Dolnośląski Festiwal Nauki w Legnicy - wrzesień 2012

PostThomassetto | 09 Sie 2012, 16:47

Serdecznie wszystkich witam !


Dnia 28 września roku 2012 w Legnicy będzie realizowana lokalna edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki ( http://www.festiwal.wroc.pl/2012/index.php?c=events&year=2012&do=searchresult&category=469 ).

Jestem jednym z prelegentów; od lat zajmuję się także astronomią. Postanowiłem zatem zorganizować wystawę, pokaz... amatorskiego sprzętu astronomicznego - celem zachęty i popularyzacji owego "sportu".

Sam posiadam, jakieś tam skromne instrumentarium, ale bardzo zależałoby mi na współudziale miłośników astronomii z okolic Legnicy. Proszę uprzejmie chętnych o kontakt.

Uczestnictwo polegałoby na przywiezieniu swojego sprzętu, ciekawych plansz, map i wystawieniu go , opowiedzeniu zainteresowanym o astronomicznym hobby; oczywiście zapewniam stosowną salę itd.
Czas akcji: 09:00 - 09:45 a potem 11:00 - 13:45. Chętnie widziane są olbrzymie "bojlerowate" Dobsony aczkolwiek 150 mm lustro czy 100mm soczewka też są wspaniałe, a i lornetka SkyMaster na żurawiu będzie pięknie wyglądać...


Jeszcze raz SERDECZNIE ZAPRASZAM !

Tomek

-------------------------
 
Posty: 1
Rejestracja: 09 Sie 2012, 16:04

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 68 gości

AstroChat

Wejdź na chat