Kudłacze Rulez !

Kudłacze, Lubomir, Bieszczady

PostJanusz_P. | 31 Sie 2005, 19:33

Dziś w nocy z 31 08 na 1 09 jedziemy z Bogdanem J. na Kudły, taka pogoda nie będzie wiecznie czekać i żal ją zmarnować więc zapraszam wszystkich chętnych na wspaniałe obserwacje.
Miejsc jest w ośrodku pod dostatkiem bo to środek tygodnia i koniec wakacji :lol:
Będziemy tam od około 21h, potem śpimy chwilkę i wracamy do pracy rano na 9h 8)
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostAdam Tomaszewski | 31 Sie 2005, 19:37

O to sobię trochę pośpicie :lol:
Ja dzisiaj w nocy będę walczył z montażem a muszę wstać o 6:00 bo jutro rozpoczęcie roku szkolnego :? Teraz coraz trudniej będzie wyjeżdzać na obserwacje.
SCT 11", Maksutov SW 4", Losmandy G11, EQ3-2, Point Grey Blackfly z IMX249, Canon EOS 5D mark II mod, Canon EOS 40D, Canon EOS 30D, C85/1.8 USM, Tamron SP 90/2.8, Tokina 28-70/2.8, Canon 70-200/2.8L, Canon 17-40 L, kupa filtrów i inne.
Awatar użytkownika
 
Posty: 586
Rejestracja: 04 Sie 2005, 13:08
Miejscowość: Poznań

PostMateuszZ. | 31 Sie 2005, 19:55

Zazdroszczę wam...

Ja właśnie gnije w robocie.... buuuu :cry:

Udanych obserwacji !! :D
Awatar użytkownika
 
Posty: 5
Rejestracja: 24 Sie 2005, 15:14
Miejscowość: Kraków

Postmisiekc | 01 Wrz 2005, 10:44

Miałem przyjemność być wczoraj na Kudłaczach. Przy nowym schronisku spotkalem trzy osoby: Janusza Bogdana i Łukasza, ktory testowal swojego refraktora 120/1000. Bogdan z Januszem nastawili sie na astrofoto. Pierwszy przywiózł maksutowa 150/1700, drugi ograniczyl sie do fotografii Canonem z obiektywem 200 mm. Dodatkowo do dyspozycji mielismy kilka lornetek. Warunki jak dla niedoświadczonego krakusa, obserwatora balkonowego - rewelacyjne, choć niektórzy narzekali nieco na seeing i lekki wiaterek. Obserwacje refraktorem rozpoczęły sie od podglądnięcia M31. Na mnie największe wrażenie zrobiła tutaj masa gwiazdek widoczna na tle galaktyki, o których miejskim obserwatorom nawet sie nie śniło. Potem refraktor został poddany testom na gwiazdach i popularnych gromadach w Pegazie (M15) i Herkulesie (M13). Po testach przyszła pora na przegląd nieba. Największe wrażenie wywarły na mnie dwa obiekty: mgławica cirrusowa w Łabędziu z filtrem OIII w refraktorze Łukasza oraz Uran w maksutowie Bogdana. Świetnie prezentowała się też para galaktyk w Wielkiej Niedźwiedzicy (M81 i M82), choć gwiazdozbiór był już dosyć nisko.
W obserwacjach lornetkowych bardzo ładnie prezentował się gwiazdozbiór Perseusza wraz z okolicami. Na zakończenie spojrzeliśmy na Byka i gromady w Woźnicy. Potem, niesety, musiałem wracać. Pozostali koledzy zostali do rana. Jak wyjeżdzałem (ok. 1.20) wiatr zupełnie ucichł więc mam nadzieje, ze udało im sie wykonać jakieś miłe fotki i wkrótce pochwala się wynikami.
Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu!
 
Posty: 414
Rejestracja: 29 Lip 2005, 00:50
Miejscowość: Kraków

PostJanusz_P. | 01 Wrz 2005, 11:05

Jesteśmy na miejscu po 21h szybka kolacja, herbatka obserwacyjna i dawaj rozstawiać sprzęt na łące powyżej schroniska.
Jak to mawiają szewc bez butów chodzi i lwia część zdjęć z obiektywu 200/2,8 jest poruszona przez paskudną (za delikatną) i płynącvqą na plastikowej blokadzie głowiczkę kulkową, pójdzie na złom zapewne :evil:
Zostało to co w głowie z vizuala a widoku takiego nieba jak na Kudłaczach myślę ze nie trzeba nikomu zachwalać 8)
Używany i mocno już przepracowany montażyk Vixena GP(od Waldziego czyli solidnie dotarty) spokojnie radzi sobie z ogniskową 200mm i czasami po 5 minut bez ingerencji ze strony obserwatora, trzeba tylko wywalic tą paskudną głowiczke i aparat montować na szynie a nie na badziewnej kulce ale to dobra nauczka na przyszłość, lepiej się przygotować :roll:
Poczekamy na wyniki Bogdana bo jak się uspokoił wiaterek to mógł spokojnie powebować planetki 8)
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

AstroChat

Wejdź na chat