Parzymiechy k. Częstochowy - spotkania/zloty/indywidualne

Postkamil.kak | 23 Maj 2016, 12:49

Witam

Mieszkam w miejscowości znajdującej się w otulinie Załęczańskiego Parku Krajobrazowego w miejscowości Parzymiechy. Tam też mam kilka działek, m.in ciekawie z astronomicznego punktu widzenia położoną działkę o powierzchni 3000 m2. Miejscowość ta liczy około 500 mieszkańców, jest oddalona o 20 km od wszelkich większych źródeł sztucznego światła. Sama działka również jest odizolowana od wszelkiego wpływu sztucznego oświetlenia. W zasadzie zewsząd otacza ją las. Z jednej strony wysoki, a pozostałe strony niski posadzony przeze mnie kilka lat temu las. Działka jest ogrodzona i systematycznie pielęgnowana, przycinana trawa i młode sosny. W pobliżu tj. ok. 2-4 km znajdują się cztery rezerwaty (Stawiska - dęby liczące 500-600 lat, Szachownica - jaskinie, Węże - jaskinie oraz Bukowa Góra). W odległości 500m od mojej działki znajduje się także ośrodek wypoczynkowo-rekreacyjny. Zamieszczam temat, ponieważ doszedłem do wniosku, że byłoby dobrym pomysłem udostępnienie tej działki na potrzeby osób mieszkających w aglomeracjach miejskich. Na posesji z powodzeniem można rozbić namiot, obok sąsiad tyle co pobudował dom, jednak jest to zabudowanie w stanie surowym. Ogólnie rzecz biorąc miejsce spokojne, odludne pozwalające na spokojne obserwacje. Dzikie zwierzęta również nie wtargną na posesje. Można śmiało zaparkować samochód i tuż obok rozbić np. namiot. Jest miejsce co najmniej na 5 kempingów :).

Miejsce oczywiście udostępniam nieodpłatnie (ew. groszowe sprawy na kwestie paliwa związanego z koszeniem trawy). Póki co rzucam temat - jak zobaczę, że będzie zainteresowanie to będziemy myśleć konkretniej, umawiać się etc. Sam też obserwuję i towarzystwo zawsze dobrze robi. Poniżej załączam zdjęcie satelitarne działki (czerwonymi punktami oznaczyłem narożniki działki). Dodaję również linki do opisu poszczególnych rezerwatów położonych w pobliżu.


Rezerwat Bukowa Góra
Rezerwat Węże
Rezerwat Stawiska
Rezerwat Szachownica




Pozdrawiam,
KK
Załączniki
Parzymiechy k. Częstochowy - spotkania/zloty/indywidualne: Działka.jpg
Lornetka Ziel 12x50
Teleskop Synta 203/1200
Okular SW SWA 17mm, KIT SW 26mm

http://www.unityofstars.blogspot.com
Awatar użytkownika
 
Posty: 10
Rejestracja: 05 Maj 2016, 18:13
Miejscowość: Częstochowa

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości

AstroChat

Wejdź na chat