* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
 Temat postu: Przeciwwaga i pręt przeciwwagi w bagażu podręcznym
PostWysłany: Pon Kwi 01, 2019 11:04 pm 

Cześć,
czy ktoś ma doświadczenie z przewozem podróżniczego montażu w bagażu podręcznym samolotem? Planuję wypad na Teneryfę i chciałbym wiedzieć, czy będę miał problem wnieść na pokład samolotu pręt przeciwwagi wraz z przeciwwagą w bagażu podręcznym. W końcu to kawał żelastwa, mimo, że montaż to tylko iOptron SkyGuider Pro. Oczywiście planuje przyjść na lotnisko odpowiednio wcześniej, aby w razie problemów nadać walizkę w bagaż rejestrowany. Jednak dobrze byłoby wiedzieć, czy nie lepiej od razu wykupić sobie takiego bagażu.

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Przeciwwaga i pręt przeciwwagi w bagażu podręcznym
PostWysłany: Wto Kwi 02, 2019 10:00 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Zabrze/Oświęcim
Jeżeli nie planujesz zabierać bagażu rejestrowanego to możesz bagaż podręczny puścić na odprawie z rejestrowanymi.
Ja tak robię jak lecę z rodziną. Bierzemy do samolotu jeden plecak a resztę podręcznych oddaję na odprawie.
Na katowickim lotnisku celnicy znają się na fotogratach, nawet nietypowych.
Jako ciekawostkę napiszę jeszcze, że na dalekie podróże mój Kolega kupił we francuskim sklepie internetowym przeciwwagę 5l napełnianą wodą :shock: :idea: :wink:
Została zaadoptowana do montażu iOptrona. Muszę się zapytać jak to się mu sprawdza :)
https://ifootage.fr/ifootage-water-bag-w1-ifowbw1.html

Columbus 13", TSAPO906, HEQ5, SAM, QHY183, EOS6D

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Maj 11, 2019 3:37 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wieliczka
Nie będziesz miał żadnego problemu z takim sprzętem. Ja na Teneryfę zabrałem w podręcznym Ryanair cały zestaw z CEM25, TS65Q, dwa statywy i dwa aparaty. Waga podręcznego wyszła mi ok 20 kg i zero problemów :)
Jednakże zabieranie ze sobą przeciwwagi na taki wyjazd to głupota, czyste marnotrastwo. W moim przypadku za przeciwwagę służą akumulatory li-ion plus aparat, którym równolegle naświetlam klatki. Możesz też spróbować zrobić jakiś wór na kamienie czy butelkę wody :) Ja myślę teraz nad zrobieniem adaptera butelkowego, czyli żeby na pręt przeciwwag dało się nakręcić butelkę z wodą. Pomysł chavez1976 z przeciwwagą wodną też jest bardzo dobry. Generalnie rób wszystko, tylko nie zabieraj pustych kilogramów :) Lepiej w to miejsce dać jakiś dodatkowy sprzęt.
Jak już będziesz na lotnisku z tym bagażem, to staraj się nie dać po sobie nic poznać. Jeśli to tania linia, to będzie na pewno chciała wyłudzić kasę, jeśli zorientuje się, że jesteś "zagubiony" i niepewny. A nadanie bagażu na lotnisku jest droższe, niż zawczasu (choć to też zależy od linii).
chavez1976 napisał(a):
Jeżeli nie planujesz zabierać bagażu rejestrowanego to możesz bagaż podręczny puścić na odprawie z rejestrowanymi.
Ja tak robię jak lecę z rodziną. Bierzemy do samolotu jeden plecak a resztę podręcznych oddaję na odprawie.
Na katowickim lotnisku celnicy znają się na fotogratach, nawet nietypowych.

Ale przecież jak lecimy ze sprzętem, to właśnie cały problem na tym polega, żeby broń boże Ci nie kazali dać bagażu do luku, a Ty sam do nich idziesz :) Ok, jeśli masz coś "niezniszczalnego", jak statyw, czy przeciwwaga, ale już choćby głowica montażu tu pewne ryzyko, a inny sprzęt czysta głupota oddawać do luku. Ja morduję się z plecakiem 20 kg, ale za nic w świecie nie oddałbym go do luku. Dodatkowo, nawet jeśli oddajesz sprzęt niezniszczalny, to zawsze istnieje ryzyko zgubienia czy opóźnienia dostarczenia bagażu, co może pokrzyżować plany.

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Maj 11, 2019 4:38 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Zabrze/Oświęcim
Widzisz, znowu zależy, kto co lubi :D
Oczywiście, że w życiu nie oddałbym cennej optyki, aparatu, czy nawet kosztownej elektroniki do luku. Jednak z moim podejściem (dość wygodnym) upycham całą resztę między ciuchy 4 os. rodziny i pozbywam się (nadal jako bezpłatny podręczny + 1 rejestrowany na 4) zamiast robić za „tragarza” i przy okazji nie muszę tego wszystkiego pokazywać na odprawie i targać przy boardingu bo pojechało w... :wink:
To moje zdanie o celnikach nie dotyczyło oddawania do luku. Chodziło mi o to, że nie robią problemu przy odprawie osobistej bo natychmiast wiedzą, co to za zabawki.

Columbus 13", TSAPO906, HEQ5, SAM, QHY183, EOS6D

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Maj 20, 2019 11:21 pm 

Mi bardziej chodzi o pręt przeciwwagi,ponieważ bardziej przypomina broń. Jak nabiorę doświadczenia, to pokombinuję z przeciwwagą z podwójnym zastosowaniem. A optyki i elektroniki broń boże nie dałbym do luku bagażowego, już raz mi walizkę uszkodzili na lotnisku. Dziękuję za rady, zrobię jak Chavez, ciuchy i mało wrażliwy sprzęt nadam do luku, a resztę ze sobą w plecaku.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Maj 21, 2019 7:00 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kielce
Ja bym nie ryzykował. Po co takie rzeczy jak pręt czy ciężka przeciwwaga ładować do podręcznego? Znajomy podczas wyprawy zaćmieniowej próbował tak właśnie wnieść przeciwwagę na pokład i go nie wpuścili, musiał pędem wracać do miejsca odprawy żeby nadać jako bagaż. Z metalowym prętem też raczej nie wpuszczą.

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości