KITAKARU RPL ORTO 45 mm.

PostKrzysztof_P | 13 Maj 2017, 02:48

Witam.

Okular Japan Kitakaru RPL ORTO 45 mm.
Niebawem opiszę wrażenia z użytkowania tego okularu jak tylko przyjdzie do mnie przesyłka , ponoć jest Bardzo Dobry.
Wklejam link do produktu z przetłumaczonym opisem i wrażeniami z użytkowania tego specyficznego ORTO z dużym polem własnym 62*, są też inne ogniskowe : 30 mm , 25 mm i 18 mm , reszta krótszych w przygotowaniu.

Mały Opis:

Wzornictwo okularu KITAKARU jest również znane jako RPL, co oznacza "Naprawdę Doskonały Eyepiece".

Okulary, która nie występuje zniekształcania, jest ortoskopowa. KITAKARU RPL to nowoczesna interpretacja tradycyjnych ortoskopowych, produkujących obrazy ortoskopowe i szersze pole widzenia. Są ewolucją serii Lavendura przez jednego z najbardziej szanowanych japońskich projektantów optycznych i obserwatora życia.

Wieloletnie eksperymenty dały 4-częściowy projekt ortopedyczny, który jest wolny od większości aberracji. To jest okular przez astronomów, dla astronomów.

RPL ma doskonałą korektę kolorów dostosowaną do ludzkiego oka, bardzo wysoką na ostrości osi oraz zniekształcone i wolne od błędów pole widzenia do 62 ° pozornej krawędzi pola - lub tak szeroka jak optyka teleskopu.
Kitakaru RPL Ortho jest doskonałym wyborem dla kamery wideo i fotografii projekcji okularu smartphone, ze względu na pole bez zniekształceń.

Najwyższej jakości 9 warstw powłok na wszystkich powierzchniach usuwa odbicia i zwiększa kontrast.

22 mm długiego okularu oznacza, że ​​możesz umieścić oko 22 mm z tylnego obiektywu, co czyni go bardzo wygodnym okularem dla początkujących i doświadczonych obserwatorów, niezależnie od tego, czy nosisz okulary. Pomaga to spędzać więcej czasu obserwując drobne szczegóły dotyczące planet lub księżyca bez zmęczenia.

Widoczne pole widzenia 62 ° stopni
Ogniskowa 45mm
Barrel OD 2 "z gwintem filtracyjnym
Fold-down eyecups i gumowe uchwyty
Oczu 22mm
4 Elementy konstrukcyjne
Powłoki FMC W pełni powleczone
Komputer zaprojektowany zadziwienia
Precyzyjna beczka z obróbką CNC z bardzo twardym anodyzowaniem i szlifem.

Podziel ogniskową teleskopu w mm przez ogniskową okularu w mm, aby uzyskać powiększenie.

Komentarz pracownika Altair: "Jest to ortoskopowy wizjer, który zapewnia idealne pole wolne od zniekształceń. Idealne do rysowania kraterów księżycowych, czy też po prostu bardzo ostrych widoków. Jedyne zniekształcenia, które widzisz, pochodzą z teleskopu. Dłuższe ogniska ogniskowe mogą dostarczać niesamowite widoki o małym poborze mocy w dużych teleskopach, takich jak duże SCT, z dobrą ochroną wzroku i bardzo płaskim polimerem Powłoki są wspaniałe, a rozproszenie nie jest zauważalne Kitakaru RPL doskonale nadaje się do purystów obserwujących styl Z jakimkolwiek teleskopem. Głębokie oko jest bardzo korzystne dla obserwacji Słońca, a w rzeczywistości dla obserwacji Słońca w Ha, linii H w linii wapniowej lub w świetle Białym, ten okular jest jednym z najlepszych, jakich używaliśmy w Altair, ponieważ nie ma dodatkowych Aberracji kolorystycznych (z wyjątkiem teleskopu lub obiektywu Barlow), a szczegółowo rozciąga się na prawo od krawędzi pola, z ładnym ostrym odcięciem ".

Dostępność: Jeśli okaże się niedostępny, kliknij czerwony przycisk "powiadom nas o tym, kiedy w magazynie", aby uzyskać aktualizację poczty e-mail, gdy produkt jest gotowy do wysyłki.

I Link do produktu , widać że niedostępny i zeszły jak ciepłe bułeczki , są też inne ogniskowe i mam nadzieję że pojawią się stosunkowo krótkie:
https://www.altairastro.com/Altair-45mm ... piece.html

Jeżeli będzie tak dobry jak w opisie to moim zdaniem będzie swego rodzaju hitem do długoogniskowych Maków i SCT , gdyż jak przeliczyłem pola i żrenice dawane np. z Pentaxem XW 40 mm , Panopticiem TV 41 mm czy Plosslem TV 55 mm lub Plosslem MEADE S4000 56 mm to ten Orto daje w F10 najlepsze parametry i największe wypadkowe pole widzenia , dlatego dzięki pomocy Kolegów padł moim łupem do nowego Maka 180 F10.Cena też jest w miarę przystępna około 800 zł. zważając na aktualne ceny wymienionych okularów.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Ostatnio edytowany przez Krzysztof_P, 13 Maj 2017, 10:15, edytowano w sumie 1 raz
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7886
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostLukacz | 13 Maj 2017, 03:07

Jakiś czas temu natrafiłem na ten okular w Altair Astro i też mnie zainteresował.
"Wieloletnie eksperymenty dały 4-częściowy projekt ortopedyczny" za 800 zeta? Czekam na recenzję, tym bardziej że;
"Komputer zaprojektowany zadziwienia" 8)
"Jeżeli mogę to chętnie pomogę"
PZO 2.5x25 LTe 2
GDR 3.6x30 Sport
Awatar użytkownika
 
Posty: 1927
Rejestracja: 27 Mar 2013, 00:28
Miejscowość: ... niedaleko Podgrodzia...

Postendriu624 | 13 Maj 2017, 08:09

Miałem kiedyś parkę do bino UO Konig 18 mm o polu ok.68 st. są to modyfikowane orciaki, o ile w maku obrazy były jeszcze w miarę przyzwoite to w N 200/1000 poległy już totalnie dając tylko 50% ostrego pola,

Image
SKYMAX 150 SW ; SKYMAX 127 SW ; Celestron 25x100 ; SkyGiude 15x70 ; OLIMPUS 8x40 DPS I
Nasadka bino lacerta
Awatar użytkownika
 
Posty: 4986
Rejestracja: 21 Sty 2009, 21:57
Miejscowość: Oświęcim

 

PostKrzysztof_P | 13 Maj 2017, 10:13

Witam.

Endriu624 , ale to całkiem inna konstrukcja "ORTO" , zobacz na schemat na Japońskiej stronie , mam nadzieję że ten Japoński Spec który go projektował to wiedział doskonale co robi , wszystko okaże się jak otrzymam okular i sprawdzę go w moim Maku 180 F10 i Syncie Flex Mod. 305/1500 F5 , choć do Synty to stanowczo za długa ogniskowa , gdyż z tym okularem da żrenicę o wiele za dużą. To okular do sprzętów od około co najmniej F6 i mniej , F7 , F8 , itp.Inne ogniskowe owszem jak najbardziej np. 30 mm i mniejsze , ale ta ogniskowa 45 mm to w F5 nieporozumienie.

Proszę link:
http://www.geocities.jp/kitakaru_obs/La ... tLens.html

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7886
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postendriu624 | 13 Maj 2017, 10:53

Krzysztofie , pewnie chodzi o ten schemat optyczny. Ciekawy jestem porównania z kultowym MADE 5000 SP 40 mm ,co do ostrości i kontrastu, myślę że Kolega zrobi takie porównanie.

Image
SKYMAX 150 SW ; SKYMAX 127 SW ; Celestron 25x100 ; SkyGiude 15x70 ; OLIMPUS 8x40 DPS I
Nasadka bino lacerta
Awatar użytkownika
 
Posty: 4986
Rejestracja: 21 Sty 2009, 21:57
Miejscowość: Oświęcim

 

PostKrzysztof_P | 13 Maj 2017, 11:45

Cześć.

Tak chodzi o ten schemat.
Oczywiście zrobię porównanie z: Tele Vue Panoptic 41 mm , Tele Vue Wide Field 40 mm , MEADE S-Plossl S5000 40 mm i LVW Vixena 42 mm , brakuje mi jeszcze Pentaxa XW 40 mm , ale i tak jest już z czym porównywać.
Liczę że okular dotrze do mnie z UK w przyszłym tygodniu i wtedy jak tylko pogoda dopisze to napiszę Wam moje wrażenia z nowego okularu w porównaniu do wymienionych powyżej szkiełek.
W duchu liczę że się nie zawiodę na nowym szkiełku. :D

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7886
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostKrzysztof_P | 26 Maj 2017, 13:53

Witam.

Okular w domu i czekam na nocne pierwsze światełko , miał parę paproszków które przedmuchałem powietrzem w sprayu i po sprawie , okular posiada doskonałe warstwy co widać na pierwszy rzut oka , jest też stosunkowo lekki co też mnie cieszy i zarazem poręczny.Mocowanie 2" , muszla oczna zwijana , komfortowy ER.
Pole myślę zgodne po wielkości diafragmy , dokładnie okaże się w nocy. W dziennych porównaniach z MEADE S-Plosslem S5000 40 mm dał większe wypadkowe pole widzenia co jest oczywiste ze względu na dłuższą ogniskową 45 mm i deklarowane pole własne 62*.
Obraz w dzień ostry po samą diafragmę co też mnie cieszy , obraz też bardzo jasny co świadczy o dobrej transmisji.
Porównałem też diafragmy z Plosslem MEADE 56 mm o polu własnym 50* takim samym jak Plossla TV 55 mm i na pierwszy rzut oka pole z nowego okularu jest stanowczo większe i nie ma efektu "Studni" jak w tych Plosslach z mniejszym polem widzenia.
Jak pooglądam to napiszę jak sprawuje się na nocnym niebie.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7886
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostKrzysztof_P | 26 Maj 2017, 23:47

Witam.

Okular zaliczył pierwsze światło , daje najostrzejsze obrazy , pole w 90% jest Bardzo Dobre , jak i komfortowy ER , okular lepiej skorygowany od LVW 42 mm , TV WIDE Fielda 40 mm i S-Plosla S5000 MEADE 40 mm.
Obraz ze znakomitą transmisją jak to w Orto co widać na pierwszy rzut oka z porównywanymi okularami.
Sprzęt na którym sprawdzałem to mój Mak STF MIrage7 Moscow. Nie ma sensu stosowanie tego długo ogniskowego szkiełka w sprzętach jaśniejszych niż F6 , zatem Świetnie sprawdzi się w sprzętach: F6 , F7 , F8 , itp. Bardzo Dobry do Maków i SCT z F10 i mniej.
Zapewne jakiś czas u mnie zagości i jak większość szkiełek za jakiś czas powędruje w inne ręce , mam zamiar niebawem znowu zakupić Nowy Okular do Testów.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7886
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostKrzysztof_P | 30 Paź 2022, 21:49

Witajcie.
Do zestawu nowych zakupionych nie tak dawno szkiełek doszły mi również Orciaki Kitakaru RPL: 1,25: 18mm i 25mm , oraz 2" 30mm i 45mm. Jest też TV Plossl 55mm 2" , który powrócił do mnie znowu od kolegi Krzysztofa , który posiadał go jakiś czas temu , kiedy kupił go u mnie do myślę planetarnego Newtona D-225 z małym F- nie pamiętam , ale coś ponad 2000mm.
W Maku Intesa MK91 D-228mm , F-13,5-3100mm okulary te pracują wyśmienicie.
Tak samo w Refraktorach: APO-ED 127mm i Takahashi FS102.
Duże pole własne ponad 50* w okularach Orto to w sumie dla mnie też coś nowego i robi pozytywne wrażenie.
Bardzo dobre są te Orciaki Kitakaru RPL Orto , pokazując też emki z obrazkami o wyższym kontraście , niż w innych wieloelementowych okularach. Muszę je wszystkie dokładnie porównać z Orciakami Takahashi Abbe MC. Jednak to widocznie większe pole własne tych Orto w połączeniu z tymi świetnymi obrazkami , daje moim zdaniem naprawdę świetny w praktyce efekt w wizualu na każdym obiekcie nieba.
Pięknego Nieba!!!
Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7886
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

AstroChat

Wejdź na chat