Lornetka SAGITTARIUS Forest 10x50

Postbolid25 | 13 Cze 2008, 20:52

WYKONANIE: Lornetka prawie całkowicie wykonano ze stopu aluminium(korpus,mostek),jedynie niewielkie elementy lornetki to tworzywo stuczne.Kopus lornetki pokryto tworzywem skóro-podobnym,a sama lornetka przypomina dawne rosyjskie modele. WŁAŚCIWOŚCI OPTYCZNE: Jesli chodzi o optyke to jestem zaskoczony obrazami jakie daje lornetka za 89zł.Ostrość w centrum pola jest na dobrym poziomie,jedynie na skraju pola widzenia okolo 30% obraz ulega lekkiemu zamgleniu.Pole widzenia około 5 stopni czyli całkiem niezle.W lornetce zastosowano ciemniejsze pryzmaty ze szkła Bak-7,co jest widoczne podczas porównania z Nikonem Action IVCF.Lornetka podczas obserwacji astronomicznych spisuje się całkiem niezle,ładnie widoczne wszystkie jaśniejsze emki.Jednak Nikon Action IVCF daje lepsze ostrzejsze i jasniejsze obrazy.Generalnie jednak optyka stoi na dobrym poziomie dającym możliwość zadowalających obserwacji. WŁAŚCIWOŚCI MECHANICZNE: Pokretło centralnej oraz okularowej regulacji ostrości oraz chodzą lekko i płynnie. Regulacja rozstawu okularów również bez zarzutów. PODSUMOWANIE: Jak na lornetke za 89zł sprzęt godny uwagi.Dobre wykonanie , przyzwoita optyka,bardzo niska cena to postawowe cechy które mogą zachęcić początkującego młodego obserwatora dysponującego niewielką gotówką.Osobiście nigdy nie sądziłem że lornetka z tego przedziału cenowego może nadawać się do sensownych obserwacji.Przez przypadek przekonałem się o tym,i zakupiłem ten model do dokładniejszych testów które postaram się opisać w tym temacie. LINK DO LORNETKI: http://astrozakupy.pl/product_info.php?products_id=713
ATM Columbus 20'', ATM AstroScope 14'', ATM AstroScope 9'', ATM Saturn 6'', Meade SCT 10'' mod, Intes Alter MN 56, Intes Alter M500, SW 100ED, Orion SkyScanner 4", Celestron C90,TS 25x100,SkyMaster Pro 20x80,TS 15x70, Zeiss, Nikon 10x50,Steiner 8x30
Awatar użytkownika
 
Posty: 2880
Rejestracja: 20 Paź 2006, 19:45
Miejscowość: Andrychów

 

PostMarioo162 | 12 Mar 2009, 23:14

Miałem dzisiaj w ręce ten sprzęt. Jak na cenę (82 zł) rzeczywiście przyzwoity, chociaż do Nikona 10x50 (porównywałem w sklepie) wiele mu brakuje.
Awatar użytkownika
 
Posty: 636
Rejestracja: 14 Sty 2009, 16:42
Miejscowość: Rydułtowy

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości

AstroChat

Wejdź na chat