* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Temat postu: Ostrzeżenie bezpieczenstwa
PostWysłany: Śro Lis 06, 2019 8:39 am 

Miejscowość: Stanowice koło Rybnika,Soblówka
Hej.Czy wy też macie takie ostrzeżenie?Ja mam na kompie i telefonie.

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Ostrzeżenie bezpieczenstwa
PostWysłany: Śro Lis 06, 2019 8:47 am 

Miejscowość: Poznań
Ja też tak mam

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Lis 06, 2019 9:44 am 
Awatar użytkownika

Certyfikat bezp. wygasł na AM i jest jak co roku komunikat. :wink: Ważność certyfikatu jest chyba 1 rok.
Nie wiem czy administracja zaspała czy poprostu nie można płynnie zabezpieczyć stron nowym certyfikatem z wyprzedzeniem żeby takich numerów nie było w przyszłości. :roll:
Wiele stron w Necie ma taki sam problem co jakiś czas a są to popularne witryny.

PostWysłany: Śro Lis 06, 2019 10:43 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Też w nocy miałem, wybrałem zaawansowaną opcję, zaakceptowałem - ufam :) :idea:
Siema
p.s.
A Wy spokojnie zaufajcie mi i kliknijcie ten link do YT
- niesamowity efekt ośmiu planet kręcących się w koło siebie a naprawdę przelatujących przez wspólny środek ciężkości układu: "Crasy Circle Illusion"

https://youtu.be/pNe6fsaCVtI

znaleziony przez zacnego Piotr Kurzawa z Wrocławia

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Lis 06, 2019 1:02 pm 
Awatar użytkownika

Niemniej obecna sytuacja utrudnia dostęp, i może zniechęcać wielu potencjalnych czytelników, także czytelników reklam na górze, więc, moim zdaniem, warto to naprawić. :idea:
Siema

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Lis 06, 2019 5:58 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Ławy
Cześć. Upierdliwe to jest. Niech admin zadziała w tej sprawie.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Lis 06, 2019 6:44 pm 
Awatar użytkownika

Właśnie widać jak im zależy na tym forum. :roll: :?
Zalatani pewno zwyczajnie i rzadko mają nadzór nad tym co się dzieje.

Latem też musiałem brać sprawy w swoje ręce z obejściami błędu logowania. A przecież admini to raczej większą wiedzę mają na temat programowania forum. :?

Obrazki przyszykowałem z Niebieskim też nie chcieli :? a można przecież być bardziej otwartym na ludzi i zwyczajnie dać możliwość opracowania propozycji w zastępstwie za tego, "takiego sobie romba" tam na górze.
Uczciwie po jednej pracy żeby sobie różni autorzy zgłosili a potem głosowanie publiczne i byłaby sympatyczna nagroda aktywnego uczestniczenia w życiu forum, choćby pod względem "dizajnu". :? Każdy element forum się liczy.

A tak to forum zaczyna być nazywane coraz częściej astrobazarkiem, odkąd naszego guru - Janusza zabrakło.

Ostatnio edytowany przez Soczi Śro Lis 06, 2019 10:22 pm, edytowano w sumie 2 razy

PostWysłany: Śro Lis 06, 2019 6:48 pm 

Miejscowość: Poznań
Soczi, nie zaczynaj bo znowu będzie burza ;)

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Lis 06, 2019 7:05 pm 
Awatar użytkownika

Panowie moderatorzy. Czy przedłużenie certyfikatu coś kosztuje? Jakby to był problem to zróbcie zrzutkę czy coś w tym stylu. Sądzę, że się łatwo uzbiera :)
Siema
p.s.
Takie kratery na naszym księżycu są a przez ten brak certyfikatu ileś ludzi o nich nie przeczyta ;)

Załączniki:

PostWysłany: Śro Lis 06, 2019 7:57 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: okolice Kalisza i Ostrowa Wlkp.
ekolog napisał(a):
Panowie moderatorzy. Czy przedłużenie certyfikatu coś kosztuje? Jakby to był problem to zróbcie zrzutkę czy coś w tym stylu. Sądzę, że się łatwo uzbiera :)
Siema
p.s.
Takie kratery na naszym księżycu są a przez ten brak certyfikatu ileś ludzi o nich nie przeczyta ;)

Ekologu. Z wielką chęcią ale jako moderator nie mam dostępu do tego typu działań. Oczywiście jeśli rolę odgrywa opłacenie certyfikatu i jeśli ja się mylę i nie wiem jak to zrobić to zrobię wszystko żeby jakoś rozwiązać ten problem.
Akurat po przejściach z programowaniem po szkole średniej to ja nawet nie tylko nie posiadam wiedzy ale trzymam się od tego z daleka. Wolę zapomnieć o programowaniu ale się chyba nie da :roll: :oops:

SW ED 100/900
Zeiss Asiola 63/420
APO TMB LZOS 115/805

Tel 517 738 856

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Lis 06, 2019 9:14 pm 
Awatar użytkownika

wchodźcie przez http zamiast https to nie będzie błędu certyfikatu :wink:

PostWysłany: Czw Lis 07, 2019 7:40 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Sieradz (Rossoszyca)
Soczi napisał(a):
Właśnie widać jak im zależy na tym forum. :roll: :?
Zalatani pewno zwyczajnie i rzadko mają nadzór nad tym co się dzieje.

Latem też musiałem brać sprawy w swoje ręce z obejściami błędu logowania. A przecież admini to raczej większą wiedzę mają na temat programowania forum. :?

Obrazki przyszykowałem z Niebieskim też nie chcieli :? a można przecież być bardziej otwartym na ludzi i zwyczajnie dać możliwość opracowania propozycji w zastępstwie za tego, "takiego sobie romba" tam na górze.
Uczciwie po jednej pracy żeby sobie różni autorzy zgłosili a potem głosowanie publiczne i byłaby sympatyczna nagroda aktywnego uczestniczenia w życiu forum, choćby pod względem "dizajnu". :? Każdy element forum się liczy.

A tak to forum zaczyna być nazywane coraz częściej astrobazarkiem, odkąd naszego guru - Janusza zabrakło.

Nasi administratorzy (co ja piszę. Nasi byliby za nami a przecież nie są). Jeszcze raz.
Administratorzy tego forum są raczej zawsze zajęci wszystkim tylko nie nami. Często też załatwiają sprawy prostym sposobem. Wywalimy delikwenta i po sprawie. A spróbujcie się odezwać do drugiego admina czy moderatora to z tygodniowego bana dostaniecie dwa tygodnie. Także brak Janusza doskwiera temu forum bardzo. Co będzie dalej zobaczymy. Radzę nie pisać za dużo, bo bany czekają. :lol:

Nagler 5mm, 7mm, 11mm, 17mm
ES24mm.
Lumikony OIII/2" i UHC/2", Astronomik H-Beta/2" Baader H-Beta/2"
C5DmkII, C 7D, C100-400L, C50/1.4, C24-80L

PostWysłany: Czw Lis 07, 2019 8:26 am 
Awatar użytkownika

Są i darmowe certyfikaty SSL jak np. Let's Encrypt. Oferuje go wiele firm świadczących usługi hostingowe. W zasadzie klikasz dodaj SSL i spokój na lata. Żadnego odświeżania, dodawania co roku itp. Jedno kliknięcie. Dla potrzeb tego typu forum taki certyfikat jest w zupełności wystarczający.
Tylko z tego co widzę astromaniak siedzi na s-net.pl i nie widzę tam tego typu rozwiązania.

PostWysłany: Czw Lis 07, 2019 11:55 am 

Miejscowość: Stanowice koło Rybnika,Soblówka
U mnie sprawa wróciła do normy.

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Lis 07, 2019 12:20 pm 
Awatar użytkownika

Raczej chyba kliknąłeś przypadkowo wyjątek od zabezpieczeń, bo u mnie nic sie nie zmieniło :? nawet gdy cache przeglądarki se wyczyszcze.

Ostatnio edytowany przez Soczi, Czw Lis 07, 2019 1:19 pm, edytowano w sumie 1 raz

PostWysłany: Czw Lis 07, 2019 12:51 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Łódź
Pewnie po weekendzie ogarną.

Nie wiem jak tu, ale u mnie to ze trzy miesiące przed upływem terminu przychodzą powiadomienia, że SSL się kończy, żebym przypadkiem nie zapomniał.

PostWysłany: Czw Lis 07, 2019 12:59 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wieś koło Łukowa, Lubelskie
Heh, ja nigdy nie widziałem "zielonej kłódki" w wydaniu AM :lol: więc nie wiem o czym mówicie, nic się nie zmieniło dla mnie.

Nikon VII 10x50 - Nikon TC 2x53

Meade UWA 24 mm 82 - 2 x Celestron 25 mm E-lux - 2 x SWA 20 mm 70 - 2 x Baader Morpheus 17.5

GSO ED 2x - WO 1.6x - Bino WilliamOptics - SW Dielectric 2"

Orion UltraBlock - Orion SkyGlow

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Lis 07, 2019 1:15 pm 
Awatar użytkownika

No i tu masz rację bo to kolejna sprawa niezrobiona tak jak trzeba przez adminów od lat. Dość ważne zaniedbanie, bo zwyczajne wpisanie adresu "astromaniak.pl" nie powoduje automatycznego zabezpieczenia strony w https:// czyli wyświetlenie kłódki.

...i to chyba nie kwestia silnika bo ten niby był niedawno aktualizowany. :roll:

Temat postu: .
PostWysłany: Pią Lis 08, 2019 5:15 am 
Awatar użytkownika

dark napisał(a):
Nasi administratorzy (co ja piszę. Nasi byliby za nami a przecież nie są). Jeszcze raz.
Administratorzy tego forum są raczej zawsze zajęci wszystkim tylko nie nami. Często też załatwiają sprawy prostym sposobem. Wywalimy delikwenta i po sprawie. A spróbujcie się odezwać do drugiego admina czy moderatora to z tygodniowego bana dostaniecie dwa tygodnie. Także brak Janusza doskwiera temu forum bardzo. Co będzie dalej zobaczymy. Radzę nie pisać za dużo, bo bany czekają. :lol:

Ja sie nie boję i przypomnę jakże wspaniałą IDEĘ jaką wypowiedział Bogdan w marcu: http://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?p=485035#p485035
Cytuj:
Witam wszystkich.
Jako osoba administrująca razem z Dominikiem Wosiem Forum Astromaniaka chciałem poinformować, że całe zamieszanie z nieszczęsnym logo w zasadzie wyszło ode mnie :?
Chcieliśmy z Dominikiem zamieścić kilka banerów osób, które prowadzą działalność związaną z astronomią aby zastąpić między innymi sklep Astrokraka, którego niestety już nie ma i nie będzie :-(
Zaświtał mi w związku z tym pomysł aby na szybko poprosić znajomego o stworzenie nowego logo forum, które pomyślałem sobie fajnie będzie umieścić w charakterystycznym dla sklepu i działalności Janusza rombie. To nawiązywało by do sklepu Astrokraka a jednocześnie rozpoczęło niejako działalność forum niestety już bez Janusza :-(
Nie spodziewałem się jednak ,że tak szybko cześć osób podejdzie bardzo emocjonalnie do tej zmiany.
Jeżeli ktoś z Was ma ciekawy pomysł na logo Astromaniaka umieszczony w astrokrakowskim rombie bardzo proszę o zamieszczenie go w poniższym wątku, być może uda się nam wspólnie stworzyć docelowe zadowalające wszystkich logo. Na razie jednak niech zostanie to które jest przynajmniej na jakiś czas.

Przepraszam Wszystkich, że nie rozpoczęliśmy próby prowadzenia Forum Astromaniaka bez wcześniejszego przedstawienia się :-(
Administrowanie Astromaniakiem spadło w zasadzie na nas niczym grom z jasnego nieba :-) Wszystko stało się bardzo szybko i właściwie nie było na to czasu.
Bardzo proszę jeszcze raz wszystkich o wyrozumiałość i cierpliwość. Pisałem już wcześniej, że mamy bardzo utrudniony kontakt z informatykiem prowadzącym do tej pory forum. Nie mamy nawet dostępu do panelu administracyjnego aby przyklejać czy zmieniać tematy. Powoli nad wszystkim pracujemy i na pewno doprowadzimy do porządku więc pewnie wszystko z czasem się ułoży. Pozdrawiam zatem wszystkich i liczę na wyrozumiałość oraz współpracę.

Bogdan Jarzyna
Bogdan J. napisał(a):
To nie był konkurs na logo tylko luźne propozycje które uważam zawsze warto było wysyłać. One zostaną w wątku i kiedyś się mogą przydać.

Postuluję, aby kiedyś ponownie na spokojnie pochylić się nad tą IDEĄ na ładny wygląd strony. Może jeszcze nie teraz tylko po nowym roku, ale proszę nie niszczcie wielkich chęci bezinteresownego działania ludzi dla tego forum, także tych innych (poza mną i Niebieskim) którzy potencjalnie nawet nie mieli szansy wykazać się pomysłami bo IDEA konkursu została szybko "zdeptana dla świętego spokoju". ...i teraz każdy boi sie odezwać na tzw. drażliwe tematy.

Jak widzieliście latem ja z kilkoma kolegami nie olaliśmy Forum Astromaniaka i dołożyliśmy uparcie wszelkich starań (administracja niestety była wtedy całkowicie bezradna w pomysłach na zażegnanie problemu :? ), aby reszta mogła się skutecznie i bezpiecznie zalogować na "uszkodzone forum" (bez domeny). Za co nam sympatycznie dziękowano. Cieszę się, że wtedy mogłem pomóc. Mam nadzieję, że będę miał kiedyś także szanse na dołożenie nieco swego wkładu w wygląd strony AM, w uczciwy i demokratyczny sposób. :idea:

PostWysłany: Sob Lis 09, 2019 11:40 am 
Awatar użytkownika

Także nijak nie mogę się połączyć z mojego laptopa z Windows 10 .Wyświetla mi się informacja że certyfikat wygasł 5 listopada ,i jak do dzisiaj nic :evil:

PostWysłany: Sob Lis 09, 2019 11:57 am 

Miejscowość: Bielsko-Biala
Astromaniak mam cały czas OK.
Natomiast na FA od pewnego czasu nie mogę wejsć :roll: :mrgreen:
Ta witryna nie umożliwia bezpiecznego połączenia

Serwer www.forumastronomiczne.pl używa nieobsługiwanego protokołu.
ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH
Ukryj szczegóły
Klient i serwer nie obsługują tej samej wersji protokołu SSL lub mechanizmu szyfrowania. Zdarza się to zazwyczaj wtedy, gdy serwer wymaga szyfru RC4, który nie jest już uważany za bezpieczny.

PostWysłany: Sob Lis 09, 2019 4:30 pm 

Miejscowość: Łomianki /k Warszawy
Astromarek napisał(a):
Także nijak nie mogę się połączyć z mojego laptopa z Windows 10 .Wyświetla mi się informacja że certyfikat wygasł 5 listopada ,i jak do dzisiaj nic :evil:

Problem mamy zidentyfikowany i czekamy na informatyka forum, Jarka aby coś poradził. Mam nadzieję, że wkrótce wszystko wróci do normalności.

Pozdrawiam,
Dominik

Profil E-mail  

Temat postu: Re: .
PostWysłany: Sob Lis 09, 2019 4:54 pm 

Miejscowość: Łomianki /k Warszawy
Soczi napisał(a):
Jak widzieliście latem ja z kilkoma kolegami nie olaliśmy Forum Astromaniaka i dołożyliśmy uparcie wszelkich starań (administracja niestety była wtedy całkowicie bezradna w pomysłach na zażegnanie problemu :? ), aby reszta mogła się skutecznie i bezpiecznie zalogować na "uszkodzone forum" (bez domeny). Za co nam sympatycznie dziękowano. Cieszę się, że wtedy mogłem pomóc. Mam nadzieję, że będę miał kiedyś także szanse na dołożenie nieco swego wkładu w wygląd strony AM, w uczciwy i demokratyczny sposób. :idea:

Doceniamy propozycję wkładu w wygląd forum. Od wielu użytkowników dostajemy prośby aby nic nie zmieniać, mając na względzie pamięć św.p Janusza Płeszki, ale pewnie za jakiś czas trzeba będzie "lekko" zmodyfikować układ i wygląd stron. Dajmy sobie czas do pierwszej rocznicy śmierci Janusza? Logo to sprawa wtórna, to nie wpływa moim zdaniem na bazę informacji merytorycznych, które posiada to nasze Forum.

Pozdrawiam,
Dominik

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Lis 10, 2019 9:45 am 
Awatar użytkownika

No i działa :D

Temat postu: Re:
PostWysłany: Wto Lis 12, 2019 2:57 pm 
Awatar użytkownika

Jasne, że to sprawa drugorzędna, ale atrakcyjny, ciekawy TYTUŁ strony świadczy o jej gospodarzu :!: ...i będąc np. banerem gdzieś w Necie świetnie zaprasza do kliknięcia i wpadnięcia z ciekawości na nasze forum nowych userów.
Przynajmniej ja tak mam gdy surfuje w Necie :mrgreen:

Jestem zawsze na posterunku w służbie AM i gdy tylko coś osobiście mnie gryzie w działaniu forum, to działam na ile mogę i próbuję szybko zaradzić. Tak jak aktualnie: https://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=2&t=54334 w sprawie obrazków fullsize które miewają po kilka MB i marnują transfer, zarówno serwera, jak i własny użytkowników. :idea:

Miejcie te wszystkie idee na uwadze w lutym, gdy będziecie chcieli wprowadzać jakieś ewentualne maleńkie zmiany na forum. :wink:

Ostatnio edytowany przez Soczi Wto Lis 12, 2019 4:39 pm, edytowano w sumie 4 razy

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości