* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
 Temat postu: Coronado Solarmax 40+Refr.80/400
PostWysłany: Czw Sie 13, 2015 11:19 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: K-Kozle,Antwerpia
Witam,chcialem sie podzielic pierwszymi wrazeniami tego zestawu.Otoz od dluzszego czasu chodzilo mi po glowie zeby zaadoptowac mojego SW80/400 na budzetowy teleskop sloneczny.Byla okazja wiec kupilem zestaw filtrow Coronado Solarmax 40.Jak bylo troche rozgarniete niebo od takiego swoistego"mleka"w chmurach od razu filtry wyladowaly na refraktorze i pierwsze wrazenia.Zastosowalem okular Meade 12mm S5000 HD-60 i moim oczom ukazala sie nasza gwiazda dzienna w pieknym czerwonym kolorze,z protuberancjami i wewnatrz tarczy slonecznej subtelnymi strukturami granulacji.Mimo iz seining nie byl najlepszy z wyostrzeniem nie mialem problemu.Dla mnie rewelka.Jak sie troche pobawie tym zestawem,pewno bede chcial zrobic jakies zdjecia a mam nie tylko Canony ale i kamery jak w stopce oby tylko jak najwiecej slonecznych dni bylo.W ostatnim okresie ok.4miesiecy bylem troche podlamany ta straszna(dla astromaniaka) pogoda tu w Antwerpi.Na pierwsze wrazenia jestem zachwycony i zachecony do dalszego dzialania.Probowalem zastosowac bino w zestawie z filtrami,ale to nie taka latwa sprawa.Na razie nie udalo mi sie wyostrzyc w tym zestawie obrazu z okularach,nie wiem czy wogole mozna bo czytalem ze nie?.Przy najblizszej okazji zabiore caly zestaw do kraju pokazac rodzinie i znajomym bo juz zdazylem ich troche "zarazic" astronomia.To na razie tyle tych moich pierwszych wrazen z bydzetowego zestawu SW80/400+filtry Solarmax 40.Juz teraz wiem ze przydala by sie wieksza apertura, ale poki co ciesze sie tym co mam.

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Coronado Solarmax 40+Refr.80/400
PostWysłany: Pon Sie 24, 2015 5:21 am 

Miejscowość: Kraków
Cześć.

Gratuluje zakupu sprzętu do Słoneczka to fakt Protuberancje i inny detal wspaniale wypadają w wizualu z tymi sprzętami.
My w obserwatorium też mamy sprzęt do Słoneczka z tym ze trochę większy 60mm , dwie sztuki.
Wspaniały widok był podczas zaćmienia Słońca w tym roku , Góry na krawędzi Księżyca na tle Czerwonego Słoneczka , Coś Pięknego.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:

Pozdrawiam Krzysztof P.

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości