Breaker 7x50

PostLukas007 | 29 Mar 2007, 19:37

Witam!

Wiem, że większość użytkowników może się ze mną nie zgadzać a wręcz wyśmiać ale mimo to chciałbym przedstawić tą lornetkę. Gdy ją kupowałem nie spodziewałem się, że jest taka dobra bo czego można się spodziewać po instrumencie za 100 zł.

Pierwszą rzeczą, która rzuciła mi się w oczy jest wyjątkowo dobre jak na tą cene wykonanie. Nic nie chrzęści i się nie wygina. Cała lornetka jest obłożona gumą. Jeśli chodzi o jakość obrazu to jest on jasny i ostry. Gwiazdy widziane tą lornetką wyglądaja jak idealne punkciki, a na księżycu dokładnie widać morza i większe kratery. Zupełnie niewidoczne winietowanie oraz poprawna kolimacja ostatecznie przekonały mnie do kupna. Do wad należy zaliczyć dość widoczne refleksy spowodowane kiepskim wyczernieniem w środku (widoczne jednak tylko przy patrzeniu np. na latarnie).

Według mnie za cenę niecałych 100 zł kupno tej lornetki naprawdę się opłaca, ponieważ nadaje się nie tylko jako lornetka przeglądowa do astronomii, ale świetnie się spisuje przy oglądaniu ziemskich krajobrazów.

Sprzęt porównawczy: rosyjska lornetka 7x50
Miejsce obserwacji: małe miasteczko na podkarpaciu, balkon
 
Posty: 1
Rejestracja: 29 Mar 2007, 14:10

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

AstroChat

Wejdź na chat