* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 84 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
 Temat postu: Re: Kontrowersje z nowym "Logo"
PostWysłany: Pią Mar 22, 2019 8:34 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków
Anka_U napisał(a):
ekolog napisał(a):
Potraktujcie to jako ostrzeżenie moderatorskie. Mam dobre kontakty z Anką na PW więc nie lekceważcie mojej sugestii.

Co do mojego udziału, to muszę się sama przypomnieć, bo nikt o mnie nie pamięta :mrgreen:
Przez ponad miesiąc byłam tu samotnym moderatorem (może jeszcze Max w zlotach?) do akceptowania, przenoszenia, zamykania, banowania itd itp. Nie powiem, odpowiedzialność duża, czasu mało. Przez ostatnie 2 lata niewiele pomagałam Januszowi właśnie z powodu braku czasu, bowiem orbitowałam w innych tematach (także rozbijając się na amerykańskich, zaćmieniowych preriach 2017).
Mam uprawnienia moda globalnego, ale chyba też więcej, bo mogę wejść do panelu administracyjnego. Jednak jest jakiś poziom nade mną, bo paru rzeczy nie mogę zrobić. Udało mi się wpuścić do panelu Dominika (męczyłam się 2 dni) w porozumieniu z Bogdanem i cieszę się, że forum będzie miało gospodarza albo i kilku. Po ostatnich wydarzeniach myślę, że co najmniej dwie osoby powinny mieć uprawnienia administracyjne.
Jednak moja obecność tutaj się kończy. Mogę wpadać od czasu do czasu, mogę poprzyciskać guziki w razie awarii, ale to wszystko.
Nie pogniewam się, jeśli nowy administrator wyrzuci mnie "z fotela".
Nowym moderatorem w dziale Obserwacji jest Daniel, prawdziwy pasjonata i popularyzator, autor świetnych szkiców, skromny, wrażliwy i mądry.
Moim zdaniem modów powinno być więcej, ale już dalsze działania nie ode mnie zależą.

No właśnie nie powiem Aniu, że nie jest mi głupio :? i od razu pragnę Cię przeprosić, że nie napisałem o Tobie pierwszej.
Bardzo Ci dziękuję za wsparcie i opiekę nad forum. Mam również nadzieję, że to od czasu do czasu nie zaskoczy za bardzo u Ciebie i nadal znajdziesz choć chwilkę aby przyglądać Astromaniaka :wink:
Jeszcze raz bardzo przepraszam. Pa,

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Mar 22, 2019 8:57 am 

Wracając do logo. Logo po prostu jest słabe i mi się nie podoba. Dlaczego jest słabe:

- kolorystyka nie pasuje, zarówno tło jak i napisy
- mapa nieba w tle nie bardzo mi się kojarzy z mapą nieba
- napisy po obu stronach są nierówno umieszczone, w ogóle słaby pomysł aby były w tym miejscu
- logo się nie komponuję, wygląda jak jakiś doklejony przycisk
- poprzedni napis "Forum astronomii amatorskiej" bardziej mi pasował, ale jak ma być nazwa w logo to już lepsza byłaby kolejność Astromaniak i pod spodem Forum astronomii
- jest to "archaiczny projekt" po liftingu, który nawiązuje do sklepu astrokrak. Dopóki ktoś nie napisał, to nawet nie skojarzyłem projektu z logo sklepu.

Stare logo z dodanym napisem idealnie pasuje do reszty, ale oczywiście można opracować nowe byłe było lepsze. Gdyby nowe logo było lepsze od starego nie byłoby tyle krytyki ze strony userów. Sam pomysł zmiany logo jest dobry ale wykonanie, mimo dobrych chęci nie wyszło. Logo jest gorsze niż było.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Mar 22, 2019 9:28 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Oświęcim
Z tego co teraz widzę , admin ma dostęp do prywatnych wiadomości "pw" , może wejść bez problemu na czyjeś konto i śledzić np. sprzedaż na naszej giełdzie ze wszystkimi danymi osobowymi, jakie się podaje podczas transakcji na pw.

Cały czas myślałem że te dane są chronione moim hasłem , i nikt tam nie ma dostępu oprócz mnie.

Bardzo mi się to niepodoba, widząc nieodpowiedzialność Dominika który bez problemu robi zżuty ekranu z prywatnego panelu użytkownika i zamieszcza je w poście.

Straciłem teraz zaufanie do administracji tego forum co do mojej prywatności.

Proszę o konkretne wyjaśnienia administracji.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Mar 22, 2019 9:37 am 

Miejscowość: Łomianki /k Warszawy
endriu624 napisał(a):
Z tego co teraz widzę , admin ma dostęp do prywatnych wiadomości "pw" , może wejść bez problemu na czyjeś konto i śledzić np. sprzedaż na naszej giełdzie ze wszystkimi danymi osobowymi, jakie się podaje podczas transakcji na pw.

Cały czas myślałem że te dane są chronione moim hasłem , i nikt tam nie ma dostępu oprócz mnie.

Bardzo mi się to niepodoba, widząc nieodpowiedzialność Dominika który bez problemu robi zżuty ekranu z prywatnego panelu użytkownika i zamieszcza je w poście.

Straciłem teraz zaufanie do administracji tego forum co do mojej prywatności.

Nikt, nie narusza Twojej prywatności. Nie ma takiego zamiaru ani potrzeby. Jeśli jednak straciłeś zaufanie do ludzi, którzy dość otwarcie (wydaje mi się, że nie ma potrzeby ani zamiaru robić inaczej) pokazują Ci co może administrator, a czego nie, czego nie chce robić (dodatkowa praca) to oczywiście rozumiem. Proszę o PW w kwestii dalszych działań, tylko nie wysyłaj mi proszę 109 prywatnych wiadomości, tak jak zrobił kolega DJastrzebski. :wink:

Pozdrawiam,
Dominik

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Mar 22, 2019 9:40 am 

Miejscowość: Poznań
"Podstawą tego forum powinno być okazanie szacunku dla innych jego użytkowników. "

Dominiku, święte słowa i uważam, że powinienneś wziąć je sobie do serca.

Być może poniosło mnie z tym usuwaniem konta, ale atmosfera na forum staje się nie do zniesienia :(

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Mar 22, 2019 9:41 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Małopolska
W związku z tym, co napisał endrju624 bardzo proszę administratorów o oficjalne potwierdzenie lub zaprzeczenie informacji, że którykolwiek z administratorów forum ma dostęp do listy lub treści prywatnych wiadomości.

Nikon Action EX 10x50 CF, ROW10x40
TAL 100R + statyw geo + montaż z prowadzeniem
PRONTO 66/392,60 mm na statywie z paralaktykiem od TALa

PostWysłany: Pią Mar 22, 2019 9:44 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Ale Endriu na razie niczego złego nie pokazał.
Ktoś (znany P.) to już rozkminił (na innym forum), że PW otrzymane stanowią własność odbiorcy i może ją upubliczniać
(oczywiście można to zrobić z nieładnym komentarzem, zbędnie [off-topowo] lub w złych intencjach ale to inna sprawa jest wtedy).

Problemem byłoby oglądanie korespondencji wysłanej od Pana A do Pana B przez pana C.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez ekolog, Pią Mar 22, 2019 9:47 am, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Mar 22, 2019 9:45 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Oświęcim
Czyli administrator powinien być z kręgu najwyższego zaufania , bo dysponuje prywatną korespondencją użytkowników i innymi danymi.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Mar 22, 2019 9:46 am 

Miejscowość: Łomianki /k Warszawy
To jest forum astronomiczne. Zamykamy tematy, które mają na celu wyłącznie rozwalenie forum, nie mające nic wspólnego z astronomią amatorską. Bogdan miał dobre intencje ale niestety nie daliśmy mu szansy.

Pozdrawiam,
Dominik

PS. Teraz zdaję sobie sprawę, że Janusz czyścił/kasował takie tematy zanim dyskusja się rozkręciła. Brak pogody?

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 84 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości