* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
 Temat postu: Re: Moje opisanie widzianego nieba
PostWysłany: Nie Lut 09, 2020 6:49 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Ławy
Wenus pięknie dzisiaj wyglądała. Doskonale widoczna jasna i stosunkowo ostra kulka w fazie , która zjadła pół planety. Zero jakichkolwiek przebarwień i odblasków tylko w okularze wokół planety lekkie, koncentryczne pierścienie, które jednak nie przeszkadzały w obserwowaniu Wenus. Jeden z najlepszych widoków tej planety do tej pory.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Gru 07, 2020 9:50 pm 
Awatar użytkownika

Dzisiaj jest piękne niebo, mrowie gwiazd i wszystko bardzo wyraźne. Co prawda jest bardzo zimno a silny wiatr jeszcze to potęguje. Przez ten wiatr za diabła nie można rozstawić teleskopu bo wszystkim targa niemiłosiernie ale od czego są lornetki. W ruch poszła 10x50 i widoki dała wspaniałe. Orion piękny i bardzo wyraźny z doskonale widoczną mgławicą z jej skrzydłami, aż dziw brał, że w dobrych warunkach lornetka tyle pokaże. Plejady śliczne, aż grały w zenicie świecąc niby klejnoty na niebie. Widocznych sporo gromad kulistych i innych skupisk gwiezdnych. W końcu zimno dało znać o sobie i trzeba było skończyć obserwacje. Pozdrawiam.

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Lut 25, 2021 7:21 pm 
Awatar użytkownika

Dzisiaj zabrałem się za Słońce, które zaserwowało piękne widoki wielu plam na swojej powierzchni. Było ich kilka lub kilkanaście. Duża i nieregularna oraz wiele mniejszych ułożonych w lekki półksiężyc. Doskonale widoczne było otoczenie dużej plamy, które miało szarawy kolor oraz zmiany powierzchni Słońca około mniejszych plamek. Wszystko było bardzo wyraźne i ostre tak, że patrzyło się na nie z przyjemnością.

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Mar 07, 2021 3:30 pm 
Awatar użytkownika

Od paru dni wieczorami, tak przez niecałe 2 godziny pozwalałem sobie wszelakim sprzętem jaki posiadam zerkać w gwiazdy. Księżyc, Orion, Wielki Wóz, Plejady i inne obiekty sfery gwiaździstej. Pięknych widoków dostarczały zarówno lornetki jak i ED-ek, który wraz z Maxvisionem 28mm pięknie rysował Oriona i Plejady. Super też wyglądał Mizar w Wielkim Wozie gdzie widać 4 gwiazdy a cała reszta była diamentowo-punktowa. Rzadki widok ale dzisiaj widziałem lecące Czajki. Fajnie wyglądają w tym swoim szarpanym i nieregularnym locie i te " Kiwiit ". Coraz mniej tego, - powoli zabijamy przyrodę i Nasze naturalne środowisko.

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Mar 18, 2021 5:50 pm 
Awatar użytkownika

Wczoraj były świetne warunki do obserwacji. Niebo w przerwach pomiędzy chmurami było wręcz kryształowe i lornetka 10x50 wymiatała jak mały teleskop. Dawno takiego nie pamiętam. Dziesiątki tysięcy gwiazd, jakieś gromady, galaktyki,- tak, że ciągle było mało. Prawie obserwacyjna nirwana.

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Mar 21, 2021 7:55 am 
Awatar użytkownika

Wczoraj około godziny 18.00 wyciągnąłem teleskop aby popatrzeć na nasz Księżyc. Na niebie były zwiewne cirrusy ale co tam, Łysy prezentował się nieźle to i spojrzeć można. Okazało się, że warunki były bardzo stabilne tak, że pojechałem z powiększeniem do wielkości x150 i obrazy były ostre i wyraźne. Co prawda lekko pływały ale powierzchnia naszego naturalnego satelity była plastyczna i wyraźna tak, że postanowiłem założyć okular dający power x180. Zdążyłem na ostatnie minuty zanim chmurki nadjechały. Maleńkie cienie obrzeży kraterów porozdzielały się na ostre ząbki jak w piłce do drewna. Była to jedna z lepszych obserwacji Księżyca ostatnimi miesiącami.

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Mar 21, 2021 2:38 pm 
Site Admin
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków
Cześć Krzysztofie.
Tak , to są piękne widoczki.
Pozdrawiam Krzysztof. :wink:

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Mar 21, 2021 8:34 pm 
Awatar użytkownika

Cześć Krzysztof. Dzisiaj też pięknie widać Księżyc. Można zaszaleć ze sporymi powiększeniami. Właśnie przed chwilą wróciłem z obserwacji i było stosunkowo ostro i wyraźnie. Warto zerknąć na Łysego.

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Mar 21, 2021 9:28 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Lubuskie
To fakt, wypogodziło się w sam raz na obserwacje księżyca. Widziałem całkiem przez przypadek, zakrycie gwiazdy 5 Gem. Piękny widok w Vixenie114SS :)

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: kolo1980, pasionat nieba, Prezes oraz 47 gości