bodajże minimum 13 osób (zarząd plus komisja rewizyjna i sąd koleżeński), po drugie, konieczność robienia zebrań walnych (bodajże co 4 lata...?) i sprawozdawczych (bodajże co 2 lata), po trzecie - do podjęcia uchwał w drodze głosowań na ww. zebraniach potrzebna jest obecność minimum 2/3 członków - a to może być problematyczne, biorąc pod uwagę, że mieszkamy w różnych, często odległych miejscach (ale da się to ogarnąć nawet gdy na zebranie przychodzi mniej członków niż potrzeba do quorum). Ponadto trzeba się rejestrować w KRS (trochę papierów do wypełnienia) i prowadzić księgowość (zależnie od skali finansowej - albo nawet zwyczajnie w zeszycie w kratkę :), albo bardziej poważnie, np. przy pomocy księgowego/księgowej).

Od kilkunastu lat działam w takim hobbystycznym stowarzyszeniu, więc mniej-więcej wiem, jak to wygląda - bardzo ułatwia sprawę zamieszkiwanie większości członków w jednym miejscu, albo przynajmniej w miarę niedaleko od siebie (typu max. 100 km). Ale pomysł jest wg mnie wart rozważenia :)

Lornetki: Fujinon 10x50, Fujinon 16x70 | żuraw dwulornetkowy

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 238 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości