nowicjusz

Szkice, inspiracje, relacje z obserwacji, zlotów i podróży astronomicznych

Postarrturro78 | 26 Kwi 2006, 00:34

Jestem zainteresowany obserwacja nieba by night, lecz potrzebuję kogoś kto mi pokaże jak to wygląda na realu (oglądając zdjęcia wszystko jest piękne jestem ciekawy jak to wygląda ludzkim okiem przez tel). Może jakiś mały zlocik w okolicy Warszawy się szykuje lub ktoś kto gdzieś się wybiera na nocne polowanie gwiazd i zaproponuje mi mały pokaz (nieba oczywiście :D )
 
Posty: 2
Rejestracja: 26 Kwi 2006, 00:26

 

PostDominik Woś | 26 Kwi 2006, 00:41

arrturro78 napisał(a):Jestem zainteresowany obserwacja nieba by night, lecz potrzebuję kogoś kto mi pokaże jak to wygląda na realu (oglądając zdjęcia wszystko jest piękne jestem ciekawy jak to wygląda ludzkim okiem przez tel). Może jakiś mały zlocik w okolicy Warszawy się szykuje lub ktoś kto gdzieś się wybiera na nocne polowanie gwiazd i zaproponuje mi mały pokaz (nieba oczywiście :D )


Napisz gdzie mniej więcej mieszkasz - czasami urządzamy spotkanka w Łomiankach. :wink:

Pozdrawiam,
Dominik
Ostatnio edytowany przez Dominik Woś, 26 Kwi 2006, 08:21, edytowano w sumie 1 raz
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

Postarrturro78 | 26 Kwi 2006, 00:46

łomianki mi bardzo pasują a tak ogólnie jestem bardzo mobilny,
a może ma ktoś zdjęcia do przesłania (oczywiscie takie co odzwierciadlają to co oko widzi przez teleskop)

artur@zabki.waw.pl
 
Posty: 2
Rejestracja: 26 Kwi 2006, 00:26

 

PostDominik Woś | 26 Kwi 2006, 08:29

arrturro78 napisał(a):łomianki mi bardzo pasują a tak ogólnie jestem bardzo mobilny,
a może ma ktoś zdjęcia do przesłania (oczywiscie takie co odzwierciadlają to co oko widzi przez teleskop)

artur@zabki.waw.pl


Przez różne teleskopy (np. średnica optyki) obiekty wyglądają różnie. Saturn i Jowisz powinny zrobić na tobie wrażenie w zasadzie w każdym teleskopie. Pieknie wygląda też Księżyc :wink: Z obiektów DS-to na początek kilka gromadek kulistych i otwartych. Galaktyki i mgławice w niewielkim teleskopie to raczej takie mgiełki. :wink:

Pozdrawiam,
Dominik
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 80 gości

AstroChat

Wejdź na chat