* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
 Temat postu: Coronado Solarmax 40+Refr.80/400
PostWysłany: Czw Sie 13, 2015 11:19 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: K-Kozle,Antwerpia
Witam,chciałem się podzielić pierwszymi wrażeniami tego zestawu.Otóż od dłuższego czasu chodziło mi po głowie żeby zaadoptować mojego SW80/400 na budżetowy teleskop sloneczny.Była okazja więc kupiłem zestaw filtrów Coronado Solarmax 40.Jak było trochę rozgarnięte niebo od takiego swoistego"mleka"w chmurach od razu filtry wylądowały na refraktorze i pierwsze wrażenia.Zastosowałem okular Meade 12mm S5000 HD-60 i moim oczom ukazała sie nasza gwiazda dzienna w pięknym czerwonym kolorze,z protuberancjami i wewnątrz tarczy słonecznej subtelnymi strukturami granulacji.Mimo iż seining nie był najlepszy z wyostrzeniem nie miałem problemu.Dla mnie rewelka.Jak sie trochę pobawię tym zestawem,pewno będę chciał zrobić jakieś zdjecia a mam nie tylko Canony ale i kamery jak w stopce oby tylko jak najwięcej słonecznych dni było.W ostatnim okresie ok.4miesięcy byłem trochę podłamany tą straszną(dla astromaniaka) pogodą tu w Antwerpi.Na pierwsze wrażenia jestem zachwycony i zachęcony do dalszego działania.Próbowałem zastosować bino w zestawie z filtrami,ale to nie taka łatwa sprawa.Na razie nie udało mi się wyostrzyć w tym zestawie obrazu,i nie wiem czy wogóle można bo czytałem ze nie?.Przy najbliższej okazji zabiorę cały zestaw do kraju, pokazać rodzinie i znajomym bo już zdążylem ich trochę "zarazić" astronomią.To na razie tyle tych moich pierwszych wrażeń z budżetowego zestawu SW80/400+filtry Solarmax 40.Już teraz wiem ze przydała by się większa apertura, ale póki co cieszę się tym co mam.

Ostatnio edytowany przez joachim56 Pią Wrz 29, 2017 4:39 pm, edytowano w sumie 2 razy

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Coronado Solarmax 40+Refr.80/400
PostWysłany: Pon Sie 24, 2015 5:21 am 

Miejscowość: Kraków
Cześć.

Gratuluje zakupu sprzętu do Słoneczka to fakt Protuberancje i inny detal wspaniale wypadają w wizualu z tymi sprzętami.
My w obserwatorium też mamy sprzęt do Słoneczka z tym ze trochę większy 60mm , dwie sztuki.
Wspaniały widok był podczas zaćmienia Słońca w tym roku , Góry na krawędzi Księżyca na tle Czerwonego Słoneczka , Coś Pięknego.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:

Pozdrawiam Krzysztof P z Krakowa.

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości