Obserwacje astronomiczne - Wielkopolska

Szkice, inspiracje, relacje z obserwacji, zlotów i podróży astronomicznych

Postarkoski69 | 27 Lut 2006, 00:11

Witam serdecznie wszystkich, pasjonatów astronomi..., :wink: od kilku m-cy działam sobie amatorsko w mojej nowej pasii. Kupiłem w Astrokraku Oriona Sky Qesta 8kę sprzęt spisuje się dobrze, pomimo mojego miejsca zamieszkania - plus to duży dach i szerokie pole manewru jeśli chodzi o obserwacje, minusem jest natomiast spora światłość okolicy.. :( ,Szczerze powiedziawszy to czekamy :) + :o na wiosnę i lato kiedy to przetestujemy Oriona poza miastem,. Oprócz standardowych syrious Ploos 25/10 dokupiłem Barlowa2'' x2 Soligora i ortoskopa 6kę Antaresa no i działa to nienajgożej. Już niebawem będę miał soczewę do galaktyk Willjams Optical 33 ...A tak wogóle to pokorciło mnie o poruszenie śrub pająka no i miałem problemy z kolimacją,ale jakoś doszedłem do ładu...Chociaż i tak mam ochotę może wiosną pojechać do Astrokraku i sprawdzić to dokładnie :roll: dzięki mojemu Orionikowi dane mi było widzieć piękny Księżyc z kraterami,pomimo braku filtra widok był wspaniały :lol: jeszcze większe wrażenie wywarł na mnie Saturn z 6ma widocznymi księżycami......,cudowny;)zawsze jego widok wprawia mnie w zachwyt przy pow.ok.x400, Mars jest już znacznie mniejszy i zastanawia mnie czy nie dokupić np.filtra do planet aby ostudzić'' ich blask.,widziałem także Jowisza około17go stycznia oj był wtedy srogi móz, ale do 4.30 dałem radę, pięknie prezentowały się jego 4y księżyce choć sam nie był,aż tak duży i wyrażny, być może emisja dymów i zanieczyszczeń spowodowała te zakłócenia w obs..jeszcze słówko wczoraj w Cassiopei podziwiałem gal.NGC457,..ale pięknie no to już kończę i pozdrówka dla wszystkich nocnych marków :P
 
Posty: 6
Rejestracja: 26 Lut 2006, 22:35
Miejscowość: kalisz

 

PosttomekL | 27 Lut 2006, 15:32

arkoski69 napisał(a):...minusem jest natomiast spora światłość okolicy.. :( ,Szczerze powiedziawszy to czekamy :) + :o na wiosnę i lato kiedy to przetestujemy Oriona poza miastem


Wisona jest jeszcze ok ale lato generalnie słabo się nadaje na obserwacje, znaczy się czerwiec, lipiec, w sierpniu robi się już dobrze ale ciągle nocki są baaaardzo krutkie.
Awatar użytkownika
 
Posty: 170
Rejestracja: 03 Sie 2005, 11:55

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 80 gości

AstroChat

Wejdź na chat