Opis i wrażenia – Bresser Junior 76/350 Dobson

PostSoczi | 30 Gru 2013, 23:41

Widać w twoich wypowiedziach już pewne rozczarowanie/niedosyt DS-ami. Spraw sobie konkretne lustro z 8cali przynajmniej to i rodzina chętnie przybiegnie oglądać niebo. :wink: a Ty sie nie będziesz w ogóle nudził ani przez chwilę przez kilka lat patrząc w niebo. Potem spraw sobie porządne okularki szerokątne z giełdy to jeszcze bardziej cię wciągnie oglądactwo nieba.
A tak to bawisz się w młodego Galileusza czy Newtona. :) :wink: Frajda pewno fajna poczuć sie jak oni, ale kiedyś kończą sie możliwości tyciego teleskopu, a zaczyna realna zazdrość widoków jakie maja koledzy na zlocie z większymi rurkami.
Awatar użytkownika
 
Posty: 1276
Rejestracja: 24 Sty 2011, 16:12

PostBoma | 31 Gru 2013, 00:09

Soczi napisał(a):Widać w twoich wypowiedziach już pewne rozczarowanie/niedosyt DS-ami. Spraw sobie konkretne lustro z 8cali przynajmniej to i rodzina chętnie przybiegnie oglądać niebo. :wink: a Ty sie nie będziesz w ogóle nudził ani przez chwilę przez kilka lat patrząc w niebo. Potem spraw sobie porządne okularki szerokątne z giełdy to jeszcze bardziej cię wciągnie oglądactwo nieba.
A tak to bawisz się w młodego Galileusza czy Newtona. :) :wink: Frajda pewno fajna poczuć sie jak oni, ale kiedyś kończą sie możliwości tyciego teleskopu, a zaczyna realna zazdrość widoków jakie maja koledzy na zlocie z większymi rurkami.


Nie zamierzam brać udziału w tym wyścigu - przynajmniej aktualnie. Zawsze znajdzie się ktoś z lepszym autem , ładniejszym domem , albo wspomnieniami z lepszej wycieczki.
Fajnie jest poznawać coś od podstaw .
Smakować czas rozwoju i poznawania nieba od takiej zabawki - dziś nie wiem co będzie za rok - zobaczę .

Nigdy nie liczyłem na jakieś olśniewające widoki przez ten teleskop - ik
 
Posty: 81
Rejestracja: 10 Lis 2013, 15:57

 

PostAstromarek | 31 Gru 2013, 01:33

Życzę powodzenia Boma,ja zaczynałem od lunety ze szkieł od okularów,i tak trzy lata tym ustrojstwem obserwowałem.Potem już były różne telepki i na pewno o niebo lepsze,ale tych pierwszych trzech lat nigdy nie zapomnę :D
Celestron HD 102/500 ,Sky-Watcher 80/400 Sky-Lux70/700,ATM 70/325
SW EQ3-2. Lornetka Sky-Master 15x70. 10x50 8x42
Okulary: ,SW UWA17mm 70°.ED 18mm.ED12mm.ED8mm ED5mm
Awatar użytkownika
 
Posty: 351
Rejestracja: 08 Paź 2007, 21:47

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

AstroChat

Wejdź na chat