* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 285 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna
 Temat postu: Walkowice, astro-baza
PostWysłany: Nie Wrz 16, 2007 6:43 pm 
14 września odbyło się „oficjalne otwarcie” astro-bazy w Walkowicach, k. Czarnkowa (pn- zach. część woj. wielkopolskiego)
Dostałem do dyspozycji część nieczynnej szkoły wiejskiej, z przeznaczeniem na kółko dla młodzieży i miejsce spotkań astroamatorów. Po małym remoncie i adaptacji jednej klasy, postanowiłem „oddać obiekt do eksploatacji”. Z tej okazji zjechali się do mnie: Grzybek80, Heniek, Ignisdei, Jules z Anią, Krystian Koza, Qbanos, Ryszard. Na okolicznościowej lampce szampana byli Wójt Gminy Czarnków i pani Sołtys Walkowic.

Pogoda nie dopisała w sensie obserwacji, tylko w nocy z soboty na niedzielę mieliśmy jakieś 3 godziny czystego nieba, ale i tak wiatr nie pozwolił Heńkowi i Qbanosowi na focenie. W zamian porównywaliśmy obrazy z Synt 8”, C-11, Taurusa 400 i Maka-Newtona. Ale myślę, że i tak było bardzo fajnie, jednak takie weekendowe spotkania w super-gronie są potrzebne.

Walkowice oferują: sensowne noclegi, ładne niebo, przepiękne położenie w Dolinie Noteci, grzybne lasy, jest trochę sprzętu astro – będzie więcej i większego ;-) Dwukrotnie w tygodniu odbywają się zajęcia kółka, a w weekendy- można przyjechać- polukać, pogadać, zrobić ognicho.

Serdecznie dziękuję Przyjaciołom, którzy zawitali na otwarcie, było naprawdę super!

Temat postu:
PostWysłany: Nie Wrz 16, 2007 7:01 pm 

Miejscowość: Kraków
Saywiehu, raz jeszcze gratuluję inicjatywy i życzę powodzenia w rozwijaniu pzredsięwzięcia !!!

lornetki: Nikon AEx 10x50, AVII 7x35, SsEx 8x25; Soligor ANV 10x50; Prinz 10x50

Temat postu:
PostWysłany: Nie Wrz 16, 2007 8:30 pm 
Mnie niestety nie było na oficjalnej imprze, gdyż przyjechałem na drugi dzień.
Na zlocie królowały dwa telpy:C-11 Ryśka i Taurus 400 Heńka. Choć nasze syncie tez niczego sobie, nie odstawały od poziomu. Zaliczyliśmy kilkadziesiąt ds-ó głównie Messiery. Znalazłem min. w Taurusie veila zachodniego i wschodniego. "Palec Boży" :wow: jego obraz przewartościował zdecydowanie moje pojęcie o obserwacji wizualnej"włókniaków"
Obserwacji było niespełna 3 godziny, potem zrobił sie syf na niebie który jednak w pełni skompensował klimat astro-przyjacielski, rozmowy, żarty połączone merytoryką.
Najlepsze jest jednak to że mamy teraz lokalną bazę astronomiczną z pełnym zapleczem (dla mnie to 40 min drogi). Dziękuje Organizatorom i całej, obecnej astro-braci za udaną imprezkę.

Temat postu: Re: Walkowice, astro-baza
PostWysłany: Nie Wrz 16, 2007 9:05 pm 
Awatar użytkownika

saywiehu napisał(a):
Serdecznie dziękuję Przyjaciołom, którzy zawitali na otwarcie, było naprawdę super!

A zaprosiłeś innych przyjaciół?

Profil E-mail  

Temat postu:
PostWysłany: Nie Wrz 16, 2007 9:12 pm 
Miałem Aniu tylko kilka miejsc noclegowych. Zapraszam wszystkich, ale tam nie mam możliwości zorganizowania większego zlotu. Z kolei takie duże zloty, jak te w Czarnkowie i w Goraju są możliwe raz na jakiś czas- w wynajmowanych obiektach.
Zapraszam oczywiście BARDZO SERDECZNIE i CIEBIE! W każdym, dowolnym terminie, nawet 4 razy w miesiącu, w każdym miesiącu przez najbliższe 10 lat :)

P.S. Zaprosiłem samych facetów, spaliśmy na jednej, wspólnej sali. Myślę, że nie byłabyś zadowolona z takiej perspektywy...

Temat postu:
PostWysłany: Pon Wrz 17, 2007 9:34 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Centrum Polski
Witam
Wiechu niesamowite,super sprawa.
Trochę daleko ale może w jakiś wekend zawitam
Pozdro Włodek

Profil E-mail  

Temat postu:
PostWysłany: Pon Wrz 17, 2007 2:10 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kwidzyn
Gratulacje. :D

Temat postu:
PostWysłany: Pon Wrz 17, 2007 2:14 pm 

Gratuluję fajnej bazy. Przynajmniej raz w tym roku to muszę przyjechać zobaczyć. Najlepiej byłoby się przeprowadzić w okolice Piły :roll: , miałbym blisko.

Temat postu:
PostWysłany: Pon Wrz 17, 2007 3:35 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław / Zielona Góra
Gratuluje Saywiehu !!
Bardzo ciekawe miesce wkońcu okolice Czarnkowa to nie Bieszczady :lol:

Profil E-mail  

Temat postu:
PostWysłany: Pon Wrz 17, 2007 7:56 pm 

Miejscowość: Elbląg
Wieslaw dzięki za miło spędzony czas . Henia 400 to jednak nie to co moje , prawie 280 mm .Obiekty głębokiego nieba w większym lustrze mają inny urok . Jednak obraz M 31 w C11 był taki sam jak w Henka taurusie.
Ryszard.

Profil E-mail  

Temat postu:
PostWysłany: Pon Wrz 17, 2007 9:03 pm 
Rysiek, powiem wręcz (już zresztą pisałem gdzieś na forum), że M71 była lepsza w twoim teleskopie, niż w Taurusie. Ale np. M13 ładniejsza w Taurusie.

Temat postu:
PostWysłany: Pon Wrz 17, 2007 9:43 pm 

Miejscowość: Elbląg
Fakt tak na spokojnie to poknociłem Emki.
Ryszard.

Profil E-mail  

Temat postu:
PostWysłany: Pon Wrz 17, 2007 9:48 pm 
Nie, wcale nie poknociłeś- to, co pisałeś o M31 spoko potwierdzam!

Temat postu:
PostWysłany: Czw Wrz 20, 2007 9:25 pm 
Jest taka opcja, że około połowy października będzie następne większe spotkanie u mnie. FotoClassic chce pokazać "szerokim masom" pewien "teleskopik" ze stajni Meade, taki z dużą ilością "całkowicie niepotrzebnych drobiazgów", jak GoTo, GPS, centralne sterowanie itd. Chłopaki twierdzą, że chcą to pokazać właśnie u mnie ;) Jakby to miało wypalić- dam znać wcześniej. Ale łoczywiście zapraszam tak, czy owak!

W każdym razie na FotoClassic narzekać nie będę 8) W zeszłym tygodniu zamówiłem tam, jako pomoc dydaktyczną na kółko taką zabawkę:
http://www.teleskop-service.de/Vixen/Zu ... lanetarium
Ściągali to skądś z "zagramanicy", a dziś dostałem info, że sprzęt już... wysłali z Poznania do mnie! Do tego przygotowałem się na większy wydatek, a po skalkulowaniu wyszło, że w cenie zmieszczę jeszcze okularek UWA :)

Poza tym:
1) za tydzień już powinienem mieć w bazie Newtonika 300/1500;
2) jestem przerażony wizją tego, co dalej będzie się działo na kółku: mam 68 chętnych, z których zdecydowana większość stale chodzi na zajęcia, a gdybyście słyszeli te pytania!!! czasem się boję, czy co poniektórzy nie chodzą tylko po to, żeby się przekonać, czy już wiedzą o wszechświecie więcej, niż ja :twisted:

P.S. Ważne info: grzybuff jak mruffkuff!!!

Ostatnio edytowany przez saywiehu, Czw Wrz 20, 2007 10:33 pm, edytowano w sumie 1 raz

Temat postu:
PostWysłany: Czw Wrz 20, 2007 9:29 pm 
Site Admin
Awatar użytkownika

hehe, gratulacje :]

ja w takim razie czekam na "Walkowice baza - oddział w małopolsce" :)

Profil E-mail  

Temat postu:
PostWysłany: Pią Wrz 21, 2007 12:44 pm 
Awatar użytkownika

A ja w woj.Lubuskim choć Wielkopolska nie tak daleko jest :roll:

Profil E-mail  

Temat postu:
PostWysłany: Pią Wrz 21, 2007 12:48 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa
Bokonon napisał(a):

ja w takim razie czekam na "Walkowice baza - oddział w małopolsce" :)

Małopolska ma piękną astro-bazę na Kudłaczach można przyjechać w każdy pogodny weekend, wysokość zacna, niebo piękne a i okolica niczego sobie 8)

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)

Profil E-mail  

Temat postu:
PostWysłany: Pią Wrz 21, 2007 1:30 pm 

Miejscowość: Warszawa
Janusz_P. napisał(a):
Bokonon napisał(a):

Małopolska ma piękną astro-bazę na Kudłaczach można przyjechać w każdy pogodny weekend, wysokość zacna, niebo piękne a i okolica niczego sobie 8)

Kudłacze, Kudłaczami, ale co ze zlotem w Rotokach Grn, bo to już lada chwila. Nie doczekałem się odpowiedzi w odpowiednim wątku, to tutaj pytam. Kiedy coś będzie wiadomo ?

pzdr,
Karpies

Temat postu:
PostWysłany: Pią Wrz 21, 2007 2:31 pm 
Site Admin
Awatar użytkownika

Kudłacze odwiedzić nie omieszkam :) ale to pewnie w roku akademickim już, bo teraz na tydzień jadę z dziewczyną do takiego domku na wsi i telepa też bierzemy więc... ;)

Profil E-mail  

Temat postu:
PostWysłany: Pią Wrz 21, 2007 3:40 pm 
Awatar użytkownika

Poza tym w Małopolsce macie bardzo dużo astromaniaków a w tych niektórych regionach to świeci pustami :lol: np. w moim :roll:

Profil E-mail  

Temat postu:
PostWysłany: Pią Wrz 21, 2007 5:54 pm 
Awatar użytkownika

Bokonon napisał(a):
teraz na tydzień jadę z dziewczyną do takiego domku na wsi i telepa też bierzemy więc... ;)

Nie wiem, po co Wam telep... :roll: :roll: :roll:

Profil E-mail  

Temat postu:
PostWysłany: Pią Wrz 21, 2007 6:27 pm 
Site Admin
Awatar użytkownika

Anka_U napisał(a):
Bokonon napisał(a):
teraz na tydzień jadę z dziewczyną do takiego domku na wsi i telepa też bierzemy więc... ;)

Nie wiem, po co Wam telep... :roll: :roll: :roll:

Nie rozumiem :] Jakbym napisał że biorę dziewczynę na film do kina to by się nikt nie dziwił, ale jak napiszę że zamiast filmu wolę jej pokazać niebo to szok ^^ To już nie pierwsza astronocka, którą spędzę "we dwoje" i powiem, że we dwójkę się fantastycznie obserwuje, a że będziemy tam razem przez tydzień non stop to na inne rzeczy czasu nie zabraknie, nic się nie martwcie.. :lol:

Profil E-mail  

Temat postu:
PostWysłany: Pią Wrz 21, 2007 7:33 pm 
Awatar użytkownika

Miłego wypoczynku :lol:

Profil E-mail  

Temat postu:
PostWysłany: Pią Wrz 21, 2007 8:26 pm 
Awatar użytkownika

Bokonon napisał(a):
Jakbym napisał że biorę dziewczynę na film do kina to by się nikt nie dziwił, ale jak napiszę że zamiast filmu wolę jej pokazać niebo to szok

Ależ ja się tym nie szokuję, przecież to rozumiem :lol:
No, dobra, nie będę drążyć :wink:

Profil E-mail  

Temat postu:
PostWysłany: Pią Wrz 28, 2007 12:35 am 
Przed chwilą dostałem fotki od Krystiana Kozy, zrobione w Walkowicach. Mój aparat mi padł, nie kupuję nic "na szybko" - zbieram na Canona. Tak więc jest okazja, żeby pokazać jak wygląda ta moja baza:

http://image1.frappr.com/pix1/i/2007092 ... _large.jpg
trzy okna na parterze są "moje"

http://image2.frappr.com/pix2/i/2007092 ... _large.jpg
a tu widok od strony wejścia- moje "królestwo- po lewej stronie od drzwi, plus część innego budynku, w podwórzu za bramą z pieskiem.

http://image1.frappr.com/pix1/i/2007092 ... _large.jpg
fajną atrakcją są śluzy na Noteci :)

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 285 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości