Wczorajszy Księżyc

Szkice, inspiracje, relacje z obserwacji, zlotów i podróży astronomicznych

Postnwgame | 13 Maj 2006, 18:29

Korzystając z okazji, która nadarzyła się wczoraj, wyległem ze sprzętem na polko tak około 21:00. Chwilkę poczekałem aby się teleskop zasymilował - na polku było tylko 4-6 stopni. Brrrr... zimno.... ;)

Księżyc był nisko nad horyzontem... troszkę przeszkadzały domy sąsiadów i linie energetyczne... gdzie niegdzie przechodziły chmurki, ale niebo było idealne...

Po chwili przystąpiłem do oglądania - zachwycania się ;) tarczą Księżyca przy powiększeniu 35x. Po chwili jednak pomyślałem, że można by spróbować zrobić fotkę. Niestety nie posiadam ani aparatu odpowiedniego, ani przejściówek itp. Ale za to mam telefon i w miarę opanowane rączki ;)

Telefonik jak telefonik, Sony Ericsson T630. Przynajmniej ma jakiś tam aparacik i delikatny zoom. Nie spodziewałem się rewelacji, choć fotki wykonane w tą noc, naprawdę mnie zaskoczyły. Ale po kolei.

Deczka trudne było zapanowanie nad rączkami przy temp. 5 stopni. Ale gdy je ujarzmiłem ;) pomalutku zacząłem robić zdjęcia. Najpierw wychodziły takie troszkę koślawe ;) Ale z biegiem czasu zaczęły wychodzić całkiem, całkiem.

Udało mi się wykonać 10 fotek - zamieszczone poniżej.
ImageImageImageImageImage
ImageImageImageImageImage
Myślę że jak na kombinację: Teleskop - Telefon + ręka, wyszły całkiem niezłe. ;)

Udało mi się tez złożyć jeden Księżyc z kilku fotek:

Image

Mam nadzieje, że nie oberwie mi się za to, że do astrofoto wykorzystuje telefon, czy też idę po najniższej lini oporu... po prostu nie mam kasy, więc wykorzystuje to co mam pod ręką... skutki oceńcie sami ;)

Pozdrawiam.
Ostatnio edytowany przez nwgame 14 Maj 2006, 12:15, edytowano w sumie 3 razy
Orion Sky Quest XT6 | 150/1200 | Okular: Pl25mm, Pl10mm
Awatar użytkownika
 
Posty: 50
Rejestracja: 08 Kwi 2006, 20:02
Miejscowość: Trzebinia

PostJanusz_P. | 14 Maj 2006, 09:19

Sładak z komórki :shock: , no no ambitny jesteś czyli zamiast krytyki jest pochwała za pomysłowość i inwencję oraz odwagę w publikacji dzieła 8)

Ps. Pierwsze 10 zdjęć nie wchodzi, popraw linki :roll:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Postnwgame | 14 Maj 2006, 10:49

Już poprawione, sorki za to ale pod Firefoxem było idealnie... ;)
Orion Sky Quest XT6 | 150/1200 | Okular: Pl25mm, Pl10mm
Awatar użytkownika
 
Posty: 50
Rejestracja: 08 Kwi 2006, 20:02
Miejscowość: Trzebinia

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 64 gości

AstroChat

Wejdź na chat