* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Temat postu: Przesłanie dla forum
PostWysłany: Nie Mar 24, 2019 8:03 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Jaworzno
Witajcie
Janusza poznałem w 2005 roku i przez 14 lat spędzałem z Nim i jego rodziną prawie każde letnie wakacje na Kudłaczach . Dlatego z niepokojem obserwuję eskalację negatywnych emocji na forum . W związku z tym postanowiłem zabrać głos

Do użytkowników - Społeczności AM

Zmiany sa nieuniknione i nastąpią czy tego chcemy czy nie . Przedwczesna śmierć Janusza jest jedną z takich sytuacji .
Skupmy się na priorytetach:
1 Forum AM musi działać i nie utracić bazy wiedzy
2 Serwer i domena www musza być utrzymywane

Zatem ujmę to słowami śp Janusza : Nie zachowujcie się jak bachory w piaskownicy !
Banery reklamowe muszą być i muszą być płatne aby było z czego opłacać koszty utrzymania forum .
Od pokracznego logo się nie umiera ...

Do Administratorów/Moderatorów ( za wyjątkiem Bogdana J bo jemu w pełni ufam że wie co robi )

Odziedziczyliście w spadku po Januszu - Społeczność
Społeczność AM nie jest waszymi pracownikami lub podwładnymi których możecie traktować jak w korporacji. Jesli zapomnicie o tym prostym fakcie pozostanie Wam tylko martwe informatyczne wspomnienie o tym czym forum kiedyś było gdy Janusz był wśród nas .
Zastanówcie sie dlaczego użytkownicy pozostali na ASTROMANIAKU mając do dyspozycji inne nowoczesne kolorowe fora ?
Bo właśnie takie im sie podobało i w pełni akceptowali wizję Janusza jak ma ono wyglądać i funkcjonować

Liczę że obie strony wezmą sobie do serca to przesłanie i zakończy się G-burza o logo , zamykanie tematów , proponowanie u użytkownikom przejścia na inne fora , zamieszczanie zrzutów ekranu z jakimiś awanturami sprzed prawie dekady
Po prostu Wszyscy dajmy sobie szanse przetrwać ten trudny czas

EDIT:
Poprawi ktoś literówkę temacie ? miało być Przesłanie

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Prezsłanie dla forum
PostWysłany: Nie Mar 24, 2019 8:56 pm 

Max, twój list nie tylko dzieli administratorów na lepszych i gorszych, ale również użytkowników tego forum. Sugerował bym usunąć cay ten temat.

Czy temu forum naprawdę jest potrzebne jakieś przesłanie? Po co całe to bicie piany?

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Prezsłanie dla forum
PostWysłany: Nie Mar 24, 2019 11:06 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Andrychów
Max święte słowa, ja również podobnie jak ty przyjeżdzałem co roku na Kudłacze w okresie letnim i nie tylko aby wspólnie poobserwować niebo z Januszem i resztą stałych bywalców tych letnich Astro wczasów, dlatego nie rozumię dlaczego najwięcej zamieszania robią osoby które nie znają sprawy od podszewki.Apeluje o spokój bo tylko on nas może uratować, a robienie problemów z błachostek to jest delikatnie mówiąc lekkie nieporozumienie.

ATM Columbus 20'', ATM AstroScope 14'', ATM Saturn 6'', Meade SCT 10'' modyfikowany, Intes MN 5", Orion SkyScanner 4",TS 25x100,SkyMaster Pro 20x80,TS 15x70, Zeiss, Nikon 10x50,Steiner 8x30,Canon 350 D i trochę dobrych szkiełek

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Przesłanie dla forum
PostWysłany: Nie Mar 24, 2019 11:32 pm 

Miejscowość: Łomianki /k Warszawy
Poprawiłem temat. :wink: Dopóki piszemy w Wolnych Tematach nie jest źle. Każdy ma swoje emocje, które najłatwiej uwolnić tu pisząc. :wink: To tylko pokazuje, że Astromaniak to jest forum, na którym nam Wszystkim zależy. :D

Bannery reklamowe są bezpłatne, są właśnie wsparciem od forum Astromaniaka, dla lokalnych firm z branży astronomicznej. Polskich firm i naszych wspólnych kolegów. :!:

Pozdrawiam,
Dominik

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Mar 25, 2019 8:10 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Czerwona Woda k. Zgorzelca
Wg mnie to astromaniak wymaga wsparcia, z czasem trzeba będzie z czegoś opłacić domenę i serwer więc płatne banery są naturalną konsekwencją dziłania forum.
Pomysł za wprowadziem opłaty za banery jest tutaj bardzo dobry.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Mar 25, 2019 9:10 pm 
Awatar użytkownika

@ JacekPala

Witamy na forum AM
A jednocześnie wyrażam nadzieję że nie po to zadałeś sobie trud założenia konta na AM by pisać tylko takie posty

Dominiku ,
Jesli kondycja finansowa forum pozwala na bezpłatne wsparcie dla rodzimych firm astro to dobrze .
O płatnych banerach można pomyśleć w przyszłości gdyby zaistniała taka potrzeba . (pojawiały sie na forum inicjatywy by zrobić zrzutkę na opłacenie kosztów obsługi forum )

Co miało zostac powiedziane zostało napisanie , a la Nikodem Dyzma :lol:
Zatem proponuję aby w ramach "resetu" i nowego otwarcia usunąć ten temat oraz wszystkie zamknięte tematy : co dalej z forum ... logo etc

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Mar 25, 2019 9:38 pm 

Max napisał(a):
Zatem proponuję aby w ramach "resetu" i nowego otwarcia usunąć ten temat oraz wszystkie zamknięte tematy : co dalej z forum ... logo etc
...a róbta co chceta... :?

PostWysłany: Pon Mar 25, 2019 10:14 pm 

Miejscowość: znikam
W 11 rozdziale http://wingmakers.pl/content/view/239/529/ jest coś jak przesłanie :
"Nauczono was w waszym świecie wierzyć, że ciało posiada umysł i ducha, kiedy tak
naprawdę, to duch jest tym, który posiada umysł i ciało. Wasz duch to architekt, umysł
jest budowniczym, a ciało materialnym ucieleśnieniem. Architekt – wasz duch – znajduje
się tuż za rogiem. Nasłuchujcie jego starożytnego głosu. Postrzegajcie za pomocą jego
starożytnych oczu. Uszanujcie te bramy inteligencjirównie jakbyście to uczynili ze swoim
Stwórcą. To one są waszą rzeczywistością. Są one elementami definiującymi waszą
egzystencję. Teraz ma miejsce czas, kiedy dostarczają one informację będącą jedynym
prawdziwym źródłem waszego wyzwolenia. Musicie jedynie zadecydować, aby tak się
stało, jako że zapewniamy was, iż nauczyciel, którego od zawsze poszukiwaliście czuwa i
wyczekuje"
W/g mnie przesłanie to jest coś co nie od razu jest zrozumiałe ...

http://zbig.fora.pl/

PostWysłany: Pon Mar 25, 2019 10:33 pm 
Awatar użytkownika

Soczi napisał(a):
...a róbta co chceta... :?

??? , temat Logo i forum pozostaje przecież aktywny i tam nadal można dyskutować na temat projektów

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Mar 26, 2019 8:56 am 

Max napisał(a):
@ JacekPala

Witamy na forum AM
A jednocześnie wyrażam nadzieję że nie po to zadałeś sobie trud założenia konta na AM by pisać tylko takie posty

Dominiku ,
Jesli kondycja finansowa forum pozwala na bezpłatne wsparcie dla rodzimych firm astro to dobrze .
O płatnych banerach można pomyśleć w przyszłości gdyby zaistniała taka potrzeba . (pojawiały sie na forum inicjatywy by zrobić zrzutkę na opłacenie kosztów obsługi forum )

Co miało być usunięte to już zrobiono. :wink: Miłego pisania. :D Zamknięte tematy zostaną, a nuż, ktoś będzie chciał przeczytać. :wink:

Pozdrawiam,
Dominik

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Mar 26, 2019 7:18 pm 

Przestańcie mnie blokować. Ja cały czas opracowuję grafiki w ramach treningu z obsługi softu.

W osobistym hołdzie dla pana Janusza w 100% moja kompozycja.

Załącznik:

Załącznik:

Ostatnio edytowany przez Soczi Pią Kwi 05, 2019 8:29 pm, edytowano w sumie 9 razy

PostWysłany: Wto Mar 26, 2019 7:47 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Legnica
mi się podoba. aczkolwiek najbardziej mi się podoba wstawka "im. J.P" tego nie powinno zabraknąć przy ewentualnym nowym odświeżonym logo. albo nawet zachować stare ale ten dopisek dodać bo jest bardzo ważny.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Mar 26, 2019 7:57 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Soczi, faktycznie dobre! I na tym logo poprzestańmy bo zasnąć nie damy rady od tych wizji. 8) :idea:

A co do przesłania dla forum to jest proste. Niech trzyma linię tematyczną i społeczną zbliżoną do stosowanej poprzednio (przez Janusza) i modernizuje się nie tracąc jednak zalet struktury (działów).
Jakby kiedyś pojawiły się lajki to sugeruję system bez minusujących.

Czyli na przykład: Lubię, Uśmiech, Zdziwienie.

Kolor tła i czcionki (białe na niebieskim) też starajcie się zachować. To nasze wieloletnie przyzwyczajenie i znak rozpoznawczy chyba.

Pozdrawiam

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Mar 26, 2019 8:29 pm 

pyrek77 napisał(a):
mi się podoba. aczkolwiek najbardziej mi się podoba wstawka "im. J.P" tego nie powinno zabraknąć przy ewentualnym nowym odświeżonym logo. albo nawet zachować stare ale ten dopisek dodać bo jest bardzo ważny.

Czemu chcesz Janusza ściągnąć i przypiąć do tego forum, by zanikał ? Kilka razy już pisałem, że przypisanie jawne imienia , nazwiska tym może skutkować . Dużo ludzi to przeczyta, uwagę zwróci, czyli energia z nich w tą stronę popłynie i ściągnąć może . Jednostkowo, to mało prawdopodobne, ale jak dużo ludzi tak się skupi , to ściągnie . Tak nasze myśli działają, mamy moc kreacji myślami, nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale ci co mediami kierują wiedzą o tym i zasypują nas informacjami o mordach , tragediach , uwagę naszą na to zwracają i tak zasilamy to , by więcej było. Nie przypuszczałem, że to tajemna wiedza , łatwo zauważyć przecież. Bez tych więzi jest gdy zamiast imienia, napisać pamięci, ku pamięci , itp..

PostWysłany: Wto Mar 26, 2019 9:00 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Legnica
no ja tam tak do tego nie podchodzę. W Boga wierzę, że jest tam ktoś kto kiedyś pstryknął i wszystko się zaczęło, a pismo św jest po prostu sposobem człowieka na wytłumaczenie niewytłumaczalnego w dawnych dziejach człowieczeństwa, dlatego tym bardziej nie wierze w media energie etc. Oczywiście urazić nikogo nie chciałem jeżeli się poczułeś urażony w jakiś sposób. Po prostu uważam, że ktoś miał wcześniej dobry pomysł z wstawieniem tego dopisku, chociażby dla przyszłych nowych zainteresowanych, którzy jak się zalogują to zobaczą to i się zapytają: "a kto to taki był?" i się dowiedzą i skumają że tutaj ta społeczność to coś więcej niż nocne marki które nie mogą czasami spać. Że był kiedyś taki ktoś kto dał nam możliwość rozmawiania o wszystkim i o niczym.

Osobiście nie znałem p. Płeszki, ale miałem z nim okazje kilkakrotnie wymieniać różne informacje, na pw, sporo mi wyjaśnił nakierował, doradził. Nawet jeszcze niedawno miałem od niego kupić starego nikona do projekcji okularowej, dwa razy się przymierzałem, właśnie miałem pytać czy nadal go ma na sprzedaż no ale cóż.

Dlatego uważam, że z samego szacunku do jego osoby i za to ile wniósł pracy w samo utrzymanie forum, powinno ono nosić jego imię, ażeby nie stało się anonimowe, zwykłe, takie założone kiedyś przez kogoś.

To moje zdanie oczywiście.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Mar 26, 2019 10:24 pm 

Jest przecież Pamięci Janusza Płeszki .

PostWysłany: Czw Mar 28, 2019 5:38 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków
Soczi napisał(a):
Przestańcie mnie blokować. Ja cały czas opracowuję grafiki w ramach treningu z obsługi softu.

W osobistym hołdzie dla pana Janusza w 100% moja kompozycja. Myślę że jest naprawdę MEGA. i myślę że ostatecznie stawiam na ten właśnie projekt (ewentualnie jeszcze jeden z tymi orbitami 3D co już opublikowałem).
Chciałbym tylko podkreślić że wcześniejsze projekty mam dopieszczone o drobne dodatki i pewno wyglądałyby tu ciekawiej niż poprzednio, ale skoro mam zakaz publikowania to trudno - nie wiecie co tracicie :roll: :? :wink: :mrgreen:
Załącznik:
Załącznik extra-logo.png nie jest już dostępny

Załącznik:
Załącznik extra-logo-JP-aster.png nie jest już dostępny

P.S. ...tak po cichu wam powiem jak ktoś chce zobaczyć mój wzbogacony projekt z orbitami i nie tylko niech kliknie (ale adminom ani mru mru):
https://images90.fotosik.pl/150/8e77499a3ca4ed0e.png
https://images90.fotosik.pl/150/d2353a9b751c3462.png

Soczi te loga są bardzo fajne i oczywiście jak dla mnie to możesz szkolić się i zamieszczać swoje propozycje wedle uznania i ewentualnej cierpliwości użytkowników.
Nie mniej jednak te ostatnie propozycje kojarzą mi się z nazwami wytwórni kreskówek z lat siedemdziesiątych gdzie powstawały takie bajki jak: Miś Uszatek, Przygody kota Filemona, Reksio itp :)
Załącznik:

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Kwi 22, 2019 2:11 pm 

Z okazji Świąt, dla tych co mnie choć trochę tu lubią.

Załączniki:

PostWysłany: Pon Kwi 22, 2019 2:52 pm 
Awatar użytkownika

kometa z rozżarzonej stali bardzo ładna! 8)

PostWysłany: Pon Kwi 22, 2019 4:26 pm 
Awatar użytkownika

Soczi napisał(a):

Dzięki!

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Kwi 22, 2019 6:04 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Czerwona Woda k. Zgorzelca
Soczi napisał(a):

Super grafikę robisz!
Ja jestem pod dużym wrażeniem!
:D

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Kwi 23, 2019 5:27 pm 
Awatar użytkownika

:!:

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Maj 05, 2019 3:01 pm 

Dzięki koledzy. :wink: Przywracacie wiarę w ludzi :)

Efekt wolnego czasu w majówkę:

Załączniki:

PostWysłany: Nie Maj 05, 2019 5:08 pm 

Soczi napisał(a):
Dzięki koledzy. :wink: Przywracacie wiarę w ludzi :)

Efekt wolnego czasu w majówkę:

Wolny czas też marnujesz? :wink:

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Maj 05, 2019 5:18 pm 

Tworzenie grafiki to marnowanie czasu ?
Każdy wykorzystuje wolny czas jak uważa.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości