Zaćmienie Słońca 2OO6

Szkice, inspiracje, relacje z obserwacji, zlotów i podróży astronomicznych

PostAurora | 30 Lis 2005, 17:49

Witajcie
Chciałbym się dowiedzieć kto z Was się wybiera na marcowe zaćmionko i gdzie?
Ja mam w planie wybrać się wraz z żoną na Riwierę Turecką, ale z tego co wiem to wiele biur podróży sprzedało już wszystkie bilety i jestem trochę zdziwiony tym faktem.
Może ktoś zna jakieś firmy które mają jeszcze wolne miejsca i nie zedrą ze mnie skóry, albo wybiera się w inne pewne miejsce ?
Mogę jechać gdziekolwiek, byle widzieć zaćmienie. Ważne jednak aby nie były to wielkie koszty.
Tak więc czekam na Wasze odpowiedzi i propozycje
Pozdrawiam Tomek
 
Posty: 377
Rejestracja: 03 Sie 2005, 10:38

PostTomasz Ściężor | 18 Sty 2006, 11:08

Polecam jechać z nami (oddział krakowski PTMA). Szczegóły na stronie http://vistula.wis.pk.edu.pl/~ptma
w dziale "Ogłoszenia".
W razie pytań proszę o kontakt ze mną.
Tomek Ściężor
 
Posty: 44
Rejestracja: 05 Sty 2006, 13:47
Miejscowość: Kraków

 

PostAurora | 21 Sty 2006, 21:03

ja już decyzję podjąłem :)))
wraz z żoną i znajomymi lecimy z W-wy do Antalyi 27 marca , tam wynajmujemy auto i odłączamy się od wycieczki gdyż mamy własny plan zwiedzania Turcji. Z doświadczenia po ostatniej wyprawie do Hiszpani wiem że warto jechać na kilka dni, by przy okazji coś zwiedzić.
Wyprawa potrwa 9dni .

organizatorem wyprawy jest JET TURISTIC specjalizujący się w wycieczkach do Turcji

link do ich nowej (jeszcze nie w pełni aktywnej strony)

http://www.jettouristic.pl/jett/index.php

o ile mi wiadomo są jeszcze wolne miejsca, ale nie warto zwlekać ! . ! ZAĆMIENIE CAŁKOWITE TRZEBA ZOBACZYC NA ŻYWO !
 
Posty: 377
Rejestracja: 03 Sie 2005, 10:38

PostAurora | 21 Mar 2006, 16:43

uwaga
czy ktoś z forumowiczów jedzie z jetturistic na zaćmienie???
jeśli tak to można by wspólnie pomyśleć nad wynajmem samochodu.
można by wynająć jakieś terenowe auto lub wana.
ważne jednak by być w tym samym hotelu żeby nie było kłopotu. my jesteśmy w hotelu "belinda"
proszę ewentualnie o kontakt na maila aurora4@poczta.onet.pl
 
Posty: 377
Rejestracja: 03 Sie 2005, 10:38

PostAurora | 14 Kwi 2006, 12:11

nie chcę tworzyć nowych wątków więc tu opiszę w kilku słowach swoje wrażenia z wyprawy do Turcji...

Nie obyło się bez przygód.
Nasz wylot z Krakowa do Warszawy opóźnił się o 2godziny i już byliśmy pewni że samolot jakim mieliśmy lecieć do Turcji odleciał.
Na szczęście (dla nas ) tamten samolot miał identyczne opóźnienie.
Po wielkich nerwach odetchnęliśmy gdy byliśmy już w drodze do Antalyi.
I wreszcie dotarliśmy do hotelu, gdzie zjedliśmy przepyszną kolację i udaliśmy się do baru all inclusive;))))

W dniu zaćmienia pogoda była po prostu CLEAR !!!
Rozstawiłem sprzęt przy basenie hotelowym i czekałem na rozpoczęcie "przedstawienia". Większość gości hotelowych wyszła na dach hotelu, inni poszli na plażę, na niewielkie wzniesienie aby zobaczyć wędrujący cień księżyca.
Ja z grupką miłośników astronomii z Polski, Niemiec i Norwegii nastawiony byłem na podziwianie korony i protuberancji oraz wykonanie kilku fotek.
Zaćmienie obserwowaliśmy od początku do samego końca.
Dla mnie to było kolejne niesamowite przeżycie. Mojej żonie tak się podobało że stwierdziła iż będzie mi towarzyszyć w każdej kolejnej wyprawie zaćmieniowej ( pierwszy raz w życiu widziała całkowite zaćmienie Słońca ).

Po zjawisku mieliśmy tydzień czasu na zwiedzanie WSPANIAŁEGO kraju !
Na maaaaaxxxa wykorzystaliśmy każdą chwilę !!!



PODZIĘKOWANIA !!!!

Serdeczne dzięki dla JANUSZA P. za pomoc w skompletowaniu sprzętu !

Wielkie dzięki dla organizatora wyprawy JETTURISTIC , a wszczególności dla Pana Piotra który cierpliwie na nas czekał na Okęciu i sprawił że zostaliśmy odprawieni na rejs 2godziny po zamknięciu gates-ów .
Dzięki za cenne informacje i miło spędzony czas dla rezydenta RYSIA :)

fotki niebawem...
 
Posty: 377
Rejestracja: 03 Sie 2005, 10:38

PostDominik Woś | 10 Maj 2006, 20:36

Minęło trochę czasu od zaćmienia ale lepiej późno niż wcale. Przygotowałem krótkie wspomnienia z wyjazdu na zaćmienie do Turcji.

http://www.astrophotography.pl/trip-tur ... se2006.php

Pozdrawiam,
Dominik
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

PostGregory | 10 Maj 2006, 20:40

Dominik bardzo fajne fotograficzne sprawozdanie z wyjazdu. Az milo ogladac. :)
Gregory
 

PostJanusz_P. | 10 Maj 2006, 21:07

Piękna relacja, jak widzę korona miała zupełnie inną budowę i strukturę niż podczas maksimum aktywności w zaćmieniu węgierskim 8)
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 47 gości

AstroChat

Wejdź na chat