* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
 Temat postu: Re: Opis i wrażenia – Bresser Junior 76/350 Dobson
PostWysłany: Pon Gru 30, 2013 10:41 pm 

Widać w twoich wypowiedziach już pewne rozczarowanie/niedosyt DS-ami. Spraw sobie konkretne lustro z 8cali przynajmniej to i rodzina chętnie przybiegnie oglądać niebo. :wink: a Ty sie nie będziesz w ogóle nudził ani przez chwilę przez kilka lat patrząc w niebo. Potem spraw sobie porządne okularki szerokątne z giełdy to jeszcze bardziej cię wciągnie oglądactwo nieba.
A tak to bawisz się w młodego Galileusza czy Newtona. :) :wink: Frajda pewno fajna poczuć sie jak oni, ale kiedyś kończą sie możliwości tyciego teleskopu, a zaczyna realna zazdrość widoków jakie maja koledzy na zlocie z większymi rurkami.

PostWysłany: Pon Gru 30, 2013 11:09 pm 

Soczi napisał(a):
Widać w twoich wypowiedziach już pewne rozczarowanie/niedosyt DS-ami. Spraw sobie konkretne lustro z 8cali przynajmniej to i rodzina chętnie przybiegnie oglądać niebo. :wink: a Ty sie nie będziesz w ogóle nudził ani przez chwilę przez kilka lat patrząc w niebo. Potem spraw sobie porządne okularki szerokątne z giełdy to jeszcze bardziej cię wciągnie oglądactwo nieba.
A tak to bawisz się w młodego Galileusza czy Newtona. :) :wink: Frajda pewno fajna poczuć sie jak oni, ale kiedyś kończą sie możliwości tyciego teleskopu, a zaczyna realna zazdrość widoków jakie maja koledzy na zlocie z większymi rurkami.

Nie zamierzam brać udziału w tym wyścigu - przynajmniej aktualnie. Zawsze znajdzie się ktoś z lepszym autem , ładniejszym domem , albo wspomnieniami z lepszej wycieczki.
Fajnie jest poznawać coś od podstaw .
Smakować czas rozwoju i poznawania nieba od takiej zabawki - dziś nie wiem co będzie za rok - zobaczę .

Nigdy nie liczyłem na jakieś olśniewające widoki przez ten teleskop - ik

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Gru 31, 2013 12:33 am 
Awatar użytkownika

Życzę powodzenia Boma,ja zaczynałem od lunety ze szkieł od okularów,i tak trzy lata tym ustrojstwem obserwowałem.Potem już były różne telepki i na pewno o niebo lepsze,ale tych pierwszych trzech lat nigdy nie zapomnę :D

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości