* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
 Temat postu: ESPRIT 100ED Super APO - nowy sprzęt do foto
PostWysłany: Pią Lis 18, 2016 1:13 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Bydgoszcz / Wysoka
Witam.

W ostatnim czasie, po pewnym okresie zastoju postanowiłem wymienić cały setup. Na pierwszy strzał kupiłem kamerę ASI1600 (opisana w innym wątku). Wraz z zakupem kamery zaplanowałem zakup kolejnego elementu zestawu - teleskopu. Przez jakiś czas rozważałem TS APO 100Q , ale ostatecznie zdecydowałem się na sprawdzoną konstrukcję, która w testach jest z sukcesem porównywana z FSQ106. Wykorzystując korzystny kurs funta wyszukałem w GB trzysoczewkowy refraktor ESPRIT 100ED Super APO. Zamówiłem oczywiście cały komplet wraz z dedykowanym FF i całą resztą potrzebnych dodatków. Miałem w przeszłości różne budżetowe refraktory, SW 80ED, Orion 80ED, czy też droższy WO 98FLT, ale obecna rurka, to mechaniczny majstersztyk, szczególnie wyciąg mogę porównać do najlepszych. Z resztą, przed zakupem czytałem testy na cloudynight i wszystko się potwierdza. Na ostateczną ocenę optyki jeszcze czekam i czekam .... na dobrą pogodę. Póki co, nie będę wystawiał + i - , za krótko mam ten sprzęt, chociaż mam, jak najlepsze przeczucia. Dokładną moją ocenę teleskopu przedstawię jak tylko będę miał wyrobione ostateczne zdanie.

Poniżej przedstawiam zdjęcia sprzętu, oraz dwóch testowych fotek zrobionych w dziurach między chmurami i przy pełni księżyca. Zdjęcia składają się z 10 ujęć po 600s w paśmie H-a. Dokładne testy astrofoto przeprowadzę jak tylko pozwoli pogoda.

Pozdrawiam
Elay

Załączniki:

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: zontal oraz 3 gości