ESPRIT 100ED Super APO - nowy sprzęt do foto

PostElay | 18 Lis 2016, 14:13

Witam.

W ostatnim czasie, po pewnym okresie zastoju postanowiłem wymienić cały setup. Na pierwszy strzał kupiłem kamerę ASI1600 (opisana w innym wątku). Wraz z zakupem kamery zaplanowałem zakup kolejnego elementu zestawu - teleskopu. Przez jakiś czas rozważałem TS APO 100Q , ale ostatecznie zdecydowałem się na sprawdzoną konstrukcję, która w testach jest z sukcesem porównywana z FSQ106. Wykorzystując korzystny kurs funta wyszukałem w GB trzysoczewkowy refraktor ESPRIT 100ED Super APO. Zamówiłem oczywiście cały komplet wraz z dedykowanym FF i całą resztą potrzebnych dodatków. Miałem w przeszłości różne budżetowe refraktory, SW 80ED, Orion 80ED, czy też droższy WO 98FLT, ale obecna rurka, to mechaniczny majstersztyk, szczególnie wyciąg mogę porównać do najlepszych. Z resztą, przed zakupem czytałem testy na cloudynight i wszystko się potwierdza. Na ostateczną ocenę optyki jeszcze czekam i czekam .... na dobrą pogodę. Póki co, nie będę wystawiał + i - , za krótko mam ten sprzęt, chociaż mam, jak najlepsze przeczucia. Dokładną moją ocenę teleskopu przedstawię jak tylko będę miał wyrobione ostateczne zdanie.

Poniżej przedstawiam zdjęcia sprzętu, oraz dwóch testowych fotek zrobionych w dziurach między chmurami i przy pełni księżyca. Zdjęcia składają się z 10 ujęć po 600s w paśmie H-a. Dokładne testy astrofoto przeprowadzę jak tylko pozwoli pogoda.

Pozdrawiam
Elay
Załączniki
ESPRIT 100ED Super APO - nowy sprzęt do foto: 100ED.jpg
ESPRIT 100ED Super APO - nowy sprzęt do foto: Esprit 100ED.jpg
ESPRIT 100ED Super APO - nowy sprzęt do foto: Zestaw.jpg
ESPRIT 100ED Super APO - nowy sprzęt do foto: C31.jpg
ESPRIT 100ED Super APO - nowy sprzęt do foto: Kalifornia.jpg
WO 81GT / CEM26 / ASI1600MC
Moje astro-fotki http://www.astrobin.com/users/Elay
Awatar użytkownika
 
Posty: 454
Rejestracja: 12 Mar 2008, 15:12
Miejscowość: Bydgoszcz / Wysoka

PostFranz | 28 Lip 2017, 03:29

Koniec na tym? :shock:
Sprzęt jest godny szerszej recenzji i testów fotograficznych.
 
Posty: 979
Rejestracja: 17 Paź 2009, 04:24
Miejscowość: Zabrze, Brenna

 

PostElay | 28 Lip 2017, 10:09

Witam.

Z mojej strony koniec na tym. Przez ostatnie pół roku cały setup był używany przez syna (nick Allano). Efekty widać na forach w postaci ładnych fotek, oraz na kanale YouTube syna.
Obecnie syn "się pakuje" na studia i sprzęt trafił na półkę, gdyż totalnie nie mam czasu na astronomię.

Pozdrawiam
:)
WO 81GT / CEM26 / ASI1600MC
Moje astro-fotki http://www.astrobin.com/users/Elay
Awatar użytkownika
 
Posty: 454
Rejestracja: 12 Mar 2008, 15:12
Miejscowość: Bydgoszcz / Wysoka

Postfranek | 28 Lip 2017, 12:14

 
Posty: 1771
Rejestracja: 07 Sie 2009, 15:10
Miejscowość: Bielsko-Biala

PostElay | 28 Lip 2017, 13:15

Alan preferuje inne fora i na Astromaniaku się nie udziela. Jeśli jesteś zainteresowany jakie efekty można uzyskać z focenia Espritem 100ED, to polecam przejrzeć Astropolis i Forum Astronomiczne, tam Allano publikuje swoje prace.

Pozdrawiam
:)
WO 81GT / CEM26 / ASI1600MC
Moje astro-fotki http://www.astrobin.com/users/Elay
Awatar użytkownika
 
Posty: 454
Rejestracja: 12 Mar 2008, 15:12
Miejscowość: Bydgoszcz / Wysoka

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości

AstroChat

Wejdź na chat