* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 121 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
 Temat postu: Re: Obserwacje i koronawirus.
PostWysłany: Pon Kwi 20, 2020 12:17 am 

optyk napisał(a):
No ohydne manipulacje od czasów piramid egipskich były i będą nadal.
Mnie tylko wkurza, że te całe maskowanie nie jest jednak dobrowolne. Na TVP INFO oraz także w innych mediach wyśmiewano sens masek tkaninowych ATM (Amator Tekstylnego Majstrowania :lol: ) oraz tych z plastikowym upustem wydechu czyli zwykłe przeciwpyłowe. Antysmogowych nie macałem, ale zapewne też mają tak samo. Nawet specjalista zabłysnął ciekawostką, że wojska chemiczne mają także (co raczej oczywiste) w maskach taki upust do wydychania, więc nie chronią wogóle przed rozsiewaniem wirusa przez bezobjawowca je noszącego.
No więc TO NONSENS ten cały obowiązek. :shock: :? :mrgreen:
Taka farsa, że coś się niby robi.

P.S.
A nie mówiłem! około 550 przypadków dziś popołudniu. Możliwe że jutro luzu jednak nie będzie!

Pytanie do matematyka, statystyka itp. Może komuś zechce się policzyć, wyrysować jakieś wykresy itp. Załóżmy, że do sklepu x o powierzchni y wchodzi zakażony człek w masce z wypustem, tkaniny itp. Za nim wejdę ja. również w podobnej masce. Nosiciel wirusa w czasie pobytu w sklepie o powierzchni y, wydali z płuc ileś tam m, cm kwadratowe powietrza z ilomaś tam sztukami złośliwca. Mocniejsze procenty pomińmy. Jakiś procent na pewno zatrzyma się na jego masce. Jeżeli nosi ją przez dłuższy czas, będzie zawilgotniała, a wiec prawdopodobnie część wirusów skutecznie się do niej przyklei. Strzelam. Nie będę zawracał d. jakiemuś naukowcowi, aby przeprowadził odpowiednie testy. Niechby 15% wirusa zostanie na jego masce w czasie pobytu w sklepie. Również mam maskę. Znowu strzelam. Z opustem, przy wdechu zatrzyma 25%?. Z jakiegoś badziewnego materiału 15%?. Pytanie. Jedno z wielu. Nie będę przeginał, choć mnoży się ich tysiące. Statystycznie jakie są szanse przedostania się wirusa z drug oddechowych nosiciela do moich jeśli obaj będziemy mieć jakieś tam maski przy x czasu mojego pobytu w tym skażonym środowisku. A jakie, gdybyśmy byli obaj bez jakichkolwiek osłon ust i nosa. Jak statystycznie wpłynie to na cały kraj. Jak statystycznie wzrośnie ryzyko, że po zarażeniu się w sklepie braknie dla mnie respiratora w szpitalu. Fajnie, jeżeli ewentualny mędrzec odniesie się statystycznie do statystyk Stalina. Chętnie bym również poznał statystyki statystycznych userów według grup wiekowych wypowiadających się w tym temacie, tak chętnie statystykujący różne statystyki umieralność i ich przyczyn. Nie brnę w to dalej, ponieważ prawdopodobnie statystycznie rośnie dla wielu bełkot tego wpisu.
W pewnej, byłej pracy, miałem bardzo odpowiedzialne stanowisko. Gruba kasa za sprzęt, oraz życie i zdrowie ludzi. Statystycznie, dla mnie bezpieczniej było przesadzać z środkami bezpieczeństw, pomimo że niektórzy uważali je często za przesadzone, niż kombinować jak ukryć swój błąd, lub co gorsza dostać mocno po d. Gdyby ktoś nie rozumiał o co biega, to prawdopodobnie o te chmury zaraz po zgaśnięciu ulicznych latarni. Może mi jakiś mędrzec statystycznie wyjaśni jak do tego doszło. Gdyby komuś jeszcze było mało, "statystyka".

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Kwi 20, 2020 1:01 am 
Awatar użytkownika

optyk napisał(a):
Po ostatnich statystykach zachorowań po świętach, trend ponownie ostro zaczyna szybować w górę
mamy za mało zachorowań żeby wyszedł jakiś wiarygodny trend. wystarczy wpadka w byle DPSie lub szpitalu i wszystko wywraca się do góry nogami.

optyk napisał(a):
No więc TO NONSENS ten cały obowiązek.
bo tak naprawdę chodzi o to żebyśmy się stopniowo przyzwyczajali do kagańca.

PostWysłany: Pon Kwi 20, 2020 10:10 am 

Miejscowość: Atlantyda
Cytuj:
bo tak naprawdę chodzi o to żebyśmy się stopniowo przyzwyczajali do kagańca.

Myślę, że trafiłeś w sedno. :wink:

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Kwi 25, 2020 9:38 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Rzeszów
koronawirus to oszustwo!!!
https://www.bitchute.com/video/pT0DH7j7 ... j4k5miNbBw

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Kwi 26, 2020 12:06 pm 

Miejscowość: okolice Świdwina
Sądziłbym, że na forum ludzi zainteresowanych obszarami przyrodniczymi bo do takich przecież należy astronomia ludzie trochę bardziej opierają się na faktach naukowych. No ale po ostatnim wpisie too... :mrgreen:

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Kwi 26, 2020 2:16 pm 
Awatar użytkownika

Dariusz.p napisał(a):
Sądziłbym, że na forum ludzi zainteresowanych obszarami przyrodniczymi bo do takich przecież należy astronomia ludzie trochę bardziej opierają się na faktach naukowych. No ale po ostatnim wpisie too... :mrgreen:

A jakież to fakty naukowe potwierdzają istnienie tego wirusa, ktoś go widział pod mikroskopem? Ktoś go wyizolował? Ba ktoś wogóle zachorował? To jest zwykły wirus przeziebienia lub grypy na jakie od zarania dziejów choruje ludzkość.

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Kwi 26, 2020 5:11 pm 

Szanowny Kolego,
Odnośnie tego wirusa jest już chyba tysiące jak dobrze policzyć prac naukowych w tym sporo badających jego genom, itp. Więc nie opowiadaj bzdur, że nikt go nie wyizolował. Jest taka baza zwie się PubMed https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed wpisz Sobie w wyszukiwarkę na niej hasło ,,coronavirus" i będziesz miał na pół roku do czytania. Tu Ci podeślę jedną pracę chińską (ale bynajmniej nie tylko chińskie są :mrgreen: ) https://onlinelibrary.wiley.com/doi/epd ... jcmm.15364
A grypę wywołują wirusy z rodziny ortomyksowirusów a nie koronawirusy. Pewne formy tzw przeziębienia bywają wywoływane przez koronawirusy obecne z nami od setek lat ale są to zupełnie inne szczepy. Ten koronawirus z którym mamy obecnie do czynienia jest zaliczany do do dużej grupy Sarsów, gatunków których w świecie zwierzęcym (głównie nietoperzy) jest cała masa.
Nie wiem chyba należysz do tych, którzy chcą za wszelką cenę udowadniać istnienie ,,Efektu Dunninga-Krugera"- czyli im mniej się znam na temacie tym bardziej uważam, że mam rację. I ja na tym kończę tą dyskusję tym bardziej, że to nie tego typu forum. Mogę tylko zaapelować ,,Proszę nie rób z Siebie biologicznego ........ (użyłbym niecenzuralnego słowa).
Pozdrawiam

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Kwi 26, 2020 5:30 pm 
Awatar użytkownika

Wszystkie te prace naukowe są stworzone w jednym celu. Aby wywołać strach i panikę. Po to by społeczeństwo ogłupić kazać chodzić w maseczkach a następnie po to by zaszczepić. A jak wiadomo na koronawirusa nie ma szczepionki. Tylko że ludzie wystraszeni dadzą sobie każde świństwo wstrzyknąć. I o to właśnie w tym chodzi. Dobra kończe ten temat i nic już więcej nie piszę. Bo masz rację to nie jest forum do takich rzeczy. Pozdrawiam

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Kwi 26, 2020 5:37 pm 
Awatar użytkownika

Jacek Kempanowski napisał(a):
ktoś go widział pod mikroskopem?

i na to pytanie czekał wirus, żeby móc się pochwalić tymi fotkami, bo wygląda zajebiście i jest z tego dumny! 8) 8) 8)

opis wg wikipedii:
Cytuj:
Widok wirionów SARS-CoV-2 (cyfrowo oznaczone na żółto) w skaningowym mikroskopie elektronowym wydobywających się z ludzkiej komórki w laboratoryjnej hodowli komórkowej.

Załącznik:
Załącznik:

PostWysłany: Nie Kwi 26, 2020 5:56 pm 

Całkiem fotogeniczny jest. Może w wyborach Miss foto wirusów brać udział.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Cze 03, 2020 9:55 pm 
Awatar użytkownika

Dla wszystkich wyznawców koronawirusa. Obejrzyjcie sobie to https://m.youtube.com/watch?v=e0WbCkL5Kgs&t=1744s
Tylko się pospieszcie zanim cenzura usunie.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Cze 03, 2020 10:31 pm 
Awatar użytkownika

obejrzałem żebyście wy nie musieli... co prawda tylko tytuł
"na koronawirusa nie umarł nikt"
ale widząc taki tytuł nie ma już sensu oglądać dalej... :roll:

PostWysłany: Śro Cze 10, 2020 5:41 pm 
Awatar użytkownika

:lol:
Załącznik:

PostWysłany: Pon Mar 22, 2021 1:28 pm 
Awatar użytkownika

Moze macie jakieś nowe zdjecia sars cov2 ? Minął rok więc mogli graficy stworzyć jskieś nowe fotografie dla malo inteligentnych.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Mar 22, 2021 3:43 pm 

Miejscowość: Słupsk
fotografie dla malo inteligentnych.

Ręce opadają jak się czyta posty tych wybitnie inteligentnych.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Mar 23, 2021 9:46 pm 

Moze macie jakieś nowe zdjecia sars cov2 ? Minął rok więc mogli graficy stworzyć jskieś nowe fotografie dla malo inteligentnych.

W wirusa to już raczej mało kto wątpi, jak każdy zna osobiście przypadki zachorowań. Na pewno dyskusyjne jest wszystko co się dzieje wokół niego, czyli obostrzenia, szczepionki itd. Za kilka lat być może będziemy mieć już pełniejszą wiedzę na temat tego co się obecnie dzieje. Teraz nawet nie wiemy czy dalej trwa walka z pandemią czy to już eksperyment społeczny. Bo jeżeli mamy co najmniej 6 szczepionek na rynku, 3 miesiace szczepień w kraju to właśnie powinniśmy kończyć pandemię i wychodzić z wszelkich obostrzeń.

PostWysłany: Wto Mar 23, 2021 10:25 pm 

Nadal mamy bardzo niski odsetek ludzi zaszczepionych więc o kończeniu pandemii nie ma mowy.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Mar 23, 2021 11:23 pm 
Awatar użytkownika

Moze macie jakieś nowe zdjecia sars cov2 ?

oczywiście że mamy, przez ten rok rodzina powiększyła się przecież o nowe odmiany 8)
Załącznik:

PostWysłany: Wto Mar 23, 2021 11:23 pm 
Awatar użytkownika

Moze macie jakieś nowe zdjecia sars cov2 ?

oczywiście że mamy, przez ten rok rodzina powiększyła się przecież o nowe odmiany 8)
Załącznik:
Roczek.jpg

PostWysłany: Śro Mar 24, 2021 2:06 am 

Dariusz.p napisał(a):
Nadal mamy bardzo niski odsetek ludzi zaszczepionych więc o kończeniu pandemii nie ma mowy.

No właśnie, przez 3 miesiące powinno być zaszczepione przynajmniej z 10 % populacji kraju, szczepiąc tych najbardziej zagrozonych ciężkim przebiegiem i śmiercią. Tymbardziej że mamy 6 preparatów do wyboru.

PostWysłany: Śro Mar 24, 2021 4:36 am 

Charon X napisał(a):
No właśnie, przez 3 miesiące powinno być zaszczepione przynajmniej z 10 % populacji kraju, szczepiąc tych najbardziej zagrozonych ciężkim przebiegiem i śmiercią. Tymbardziej że mamy 6 preparatów do wyboru.

No zdaje się, że 10% to jakoś dobijamy jak mnie pamięć nie myli ale 10% to jeszcze jest mało by pandemia miała się kończyć. Jest moim zdaniem widoczny spadek zachorowań u seniorów co można wiązać z tym, że w tej grupie sporo zaszczepiono. A szczepionki mimo wszystko póki co mamy trzy a ich dostępność jest jednak dość limitowana dostawami. Chińska + rosyjska póki co nie mają akceptacji Europejskiej Agencji Leków, ich stosowanie jest na odpowiedzialność krajów które się decydują. Johnson&Johnson dopiero będzie.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Mar 24, 2021 7:42 pm 
Site Admin
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków
Witajcie.
Sytuacja jest faktycznie nie najlepsza.Pandemia Szaleje i liczba zakażonych drastycznie wzrasta.
Od Stycznie 2021r. pracuję w szpitalu i miałem to szczęście że zaszczepiłem się niedawno pierwszą dawką Astrazeneca.Drugą dawkę mam dostać w Czerwcu.Jako pracownik szpitala tak to już jest iż nas szczepią.Moje serduszko po dwóch zawałach mogło by tego Covit nie uciągnąć.Dwa dni przeleżałem w weekend w domu po piątkowym porannym szczepieniu.Odczuwalne były skutki szczepionki i osłabienie.Teraz jest już dobrze i że tak już pozostanie mam nadzieję.
Pięknego Nieba i Dużo Zdrowia Dla Wszystkich.
Pozdrawiam Krzysztof. :wink:

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Mar 25, 2021 5:03 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Okolice Tarnowa
Niby znajomy z pracy choruje na covida z mojej zmiany. Wojtek też podobno na to zmarł. Szczerze do tej pory dla mnie to jest jedna wielka mistyfikacja zdania nie zmienię. Ale to co dziś powiedzieli że ból gardła, czy nawet smartk z nosa to też covid. Rozwalili system.

Meade UWA 14
Meade HD 18
Orion Q70 32
Filtry: Crystalview Moon #21(czerwony)GSO ND 0,9 polaryzacyjny Explore
Pasja która łączy ludzi....

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Mar 25, 2021 11:19 am 
Awatar użytkownika

Meade;) napisał(a):
Niby znajomy z pracy choruje na covida z mojej zmiany. Wojtek też podobno na to zmarł. Szczerze do tej pory dla mnie to jest jedna wielka mistyfikacja zdania nie zmienię. Ale to co dziś powiedzieli że ból gardła, czy nawet smartk z nosa to też covid. Rozwalili system.

Przynajmniej jeden czlowiek świadomy. Ja znam dziesiątki osob chorych na covida którym nic nie bylo. Jakiś katarek kaszelek. Siedzieli w domu i się śmiali.

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Mar 25, 2021 11:50 am 
Awatar użytkownika

w ogóle całe to gadanie o śmierciach i pogrzebach to jakaś mistyfikacja.
z nielicznymi wyjątkami praktycznie wszyscy których znam ciągle żyją!

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 121 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Krzysztof z Bagien, mopinek oraz 27 gości