Apel do Kolegów z Krosna i okolic ;)

PostTomoZ28 | 28 Lip 2013, 20:49

Jeszcze dogadajmy się co do miejsca skąd Was zbiorę, Krosno, najbliżej obwodnicy, Onova jest z Haczowa, więc pewnie lepiej Mu będzie dojechać do Miejsca Piastowego, stamtąd bym go mógł zebrać :). Jeszcze do jednego Kolegi napiszę. Będzie się musiał dostosować, z Korczyny jest.
TomoZ28
 

Postmcmaker | 28 Lip 2013, 20:54

Jeszcze miejsca obserwacji nie ustaliliśmy :mrgreen:
ATM: 254/1200 Ultralight, 150/750 Ultralight, 130/650 Ultralight, BinoNewton 150/750; FH102/1350, Vortex 8x42 ED
 
Posty: 1384
Rejestracja: 03 Paź 2010, 22:59
Miejscowość: Opole

 

PostTomoZ28 | 28 Lip 2013, 20:56

Piotrek Guzik ustali, poda nam gdzie mamy dojechać, więc tu na Niego głównie czekamy, bo ja nie jeżdżę w tamte okolice. Dostaniemy wskazówki dojazdu, może się gdzieś na trasie zgadamy i nas "doholuje" do celu :).
TomoZ28
 

Postmcmaker | 28 Lip 2013, 20:57

Skoro tak to elegancko :)
ATM: 254/1200 Ultralight, 150/750 Ultralight, 130/650 Ultralight, BinoNewton 150/750; FH102/1350, Vortex 8x42 ED
 
Posty: 1384
Rejestracja: 03 Paź 2010, 22:59
Miejscowość: Opole

 

Postpiotrekguzik | 30 Lip 2013, 15:13

Co do miejsca obserwacji, to planuję pojechać co najmniej na Przełęcz Szklarską (to jest za Rymanowem Zdrojem, pomiędzy Królikiem Polskim a Szklarami, w okolicy najwyższego punktu drogi), a jeśli pogoda będzie się zapowiadała dobrze, to może i dalej w kierunku Bieszczad.
Jeśli chodzi o termin, to wszystko zależy od pogody.
Taurus 13", Nikon Action 10x50EX
Awatar użytkownika
 
Posty: 843
Rejestracja: 18 Sty 2013, 21:33
Miejscowość: Krosno/Kraków

 

PostTomoZ28 | 30 Lip 2013, 17:00

No to spoko :). Tylko jeśli możesz to pisz tutaj na forum dzień wcześniej, żebyśmy mieli czas, a nie wszystko byle jak.
TomoZ28
 

Postpiotrekguzik | 30 Lip 2013, 20:10

TomoZ28 napisał(a):No to spoko :). Tylko jeśli możesz to pisz tutaj na forum dzień wcześniej, żebyśmy mieli czas, a nie wszystko byle jak.


Ok, jeśli tylko pogoda będzie na tyle pewna, żeby się dzień wcześniej zdecydować ;)
Taurus 13", Nikon Action 10x50EX
Awatar użytkownika
 
Posty: 843
Rejestracja: 18 Sty 2013, 21:33
Miejscowość: Krosno/Kraków

 

Postpiotrekguzik | 03 Sie 2013, 09:31

Koledzy,

Zastanawiałem się nad obserwacjami jutro, bo dziś mi wypadł jeszcze jeden wyjazd w dzień. Jednak jutro nad ranem mogą już zacząć nadciągać chmury i dlatego chyba już dziś zdecyduję się wyjechać z teleskopem na południe. Co prawda wg prognozy chmury jutro mają do nas dotrzeć dopiero po wschodzie Słońca, ale wolałbym nie ryzykować.
Prawdopodobnie będę jechał na Przełęcz Szklarską. Odezwę się jeszcze późnym popołudniem w tej sprawie. Wiem, że to jest późno i nie każdemu będzie to odpowiadać. Zamierzam jednak w ciągu najbliższych 10 dni wybrać się jeszcze na obserwacje może nawet i ze 3 razy i wtedy postaram się poinformować o tym z większym wyprzedzeniem.

Pozdrawiam
Piotrek Guzik
Taurus 13", Nikon Action 10x50EX
Awatar użytkownika
 
Posty: 843
Rejestracja: 18 Sty 2013, 21:33
Miejscowość: Krosno/Kraków

 

PostTomoZ28 | 03 Sie 2013, 10:09

Cześć,
teraz taka sprawa, ja się mogę wybrać i nie widzę w tym problemu, teraz jeden raz i później najwyżej drugi, Tylko żeby Onowa i Mcmaker się wypowiedzieli, bo sam nie będę się przecież wiózł, bo by się to średnio kalkulowało.
Jakby co to mój numer tel: 530 468 944
Pod telefonem jestem zawsze :).
Pozdrawiam, Tomo.

Mcmaker nie ma za bardzo jak, ma inne plany, Onova jeszcze nie odpisał, a z Kolegą, z którym się ugadywałem kiedyś jeszcze, nie mam kontaktu, więc pewnie dzisiaj będę siedział dalej na swojej miejscówce i z wyjazdem nie wypali :(. Może następnym razem będzie jakoś lepiej.

Mcmaker jest chętny, ja jadę zatem, czekamy jeszcze na Kolegę Onova.
TomoZ28
 

PostKZtek | 03 Sie 2013, 23:25

piotrekguzik napisał(a):Cześć,Jeśli pogoda ma być nieobliczalna, to po co z takim wyprzedzeniem uzgadniać konkretny termin, zwłaszcza że im później, tym mniej pewne są prognozy?
W razie czego, ja będę w Krośnie od 3-go sierpnia.
Pozdrawiam
Piotrek Guzik



Jeśli nie masz ochoty jechać to po co się wypowiadasz w ogóle? nie pasuje mi to nie gadam, zapamiętaj tą maksymę zamiast zrażać krośnieńskich obserwatorów na spotkanie.
 
Posty: 40
Rejestracja: 08 Sty 2012, 15:42

PostKZtek | 03 Sie 2013, 23:34

piotrekguzik napisał(a):Koledzy,

Zastanawiałem się nad obserwacjami jutro, bo dziś mi wypadł jeszcze jeden wyjazd w dzień. Jednak jutro nad ranem mogą już zacząć nadciągać chmury i dlatego chyba już dziś zdecyduję się wyjechać z teleskopem na południe.

Pozdrawiam
Piotrek Guzik


Chłopaki, zamiast przejmowac sie jakimś guzikiem czy innym zatrzaskiem ustalmy miejsce oraz mniej więcej termin spotkania ale wspólnie bez jakichś fochów czy innych indywidualistów, ja jestem elastyczny co do terminu oraz lokacji, za podwózkę się zrzucę nie ma problemu, proponuje polanę w rogach pod lasem tylko deczko od dukli może światłem dawać ale śmiało proponujcie swoje miejscówki.
 
Posty: 40
Rejestracja: 08 Sty 2012, 15:42

Postmcmaker | 04 Sie 2013, 19:45

Wypad się jak najbardziej udał w sympatycznym gronie pod fantastycznym niebem.

KZtek napisał(a):Chłopaki, zamiast przejmowac sie jakimś guzikiem czy innym zatrzaskiem ustalmy miejsce oraz mniej więcej termin spotkania ale wspólnie bez jakichś fochów czy innych indywidualistów


W zlocie na obserwacjach chodzi o to, żeby spotkać się w jak największym gronie i tak żeby każdemu pasowało, więc daruj sobie chamskie docinki :roll:
ATM: 254/1200 Ultralight, 150/750 Ultralight, 130/650 Ultralight, BinoNewton 150/750; FH102/1350, Vortex 8x42 ED
 
Posty: 1384
Rejestracja: 03 Paź 2010, 22:59
Miejscowość: Opole

 

Postpiotrekguzik | 04 Sie 2013, 20:59

KZtek napisał(a):Chłopaki, zamiast przejmowac sie jakimś guzikiem czy innym zatrzaskiem


Dlaczego mnie obrażasz?
Wygląda na to, że sam nie stosujesz się do zalecenia, które dałeś mi kilka postów wyżej...

A jeśli umawiamy się na obserwacje, to chyba najważniejsza jest pogoda - dlatego sugerowałem wcześniej, żeby nie umawiać się z wielkim wyprzedzeniem. Czy to, że wyraziłem swoje zdanie tak bardzo Ci przeszkadza?
Taurus 13", Nikon Action 10x50EX
Awatar użytkownika
 
Posty: 843
Rejestracja: 18 Sty 2013, 21:33
Miejscowość: Krosno/Kraków

 

PostTomoZ28 | 04 Sie 2013, 21:23

Pierwsze spotkanie obserwacyjne za nami, było świetnie :), sporo obiektów, teraz trzeba wypocząć do następnego. KZtek zamiast prowokować spory, proponuję się przyłączyć ;) :).
TomoZ28
 

PostPiotr4d | 05 Sie 2013, 21:23

Witam kolegów astroamatorów. Mam na imię Piotr i mieszkam w Strzyżowie. Obserwowałem, na tym forum, wasze przygotowania do wypadu na obserwacje. Jak widać spotkanie było udane i owocne. Teraz żałuje że nie próbowałem przyłączyć się do was wcześniej. Jeśli koledzy pozwolą, chętnie wybiorę się z wami na następny wypad.
Esprit S-APO 100/550, N 200 F4, SpaceCat51, EQ6R. Celestron 15x70, ASI 1600MMC, 294MC, Sv305.
Awatar użytkownika
 
Posty: 147
Rejestracja: 23 Mar 2013, 13:31
Miejscowość: Strzyżów n. Wisłokiem

 

PostTomoZ28 | 20 Sie 2013, 23:42

Witam :)
co powiecie Koledzy na astro-obserwację początkiem września, jak Księżyc przestanie się pokazywać? Jak będziecie mieć czas i chęci to piszcie, termin zależy jak zawsze od wielu warunków, dyspozycyjności, a przede wszystkim od pogody. Zapraszamy wszystkich :). Miejscówka jest bardzo dobra, więc chyba nie ma co kombinować, chyba, że znacie jeszcze jakieś miejsca, gdzie dopisuje smoliste niebo :).
Pozdrawiam, Tomo.
TomoZ28
 

Postpiotrekguzik | 20 Sie 2013, 23:57

TomoZ28 napisał(a):Witam :)
co powiecie Koledzy na astro-obserwację początkiem września, jak Księżyc przestanie się pokazywać? Jak będziecie mieć czas i chęci to piszcie, termin zależy jak zawsze od wielu warunków, dyspozycyjności, a przede wszystkim od pogody. Zapraszamy wszystkich :). Miejscówka jest bardzo dobra, więc chyba nie ma co kombinować, chyba, że znacie jeszcze jakieś miejsca, gdzie dopisuje smoliste niebo :).
Pozdrawiam, Tomo.


Być może będę w Krośnie w weekend 7/8 września. Jeśli będzie dobra pogoda, z pewnością będę chciał gdzieś wyskoczyć na obserwacje. Przełęcz Szklarska (bo jak rozumiem, o niej piszesz) jest ok.
Co do innych miejsc, to podczas ostatniego pobytu w Krośnie miałem jeszcze dwa wyjazdy na obserwacje (tyle, że takie "rodzinne", dlatego nie dawałem o tym znać na forum), podczas których znalazłem dwie nowe miejscówki.

Pierwsza z nich to polna droga przy skrzyżowaniu pomiędzy Chyrową, a Mszaną. Niebo jest tam co najmniej takie jak na Przełęczy Szklarskiej, a może i nieznacznie lepsze, tyle że wydaje mi się, że miejsce jest nieco bardziej wilgotne.
Druga miejscówka, to łąka na zboczu wzgórza (góry?) w miejscowości Osławica, za Komańczą, czyli znacznie dalej niż Przełęcz Szklarska (70 km od Krosna, zamiast niecałych 30 km). Za to miejsce jest fantastyczne - dużo ciemniejsze niż na Przełęczy Szklarskiej, z pięknie odsłoniętym południowym horyzontem.

Pozdrawiam
Piotrek Guzik
Taurus 13", Nikon Action 10x50EX
Awatar użytkownika
 
Posty: 843
Rejestracja: 18 Sty 2013, 21:33
Miejscowość: Krosno/Kraków

 

Postmcmaker | 20 Sie 2013, 23:59

Trudno wyobrazić mi sobie lepsze niebo niż na Przełęczy Szklarskiej, ale skoro jest tak jak mówisz, to może coś zdziałamy :) Nie będę jednak brał swojej armaty, tylko lekki zestaw EQ 3-2 z Tairem :)
ATM: 254/1200 Ultralight, 150/750 Ultralight, 130/650 Ultralight, BinoNewton 150/750; FH102/1350, Vortex 8x42 ED
 
Posty: 1384
Rejestracja: 03 Paź 2010, 22:59
Miejscowość: Opole

 

PostTomoZ28 | 21 Sie 2013, 08:38

Możemy jechać, tylko warunek musi być taki, że weźmiemy więcej osób, a syntę do bagażnika wezmę pod ukos, bo ode mnie to trasa w jedną stronę jakieś 100 km wychodzi :D. Tylko syntę 8" bym wówczas wziął, i osób maksymalnie 4 do auta, bo wtedy złożyłbym dobsona na części pierwsze, i wrzucił w lukę pod tubą.
TomoZ28
 

Postpiotrekguzik | 21 Sie 2013, 10:02

TomoZ28 napisał(a):Możemy jechać, tylko warunek musi być taki, że weźmiemy więcej osób, a syntę do bagażnika wezmę pod ukos, bo ode mnie to trasa w jedną stronę jakieś 100 km wychodzi :D. Tylko syntę 8" bym wówczas wziął, i osób maksymalnie 4 do auta, bo wtedy złożyłbym dobsona na części pierwsze, i wrzucił w lukę pod tubą.


Ja nie pisałem o tamtym miejscu z myślą, żeby koniecznie tam jechać - chciałem tylko zwrócić uwagę na to, że takie miejsca są. Mam jeszcze na oku kilka trochę bliższych miejsc do sprawdzenia ;)
Taurus 13", Nikon Action 10x50EX
Awatar użytkownika
 
Posty: 843
Rejestracja: 18 Sty 2013, 21:33
Miejscowość: Krosno/Kraków

 

PostTomoZ28 | 21 Sie 2013, 16:51

Domyśliłem się, tylko że jeśli warto, to lepiej zmontować większą ekipę i tam pojechać. Bo jakby miało w jednym aucie jechać dwie osoby to rachunek wychodzi dość wysoki. Przełęcz szklarska, nie ma problemu, ale gdzieś dalej to już musimy to rozegrać w miarę ekonomicznie ;). Zobaczymy co nam zaserwuje jeszcze pogoda. Niestety się jakoś wesoło nie zapowiada, ale to różnie bywa. Piotrek, a znalazł byś czas w innym terminie, jakby weekend 7-8 września upadł przez pogodę? Bo nie wiem czy jest sens jechać w teren gdzieś później, z samą jedynie ósemką, jakby pogoda zniweczyła nam plany.
TomoZ28
 

Postpiotrekguzik | 21 Sie 2013, 18:40

TomoZ28 napisał(a):Domyśliłem się, tylko że jeśli warto, to lepiej zmontować większą ekipę i tam pojechać. Bo jakby miało w jednym aucie jechać dwie osoby to rachunek wychodzi dość wysoki. Przełęcz szklarska, nie ma problemu, ale gdzieś dalej to już musimy to rozegrać w miarę ekonomicznie ;). Zobaczymy co nam zaserwuje jeszcze pogoda. Niestety się jakoś wesoło nie zapowiada, ale to różnie bywa. Piotrek, a znalazł byś czas w innym terminie, jakby weekend 7-8 września upadł przez pogodę? Bo nie wiem czy jest sens jechać w teren gdzieś później, z samą jedynie ósemką, jakby pogoda zniweczyła nam plany.


Na razie nie wiem jeszcze nawet na 100%, czy będę w Krośnie 7 - 8 września, ale wstępnie planowałem właśnie wtedy się tam pojawić. Pracuję w Krakowie, więc zwykle w Krośnie pojawiam się jedynie w weekendy. Jeśli nie przyjadę na weekend 7-8 września (co częściowo będzie też warunkowane pogodą), to pewnie będę tydzień później. Tyle, że wtedy Księżyc będzie zachodził dopiero po północy :(
Będę też prawdopodobnie w Krośnie w najbliższy weekend (24-25 sierpnia), ale teraz Księżyc będzie około pełni, więc obserwacje sobie odpuszczę.
A dlaczego twierdzisz, że pogoda na 7-8 września nie zapowiada się wesoło? Do tego czasu zostało jeszcze ponad dwa tygodnie - chyba nie ma takich prognoz pogody, które były chociaż w miarę dokładne dla tak dalekiego terminu.
Natomiast jeśli pogoda nie będzie pewne, to oczywiście nie będzie sensu jechać nigdzie dalej.

Pozdrawiam
Piotrek Guzik
Taurus 13", Nikon Action 10x50EX
Awatar użytkownika
 
Posty: 843
Rejestracja: 18 Sty 2013, 21:33
Miejscowość: Krosno/Kraków

 

PostTomoZ28 | 21 Sie 2013, 19:22

Tak zerknąłem na jakąś 16-dniową pogodę, ale oby się udało :), jeszcze dużo czasu, może się uda ładna pogoda.
TomoZ28
 

Postpiotrekguzik | 02 Wrz 2013, 22:59

Pogoda na weekend zapowiada się fantastyczna. Ja do Krosna przyjadę prawdopodobnie już w nocy z czwartku na piątek (5/6 września) i zostanę prawdopodobnie do niedzielnego wieczora.
Taurus 13", Nikon Action 10x50EX
Awatar użytkownika
 
Posty: 843
Rejestracja: 18 Sty 2013, 21:33
Miejscowość: Krosno/Kraków

 

PostTomoZ28 | 03 Wrz 2013, 11:35

A więc obserwujemy :), Zainteresowanych zapraszam do konwersacji w tym wątku, będę miał miejsce w samochodzie, jeśli nie starczy miejsca na syntę 8, to wezmę ATM 6" na testy,
Pozdrawiam, Tomo.
TomoZ28
 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 29 gości

AstroChat

Wejdź na chat