* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 238 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna
 Temat postu: Re: Co dalej z forum?
PostWysłany: Pon Lut 04, 2019 9:45 pm 

Miejscowość: Tuszyn [pod Łodzią]
Ja skromnie powiem że forum zginie jeśli zniknie nazwa Astromaniak.Oczywiście nie mam nic przeciwko by persona Janusza się pojawiła odpowiedniej formie na stronie głównej.

GSO-12".Intes Micro Alter MN-76- 180/1080 .Tał 100 rs, Mak-102.Bino Nikon 2 szt.Coronado SM 70,Powermate x2,5 .Pentax-7mm.,TV Plossl 8mm - 10,5 mm -13mm.Meade 9,7mm 4000, Ethos - 13mmm, U Konig- 32mm.

PostWysłany: Pon Lut 04, 2019 9:47 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Andrychów
Też nie jestem za wprowadzeniem jakichkolwiek zmian,najlepiej jak zostanie po staremu, bez dziwnych poprawek. Najważniejsze aby forum przetrwało i znaleźli się ludzie którzy nim właściwie pokierują.

ATM Columbus 20'', ATM AstroScope 14'', ATM Saturn 6'', Meade SCT 10'' modyfikowany, Intes MN 5", Orion SkyScanner 4",TS 25x100,SkyMaster Pro 20x80,TS 15x70, Zeiss, Nikon 10x50,Steiner 8x30,Canon 350 D i trochę dobrych szkiełek

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Lut 04, 2019 11:49 pm 
Awatar użytkownika

Vroobel napisał(a):
Co do zmian na forum to nie mam zdania, ale myślę, że ktoś wkrótce mógłby zacząć edytować nową stronę na Wikipedii, bo jest o kim i o czym pisać.

Kiedy wpisałem z ciekawości Imię i Nazwisko, to wysoko pojawił się wątek upamiętniający na astropolis.pl i artykuł w Uranii. Wpisanie tezgoż wprost w Wiki owocuje odwołaniem do Biblioteki Uranii, gdzie można znaleźć info o publikacjach.

Bardzo proszę o rozważenie tej propozycji.

Naprawdę, niech to ktoś zrobi. Różne, żyjące miernoty polityczne mają swoje hasła za życia, więc tym bardziej Januszowi się należy. Doceniajmy ludzi.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lut 05, 2019 2:13 am 

"Bez przesady , bo za chwilę będą tu obchodzić miesięcznice"... nie chciałem nic pisać w taki temacie, bo trzeba czasu żeby z tym co się stało jakoś się pogodzić... ale taki wpis ?

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lut 05, 2019 7:06 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Oświęcim
marek70 napisał(a):
"Bez przesady , bo za chwilę będą tu obchodzić miesięcznice"... nie chciałem nic pisać w taki temacie, bo trzeba czasu żeby z tym co się stało jakoś się pogodzić... ale taki wpis ?

To jest ostrzeżenie przed nadmiernym uwielbieniem z nutą przesady gdzie pisałem wcześniej źe Janusz pewnie w swojej skromności pewnie by sobie nie źyczył takiego upamientnienia, ja straciłem całą rodzinę łącznie z bratem w przeciągu kilku lat. Każdy w swojej rodzinie ma własne rodzinne tragedie bo śmierć to normalna kolej żeczy .
Każdy z nas uczci Janusza na swój sposób .

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lut 05, 2019 8:33 am 
Awatar użytkownika

Nie sądzę, by groziło nam "nadmierne uwielbienie". A nawet, jeśli tu się teraz pojawia, to jest to zrozumiałe i należy dać ludziom wyrazić swoje emocje.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lut 05, 2019 8:46 am 

Miejscowość: Kraków
upamiętnienie forum imieniem jego twórcy to w moim odczuciu dobry pomysł. Jest to pokazanie, że postawy które reprezentował Janusz są dla nas wartością - a że są to pokazuje sąsiedni wątek na tym forum. Nie chodzi o jakieś przesadne uwielbienie ale uznanie zasług. Zawsze można jeszcze w tej sprawie zrobić głosowanie.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lut 05, 2019 12:32 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
IMO bardzo dobry pomysł ze zmianą logo.
Tylko ja dodałbym "im. Janusza Płeszki" pod nazwą forum.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lut 05, 2019 4:50 pm 

Miejscowość: Andrychów
jgoluch napisał(a):

Myślę że o takich sprawach ma prawo decydować tylko rodzina bo to forum ( a na pewno domena ) były własnością Janusza.

Odnośnie przesadyzmu .... ciekaw jestem ile osób z form zapali Januszowi lampkę w święto zmarłych albo wspomni o nim w jakikolwiek sposób, jak fala emocji opadnie ....

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lut 05, 2019 4:53 pm 

Miejscowość: delokalizacja...
Mateusz F napisał(a):
takich sprawach ma prawo decydować tylko rodzina bo to forum ( a na pewno domena ) były własnością Janusza.

To była/jest luźna dyskusja i na pewno nikt z nas nie będzie za Rodzinę Janusza decydował co mają zrobić z forum. Niepotrzebnie włączacie emocje.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lut 05, 2019 10:07 pm 
Awatar użytkownika

Mateusz F napisał(a):
jgoluch napisał(a):

Myślę że o takich sprawach ma prawo decydować tylko rodzina bo to forum ( a na pewno domena ) były własnością Janusza.

Odnośnie przesadyzmu .... ciekaw jestem ile osób z form zapali Januszowi lampkę w święto zmarłych albo wspomni o nim w jakikolwiek sposób, jak fala emocji opadnie ....

Widziałem, że powstał temat pomocowy dla rodziny Janusza.
A może zastanawialiście się Koledzy ile jest warte forum Astromaniak? Starte, popularne domeny mogą iść za 20.000, 40.000, a może i 50.000 zł. Zależy od kupca.
Teraz pomyślcie co by wolał Janusz. Czy np. chciał by by jego forum służyło Astromnniakom jako dobro publiczne, czy np. aby jakiś czerpiący zysk z astronomii biznesmen nabył prawa do domeny i zapłacił rodzinie Janusza równowartość średniej klasy samochodu!
Czy może ktoś kto zna rodzinę Janusza uświadomił im faktyczną wartość portalu? To było by w porządku IMHO!
Co byście woleli, gdyby np. po Waszej tragicznej śmierci, Wasza rodzina była by przyparta do muru, bez środków do życia: oddać cenny portal w darze czy np. sfinansować dzieciom studia?
Bo to co tu się dzieje to wygląda mi rozporządzanie cudzą własnością. Zdajcie sobie z tego sprawę, prawda?

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lut 05, 2019 10:47 pm 

acardia napisał(a):
Bo to co tu się dzieje to wygląda mi rozporządzanie cudzą własnością. Zdajcie sobie z tego sprawę, prawda?

Mylisz się. Nikt tu niczym nie rozporządza. Jest to luźna dyskusja. Rodzina Pana Janusza podejmie decyzję najkorzystniejszą dla siebie i pewnie większość z nas, jak nie wszyscy trzymają kciuki żeby wybrali najlepiej.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lut 05, 2019 10:53 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Rzeszów
Uszanujmy rodzinę zmarłego Janusza . Przyjdzie czas że podejmie decyzję co do dalszego funkcjonowania forum .
Na dzień dzisiejszy jakiekolwiek kupczenie jest nie na miejscu .

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lut 05, 2019 11:57 pm 

Miejscowość: znikam
Andrzej.Ch63 napisał(a):
Uszanujmy rodzinę zmarłego Janusza . Przyjdzie czas że podejmie decyzję co do dalszego funkcjonowania forum .
Na dzień dzisiejszy jakiekolwiek kupczenie jest nie na miejscu .
Sporo lat temu bylem na innych forach, ale jakoś jedne forum zrobiło desant na drugie , bo tajna moderatorka współpracowała z tymi obcymi , z olbrzymia szkoda dla forum co zawiadowała nim. W/g mnie utrzymanie forum kosztuje, do tego bardzo dużo czasu zajmuje . Pewnie co dalej zależne będzie od co dalej z sklepem, a to temat dla odważnych, czy w branży ustawionych . Janusz współpracował z DO , może z ich strony jakaś dla rodziny propozycja będzie . Tak rozwinięte forum ma wartość . Warto aby następca tego nie nie zmarnował , ale to poza naszymi sprawami .

http://zbig.fora.pl/

PostWysłany: Śro Lut 06, 2019 1:28 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
acardia napisał(a):

A może zastanawialiście się Koledzy ile jest warte forum Astromaniak? Starte, popularne domeny mogą iść za 20.000, 40.000, a może i 50.000 zł. Zależy od kupca.

Teraz pomyślcie co by wolał Janusz. Czy np. chciał by by jego forum służyło Astromnniakom jako dobro publiczne, czy np. aby jakiś czerpiący zysk z astronomii biznesmen nabył prawa do domeny i zapłacił rodzinie Janusza równowartość średniej klasy samochodu!
Czy może ktoś kto zna rodzinę Janusza uświadomił im faktyczną wartość portalu? To było by w porządku IMHO!
Co byście woleli, gdyby np. po Waszej tragicznej śmierci, Wasza rodzina była by przyparta do muru, bez środków do życia: oddać cenny portal w darze czy np. sfinansować dzieciom studia?
Bo to co tu się dzieje to wygląda mi rozporządzanie cudzą własnością.

A mnie nie wygląda :!: :idea:
Masz 10 postów na forum, a my na astro-forach siedzimy od lat.
"czerpiący zyski z astronomii" ... to nie w Polsce ... tutaj trudno o to choć szcześcia życzę następnym co wpadną na ten pomysł.
To forum oczywiście jest popularne ale głównie dzięki
1. aktywnym userom
2. sklepowi
3. giełdzie (a ta - moim zdaniem - wymaga uważnej pracy moderatora)
4. Fachowemu doradztwu (tu sporo robił Janusz ale jest też - dajmy na to - kilkunastu niezłych praktyków - choć Janusz starczył chyba za ich wszystkich razem wziętych).

Dlatego nie jest aż tak oczywiste jak, ekonomicznie, utrzymać to forum.

Pomysły różne padały, deklaracje też, wierzę, że przetrwa.
Twój pomysł - oferent sporej kasy - jest jedną z opcji, którą też trzeba brać pod uwagę. Odnotowane.

Pozdrawiam

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Lut 06, 2019 1:53 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Łódź
Nikt za domenę i prawa do forum nie zapłaci dużych pieniędzy, bo nikt ani na jednym ani na drugim nie zarobi pieniędzy jeszcze większych.
Forum i domena mają wartość tylko wtedy, kiedy pod tym adresem działa to forum w formie jak najbardziej zbliżonej do obecnej - a i tu nie jestem przekonany, czy da się tę wartość przeliczyć na pieniądze; zresztą wydaje mi się, że Janusz raczej tutaj dokładał do interesu niż na istnieniu forum zarabiał (na pewno ruch na forum przekładał się w dużym stopniu na wizyty w sklepie - ale czy na sprzedaż?). Forum jest oczywiście kopalnią wiedzy itd., ale jeśli ktoś spróbuje to skomercjalizować, to ludzie zwyczajnie się stąd wyniosą - a strona, na którą mało kto wchodzi jest bez wartości (mówimy cały czas o wartości wyrażonej w PLN).

PostWysłany: Śro Lut 06, 2019 9:55 am 
Awatar użytkownika

acardia napisał(a):
.....

No to forum jednak aż tyle nie jest warte .... W zasadzie to ma ono wartość bardziej sentymentalną niz finansową i Janusz tu tylko dokładał moim zdaniem i tracił nerwy i zdrowie.
Nawet domena Astrokrak tyle nie jest tyle warta bo to Janusz był sercem tego sklepu i nikt nie uwierzy że jakikolwiek jego następca (nowy biznesmen) mógłby go zastapić. Niestety bez Janusza wartość samej domeny jest bliska zera. Nie znam żony Janusza ani jego dzieci, ale moim zdaniem nie są w stanie pociągnąć tego Zakładu bez kogoś mocno obeznanego w temacie, że tak powiem specjalisty ATM jak Janusz bowiem nie sam handel stanowił o sile Astrokraka tylko umiejętności i poświęcenie Janusza. Zreszta pełna nazwa firmy na to wskazuje to Nie był poprostu Astrokrak tylko Astrokrak Pracownia Teleskopów Astronomicznych. Zresztą na te chwilę firma Astrokrak formalnie nie długo przestanie istnieć bo była to jednoosobowa działalność zdaje się co oznacza że na dniach zostanie wykreślona z rejestru CEIDG. a To znaczy że do czasu Spraw spadkowych Żona ani dzieci Janusza nie mogą z niej czerpać Korzyści bowiem ani żona ani dzieci nie mogą dziedziczyć przedsiebiorstwa jako takiego tylko poszczególne składniki tj. środki trwałe. Nawet gdyby żona przepisała firme na Siebie w CEIDG to żeby rozporządzać majątkiem firmy to musi najpierw byc ta sprawa spadkowa. Reasumując brak działalności firmy przez kilk miesięcy wobec nieuregulowanych za życia Janusza zobowiązań wobec dostawców, czynsz za lokal itp może doprowadzić firmę do plajty po kilku miesiącach kiedy firma ruszy od nowa. Tych zobowiązań rodzina Janusza nie może w tej chwili spłacać z majatku firmy bo ten nie należy bez sprawy spadkowej do nich.. taka rzeczywistość ... oczywiście jesli nie mylę sie co do tego że to była jednoosobowa działalność (niemylić z zatrudnianiem wielu pracowników).
Wobec powyższego:
Samo forum jest skarbnica wiedzy ale takich skarbnic jest w necie cała masa nawet na innych polskich forach astronomicznych jako takie wcale nie jest wyjątkowe. Oczywiście szkoda mi moich wpisów technicznych na tym forum, ale jakoś to zniosę jeśli forum **** lub zniknie.

gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo
hominis est errare, insipientis in errore perseverare
feci, quod potui, faciant meliora potentes
per aspera ad astra

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Lut 11, 2019 9:38 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Małopolska
W kwestii wartości strony astromaniak.pl - patrz załącznik.
Załącznik:

Czy w międzyczasie ktoś podjął jakieś działania w kwestii forum? Z jednej strony wiemy, jak jest sytuacja, z drugiej strony - czas nieubłaganie biegnie. Ani się nie spostrzeżemy, jak będziemy mieć na karku czerwiec. Czy nie byłoby sensowne opłacenie serwisu na kolejny rok w ciągu powiedzmy miesiąca? Dałoby to nam wszystkim czas, żeby wszystko pozałatwiać i sformalizować bez pośpiechu i zadyszki.

Nikon Action EX 10x50 CF, ROW10x40
TAL 100R + statyw geo + montaż z prowadzeniem
PRONTO 66/392,60 mm na statywie z paralaktykiem od TALa

PostWysłany: Pon Lut 11, 2019 9:53 am 

Ta wycena jest według mnie jest nic nie warta. Na prowadzeniu tego forum trudno Ci będzie zarobić 20 tyś złotych.
Może osoby, które miały bliskie relacje z Panem Januszem, niech skontaktują się z jego Rodziną i spróbują dowiedzieć się jakie są plany odnośnie forum, sklepu. KrzysztofP coś wspominał ostatnio o tym, ale bez szczegółów.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Lut 11, 2019 12:51 pm 
Awatar użytkownika

Benedykt napisał(a):
W kwestii wartości strony astromaniak.pl - patrz załącznik.

Czy w międzyczasie ktoś podjął jakieś działania w kwestii forum? Z jednej strony wiemy, jak jest sytuacja, z drugiej strony - czas nieubłaganie biegnie. Ani się nie spostrzeżemy, jak będziemy mieć na karku czerwiec. Czy nie byłoby sensowne opłacenie serwisu na kolejny rok w ciągu powiedzmy miesiąca? Dałoby to nam wszystkim czas, żeby wszystko pozałatwiać i sformalizować bez pośpiechu i zadyszki.

Co do wyceny domeny to jest fikcyjna, bo oparta na ilości użytkowników odwiedzających stronę, linkowaniu ect. w określonym czasie, co w żaden sposób na tym forum nie przekłada się na jakikolwiek zarobek. Choćby z prostej przyczyny braku reklam na forum. To po pierwsze. Po drugie zauważ, że druga domena powiązana z tym forum tj. astrokrak.pl, która stanowiła o dochodach Janusza jest według tej wyceny warta jakieś 4500 zł czyli sklep przynoszący dochody właściwie jego domena jest kilka razy mniej warta niż forum (które nie zarabia).... a tymczasem wartość domen deltaoptical 29 tyś, teleskopy 31 tyś. Przykre, ale pomimo zaangażowania Janusza najwyraźniej z Astrokrakiem było słabo... Zresztą ustanowiona zbiórka na Żonę i dzieci nie wzięła się z znikąd.
Odnośnie działań w sprawie przedłużenia działania forum to nie da się go tak po prostu przedłużyć, ponieważ to była firma i prawie na pewno jakiekolwiek działania tutaj wymagają spraw spadkowych. W tej chwili rodzina Janusza nie może tak po prostu opłacić czegoś w ramach firmy, która nie ma prawa działać. Gdyby rodzina przepisała na siebie firmę to i tak majątek (domena, wykupiony serwer itp.) wymaga wyroku sądu, więc do czasu tego uregulowania nic z tym zrobić się nie da.
Powstaje retoryczne pytanie skoro w firmie nie najlepiej się najwyraźniej wiodło to czy wznowi ona działalność i będzie dochodowa? Jeśli nie to samo forum dla rodziny to tylko obciążenie. Dodam również, że w obliczy tragedii, która ich spotkała trucie czterech liter w sprawie forum odbierałbym nie najlepiej. Może nawet, jako próbę ‘rozdrapania’ tego co po Januszu zostało szczególnie jeśli kondycja finansowa była słaba. Może to zbyt mocne słowo ‘rozdrapania’ ale misję kontaktów z rodziną w tej sprawie mógłby podjąć tylko przyjaciel rodziny do którego intencji Pani Dorota nie powinna mieć żadnych wątpliwości. Jeśli Ktoś z was czuje się na siłach do tego i uważa że może się takim ‘Przyjacielem rodziny’ nazwać to jest dobrym kandydatem żeby za kilka tygodni , miesięcy ewentualnie sprawę poruszyć, ale moim zdaniem tylko jeśli finanse rodziny będą zabezpieczone, a więc po wyjaśnieniu kwestii spadkowych. Sprawy spadkowe mogą zająć jakieś 3-4 miesiące, jeśli nie ma długów.
Chcecie uratować forum to uratujcie Astrokraka. Jeśli wznowi działalność kupujcie na potęgę, jeśli usługi zostaną wznowione zamawiajcie usługi na potęgę może wtedy coś z tego będzie...

per aspera ad astra

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Lut 11, 2019 1:29 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
A nie można tego spadku załatwić prościej - przez notariusza?
I jeszcze kwestia opat za domenę i forum.
Są firmy które z przyczyn takich czy innych podtrzymują funkcjonowanie swoich urządzeń.
Jak jest ferma indyków to ktoś dalej płaci za prąd i ogrzewanie dajmy na to.
Chyba nie ma zbrodni karalnej jak ktoś z prywatnych pieniędzy (zwłaszcza z rodziny poprzedniego właściciela) wpłaca na coś.
Pozdrawiam
p.s.
Wycena tam widziana też wydaje mi się abstrakcją sporą - tylko dokładnie podobny sklep do Astrokraka mógłby tu z sensem szukać swojej przyszłości ekonomicznie uzasadnionej.
To znaczy moze z reklam to forum utrzymałoby się ale dużych zysków tą drogą nie widzę

Ostatnio edytowany przez ekolog, Pon Lut 11, 2019 1:34 pm, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Lut 11, 2019 1:29 pm 
Awatar użytkownika

Łukasz_M napisał(a):
Odnośnie działań w sprawie przedłużenia działania forum to nie da się go tak po prostu przedłużyć, ponieważ to była firma i prawie na pewno jakiekolwiek działania tutaj wymagają spraw spadkowych.

chyba że zupełnie przypadkowo firma hostingowa postanowi udzielić nieoczekiwanego rabatu. czy robi to pod wpływem działań kogoś z forum? nie wiadomo, ale przecież rabaty dla stałych klientów się zdarzają więc nie ma w tym nic podejrzanego, prawda? :wink:

HAHA w tej samej minucie :lol:

PostWysłany: Pon Lut 11, 2019 2:16 pm 
Awatar użytkownika

ekolog napisał(a):
A nie można tego spadku załatwić prościej - przez notariusza?
I jeszcze kwestia opat za domenę i forum.
Są firmy które z przyczyn takich czy innych podtrzymują funkcjonowanie swoich urządzeń.
Jak jest ferma indyków to ktoś dalej płaci za prąd i ogrzewanie dajmy na to.
Chyba nie ma zbrodni karalnej jak ktoś z prywatnych pieniędzy (zwłaszcza z rodziny poprzedniego właściciela) wpłaca na coś.
Pozdrawiam
p.s.
Wycena tam widziana też wydaje mi się abstrakcją sporą - tylko dokładnie podobny sklep do Astrokraka mógłby tu z sensem szukać swojej przyszłości ekonomicznie uzasadnionej.
To znaczy moze z reklam to forum utrzymałoby się ale dużych zysków tą drogą nie widzę

Przechodziłem to samo co rodzina Śp.Janusza , notariusz na tym etapie nie ma nic do powiedzenia , musi być tak zwane, ruszenie masy spadkowej , potem jest rozprawa sądowa ze spadkobiercami, sąd sprawdza czy Janusz nie miał jeszcze innego majątku , długów etc. , oraz sprawdza czy był testament notarialny lub odręczny, oraz czy Janusz nie miał innych dzieci poza rodziną , tj, spadkobierców, potem jest wyrok sądowy, oraz w wyroku jest podział procentowy majątku na rodzinę, i dopiero na podstawie tego wyroku notariusz dokonuje wpisu do ksiąg wieczystych majątku trwałego, wtedy można się zrzec ( spisać ) z majątku np, na brata siostrę itp.
Tylko nie pamiętam po jakim okresie wyrok sądowy nabiera mocy prawnej , bo jeszcze spadkobiercy przed tym okresem mogą złożyć wniosek odwoławczy od wyroku.
Oczywiście to co napisałem i sam przechodziłem, dotyczy tylko majątku takiego jak, Dom , Samochód , osobiste konto bankowe zmarłego. itp. Natomiast to co jest związane z działalnością gospodarczą tego już nie wiem.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Lut 11, 2019 2:44 pm 
Awatar użytkownika

W zasadzie jest furtka dla rodziny Janusza polegajaca na powołaniu zarządcy sukcesyjnego (przez spadkobierców lub Żonę Janusza). Może to nastąpić w terminie 2 miesięcy od śmierci. Zarządca sukcesyjny może prowadzić firmę co do zasady aż do działu spadku, maksymalnie przez 2 lata.
W tej sytuacji firma będzie mogła zachować pracowników, NIP i ciągłość rozliczeń podatkowych, realizowac kontrakty handlowe i utrzyma ewentualne koncesje , pozwolenia etc. W przeciwnym wypadku ulega likwidacji tj. około 31 marca 2019 zostanie wykreślona z CEDIG.
Janusz sam za życia mógł powołać takiego zarządcę sukcesyjnego bo w zasadzie od zeszłego roku jest taka możliwość i tak naprawde każdy właściciel jednoososbowej działalności byłoby rozsądne gdyby to zrobił.
Oczywiście zarządca sukcesyjny nie jest właścicielem firmy tylko nią zrządza do czasu uregulowania spraw spadkowych. W tym czasie trzeba płacić podatki, pensje pracownikom i wszelkie zobowiązania firmy.

Po śmierci własciciela kurnika nikt nie płaci za prąd i ogrzewanie, ale zapłaci za te media spadkobierca jeśli nie odrzuci spadku. Media opłacone 'z dołu' są realizowane do czasu następnego rozliczenia więc np taki czynsz za wynajem gwarantuje że do następnej płatności wszystko zostaje jak jest ale następnego czynszu juz nie trzeba płacić bo umowa najmu już nie obowiązuje.W tym czasie trzeba zabezpieczyć majątek tam sie znajdujący. A wracając do tego przykładowego kurnika to w tej sytuacji taki kurnik może też zostać bez pracowników co jest większym problemem. Zakład energetyczny nie może tak poprostu odciąć prądu, Najpierw są upomnienia i wyjaśnienia w czasie których spadkobiercy mogą się ujawnić i zobowiązać. Jeśli kurnik pozostanie bez opieki to wchodzi urząd m.in. weterynarz pod opieką którego dana chodowla jest. W skarajnym przypadku ubój którego koszt i zysk trafia do spadkobierców. Nieraz tak było że pracownicy pracowali 'charytatywnie' w nadziei że zakład się utrzyma i wznowi produkcję.
W innych przypadkach jeśli nie ma mowy o np o zwierzętach to się poprostu wyłącza wszystko, gasi światło i koniec. Wiele działalności nie generuje kosztów po takim zamknięciu. Zobowiązania ustają z dniem śmierci przedsiebiorcy tj. kontrakty handlowe, umowy o pracę , umowy wynajmu etc. ale nie długi oczywiście.

per aspera ad astra

Ostatnio edytowany przez Łukasz_M, Pon Lut 11, 2019 2:58 pm, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Lut 11, 2019 2:55 pm 
Awatar użytkownika

Łukasz_M napisał(a):
W zasadzie jest furtka dla rodziny Janusza polegajaca na powołaniu zarządcy sukcesyjnego (przez spadkobierców lub Żonę Janusza). Może to nastąpić w terminie 2 miesięcy od śmierci. Zarządca sukcesyjny może prowadzić firmę co do zasady aż do działu spadku, maksymalnie przez 2 lata.
W tej sytuacji firma będzie mogła zachować pracowników, NIP i ciągłość rozliczeń podatkowych, realizowac kontrakty handlowe i utrzyma ewentualne koncesje , pozwolenia etc. W przeciwnym wypadku ulega likwidacji tj. około 31 marca 2019 zostanie wykreślona z CEDIG.
Janusz sam za życia mógł powołać takiego zarządcę sukcesyjnego bo w zasadzie od zeszłego roku jest taka możliwość i tak naprawde każdy właściciel jednoososbowej działalności byłoby rozsądne gdyby to zrobił.
Oczywiście zarządca sukcesyjny nie jest właścicielem firmy tylko nią zrządza do czasu uregulowania spraw spadkowych. W tym czasie trzeba płacić podatki, pensje pracownikom i wszelkie zobowiązania firmy.

Po śmierci własciciela kurnika nikt nie płaci za prąd i ogrzewanie, ale zapłaci za te media spadkobierca jesli nie odrzuci spadku. W tej sytuacji taki kurnik może też zostać bez pracowników co jest większym problemem. Zakład energetyczny nie może tak poprostu odciąć prądu, Najpierw są upomnienia i wyjaśnienia w czasie których spadkobiercy mogą się ujawnić i zobowiązać. Jeśli kurnik pozostanie bez opieki to wchodzi urząd m.in. weterynarz pod opieką którego dana chodowla jest. W skarajnym przypadku ubój którego koszt i zysk trafia do spadkobierców. Nieraz tak było że pracownicy pracowali 'charytatywnie' w nadziei że zakład się utrzyma i wznowi produkcję.
W innych przypadkach jeśli nie ma mowy o np o zwierzętach to się poprostu wyłącza wszystko, gasi światło i koniec. Wiele działąlności nie generuje kosztów po takim zamknięciu. Zobowiązania ustają z dniem śmierci przedsiebiorcy tj. kontrakty handlowe, umowy o pracę etc. ale nie długi oczywiście.

Nie ma czegoś takiego że żona ma więcej głosu czy praw, albo dzieci, wszyscy mają jednakowe uprawnienia , z wyjątkiem jak dzieci są niepełnoletnie. Np, jeżeli jest żona i dwoje dzieci , to wszyscy mają po 1/3 spadku i we troje jednakowo decydują , jeżeli jest więcej dzieci np. 5 - cioro , to żona nie może mieć mniej jak 1/4 udziału majątku.
Nr. Regon od działalności gospodarczej nie jest dziedziczony ( to tak jak PESEL), i z chwilą śmierci działalność ustaje, nawet nie jest ona zawieszona tylko wykreślona z rejestru, czyli fizycznie już nie istnieje , a spadkobiercy nie mogą jej dalej kontynuować bez zarejestrowania nowej działalności gospodarczej. Mogą jedynie przejąć majątek sklepu po Januszu i zobowiązania bankowe, ale nie mogą już nic sprzedawać, dopóki nie zarejestrują własnej działalności gospodarczej i nie dostaną własnego Nr, REGON.

https://www.msn.com/pl-pl/finanse/finan ... ar-BBTmFxt

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 238 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości