GZ Fotozagadka nr 23

Szkice, inspiracje, relacje z obserwacji, zlotów i podróży astronomicznych

PostHenryk | 29 Gru 2005, 19:58

Oto kolejna miryda z "R" w nazwie.
Odpowiedzi tradycyjnie oczekuję na priva.
Powodzenia

Image
 
Posty: 376
Rejestracja: 20 Wrz 2005, 18:01

PostHenryk | 29 Gru 2005, 23:00

Jak słusznie Arkady zauważył, ta miryda jest obecnie w pobliżu maksimum jasności 8) .

Robert Bodzoń zaproponował, a ja po głębszym namyśle (nie jednym głębszym ;) ) stwierdziłem, że właściwie czemu nie. O ile będzie poparcie społeczne.
Otóż propozycja dotyczy punktowania odpowiedzi. Począwszy od pierwszego miejsca za 10 punktów, do 10tego za 1 punkt, dalsze miejsca bez punktów.
Zagadki dawałbym raz w tygodniu, na przykład w czwartek, o ustalonej godzinie, na przykład 19tej.
Konkurs trwałby do znudzenia :D, ale nie dłużej niż do jesieni przyszłego roku.
Nie byłoby wielkich nagród, a przede wszystkim satysfakcja, oraz jakaś symboliczna nagroda (gazeta z moim artykułem, albo zdjęcie, a może kalendarz, który być może zrobię na rok 2007) z moim autografem :) .

Oczekuję konstruktywnych opinii na ten temat.
 
Posty: 376
Rejestracja: 20 Wrz 2005, 18:01

PostDominik Woś | 29 Gru 2005, 23:25

Pomysł z punktacją znakomity ! Myśle, że podziała to w pewnym stopniu mobilizująco i zachęci do udziału w zabawie. :wink: Co prawda z "wyjadaczami-zmiennikami" nie mam szans ale zawsze to miło dać im poczuć oddech na plecach. :lol:

Pozdrawiam,
Dominik
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

PostArkady | 30 Gru 2005, 23:33

Mnie również podoba się pomysł z punktami. Choć juz z samego rozwiązywania zagadek jest niesamowita frajda, to punkty na pewno dodadzą troche dreszczyku :o. Zdobywanie punktów dla niektórych może być też tak wciągające, że wkrótce nie obejrzą się, jak nie będą mogli przestać i życ bez GZ. :lol:
Jednym słowem. Popieram!
Pozdrawiam
Arek
 
Posty: 65
Rejestracja: 02 Lis 2005, 16:18
Miejscowość: Warszawa

PostDominik Woś | 31 Gru 2005, 01:18

Arkady napisał(a):Mnie również podoba się pomysł z punktami. Choć juz z samego rozwiązywania zagadek jest niesamowita frajda, to punkty na pewno dodadzą troche dreszczyku :o.


Nic dodać nic ująć. :wink:

Jak Henryk publikuje zagadkę to zawsze zastanawiam się po co ja się za nią biorę. Przecież może być na przykład fajny film w TV lub mógłbym sobie znaleźć inne zajecie (żona by mi na 100% znalazła). A jednak :wink: ... a może ja coraz bardziej lubię te gwiazdki zmienne. :wink:

PZ. Żartowałem :lol:

Pozdrawiam,
Dominik
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

PostJaLe | 31 Gru 2005, 11:02

Muszę przyznać że zagadki Henryka są wciągające i czekam na każdą z niecierpliwością.

W tej chwili mam co do punktacji sprzeczne uczucia. Nie wiem czemu to ma służyć?
Jeżeli ma spowodować wydzielanie adrenaliny, to przy takie okazji we mnie aż od niej się gotuje ;)

A kolejność odgadujących „ na podium” już teraz łatwo przewidzieć.
Więc jeżeli ma to podnieść samopoczucie osób które zwyciężą to jak najbardziej pomysł jest odpowiedni.

Ja w zagadkach w obecnej formie widzę wspaniałą możliwość poszerzenia swojej wiedzy.
Awatar użytkownika
 
Posty: 7044
Rejestracja: 09 Wrz 2005, 21:13
Miejscowość: małopolska

PostHenryk | 31 Gru 2005, 19:11

Podaję odpowiedź:
Gwiazdka z zagadki 23 to miryda R Tri (w okolicy maksimum jasności), jak słusznie zauważył Adam, który jednak nie udzielił odpowiedzi, ta sama jest w awatarze SSW ;D.

Odpowiedzi przysłali:
SSW
Antyqjon
Hermes
Robert Bodzoń
Tomek L
Arkady
Domek
Heniek
JaLe
Damian
Dark

Gratuluję i informuję, że zgodnie z sugestiami, od przyszłego roku co czwartek o godzinie 21ej będę podawał kolejną zagadkę. W tym celu założę wkrótce nowy wątek.
 
Posty: 376
Rejestracja: 20 Wrz 2005, 18:01

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 48 gości

AstroChat

Wejdź na chat