* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 335 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Następna
 Temat postu: Re: Kontakt do "mod24"
PostWysłany: Śro Maj 21, 2014 12:08 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Silesia
Sprzedawanie nieistniejącego towaru tylko po to żeby przez jakiś czas poobracać cudzą kasą jest bardzo nie fair. Czuję że "chora chrześnica" to niestety taki typowy zmiękczacz dla oszukanych userów...

Synta 12" powered by Lacerta Microfocuser, Scopos 35mm, SW UWA 17mm, SW UWA 13mm, SW UWA 8mm, Baader Genuine Ortho 7mm, GSO ED 2x2", Neodymium Moon & Skyglow, Lumicon OIII, Zhumell VPF, Skylux 70/700 :-)

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Maj 21, 2014 12:09 pm 

Miejscowość: PARCZEW
mod 24 sorrki, ale skąd w ciągu 5 dni znajdziesz kasę na spłatę swoich zobowiązań względem forumowiczów?

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Maj 21, 2014 12:11 pm 

Nie jest to zmiękczacz tylko tak jest naprawdę, co potwierdza taką moją działalność od końca kwietnia, wcześniej udzielałem się bardzo często na forum. Wybrałem to forum bo sądziłem że dojdę do porozumienia z użytkownikami, no troszkę się pogubiłem przyznam, i chcę to odkręcić pokojowo. Zwrócę wszystko. Czekam na wypłatę z pracy.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Maj 21, 2014 12:13 pm 

A jeśli ktoś potrzebuję strony internetowej to mogę zrobić za darmo w ramach rekompensaty, oprócz spłaty zadłużenia.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Maj 21, 2014 12:13 pm 

Miejscowość: Tarnów
No to niech kontrzmiękczaczem będzie, że akurat sprzęt kupowałem dla swojego syna (4 lata), żeby zarazić go astronomią. Nie ma okularu, nie ma kasy, nie ma sprzętu a Tomek codziennie pyta mnie: "Tatusiu, kiedy pooglądamy księżyc?"

Nie ma zmiłuj się! Jak to mówił mój nauczyciel WF z podstawówki: "kara MUSI być!"

PostWysłany: Śro Maj 21, 2014 12:17 pm 

Miejscowość: Lębork pomorskie
Po pierwsze kolego moje zgłoszenie już trafiło na policję i jak zaznaczył kolega alinoe jest to przestępstwo ścigane z urzędu.
Po drugie to czy 5 dni potrzebujesz aby oszukać innych ludzi na innych forach i sprzedać im nieistniejący sprzęt.
I po trzecie czytając (ze zrozumieniem) twoje wiadomości do mnie dalej twierdzę że kłamiesz.
Życzę powodzenia młody człowieku

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Maj 21, 2014 12:18 pm 

mod24 tak spytam ile ty masz lat ? bo o ile kojarzę nie było to wiele..16 ? 18 ? 25? tylko nie kłam znowu.

PostWysłany: Śro Maj 21, 2014 12:19 pm 

Decyzję pozostawiam wam, tak jak już mówiłem zmusiła mnie do tego sytuacja zawsze na tym forum czułem się swobodnie i nie chciałem że to tak wyszło myślałem że zdążę wszystko spłacić w czasie wysyłki jednak mam poślizg w wypłacie. Proszę jednak o te 4-5 dni. Już dziś powinienem spłacić pierwszych użytkowników. Mam lat 22.

Pozdrawiam.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Maj 21, 2014 12:20 pm 

Tak jak mówię jakbym nie chciał tego rozwiązać nie udzielał bym się nawet w tym temacie, jednak utrzymuję kontakt, wczoraj w nocy wróciłem z delegaci i dziś od razu wszedłem na astro maniaka.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Maj 21, 2014 12:25 pm 

Miejscowość: Lębork pomorskie
A mnie się wydaje że kolega myslał że mu się uda że nikt nie zgłosi sprawy odpowiednim organom a jeśli nawet to odda pieniądze i po sprawie. A teraz po prostu przestraszyłeś się konsekwencji prawnych i postanowiłeś wszystkich błagać.
Jeśli potrzebujesz kasy masz pracę to jesli nie banki to inne firmy pożyczkowe chwilówkowe i po sprawie a nie oszukiwać ludzi.
Tutaj nadziałeś się kolego na ludzi poważnych i teraz masz problem.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Maj 21, 2014 12:26 pm 

Weryfikacja prawdomówności jest prosta. Admin powinien zerknąć z jakiego IP zwykle meldował się użytkownik mod24 i sprawdzić ostatnie maksymalnie! 5 dni, czy z podobnego adresu nie wchodził na forum ktoś anonimowo i będziemy wiedzieli wszystko o intencjach.

PostWysłany: Śro Maj 21, 2014 12:33 pm 

Nadziałem się na poważnych ludzi, ale nie życzę też nikomu żeby się znalazł w mojej sytuacji bo też była poważna i w takiej chwili człowiek nie liczy się z konsekwencjami. Proszę was teraz jak ludzi których znam z forum przez wiele lat o pomoc.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Maj 21, 2014 12:35 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa
mod24 napisał(a):
Decyzję pozostawiam wam, tak jak już mówiłem zmusiła mnie do tego sytuacja zawsze na tym forum czułem się swobodnie i nie chciałem że to tak wyszło myślałem że zdążę wszystko spłacić w czasie wysyłki jednak mam poślizg w wypłacie. Proszę jednak o te 4-5 dni. Już dziś powinienem spłacić pierwszych użytkowników. Mam lat 22.

Pozdrawiam.

Skoro już robisz rachunek sumienia i piszesz że spłacisz pierwszych użytkowników to idąc za ciosem napisz ilu użytkownikom wisisz kasę, daj ich w postaci listy i kwot.
Będą tu potwierdzali po kolei wpłatę gotówki, jak ostatni wierzyciel zostanie zaspokojony zamkniemy wątek i postanowimy co z Tobą zrobić młody człowieku :arrow: :roll:

Fujinon 10x50, MT-800, Santel 180/1800, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Maj 21, 2014 12:55 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Suwałki
Śledzę ten wątek od początku,gadałem z kolegą który działa na sąsiednim forum i prawdą jest to co chłopacy tu pisali,że nie tylko tu nawywijałeś-nie ładnie.
Tłumaczenie typu "moja chrześnica..."-człowieku,ręce opadają.Co ona rodziców nie ma a ty "matka Teresa za Kalkuty"?
Kto dał ci prawo by tak postępować z ludźmi?Taki chrześcijanin z ciebie a okradasz ludzi na około.Każdy ma kłopoty, ja potrzebuje np.13 tyś euro na operację stawu skokowego i co mam zacząć kantować?

Rada jedna tobie,tylko prawda i postawienie listy tu na forum przez ciebie a na tej liście masz umieścić wszystkich którym wisisz grosz.Userzy zweryfikują poprawność listy i niech nikt nie ulega i nie wycofuje zgłoszenia z policji-to nie tylko tutaj kolega "mod" nawywijał.

Zachowaj się jak facet który naważył piwa i teraz je wypij.Ja bym ci nawet centa nie odpuścił.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Maj 21, 2014 1:03 pm 

Swoim znajomym, którzy chcieli zacząć przygodę z astronomią wielokrotnie rekomendowałem giełdę na Astromaniaku jako bezpieczny sposób zaopatrzenia się w potrzebny sprzęt przy ograniczonym budżecie. Bezpieczny, bo sprzedają go i kupują pasjonaci a nie handlarze. I prawdę mówiąc jest mi głupio, że taka dyskusja na tym forum w ogóle się toczy. Jak dla mnie sprawa jest jasna – zgłosić wszystko na Policję, a jeśli typ szybko spłaci pokrzywdzonych, to tym lepiej będzie dla typa. Być może sąd weźmie to pod uwagę i pan „mod24” dzięki temu dostanie mniejszy wyrok. Może nawet zawiasy zamiast pierdla, więc powinno mu na tym zależeć. Każdy inny sposób załatwienia sprawy (a zwłaszcza: „Dajcie mi 5 dni, to zwrócę wszystko”) będzie tylko zachętą dla kolejnych oszustów na forum. I dla niego, skoro już wczesniej były problemy z tym panem. Jak widać, nikt nie wyciągnął z tego wniosków.To kwestia wiarygodności „Astromaniaka” i ludzi, którzy się tutaj udzielają. Więc albo zdecydowana reakcja i jasny sygnał, że w tym środowisku takie zachowania nie są i nigdy nie będą tolerowane, albo zmiana nazwy forum na „Między nami oszustami”.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Maj 21, 2014 1:15 pm 
Awatar użytkownika

Dokładnie, trzeba dbać o to by utrzymać astro giełdę jako miejsce bezpiecznych transakcji. Tu naprawdę kupuje się bezpiecznie ( mam porównanie do swojej branży zawodowej gdzie częste są próby oszustw zarówno przy sprzedaży jak i kupnie ( tak, tak -kupujący też często oszukiwać próbują)).
Dlatego utrzymajmy ten stan jak najdłużej, reagując stanowczo. Myślę że apetyt pana mod24 wzrósł w miarę jedzenia i gdy raz czy drugi udało mu się z jakimiś niedokończonymi transakcjami postanowił sięgnąć po więcej. Rozumiem- młody wiek, te sławetne "błędy młodości". Natomiast pora już się kolego mod24 uczyć że w dorosłym życiu odpowiada się za to co robi. I że w takiej sytuacji samo oddanie pieniędzy i przeproszenie to nie wszystko. I nikt nie mówi o wsadzaniu tu kogoś do więzienia, bo za takie coś to góra zawiasy, chyba że to byłaby recydywa. Ale przekaz musi być jasny i stanowczy by naśladowców było jak najmniej.

Vortex Raptor 8,5x32

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Maj 21, 2014 1:18 pm 

Jak odda kasę, to może zawiasy. Jak nie, to areszt, paka i komornik, nie ma o czym gadać.

Ostatnio edytowany przez alinoe, Śro Maj 21, 2014 1:21 pm, edytowano w sumie 1 raz

PostWysłany: Śro Maj 21, 2014 1:20 pm 

alinoe napisał(a):
Jak odda kasę, to może zawiasy. Jak nie, to areszt i paka, nie ma o czym gadać.

Kolego, teraz to popłynąłeś - no chyba ,że masz na myśli kare ograniczenia wolności w probacji lub bez (pozamiata chodniki przed urzędem, 40 godzin w miesiącu itd.) , bo nie wyobrażam sobie marnowania podatków na karę pozbawienia wolności za takie błachostki z przyznaniem się do winy i przeprosinami. ;) Jednakże jak najbardziej popieram poszkodowanych bo takie sprawy trzeba tępić.

Carl Zeiss Jena 8x30

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Maj 21, 2014 1:22 pm 

Proponuję też, aby poszkodowani spróbowali nawiązać kontakt z osobą, która na tym fanpage'u pytała o telefon - być może również została poszkodowana (i będzie możliwość ustalenia, kiedy to miało miejsce i czego dotyczyła sprawa - nie musi to być ktoś ze świata astro):

https://pl-pl.facebook.com/pages/E-libu ... 7421489635

Pytanie tylko, czy użytkownik jeszcze korzysta z tego konta - zapewne jest to konto założone tylko dla wyjaśnienia jakiejś konkretnej sprawy.

PostWysłany: Śro Maj 21, 2014 1:23 pm 

adammm napisał(a):
alinoe napisał(a):

Kolego, teraz to popłynąłeś - no chyba ,że masz na myśli kare ograniczenia wolności w probacji lub bez (pozamiata chodniki przed urzędem, 40 godzin w miesiącu itd.) , bo nie wyobrażam sobie marnowania podatków na karę pozbawienia wolności za takie błachostki z przyznaniem się do winy i przeprosinami. ;) Jednakże jak najbardziej popieram poszkodowanych bo takie sprawy trzeba tępić.

Źle napisałem. areszt i paka w momencie, jak komornik nie będzie w stanie zlicytować majątku pokrywając szkody. Inaczej to aż się prosi oszukiwać tysiące ludzi na setki złotych, ładnie przeprosić, po czym cieszyć się "ograniczeniem wolności" przez kilka miesięcy, a później bawić się za kradzione. Martwi mnie Twoje podejści, bo jak widzę, nie chcesz ze swoich podatków dociekać praw innych i co gorsza - sprawiedliwości. Ciekawe jaka byłaby śpiewka, jakby Ciebie oszukał.

PostWysłany: Śro Maj 21, 2014 1:31 pm 

alinoe napisał(a):
adammm napisał(a):
alinoe napisał(a):

Źle napisałem. areszt i paka w momencie, jak komornik nie będzie w stanie zlicytować majątku pokrywając szkody. Inaczej to aż się prosi oszukiwać tysiące ludzi na setki złotych, ładnie przeprosić, po czym cieszyć się "ograniczeniem wolności" przez kilka miesięcy, a później bawić się za kradzione. Martwi mnie Twoje podejści, bo jak widzę, nie chcesz ze swoich podatków dociekać praw innych i co gorsza - sprawiedliwości. Ciekawe jaka byłaby śpiewka, jakby Ciebie oszukał.

Mylisz pojęcia i nerwowo reagujesz ;) Ograniczenie wolności byłoby za pierwszym razem, gdyby zrobił to ponownie wtedy byłaby to recydywa co wyklucza ograniczenie wolności i składnia sie ku pozbawianiu wolności. Jak napisałem "Jednakże jak najbardziej popieram poszkodowanych bo takie sprawy trzeba tępić." A jak najbardziej nie uważam by polskie drakońskie podatki od wszystkiego zasługiwały na żywienie, mycie, czyste ciuszki , siłownie i ps2 dla takich ludzi. W polskich więzieniach nieznane jest pojęcie resocjalizacji. Community Service - niech robi za free w samorządowych jednostkach, tudzież fundacjach, etc. O to chodziło.

Carl Zeiss Jena 8x30

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Maj 21, 2014 1:32 pm 

Panowie emocje emocjami..ale nawet nie wiadomo na ile mod porobił przekrety...jesli to są małe kwoty jak sam pisze moze to spłacić z 1 pensji..to aż tak szat bym nie darł żę do paki, zawiasy, komornik, ukamieniować i w ogóle..To młody szczyl któremu cos sie pokręciło w głowie. a nie jakiś wyrafinowny przestępca..jak odda kasę,,,dajcie mu szanse..każdy dostaje jakąś.

pozdro.

PostWysłany: Śro Maj 21, 2014 1:57 pm 

•Fish3r• napisał(a):
To młody szczyl któremu cos sie pokręciło w głowie. a nie jakiś wyrafinowny przestępca..jak odda kasę,,,dajcie mu szanse..każdy dostaje jakąś.

pozdro.

Mojej znajomej niedawno okradziono mieszkanie. Typowa kradzież z włamaniem. Straciła m.in. pieniądze, biżuterię i komputer z ważnymi dla niej danymi. Ogólnie rozpacz. To ja teraz do niej zadzwonię i ją pocieszę, że być może okradł ją jakiś szczyl a nie wyrafinowany przestępca. Jak myślisz, ucieszy się?

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Maj 21, 2014 1:59 pm 

Dlatego napisałem, jak nas spłaci - skończy się pewnie na zawiasach i nic pozatym. Powinno mu zależeć na spłacie.

PostWysłany: Śro Maj 21, 2014 2:31 pm 

Miejscowość: Lublin
Witam,

ja nigdy nic nie kupowałem od tego użytkownika, ale jeżeli bym kupił i by mnie zrobił w konia nawet chwili bym się nie zastanawiał i podał bym sprawę do odpowiednich urzędów.
Nie może być tak że jawnie piszesz że masz dany sprzęt a później się okazuje że go nie masz, nie odpisujesz na wiadomości i stresujesz ludzi którzy chcą od Ciebie kupić sprzęt.
Nie masz kasy, idź wstaw komputer do lombardu, tv, telefon, cokolwiek co masz, a nie okłamujesz ludzi.
Zero tolerancji dla takich jak Ty !!!!

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 335 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Feedfetcher, jawor, Sebson, Skalar oraz 69 gości