* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 238 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna
 Temat postu: Re: Co dalej z forum?
PostWysłany: Nie Lut 03, 2019 9:05 pm 
Awatar użytkownika

daniel napisał(a):
Ja tylko Wam opowiem jedną ważną rzecz która dotyczy przyszłości forum. Rozmawiałem o tym osobiście z Panem Januszem. Cytuję naszą rozmowę tak jak ja pamiętam:

"Janusz, jestem wierny astromaniakowi bo jest bardzo przejrzyste i bardzo proste w użytkowaniu. Nic się nie zmienia od lat. Bardzo irytują mnie fora, które coraz bardziej przypominają facebooka. A to jest wyjątkowe, inne. Nie ma w nim żadnych dziwnych polubień postów, nie jest zaśmiecone jest po prostu proste. To jest forum z duszą, czysto astronomiczne. Wiele się z niego nauczyłem.
Na to Janusz:
I tak ma być. O to się nie martw. Ja nie pozwolę zmienić tego forum w facebooka ani nic pseudo podobnego. Ono ma być takie jak mówisz: czyste przejrzyste i czytelne. Także żadnych zmian nie mam zamiaru wprowadzać. Bo to bezużyteczne."

To jak nowy administrator odbierze te słowa pozostawiam jemu. Nie wiem czy ktokolwiek inny teżmiał taką rozmowę?

Też rozmawiałem z Januszem na ten temat i nie pamiętam dokładnie słów, ale odniosłem bardzo podobne wrażenie.

Wydaje mi się że nie ma co przekombinowywać. Jeśli serwer jest opłacony to należy przedłużyć okres abonamentu, podobnie jak domenę. Oczywiście zawsze warto zrobić backup, o ile nie jest robiony z automatu przez hosting. Natomiast jeśli forum działa dobrze, to nie ma co go przenosić. Można ewentualnie coś w wolnej chwili ulepszyć (np. wykupić certyfikat SSL).

Siedzę we frontendzie/backendzie ponad 15 lat więc gdyby była potrzeba to służę pomocą.

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Lut 03, 2019 10:19 pm 

Miejscowość: znikam
Oglądając zdjęcia co w innym temacie Janusz z latami się zmieniał, pewnie za mocno w pracę , hobby angażował się. Nie można było jednoosobowo aż tak mocno pracować .

http://zbig.fora.pl/

PostWysłany: Nie Lut 03, 2019 10:20 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olsztyn
Z dnia na dzień forum nie zginie.

Proponuję spokój i wstrzemięźliwość w kwestii przyszłości.

Oczywiście żywię nadzieję, że JANUSZ życzyłby sobie kontynuację...

Nie mniej jednak decyzja jest/leży w gestii jego spadkobierców... bo mimo, że to podmiot współtworzony przez forumowiczów.. to jednak uruchomiony/zarządzany/utrzymywany przez ś.p. Janusza i będący też jego własnością.

Kopiowanie danych... (nawet przez zaufanego członka forum i ze statusem admina) nie jest jednoznaczne z pozwoleniem na posługiwanie się nimi przez inną osobę...

http://www.bimak.pl

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Lut 03, 2019 10:39 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Jaworzno
Anka_U napisał(a):
Max napisał(a):
uprawnienia zostały przypisane do mojego konta przez admina , nie posiadam jakichkolwiek loginów i haseł

Max, masz dostęp do panelu administracyjnego?

Niestety nie , panel moderatora widzę tylko w dziale Zloty w Bieszczadach
w innych działach mam status zwykłego użytkownika

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Lut 04, 2019 12:10 am 

Miejscowość: delokalizacja...
A co będzie z nowymi użytkownikami? Wydaje mi się, że Pan Janusz ręcznie ich zatwierdzał po rejestracji.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Lut 04, 2019 9:36 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Przysietnica: PTMA Warszawa
Ja na razie czekam i obserwuję robiąc swoje, co mam robić i będę robił nadal do póki Forum będzie istniało, chociaż wchodząc każdego dnia czuję smutek i tak jak by mi kogoś brakowało. :cry:

Kiedy obserwujesz nocne niebo pełne gwiazd – Widzisz samego siebie. Astronomia to matka nauk i nie tylko- kamery CCD Tayama, Sony Acuter, Atik. lornetka 15x50 USSR.Refraktor paralaktyczny 60/900.Synta 6''OTA Sky-Watcher SK804A, Obrotowy Globus nieba

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Lut 04, 2019 9:56 am 

Miejscowość: Nowy Sącz
Jak już wspominałem ... nie ma sensu kopiować forum bo wrzuciłem tu stronę wcześniej link do kopii strony na webarchive więc forum jako tako nie zniknie z dnia na dzień.

A co do uprawnień .. to nie słuchacie ... kopia nic nie da , nawet uprawnienia admin site na forum nie pozwolą zrobić kopii strony a najbezpieczniej jest wykupić nowy hosting przez
"nowo wybrany zarząd" i tam utrzymywać stronę bo w tej chwili to stoi na:

role: S-NET Hostmaster
address: S-NET Sp. z o.o.
address: J. Lea 114
address: 30-133 Krakow
address: Poland
phone: +48 12 3780029
fax-no: +48 12 3780028

A domena jest utrzymywana z :

DOMAIN NAME: astromaniak.pl
registrant type: organization
nameservers: ns1.bajt.krakow.pl.
ns2.bajt.krakow.pl.
created: 2005.06.22 13:50:51
last modified: 2018.07.31 12:48:17
renewal date: 2019.06.22 13:50:51

REGISTRAR:
Consulting Service Sp. z o.o.
ul. Domaniewska 35A lok.1B
02-672 Warszawa
Polska/Poland
+48.221238080
domeny@ConsultingService.pl

Wytłuściłem drukiem datę kiedy forum padnie jak nic w tej kwestii nie poczynią właściciele tak więc jeszcze trochę czasu jest ...

Jedną jedyną opcją pełnej władzy nad forum jest login oraz hasło do hostingu oraz baz danych ...

komprez_ns@o2.pl
------------------------------------

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Lut 04, 2019 10:26 am 

Miejscowość: Żukowo (Kaszuby)
Tak sobie myślę, że osoby, które znały Janusza i najlepiej Jego Rodzinę, powinny się skontaktować z Rodziną.
Ale bez pośpiechu, tu trzeba wykazać się dużym taktem...

Myślę, że byłoby dobrze, aby kontynuować to co Janusz stworzył, aby wiedza tu zgromadzona nie zniknęła.
Wielkich pieniędzy nie potrzeba na hosting, myślę, że gdy padnie hasło 'potrzeba pieniędzy na utrzymanie forum', to damy radę.

Jeśli są wśród moderatorów ludzie, którzy chcą poprowadzić to dalej, jest nadzieja, że się uda.
Powodzenia.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Lut 04, 2019 10:32 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Andrychów
Tu trzeba powołać sztab ludzi którzy w zależności od posiadanego wolnego czasu będą mogli moderować i prowadzić forum. W każdej dziedzinie ktoś mocny się znajdzie i mógłby prowadzić dany dział tak aby forum zaczęło żyć, normalnie funkcionować

ATM Columbus 20'', ATM AstroScope 14'', ATM Saturn 6'', Meade SCT 10'' modyfikowany, Intes MN 5", Orion SkyScanner 4",TS 25x100,SkyMaster Pro 20x80,TS 15x70, Zeiss, Nikon 10x50,Steiner 8x30,Canon 350 D i trochę dobrych szkiełek

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Lut 04, 2019 10:49 am 

Proponuję do nazwy forum dodać ..... imienia Janusza Płeszki

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Lut 04, 2019 11:27 am 

Miejscowość: Kraków
W razie czego też oferuję swoją pomoc ze strony technicznej, frontend i backend (w tym bazy danych).

Myślę, że najsensowniej jest po prostu przedłużyć hosting i dzierżawy domeny.Co do SSL to można rozważyć zmianę na darmowy Let's Encrypt. Warto by zmienić dane konta admina (Janusza) na kogoś aktywnego na forum - przypuszczam, że da się to zrobić edytując bazę danych. Dostęp do bazy da się jakoś uzyskać od firmy hostującej -> pewnie rodzina by miała taką możliwość, w swoim czasie można o tym porozmawiać.

pozdrawiam
Mariusz

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Lut 04, 2019 11:47 am 
Awatar użytkownika

mkowalik napisał(a):
A co będzie z nowymi użytkownikami? Wydaje mi się, że Pan Janusz ręcznie ich zatwierdzał po rejestracji.
I nadal są zatwierdzani.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Lut 04, 2019 12:20 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Lublin
mkowalik napisał(a):

To jest bardzo dobry pomysł.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Lut 04, 2019 12:32 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Maciek_Cz napisał(a):
mkowalik napisał(a):

Też tak uważam.
Pozdrawiam

Załączniki:

PostWysłany: Pon Lut 04, 2019 1:03 pm 

Miejscowość: Poznań
ekolog napisał(a):
Maciek_Cz napisał(a):
mkowalik napisał(a):

Też tak uważam.
Pozdrawiam

Świetny pomysł i dobrze to wygląda. Poza tym jest duza szansa, że nowi użytkownicy, niekoniecznie znający Pana Janusza zainteresują się skąd ta nazwa i zaczną szukać informacji na Jego temat.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Lut 04, 2019 1:38 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Silesia Superior
Domyślam się jakimi emotikonkami Janusz skwitowałby taki pomysł :arrow: :? :roll:

Wiadomo, że jeżeli Astrokrak i Astromaniak to Janusz. Prosto, czysto i przejrzyście, pamiętajcie. Zamiast rombu w logo lepiej wstawić awatar szefa (na rok lub dłużej), w ten sposób Janusz będzie na nas symbolicznie spoglądać na forum. A na samym poczatku w linkach na górze "polski apod, symulator teleskopu..." wstawić link Założyciel do strony forumowej o Januszu, zdjecia, sylwetka, rola w środowisku astro. Można też w taki sposób podlinkować awatar z loga forum.

Oczywiście jeżeli rodzina zdecyduje przekazać los forum w ręce przyjaciół, użytkowników.

PostWysłany: Pon Lut 04, 2019 3:41 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Oświęcim
Bez przesady , bo za chwilę będą tu obchodzić miesięcznice , Janusz jest w pamięci starych Astromaniaków i moim zdaniem to wystarczy , Nazywanie forum czyimś imieniem , to już chyba nie pasuje , zapewne Janusz nigdy by się na to nie zgodził , tym bardziej że nowi użytkownicy nie będą wiedzieć o co chodzi , Forum imienia Janusza , jak oni odbiorą taką nazwę , a to może z biegiem czasu narazić na śmieszki czy drwiny przez nowych użytkowników. Nie spotkałem jeszcze w internecie jakiegoś forum nazwanego czyimś imieniem.

Prędzej się przyjmie jakaś grafika w panelu głównym, przypominająca Janusza , będzie bardziej skromnie i wyraziście.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Lut 04, 2019 4:18 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Przysietnica: PTMA Warszawa
Nie zgadzam się Wami ja bym nic nie zmieniał żadnych grafik niech zostanie takie Forum, jakie jest, na dodawanie imienia Ś. P Janusza też się nie zgadzam, niech zostanie w naszej pamięci taki, jaki był, dla nas nie odszedł na wieki, każdej nocy będzie na pewno przy każdym. Ważne jest byśmy nie stracili Astromaniaka, dajmy czas rodzinie niech oni zadecydują, co zrobić, teraz jest czas przykry dla nas smutny, Ś. P Janusz nie chciałby, aby my coś tu zmieniali, dla mnie był prosty chłop taki zwykły, został nam Astromaniak i mam nadzieję, że za pół roku będziemy nadal używać pisać, Jedynie, co bym chciałby Astromaniak nie został zapomniany, by nikt z niego nie odchodził, i tak jak pisałem niech rodzina zadecyduje a my poszanujmy ich wolę tak samo, bo oni najbardziej będą odczuwać brak.

Kiedy obserwujesz nocne niebo pełne gwiazd – Widzisz samego siebie. Astronomia to matka nauk i nie tylko- kamery CCD Tayama, Sony Acuter, Atik. lornetka 15x50 USSR.Refraktor paralaktyczny 60/900.Synta 6''OTA Sky-Watcher SK804A, Obrotowy Globus nieba

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Lut 04, 2019 5:14 pm 

Bardzo rozsądny głos Pawła, - tak uważam.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Lut 04, 2019 5:43 pm 

endriu624 napisał(a):
Bez przesady , bo za chwilę będą tu obchodzić miesięcznice

Endriu przegiąłeś z tą miesięcznicą.

Ja uważam, że jak forum zostanie to założyciel powinien zostać w jakiś sposób upamiętniony. Można założyć jakąś podstronę / dział typu historia forum, astro-wspominki czy podobnie i żeby było w nim parę słów o Januszu, jako założycielu, żeby można było znaleźć tam zdjęcia itd., relacje ze zlotów i żeby to nie zginęło po kilku latach jak często giną zdjecia i szkice z działu astrofoto i innych.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Lut 04, 2019 7:49 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olsztyn
Ludzie... opamiętajcie się...

Janusz jeszcze nie pożegnany...

a wy zastanawiacie się co zmienić w forum, jak je nazwać, czy ma być tak czy siak.

może skupcie się TERAZ na czymś innym.

dziękuję.

http://www.bimak.pl

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Lut 04, 2019 8:46 pm 
Awatar użytkownika

arek_ol napisał(a):
Ludzie... opamiętajcie się...

Janusz jeszcze nie pożegnany...

a wy zastanawiacie się co zmienić w forum, jak je nazwać, czy ma być tak czy siak.

może skupcie się TERAZ na czymś innym.

dziękuję.

Zgadzam się z przedmówcą. Bardzo to haniebne .Całe szczęście, że nie od Was to zależy co się stanie z Astromaniakiem!

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Lut 04, 2019 8:56 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Przesada w każdą stronę jest zła.
Wątek ma sensowny tytuł i wypowiedzi nacechowane troską o dzieło Janusza i społeczność jaką tu stworzył, zarazem szacunkiem dla jego osoby i chęcią by jakoś tu pamięć o nim i jego dorobek trwały są moim zdaniem akceptowalne.
I tak nic tu nie decydujemy tylko podpowiadamy co nieco i pokazujemy potencjalnym decydentom jak sytuacja wygląda od strony astromaniaków,
a oni dowiedzą się o tym dopiero jak będą mieli na to czas, ochotę i w miarę spokojną głowę.

Pozdrawiam

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Lut 04, 2019 9:04 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Andrychów
Dokładnie, nie ma nic w tym złego że sobie na ten temat rozmawiamy, nikt nie ma złych intencji wszyscy z troską patrzą w przyszłość forum. Lepiej działać za wczasu jak by miało być za późno i cały dorobek Janusza i reszty użytkowników którzy pisali tu przez grube lata poszedł na marne. Decyzję pewnie podejmie ktoś inny ale może w oparciu o nasze zdanie będzie to decyzja z pożytkiem dla wszystkich.

ATM Columbus 20'', ATM AstroScope 14'', ATM Saturn 6'', Meade SCT 10'' modyfikowany, Intes MN 5", Orion SkyScanner 4",TS 25x100,SkyMaster Pro 20x80,TS 15x70, Zeiss, Nikon 10x50,Steiner 8x30,Canon 350 D i trochę dobrych szkiełek

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Lut 04, 2019 9:43 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Liverpool
Co do zmian na forum to nie mam zdania, ale myślę, że ktoś wkrótce mógłby zacząć edytować nową stronę na Wikipedii, bo jest o kim i o czym pisać.

Kiedy wpisałem z ciekawości Imię i Nazwisko, to wysoko pojawił się wątek upamiętniający na astropolis.pl i artykuł w Uranii. Wpisanie tezgoż wprost w Wiki owocuje odwołaniem do Biblioteki Uranii, gdzie można znaleźć info o publikacjach.

Bardzo proszę o rozważenie tej propozycji.

Bresser Messier 10" F/5 "kAZik" | ES 25 70°, SP 25, Vixen SLV 6 | 2" x2 ED | O-III, UV/IR, ND5.0, f.polar. | Sony a330, MS LifeCam Studio
astrovroobel.wordpress.com
https://www.youtube.com/channel/UC9AMgm ... uP65-SghPA

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 238 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Seyv oraz 5 gości