LVW 22mm, giełda astronomiczna, handlarze itp.

Wolne tematy niekoniecznie astronomiczne...

PostMeade;) | 20 Paź 2020, 19:45

dobrychemik napisał(a):
witos napisał(a):Na innych forach jest tak samo, uwierz mi :D


Nie jest. Od dawna jestem stałym bywalcem forum na "A", od niedawna na "F". Nic im nie mogę zarzucić. Wiem, że wiele osób ma konta na wszystkich tych forach, także osoby, które sobie mnie "upodobały". Tam sobie nie pozwalają na tyle co tu. Czemu? Bo tu można.

No ale jest w sumie zabawniej. Taki Arcturus, nawet mnie tu przeprosił, że początkowo komentował w moim wątku sprzedażowym, a nie od razu w takim jak ten. Jak ładnie, jak elegancko! A jak zatytułował ten wątek?
Niech już będzie, czasem, gdy na człowieka plują, można trochę ponarzekać, że zaczyna kropić deszcz. Można, ale nie trzeba, więc idę tam gdzie nie pada.


Proponuję olac to i robic po swojemu, wolność ceny jaka kto i za ile wystawia. Będę chciał to sobie wystawie okular za 5000 zł kto mi zabroni. Jak mi się spodoba to za 40 sprzedam. Nie rozumiem tej burzy która wynikła.
Sprzęt: Nikon action 8 x 42

Pasja która łączy ludzi...
Awatar użytkownika
 
Posty: 242
Rejestracja: 13 Mar 2018, 16:27
Miejscowość: Okolice Tarnowa

 

Postkurp | 20 Paź 2020, 20:39

To Co ? - jak na przykład wystawiam sprzęt do sprzedaży za 650 złotych i mam pierwszych chętnych do kupna za tą sumę a później daje ktoś 1600 złotych to jak się zachować i komu sprzedać ?
Ja lubię patrzeć w Kosmos.
Krzysiek " kurp "

ED 100 SW Stigma 20x80 DO Silver 10x50 Carl Zeiss 10x50 Vixen 7x50 Olympus DPSi 8x40
Małe wiaderko orciaków i lantanów LV Vixena Maxvision 28 Nagler 9
Awatar użytkownika
 
Posty: 1573
Rejestracja: 13 Sty 2013, 23:23
Miejscowość: Ławy

 

PostArcturus23 | 20 Paź 2020, 21:01

dobrychemik napisał(a):
witos napisał(a):Na innych forach jest tak samo, uwierz mi :D


Nie jest. Od dawna jestem stałym bywalcem forum na "A", od niedawna na "F". Nic im nie mogę zarzucić. Wiem, że wiele osób ma konta na wszystkich tych forach, także osoby, które sobie mnie "upodobały". Tam sobie nie pozwalają na tyle co tu. Czemu? Bo tu można.

No ale jest w sumie zabawniej. Taki Arcturus, nawet mnie tu przeprosił, że początkowo komentował w moim wątku sprzedażowym, a nie od razu w takim jak ten. Jak ładnie, jak elegancko! A jak zatytułował ten wątek?
Niech już będzie, czasem, gdy na człowieka plują, można trochę ponarzekać, że zaczyna kropić deszcz. Można, ale nie trzeba, więc idę tam gdzie nie pada.


Pijesz do mnie, więc ostatni raz odpowiem.
Wyraziłem swoje zdanie, przeprosiłem Cię za, to że pisałem w Twoim temacie sprzedaży (jako jedyny przeprosiłem). A Ty dalej coś klepiesz w tym temacie do mnie.
Teraz, że temat zły...
A więc :
LVW 22 mm - to z tematu jedynie najbliżej było Ciebie. We wcześniejszych postach myślałem, że wszystko wyjaśnilem.
Reszta z tytułu nie dotyczy Ciebie. Nie obrażałem Cię, przeprosiłem, a wcześniej wręcz życzyłem powodzenia w sprzedaży.
Nigdzie też nawet nie zasugerowałem, że jesteś oszustem, handlarzem itd. Wiem jaki był powód takiej Twojej ceny za LVW, bo na innym forum to napisałeś. Co nie zmienia faktu, że kolejny LVW na giełdzie poszedł za połowę Twojej ceny.

Nie pamiętam, aby ktoś Cię nazwał oszustem. Jeśli ktoś, to na pewno nie ja.
Mogę potwierdzić, że jesteś w 100% wiarygodnym sprzedawcą. Jeszcze raz Ci to pisze, nie jestem Twoim wrogiem, a wyraziłem jedynie swoje zdanie na temat ceny LVW 22mm.

Jeśli coś masz jeszcze do mnie lub coś nie jasne, proszę o PW. Choć myślę, że wszystko wyjaśnione.

Co do handlarzy są tu tacy i niektórych bawiło, to co działo się w temacie ostatniej sprzedaży LVW. Kolejny raz jawna licytacja przy aprobacie części użytkowników forum.
Może tak ma giełda wyglądać...
 
Posty: 35
Rejestracja: 30 Cze 2007, 14:34

PostMeade;) | 20 Paź 2020, 21:05

kurp napisał(a):To Co ? - jak na przykład wystawiam sprzęt do sprzedaży za 650 złotych i mam pierwszych chętnych do kupna za tą sumę a później daje ktoś 1600 złotych to jak się zachować i komu sprzedać ?


Jak to tak wygląda że sprzedaje za 650 a ktos pisze PW że da 1600 i sprzedaje temu za 1600 sorki ale takie praktyki zostawie be komentarza. Jedynie co mogę powiedziec taka osobe napewno nastepnym razem jak cos bedzie sprzedawała będe omijał szeroki łukiem.
Sprzęt: Nikon action 8 x 42

Pasja która łączy ludzi...
Awatar użytkownika
 
Posty: 242
Rejestracja: 13 Mar 2018, 16:27
Miejscowość: Okolice Tarnowa

 

PostArcturus23 | 20 Paź 2020, 21:07

kurp napisał(a):To Co ? - jak na przykład wystawiam sprzęt do sprzedaży za 650 złotych i mam pierwszych chętnych do kupna za tą sumę a później daje ktoś 1600 złotych to jak się zachować i komu sprzedać ?


Zgadzam się z Tobą.
Tutaj część osób nie rozumie o co chodzi, a może tylko udaje. Przy aprobacie części użytkowników cyrk się odstawia. A czy części użytkownikom wręcz zależy na tym, by był tu cyrk w dziale sprzedam ? Czy nie lepiej będzie im wtedy handlować ?
Sorki za post pod postem.
 
Posty: 35
Rejestracja: 30 Cze 2007, 14:34

Postwitos | 20 Paź 2020, 21:30

Nie ma się co uruchamiać :)
witos
 

Postdobrychemik | 21 Paź 2020, 08:36

Meade;) napisał(a):
kurp napisał(a):To Co ? - jak na przykład wystawiam sprzęt do sprzedaży za 650 złotych i mam pierwszych chętnych do kupna za tą sumę a później daje ktoś 1600 złotych to jak się zachować i komu sprzedać ?


Jak to tak wygląda że sprzedaje za 650 a ktos pisze PW że da 1600 i sprzedaje temu za 1600 sorki ale takie praktyki zostawie be komentarza. Jedynie co mogę powiedziec taka osobe napewno nastepnym razem jak cos bedzie sprzedawała będe omijał szeroki łukiem.


Mentalność Kalego w pełnej krasie:

1. Gdy ktoś wystawi przedmiot w wysokiej cenie, że nie zarobię na jego kupnie - krzyczę "zdzierca, oszust".

2. Gdy ktoś wystawi przedmiot w bardzo niskiej cenie, poniżej wartości rynkowej - szybko i po cichu próbuję kupić, żeby zarobić kosztem "nieświadomego frajera".

3. A gdy ktoś inny uświadomi "frajera", że jego sprzęt jest wyraźnie więcej wart, to obrażam się na obu.

Cholera, i to mi zarzucają niemoralne praktyki. Ilu z Was ma skończone 18 lat?
 
Posty: 188
Rejestracja: 07 Lip 2019, 22:00
Miejscowość: Kraków

 

PostMeade;) | 21 Paź 2020, 09:32

...
Sprzęt: Nikon action 8 x 42

Pasja która łączy ludzi...
Awatar użytkownika
 
Posty: 242
Rejestracja: 13 Mar 2018, 16:27
Miejscowość: Okolice Tarnowa

 

PostArcturus23 | 21 Paź 2020, 10:07

Meade;) napisał(a):
dobrychemik napisał(a):
Meade;) napisał(a):
kurp napisał(a):To Co ? - jak na przykład wystawiam sprzęt do sprzedaży za 650 złotych i mam pierwszych chętnych do kupna za tą sumę a później daje ktoś 1600 złotych to jak się zachować i komu sprzedać ?


Jak to tak wygląda że sprzedaje za 650 a ktos pisze PW że da 1600 i sprzedaje temu za 1600 sorki ale takie praktyki zostawie be komentarza. Jedynie co mogę powiedziec taka osobe napewno nastepnym razem jak cos bedzie sprzedawała będe omijał szeroki łukiem.


Mentalność Kalego w pełnej krasie:

1. Gdy ktoś wystawi przedmiot w wysokiej cenie, że nie zarobię na jego kupnie - krzyczę "zdzierca, oszust".

2. Gdy ktoś wystawi przedmiot w bardzo niskiej cenie, poniżej wartości rynkowej - szybko i po cichu próbuję kupić, żeby zarobić kosztem "nieświadomego frajera".

3. A gdy ktoś inny uświadomi "frajera", że jego sprzęt jest wyraźnie więcej wart, to obrażam się na obu.

Cholera, i to mi zarzucają niemoralne praktyki. Ilu z Was ma skończone 18 lat?

Powiem tak jeśli chodzi o mój wiek to dolicz sobie 18 + jeszcze prawie 2-gie 18. Co do sprzedaży jak by ktoś nie sprzedał czy kupił zawsze będzie tak źle i tak nie dobrze. Najlepiej olać kto co pisze i robić swoje. I nie wylewać żali na forum że tak drogo czy tak tanio. Ja mam zadanie swoje na temat sprzedaży droższej jeśli ktoś tak sprzedaje zmieniając zasady. Żeby nie było sprzeczek to może lepiej dopisać jeśli ktoś się znajdzie kto więcej zapłaci wtedy tej osobie sprzedam. Tyłko że to można już uznać jako licytacje. A co pisze w regulaminie giełdy że licytacji nie wolno robić.


O to to to... Dlatego w innym poście napisałem, żeby zmienić regulamin i dopisać licytacje. Zobaczymy, jak długo wtedy giełda pociągnie. Bo obecnie ktoś wystawi na przykład rzecz X za 500 zł, ktoś napisze jako pierwszy PW z rezerwacją/chęcią kupna, a za 2 h ktoś napisze, że da 20 zł więcej i zapewne, jak na kilku wcześniejszych aukcjach, osoba ta zgarnie przedmiot.
Większość z Nas nie ma 15 lat, wie jak działa świat i że są pewne zasady. I albo się tych zasad trzymajmy, albo niech będzie wolna amerykanka.
Chyba wystawiając przedmiot, każdy z Nas sprawdza wcześniej, jaka jest mniej więcej cena rynkowa przedmiotu ? I zdaje sobie sprawę, ile może za dany przedmiot uzyskać.
Jak się sprzedaje, by nie stracić też chyba każdy wie, a jak nie to w internetach jest dużo info o tym.
Albo giełda niech zostanie giełda, albo niech to będzie drugie Alledrogo czy OLX.

Dobrego dnia dla Wszystkich !
 
Posty: 35
Rejestracja: 30 Cze 2007, 14:34

Postlulu | 21 Paź 2020, 11:29

Kochani, a cóż to jest ta tajemnicza "rezerwacja"? Może mi ktoś wyjaśnić na czym to polega i z jakiej paki miałaby obligować sprzedającego do odmowy sprzedaży innym chętnym?

Rezerwacja to powinien być moment gdy delikwent JEST ZDECYDOWANY I DOGADANY na kupno, a sprzedający czeka na kasę - przelew itp. Wszelkie inne "rezerwacje" to ordynarne próby zapewnienia sobie czasu na decyzję, której wcale nie podjęto - kosztem sprzedającego. Jeżeli sprzedający na to idzie to OK, ale ponieważ jest to nagminnie nadużywane i niemal każdy kto jest wstępnie zainteresowany czuje się zgodnie z tym "zwyczajem" upoważniony do publikowania próśb o taką "rezerwację", nie jest dziwne że sprzedający nie traktują takich deklaracji poważnie - bo nie są poważne najczęściej. Roszczenie sobie z tytułu takich "rezerwacji" jakichś praw i wysuwanie pretensji że sprzedający puścił towar komuś innemu to lekkie przegięcie pały.
pozdrowienia Łukasz
Mapa Księżyca: https://astrostrona.pl/narzedzia-i-pomo ... -ksiezyca/
Awatar użytkownika
Kierownik techniczny
 
Posty: 2992
Rejestracja: 07 Wrz 2019, 23:18
Miejscowość: spod Krakowa

Postdobrychemik | 21 Paź 2020, 12:03

Arcturus23 napisał(a):Chyba wystawiając przedmiot, każdy z Nas sprawdza wcześniej, jaka jest mniej więcej cena rynkowa przedmiotu ? I zdaje sobie sprawę, ile może za dany przedmiot uzyskać.
Jak się sprzedaje, by nie stracić też chyba każdy wie, a jak nie to w internetach jest dużo info o tym.


Otóż to, każdy zanim zdecyduje się na zakup lub sprzedaż może sprawdzić jaka jest wartość rynkowa przedmiotu. Ale to właśnie w imię ochrony nieświadomych kupujących kolega TUR i inni mnie tu gnoili. Nieświadomi sprzedający już im nie przeszkadzają - wcale się nie dziwię dlaczego. Dla mnie to dwulicowość i zakłamanie, ale co ja tam wiem.
 
Posty: 188
Rejestracja: 07 Lip 2019, 22:00
Miejscowość: Kraków

 

PostArcturus23 | 21 Paź 2020, 12:40

lulu napisał(a):Kochani, a cóż to jest ta tajemnicza "rezerwacja"? Może mi ktoś wyjaśnić na czym to polega i z jakiej paki miałaby obligować sprzedającego do odmowy sprzedaży innym chętnym?

Rezerwacja to powinien być moment gdy delikwent JEST ZDECYDOWANY I DOGADANY na kupno, a sprzedający czeka na kasę - przelew itp. Wszelkie inne "rezerwacje" to ordynarne próby zapewnienia sobie czasu na decyzję, której wcale nie podjęto - kosztem sprzedającego. Jeżeli sprzedający na to idzie to OK, ale ponieważ jest to nagminnie nadużywane i niemal każdy kto jest wstępnie zainteresowany czuje się zgodnie z tym "zwyczajem" upoważniony do publikowania próśb o taką "rezerwację", nie jest dziwne że sprzedający nie traktują takich deklaracji poważnie - bo nie są poważne najczęściej. Roszczenie sobie z tytułu takich "rezerwacji" jakichś praw i wysuwanie pretensji że sprzedający puścił towar komuś innemu to lekkie przegięcie pały.


Ja proszę często o rezerwację, oczekując na dodatkowe zdjęcia lub informacje. Dla innych kupujących też jest jasne, gdy sprzedający napisze magiczne słowo rezerwacja. Zawsze jest szansa , że ta pierwsza osoba się rozmyśli.
Czy jeśli sprzedawca napisze sprzedane, a później rzekomy kupujący po oglądnięciu zdjęć i nabyciu dodatkowych informacji zrezygnuje, to nie wyjdzie na to samo ? Nie zawsze w ogłoszeniu są wszystkie interesujące informacje.
Chyba, że ktoś kupuje w ciemno i obojętne mu, w jakim stanie jest sprzedawany przedmiot, to ok.
 
Posty: 35
Rejestracja: 30 Cze 2007, 14:34

Postlolak89 | 21 Paź 2020, 12:50

dobrychemik napisał(a):
Arcturus23 napisał(a):Chyba wystawiając przedmiot, każdy z Nas sprawdza wcześniej, jaka jest mniej więcej cena rynkowa przedmiotu ? I zdaje sobie sprawę, ile może za dany przedmiot uzyskać.
Jak się sprzedaje, by nie stracić też chyba każdy wie, a jak nie to w internetach jest dużo info o tym.


Otóż to, każdy zanim zdecyduje się na zakup lub sprzedaż może sprawdzić jaka jest wartość rynkowa przedmiotu. Ale to właśnie w imię ochrony nieświadomych kupujących kolega TUR i inni mnie tu gnoili. Nieświadomi sprzedający już im nie przeszkadzają - wcale się nie dziwię dlaczego. Dla mnie to dwulicowość i zakłamanie, ale co ja tam wiem.


A tu się pozwolę nie zgodzić bo widziałem niejednokrotnie wpisy, że sprzedawany towar jest więcej warty niż cena jaką chce sprzedający :) chcę wierzyć, że nie było to typu "ja się nie załapałem to i komuś podbiję cenę" :lol:

Nie bijcie już piany bo zaraz będzie nowa waluta, mamy już przelicznik w Sasinach, u nas będzie w Vixenach :)
Sam jestem zwolennikiem pomagania nieświadomym ale z drugiej strony każdy może sobie sprawdzić ceny archiwalne i wyciągnąć wnioski. Nikt tu na giełdzie nie sprzedaje marketowego badziewia w cenach z kosmosu zachwalając pod niebiosa sprzęt. Inna sprawa gdyby ktoś namawiał świeżaka na jakiś kolekcjonerski okular, to było by przegięcie.

Giełdowi szeryfowie są potrzebni i to bardzo, sam pamiętam jak była podróbka Fujinona 16x70 wystawiona za 2k, zachwalana przez sprzedawcę i jego kolegę jako 100% Fujinon, Ba! nawet miała mniejsze AC niż drugie Fuji jakie mieli na stanie. Śmiech na sali ale ktoś mógł kupić ten szrot z myślą, że ma prawdziwe Fuji w ręku. Warto przed każdym zakupem zastanowić się dwa razy i zasięgnąć opinii.
Awatar użytkownika
Moderator działu
 
Posty: 246
Rejestracja: 06 Paź 2016, 07:45

Postlulu | 21 Paź 2020, 17:11

Arcturus23 napisał(a):Ja proszę często o rezerwację, oczekując na dodatkowe zdjęcia lub informacje. Dla innych kupujących też jest jasne, gdy sprzedający napisze magiczne słowo rezerwacja. Zawsze jest szansa , że ta pierwsza osoba się rozmyśli.
Czy jeśli sprzedawca napisze sprzedane, a później rzekomy kupujący po oglądnięciu zdjęć i nabyciu dodatkowych informacji zrezygnuje, to nie wyjdzie na to samo ? Nie zawsze w ogłoszeniu są wszystkie interesujące informacje.
Chyba, że ktoś kupuje w ciemno i obojętne mu, w jakim stanie jest sprzedawany przedmiot, to ok.


Czyli nie tylko nie dajesz sprzedającemu gwarancji że kupisz, ale nawet nie składasz takiej deklaracji, bo dopiero będziesz się zastanawiał nad zakupem na podstawie tego co zobaczysz. Uważasz że to jest sytuacja która usprawiedliwia oczekiwanie, że sprzedający zrezygnuje z innych okazji sprzedaży tracąc być może na tym więcej lub mniej pieniędzy? Jak można wymagać czegoś od ludzi niczego im nie gwarantując?
pozdrowienia Łukasz
Mapa Księżyca: https://astrostrona.pl/narzedzia-i-pomo ... -ksiezyca/
Awatar użytkownika
Kierownik techniczny
 
Posty: 2992
Rejestracja: 07 Wrz 2019, 23:18
Miejscowość: spod Krakowa

PostArcturus23 | 21 Paź 2020, 17:52

lulu napisał(a):
Arcturus23 napisał(a):Ja proszę często o rezerwację, oczekując na dodatkowe zdjęcia lub informacje. Dla innych kupujących też jest jasne, gdy sprzedający napisze magiczne słowo rezerwacja. Zawsze jest szansa , że ta pierwsza osoba się rozmyśli.
Czy jeśli sprzedawca napisze sprzedane, a później rzekomy kupujący po oglądnięciu zdjęć i nabyciu dodatkowych informacji zrezygnuje, to nie wyjdzie na to samo ? Nie zawsze w ogłoszeniu są wszystkie interesujące informacje.
Chyba, że ktoś kupuje w ciemno i obojętne mu, w jakim stanie jest sprzedawany przedmiot, to ok.


Czyli nie tylko nie dajesz sprzedającemu gwarancji że kupisz, ale nawet nie składasz takiej deklaracji, bo dopiero będziesz się zastanawiał nad zakupem na podstawie tego co zobaczysz. Uważasz że to jest sytuacja która usprawiedliwia oczekiwanie, że sprzedający zrezygnuje z innych okazji sprzedaży tracąc być może na tym więcej lub mniej pieniędzy? Jak można wymagać czegoś od ludzi niczego im nie gwarantując?


Czyli wchodzisz do sklepu, patrzysz raz i kupujesz ? Albo tu na giełdzie, zależy Ci na czymś, ale jest ogłoszenie bez zdjęć to i tak od razu kupujesz ? Bez oglądania, bez zasięgnięcia informacji(o ile takowej nie ma) ? Podziwiam. Kiedyś w handlu mówiono "złoty klient" na takich.
Większość osób tak kupuje na giełdzie, nikt z tym nigdy problemu nie miał. Tak, jak pisałem nie we wszystkich ofertach są zdjęcia i informacje potrzebne i wtedy pisze prośbę o rezerwację. Na wielu giełdach nie tylko astronomicznych są rezerwację robione przez kupujących i nikt w tym problemu nie widzi.
 
Posty: 35
Rejestracja: 30 Cze 2007, 14:34

Postlulu | 21 Paź 2020, 17:57

Arcturus23 napisał(a):Czyli wchodzisz do sklepu, patrzysz raz i kupujesz ? Albo tu na giełdzie, zależy Ci na czymś, ale jest ogłoszenie bez zdjęć to i tak od razu kupujesz ? Bez oglądania, bez zasięgnięcia informacji(o ile takowej nie ma) ? Podziwiam. Kiedyś w handlu mówiono "złoty klient" na takich.
Większość osób tak kupuje na giełdzie, nikt z tym nigdy problemu nie miał. Tak, jak pisałem nie we wszystkich ofertach są zdjęcia i informacje potrzebne i wtedy pisze prośbę o rezerwację. Na wielu giełdach nie tylko astronomicznych są rezerwację robione przez kupujących i nikt w tym problemu nie widzi.


Oczywiście że się zastanawiam, ale nie wymagam od nikogo żeby ze względu na mnie tracił okazję na sprzedaż jeśli ja nie jestem zdecydowany. Przed chwilą rozmawiałem z jednym sprzedającym - zastanwiam się, powiedziałem że jestem wstępnie zainteresowany i że będę wdzięczny jeśli da znać gdyby pojawił się ktoś zdecydowany mocniej niż ja - wówczas zdeklaruję się na tak albo na nie. Ale jeśli się nie odezwie bo uzna że takie przeciąganie sprawy będzie dla niego ryzykowne - złego słowa mu nie powiem.
pozdrowienia Łukasz
Mapa Księżyca: https://astrostrona.pl/narzedzia-i-pomo ... -ksiezyca/
Awatar użytkownika
Kierownik techniczny
 
Posty: 2992
Rejestracja: 07 Wrz 2019, 23:18
Miejscowość: spod Krakowa

Postwitos | 21 Paź 2020, 19:19

Arcturus23 jeśli ktoś zaproponuje Ci że kupi od Ciebie np. LVW 22mm z kwotę wyższą niż wystawiłeś w ogłoszeniu, to pytam się komu sprzedaż LVW 22mm, temu co zarezerwował :?: :arrow: :roll:
witos
 

PostArcturus23 | 21 Paź 2020, 20:44

witos napisał(a):Arcturus23 jeśli ktoś zaproponuje Ci że kupi od Ciebie np. LVW 22mm z kwotę wyższą niż wystawiłeś w ogłoszeniu, to pytam się komu sprzedaż LVW 22mm, temu co zarezerwował :?: :arrow: :roll:


Oczywiście, że temu co zarezerwował. Miałem taką sytuację i nawet się nie zastanawiałem komu sprzedać. Mam swoje zasady i się nimi kieruje. Wiem, w obecnych czasach posiadanie zasad jest nie modne, a tym bardziej trzymanie się ich.
Jaki sens miałyby wtedy ogłoszenia na przeróżnych giełdach ???
Tak samo nigdy nie proponowałem więcej sprzedającemu, gdy była już rezerwacja dla innej osoby. A Ty komu byś sprzedał ? Zaproponował byś więcej kasy sprzedającemu mimo, że ktoś inny był pierwszy w kolejce do kupna ??? Jeśli nie ma w zasadach giełdy/portalu licytacji ???
Czekam na Twoją odpowiedź...
 
Posty: 35
Rejestracja: 30 Cze 2007, 14:34

Postwitos | 21 Paź 2020, 21:45

OK. Ty masz swoje zasady, ja mam swoje a ktoś ma jeszcze inne swoje zasady. Nie ty pierwszy i ostatni co mu sprzęt z przed nosa uciekł :) znam ten ból :wink: Nie mierz wszystkich swoją miarą i zasadami bo się jeszcze nie raz przejedziesz. Równie dobrze sprzedający mógł wycofać ofertę, a sprzedać LVW po cichu i obyło by się bez takich zbędnych wpisów. NIe neguj sprzedawcy, który kieruję się innym czynnikiem np. w tym przypadku finansowym. Pamiętaj co nie jest zabronione jest dozwolone.

8. Sprzedający decyduje co, komu i za ile sprzedaje tak że rezerwacja jest tylko grzecznościowa.
witos
 

PostArcturus23 | 21 Paź 2020, 22:00

witos napisał(a):OK. Ty masz swoje zasady, ja mam swoje a ktoś ma jeszcze inne swoje zasady. Nie ty pierwszy i ostatni co mu sprzęt z przed nosa uciekł :) znam ten ból :wink: Nie mierz wszystkich swoją miarą i zasadami bo się jeszcze nie raz przejedziesz. Równie dobrze sprzedający mógł wycofać ofertę, a sprzedać LVW po cichu i obyło by się bez takich zbędnych wpisów. NIe neguj sprzedawcy, który kieruję się innym czynnikiem np. w tym przypadku finansowym. Pamiętaj co nie jest zabronione jest dozwolone.

8. Sprzedający decyduje co, komu i za ile sprzedaje tak że rezerwacja jest tylko grzecznościowa.


Nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Ja żadnego bólu nie mam. Bo niby z czym związane ? Dla Twojej jasności, nie miałem żadnej potwierdzonej rezerwacji w tamtym temacie. Sprzedający nie wycofał oferty, więc rozmawiamy o faktach, a nie o tym co Ty sobie wymyślisz. Mógł być też koniec świata, ale nie bylo.
Widocznie młody jesteś, bo o zasadach, o których piszę - to nie mój wymysł, a wiele osób się nimi kieruje.
Ty masz swoje zasady, a może i ich brak ? To Twoja sprawa.
Więc komu byś sprzedał i czy zaproponował byś większą kasę sprzedającemu, gdy ktoś inny miał rezerwację ? Nadal czekam na konkretną odpowiedź.
 
Posty: 35
Rejestracja: 30 Cze 2007, 14:34

Postdobrychemik | 21 Paź 2020, 23:02

Większość ofert na tutejszej giełdzie to oferty sprzedaży wystawione przez "starych wyjadaczy" świadomych co i za ile wystawiają. Wtedy rzeczywiście strategia "pierwszy lepszy" jest ok.

Ale sytuacja sprzed paru dni była inna. Od dawna nieaktywny w temacie człowiek postanowił sprzedać od lat kurzący się sprzęt. Sprzęty, które nadal są w sprzedaży, wycenił w miarę sensownie. Niestety, nie miał jak sprawdzić w sklepach cen LVW, bo już ich tam nie ma. Dlatego wystawił tak niskie - z nieświadomości. Efekt? Sam napisał, że dostał kilkadziesiąt PW. Dam głowę, że lwia ich część dotyczyła LVW. I co, tu też będziecie się upierać, że nieświadomy człowiek, otwierając oczy ze zdziwienia falą odzewu, miał się kierować tym, że ktoś wysłał parę sekund wcześniej PW, niż ktoś inny oferujący zdecydowanie lepszą ofertę (czyli de facto nie chcący wykorzystać jego niewiedzy)? Kto tu jest bardziej fair?
 
Posty: 188
Rejestracja: 07 Lip 2019, 22:00
Miejscowość: Kraków

 

Postwitos | 21 Paź 2020, 23:33

dobrychemik napisał(a):Większość ofert na tutejszej giełdzie to oferty sprzedaży wystawione przez "starych wyjadaczy" świadomych co i za ile wystawiają. Wtedy rzeczywiście strategia "pierwszy lepszy" jest ok.

Ale sytuacja sprzed paru dni była inna. Od dawna nieaktywny w temacie człowiek postanowił sprzedać od lat kurzący się sprzęt. Sprzęty, które nadal są w sprzedaży, wycenił w miarę sensownie. Niestety, nie miał jak sprawdzić w sklepach cen LVW, bo już ich tam nie ma. Dlatego wystawił tak niskie - z nieświadomości. Efekt? Sam napisał, że dostał kilkadziesiąt PW. Dam głowę, że lwia ich część dotyczyła LVW. I co, tu też będziecie się upierać, że nieświadomy człowiek, otwierając oczy ze zdziwienia falą odzewu, miał się kierować tym, że ktoś wysłał parę sekund wcześniej PW, niż ktoś inny oferujący zdecydowanie lepszą ofertę (czyli de facto nie chcący wykorzystać jego niewiedzy)? Kto tu jest bardziej fair?


Napisz lepiej na PW za ile mi sprzedaż LVW 22 bo będę potrzebował drugiej sztuki do nasadki bino :wink:
witos
 

PostArcturus23 | 22 Paź 2020, 00:00

dobrychemik napisał(a):Większość ofert na tutejszej giełdzie to oferty sprzedaży wystawione przez "starych wyjadaczy" świadomych co i za ile wystawiają. Wtedy rzeczywiście strategia "pierwszy lepszy" jest ok.

Ale sytuacja sprzed paru dni była inna. Od dawna nieaktywny w temacie człowiek postanowił sprzedać od lat kurzący się sprzęt. Sprzęty, które nadal są w sprzedaży, wycenił w miarę sensownie. Niestety, nie miał jak sprawdzić w sklepach cen LVW, bo już ich tam nie ma. Dlatego wystawił tak niskie - z nieświadomości. Efekt? Sam napisał, że dostał kilkadziesiąt PW. Dam głowę, że lwia ich część dotyczyła LVW. I co, tu też będziecie się upierać, że nieświadomy człowiek, otwierając oczy ze zdziwienia falą odzewu, miał się kierować tym, że ktoś wysłał parę sekund wcześniej PW, niż ktoś inny oferujący zdecydowanie lepszą ofertę (czyli de facto nie chcący wykorzystać jego niewiedzy)? Kto tu jest bardziej fair?


Sam napisałeś "Otóż to, każdy zanim zdecyduje się na zakup lub sprzedaż może sprawdzić jaka jest wartość rynkowa przedmiotu". To dlaczego zakładasz, że akurat ten sprzedający nie sprawdził jakie są ceny za LVW ? Może sprawdził, bo inne ceny byly mniej więcej takie, jak ceny rynkowe. Wystarczy wpisać LVW 22mm i pojawiają się informacje z giełd, a na OLX jest nowy LVW 17 mm za 999 zł. A ceny LVW 17 i 22 były praktycznie takie same w sklepach.
Może to faktycznie za dużo pracy by znaleźć informacje, może są gdzieś pochowane. Kto wie...

Ci co kupili, niech im dobrze służą te okulary. Bezchmurnych nocy Panie i Panowie !

Z mojej strony koniec wpisów w tym temacie.
 
Posty: 35
Rejestracja: 30 Cze 2007, 14:34

Postdobrychemik | 22 Paź 2020, 00:36

Napisz lepiej na PW za ile mi sprzedaż LVW 22 bo będę potrzebował drugiej sztuki do nasadki bino :wink:


Jak to za ile? Chyba powinienem za urzędową astromaniacką cenę: jakieś 500 zł. Ale i tak nie uda Ci się kupić, bo dziesięciu innych wcześniej zarezerwuje.
 
Posty: 188
Rejestracja: 07 Lip 2019, 22:00
Miejscowość: Kraków

 

Postwitos | 22 Paź 2020, 12:14

dobrychemik napisał(a):
Napisz lepiej na PW za ile mi sprzedaż LVW 22 bo będę potrzebował drugiej sztuki do nasadki bino :wink:


Jak to za ile? Chyba powinienem za urzędową astromaniacką cenę: jakieś 500 zł. Ale i tak nie uda Ci się kupić, bo dziesięciu innych wcześniej zarezerwuje.


Nie wystawiaj na giełdzie, po prostu mi go sprzedaj :D
witos
 

Użytkownicy przeglądający to forum: kurp oraz 64 gości

AstroChat

Wejdź na chat