Pierwsze spotkanie astronomiczne Czardworku w Przysietnicy

PostPaweł Baran | 03 Maj 2013, 11:09

Pierwsze spotkanie astronomiczne Czardworku w Przysietnicy koło Brzozowa.
Odbyło się 2013-05-01 Środę o godzinie 21:00, mówiłem o Układzie Słonecznym, Księżycach, kometach i wiele innych obiektach astronomicznych, które obserwujemy przez nasze teleskopy. Omawiane też były przejścia księżyców Jowiszowych na tle tarczy Jowisza, jakie planety są widoczne, która planeta jest najbliższa Ziemi.
Jak zwykle w czasie spotkania nie mogło zabraknąć mojej kolekcji meteorytów, które budziły zachwyt pośród gości, którzy przyjechali na majówkę do Czardworku w Przysietnicy, odbył się pokaz meteorytów z książki Meteoryty oglądanie za pomocą okularów 3D zdjęć, padały też pytania takie, jak kiedy koniec świata, czy grozi nam katastrofa, oraz jak szukać i poznać meteoryt, czym się różni meteoryt od meteoru, meteoroidu, wspomniany był też meteoryt Sołtmany, na koniec goście podziękowali mi za to, że poświęciłem im czas. :wink:
Załączniki
Pierwsze spotkanie astronomiczne Czardworku w Przysietnicy: Obraz 030.jpg
Pierwsze spotkanie astronomiczne Czardworku w Przysietnicy: Obraz 033.jpg
Kiedy obserwujesz nocne niebo pełne gwiazd – Widzisz samego siebie. Astronomia to matka nauk i nie tylko- kamery CCD Tayama, Sony Acuter, Atik. lornetka 15x50 USSR.Refraktor paralaktyczny 60/900.Synta 6''OTA Sky-Watcher SK804A, Obrotowy Globus nieba
Awatar użytkownika
 
Posty: 33541
Rejestracja: 09 Paź 2006, 15:59
Miejscowość: Przysietnica: PTMA Warszawa

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 71 gości

AstroChat

Wejdź na chat