Coronado Solarmax 40+Refr.80/400

Postjoachim56 | 14 Sie 2015, 00:19

Witam,chciałem się podzielić pierwszymi wrażeniami tego zestawu.Otóż od dłuższego czasu chodziło mi po głowie żeby zaadoptować mojego SW80/400 na budżetowy teleskop sloneczny.Była okazja więc kupiłem zestaw filtrów Coronado Solarmax 40.Jak było trochę rozgarnięte niebo od takiego swoistego"mleka"w chmurach od razu filtry wylądowały na refraktorze i pierwsze wrażenia.Zastosowałem okular Meade 12mm S5000 HD-60 i moim oczom ukazała sie nasza gwiazda dzienna w pięknym czerwonym kolorze,z protuberancjami i wewnątrz tarczy słonecznej subtelnymi strukturami granulacji.Mimo iż seining nie był najlepszy z wyostrzeniem nie miałem problemu.Dla mnie rewelka.Jak sie trochę pobawię tym zestawem,pewno będę chciał zrobić jakieś zdjecia a mam nie tylko Canony ale i kamery jak w stopce oby tylko jak najwięcej słonecznych dni było.W ostatnim okresie ok.4miesięcy byłem trochę podłamany tą straszną(dla astromaniaka) pogodą tu w Antwerpi.Na pierwsze wrażenia jestem zachwycony i zachęcony do dalszego działania.Próbowałem zastosować bino w zestawie z filtrami,ale to nie taka łatwa sprawa.Na razie nie udało mi się wyostrzyć w tym zestawie obrazu,i nie wiem czy wogóle można bo czytałem ze nie?.Przy najbliższej okazji zabiorę cały zestaw do kraju, pokazać rodzinie i znajomym bo już zdążylem ich trochę "zarazić" astronomią.To na razie tyle tych moich pierwszych wrażeń z budżetowego zestawu SW80/400+filtry Solarmax 40.Już teraz wiem ze przydała by się większa apertura, ale póki co cieszę się tym co mam.
Ostatnio edytowany przez joachim56 29 Wrz 2017, 17:39, edytowano w sumie 2 razy
MAK127SW,MTO11CA.,APO Megrez80/555
IOPTRON Mini Tower Pro,AZ Go To,ATMGłowicy SLT+trójnóg z EQ3,statyw Goliat drewniany,
Canon6DMod,550DMod,350D.PhilipsSPC900.SVBony305,
Solarmax60+BF10
Obiektywy:YasicaJapan75-230f1:4,5,Sigma35mm1:1,4
Awatar użytkownika
 
Posty: 207
Rejestracja: 19 Mar 2011, 16:59
Miejscowość: K-Kozle

 

PostKrzysztof_P | 24 Sie 2015, 06:21

Cześć.

Gratuluje zakupu sprzętu do Słoneczka to fakt Protuberancje i inny detal wspaniale wypadają w wizualu z tymi sprzętami.
My w obserwatorium też mamy sprzęt do Słoneczka z tym ze trochę większy 60mm , dwie sztuki.
Wspaniały widok był podczas zaćmienia Słońca w tym roku , Góry na krawędzi Księżyca na tle Czerwonego Słoneczka , Coś Pięknego.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

AstroChat

Wejdź na chat