Sky-Watcher (Synta) 12"

PostVILK | 14 Sie 2008, 23:25

Witam wszystkich.

zastanawiałem sie czy kupić synte 10" czy 12"
Po długim oczekiwaniu, wczoraj przyszła do mnie synta 12".
przyszła w 3 paczkach ( tuba, lustro i dobson ) przez 2 rozne firmy kurierskie

teleskop po złożeniu robi wielkie wrażenie. w porównaniu z moim pierwszym małym teleskopem to po prostu wielka krowa :D
tuba była lekko odkształcona na obrzeżach, więc był mały problem z zamontowaniem lustra jednak wszystko dalo sie skręcić.
wyciąg crayforda chodzi pięknie - nic nie trze. Cela lustra pięknie wyczerniona i wygładzona. 8)
tandetne okulary do wymiany jak będzie pieniądz. :P

co do obserwacji - kaszana. :(
na razie nie mogłem nigdzie wyjechać z teleskopem po za miasto. z Resztą zbliża sie pełnia.
księżyc widać pięknie. bogactwo szczegółów. Jowisza również. w okularze S.Plössl 25mm widać już wyraźnie pasy.
jednak teleskop zbytnio nie nadaje sie na obserwacje w mieście - łapie wszelakie światło: z kosmosu i LP.
lustro wymaga chłodzenia jeśli chce sie w miare szybko prowadzić obserwacje. :!:
moze w sobote będę zakładał sobie ASCT :)

na razie na tyle :)
Pozdrawiam
Sky-Watcher (Synta) 12"
okular S.Plössl 25mm , 10mm i inne tandetne szkło do wymiany.
filtr księżycowy i słoneczny.
 
Posty: 10
Rejestracja: 29 Cze 2008, 01:12
Miejscowość: Krotoszyn

PostIgnisdei | 15 Sie 2008, 09:04

Witaj wśród posiadaczy 12"

Szkoda że założyłeś nowy wątek o 12" dwa równoległe, niezależne tematy już sinieją
viewtopic.php?f=8&t=4368
viewtopic.php?f=8&t=4157

i to kilka pozycji niżej od założonego przez Ciebie



VILK napisał(a):jednak teleskop zbytnio nie nadaje sie na obserwacje w mieście - łapie wszelakie światło: z kosmosu i LP.



Wybacz ale to kompletny nonsens, :!:
Zasada jest taka: im większe lustro tym więcej widać
Lustro małe i duże łapie tyle samo Lp co duże czy komu się to podoba czy nie.
A obserwowałeś w miesicie mniejszym teleskopem? Coś mi chodzi po głowie że jakimś małym newtonem f-12.


VILK napisał(a):lustro wymaga chłodzenia jeśli chce sie w miarę szybko prowadzić obserwacje. :!:
możne w sobotę będę zakładał sobie ASCT :)


Znowu się nie zgodzę, wystawiam telpa na dwór i już można otrzymać w miarę sensowne obrazy, lustro w 12" nie jest ulane z zwykłego szkła okiennego, choć sprzedawcy sami nie wiedzą z czego jest zrobione, kilku z nas twierdziło jednak, że to może być pyrex(był o tym temat na AM). Nie ulega wątpliwości że jak na taką dużą taflę szkła nie ulega deformacji od temperatur jak to mniejsze lustro w syncie 8" classic.

Twoje problemy wynikają z pełni Księżyca, letnich gorących, falujących nocy, oraz skażenia światłem.
Ignisdei
 

Posttomek_0603 | 15 Sie 2008, 10:57

Gratuluję :)
Obserwacja to podstawa :)
Teleskopy:
Wymiatacz DS-ów LB 16" Dobson,
Wymiatacz Planetarny: SW MAK150P EQ5,
Okulary: Nagler 31, Ethos 13, LVW 8, inne
Lornetki: SkyMaster 15x70
Awatar użytkownika
 
Posty: 465
Rejestracja: 31 Mar 2008, 15:46
Miejscowość: Warszawa

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

AstroChat

Wejdź na chat