* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
 Temat postu: Seria Vixen SLV
PostWysłany: Śro Paź 14, 2015 9:55 pm 
Awatar użytkownika

Witam wszystkich forumowiczow. Jestem świeżym obserwatorem i mam wiele pytań i niejasności na początek czy ktoś mógłby opisać trochę serie Vixen SLV widzę że sa trochę tańsze od NLV a za bardzo nie wiem czym się różnią :D z góry dzięki za odpowiedzi :lol: pozdrawiam Thorgal :twisted:

Profil E-mail  

Temat postu: Re: seria vixen slv
PostWysłany: Pią Paź 16, 2015 7:59 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa
Optyka wygląda na identyczna z serią NLV a jedyne różnice widzę w obudowach i ich wykończeniu.
Czyli to wygląda na lifting wizerunkowy bo środek jest ten sam , tak samo wysokiej jakości jak w NLV a pewnie z nowszymi warstwami MC :arrow: :idea:

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Paź 17, 2015 7:38 am 
Awatar użytkownika

Czyli mozna zaryzykowac kupno.jezeli szkla tej samej klasy a nawet ciut wyzszej a cena nizsza :D .Moze ktos ma juz takie szkielka i moglby o nich cos powiedziec.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Mar 07, 2016 12:17 am 

Miejscowość: Kraków
Witam.

Czytałem zachodnie Recenzje i często powtarza się stwierdzenie iż nowsza seria SLV ma lepsze warstwy i przez to okulary dają lepsze obrazy na planetach od serii NLV , chodzi o kontrast i ostrość obrazu.
Może tak być , technika cały czas posuwa się do przodu a rywalizacja między firmami produkującymi sprzęt astro to jak "Zimna Wojna" , każdy chce być wiodący na rynku jak i w każdej braznży.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:

Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza.

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.:-)

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Kwi 16, 2018 4:29 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Ławy
Posiadam Vixeny LV 6mm i LV 7mm oraz ostatnio zakupionego NLV 5mm. Są to jeszcze Japończyki bo następne modele są produkowane w Chinach ( chyba - pewien nie jestem ). Mogę tylko wypowiedzieć sie w samych superlatywach o lantanach Vixena. W zakresie dużych powiększeń ( od x120 i w górę ) dają doskonale skorygowany i ostry obraz bez żadnych zakłóceń. Okulary Ortho dają chyba ociupinę czystszy obraz ale te lantany praktycznie wiele im nie ustępują. Dodam jeszcze (tu polegam na zdaniu innych ), że Vixeny LV i chyba NLV pomimo mniejszego pola lepiej grają od Vixenów LVW. Jak jest nie wiem ale do planet i obiektów US polecam w zakresach dużych powiększeń.

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości