Sprawa oszusta "mod24"

Post•Fish3r• | 25 Maj 2014, 02:38

alinoe napisał(a):Ban to opcja 2, bo tam jest napisane o dezaktywacji konta. Ja rozumiem, że opcja nr 1 nie przewiduje bana, skoro nic o tym nie pisze.


ani nic nie pisze o tym że konto ma być aktywne dla moda...jak dla mnie ewidentnie 1 =ban z zostawieniem postów 2. to totalne wyczyszczenie nie zostają nawet posty.
Jesli 1 to tak jak piszesz to jaka różnica miedzy 3. oprócz innym sformułowaniem ?

Ta ankieta jest źle skonstruowana . I tym samym, jestem już teraz przekonany kompletnie bezwartościowa bo kazdy inaczej rozumie 1 i ku temu głosował.
Wątek cały do kosza.
 
Posty: 1120
Rejestracja: 15 Lip 2012, 13:40

Postalinoe | 25 Maj 2014, 09:45

1. Pozostawić jego dorobek postowy ale pozostawić jego dane przyklejone w wątku ostrzegawczym na giełdzie ku przestrodze innym.
2. Całkowicie go usunąć z forum i dezaktywować profil użytkownika.

Dla mnie różnica między 1 a 2 jest taka, że w przypadku 1 zostawiamy gościa, jego posty ale w dziale umieszczamy o nim informację. W przypadku 2 banujemy, usuwamy wszystkie jego posty. To, że nie będzie zbanowany jak dla mnie jest domyślne.

Też uważam, że wątek do kosza, bo jak napisałem wcześniej gość i tak z IP Changera wejdzie na forum jak będzie chciał, bo to programista. Należy usunąć 4 różne wątki o nim i innych w dziale sprzedam, utworzyć 1 wątek widoczny w działach Sprzedam/Kupię, dodać tam tych z 4 rozsianych wątków (ksywy i konta bankowe [może nawet adresy], którymi się posługiwali) i dodawać kolejnych, jeśli tacy będą. Oby nie. Temat wyróżnić.
WO FluoroStar 91mm F4.7, HEQ5 Pro, Asi294MC-C, Asi178MM; Lornetka Kowa 8x30mm YF
https://flic.kr/s/aHsmWGR5hm
Awatar użytkownika
 
Posty: 224
Rejestracja: 16 Kwi 2007, 23:58
Miejscowość: Tarnów

Postendriu624 | 25 Maj 2014, 09:51

Żaden ze sposobów wyciągnięcia konsekwencji, nie ustrzeże przed ponownym oszukaniem,wyłudzeniem,itp.
Jeżeli konto będzie usunięte ,to jest możliwość ponownego pojawienia się na forum ,i tu admin też nic nie poradzi.
A temat wtedy znowu powróci za kilka miesięcy.
Usunięcie z forum ,banan,itp. to żadna kara,bo można bez problemu to ominąć i znowu być na forum jako inna osoba.

Niech to będzie bardziej lekcja dla nas.
SKYMAX 150 SW ; SKYMAX 127 SW ; Celestron 25x100 ; SkyGiude 15x70 ; OLIMPUS 8x40 DPS I
Nasadka bino lacerta
Awatar użytkownika
 
Posty: 4986
Rejestracja: 21 Sty 2009, 21:57
Miejscowość: Oświęcim

 

Post•Fish3r• | 25 Maj 2014, 09:54

alinoe napisał(a):Dla mnie różnica między 1 a 2 jest taka, że w przypadku 1 zostawiamy gościa, jego posty ale w dziale umieszczamy o nim informację. W przypadku 2 banujemy, usuwamy wszystkie jego posty. To, że nie będzie zbanowany jak dla mnie jest domyślne.


no to pytam ponownie jaka jest różnica miedzy 1. a 3. ? . (zreszta pytałem o to juz 2 poscie bodajze na samym poczatku i pozniej wieklimi literami)

W 3 tez masz że zostawiasz gościa i też ze "umieszczamy informację".


Jesli macie rację (bo jest kilka takich osób) to moze ja też chciałbym zagłosowac na 1 jedynkę? A ci co głosowali za 1-dynką teraz chcieliby na 3 bo wcale nie chca banować usera?


ANKIETA JEST NIEWAŻNA, BO PUNKTY SA NIE JASNE I WPROWADZAJĄ W BŁĄD.
I tłumaczenie czy wyjasnianie przez admina (gdyby w koncu nas uraczył jakąś obecnością) co miał na mysli wymyslająć to na kolanie - niczego już nie zmieni.
Cały wątek to strata naszego czasu - nie da się juz ocenic ilu jest za a ilu przeciw . chyba zeby powtórzyć wszystko od nowa- co jest oczywistym nonsensem
 
Posty: 1120
Rejestracja: 15 Lip 2012, 13:40

PostMaxx | 25 Maj 2014, 10:46

Cała ta dyskusja to strata czasu bo Mod24 narobił bydła na forum
a Wy debatujecie nad tym czy dać mu szanse czy nie.
Kłócimy się między sobą z powodu kolesia który Nas okradł !!!
Trzeba nazwać rzecz po imieniu.

Szanse miał jak miał czyste konto i nikogo nie okradał teraz fakty są faktami - Oszukał ludzi i oddał kasę tylko dlatego że mu się d.... zapaliła jak go postraszono sądami i policją.
Nasza społeczność ma się składać z ludzi uczciwych i życzliwych a nie krętaczy i oszustów.
Nie ma tu miejsca dla takich cwaniaków - ja bynajmniej ich nie chce.
Uważam że sam administrator forum powinien zdecydować o jego losie tak jak miało to miejsce w wypadku innych przypadków oszustwa.

pozdrawiam.
Proszę o usunięcie mojego konta z tego forum !!!
A że administracja robi sobie jaja i nie raczy usunąć mojego konta to olewam to forum po prostu bo szkoda mi czasu i nerwów na to !!!
Awatar użytkownika
 
Posty: 765
Rejestracja: 16 Cze 2012, 12:54

Postkylob | 25 Maj 2014, 11:56

Dokładnie Maxx..... Bezsensowna ta dyskusja gdzie ludzie się kłócą a mod24 się śmieje...... Już 4 strony ......A mod24 powinien wylecieć już kilka dni temu...
 
Posty: 318
Rejestracja: 06 Cze 2010, 11:40

 

Postbudrys | 25 Maj 2014, 12:24

atrix napisał(a):Przyznał się do winy,przyznał. Przeprosił, przeprosił. Naprawił szkody?. Skoro naprawił. to co da usunięcie człowieka z forum.
Niech dyskutuje, niech czyta, niech czerpie wiedzę. Zakaz dałbym sprzedaży i kupna na giełdzie i po sprawie.
the ende. :D


Gdyby nie akcja, to by ani nie oddał kasy, ani nie przeprosił. Czerpać wiedzę można nie mając zarejestrowanego konta.
Dlatego jestem zdecydowanie za opcją 2.
SW 80/400, AZ3, Meade 10x50.
Awatar użytkownika
 
Posty: 67
Rejestracja: 12 Paź 2010, 22:11

 

PostŁukasz_M | 25 Maj 2014, 13:06

Tak na wypadek gdyby mod24 jednak korzystał ze stałego publicznego IP to warto jego IP powiązać z powiadomieniem że z tego IP dochodziło do oszustw. Wtedy tak długo jakby go nie zmienił to jakkolwiek by się nie rejestrował to by info o jego domniemanej przeszłości by się pojawiało bez ujawniania żadnych danych osobowych, samo IP z jakiego on się loguje też nie powinno zostać ujawnione, a być tylko w odpowiedniej bazie na serwerze. Powinno to działać przy każdym podłączeniu w oderwaniu od jakiegokolwiek usera i tylko w postach związanych z giełdą. Czasami mogłoby to wskazywać na niewinnego ale wtedy można by to wyjaśniać. Lepsze fałszywe ostrzeżenie wyczulające na problem niż dać się naciąć.
Bardziej zaawansowana funkcja to skrypt który by wysyłał do serwera także lokalne IP usera często przydzielany userom w takiej sieci na stałe, dodatkowo MAC karty sieciowej (lub routera) za jakim on się podłącza do tej sieci lokalnej. W połączeniu z IP bramy mogłoby to generować ostrzeżenia, i rozróżnić takich userów. Warto by takie ostrzeżenie pojawiało się tylko u innych a sam zainteresowany by mógł się o nim dowiedzieć tylko od innych userów. Ograniczy to u nieświadomego krętacza tendencje do kombinowania by to zmienić.
Takie zabezpieczenia można obchodzić ale trzeba się pofatygować dosyć dużo a jak pokazuje przykład mod24 to jest on niezbyt dobry w te klocki.
Pozdrawiam
Łukasz
-----------------------------------------------------------
gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo
hominis est errare, insipientis in errore perseverare
feci, quod potui, faciant meliora potentes
per aspera ad astra
Awatar użytkownika
 
Posty: 293
Rejestracja: 14 Paź 2013, 15:38

 

PostLesioQ | 25 Maj 2014, 13:11

Kiedyś mod24 robił mi www, zarówno komunikacja jak i zadanie zaliczył pozytywnie.
Cały czas liczę w duchu, że jego problemy na astrogiełdzie to były desperackie próby 'pożyczenia' gotówki związane z wyższym celem.
Taki "krótkotrwały zabór mienia", oczywiście jednorazowy i karygodny.
Jak dla mnie ankieta - punkt 1.
Piotr.K
SCT8, SiTech:GEM_ATM, Pyxis6M
Awatar użytkownika
 
Posty: 273
Rejestracja: 09 Lis 2005, 11:26
Miejscowość: Kraków

PostTomoZ28 | 25 Maj 2014, 13:16

Ostatnio Mod24 już się nie udziela na forum, albo uznał że jest już spalony, albo po prostu stwierdził, że nie warto się pchać tam gdzie go nie chcą. Osobiście mi to ryba co z nim zrobicie, a właściwie co Admin zadecyduje. Ale jeden niepokorny user przysporzył tyle problemów i zaabsorbował tyle uwagi, że może być z siebie pod tym względem dumny. Ekologu, nie idź tą drogą :D. No więc niech zostanie to zrobione regulaminowo, skoro regulamin obowiązuje. Jeśli się należy prawnie wykluczenie to ok, jeśli nie, to nie. Każdy w końcu kiedyś fajkę zaznaczał, że się zapoznał z regulaminem.
TomoZ28
 

PostŁukasz_M | 25 Maj 2014, 13:17

LesioQ napisał(a):Kiedyś mod24 robił mi www, zarówno komunikacja jak i zadanie zaliczył pozytywnie.
Cały czas liczę w duchu, że jego problemy na astrogiełdzie to były desperackie próby 'pożyczenia' gotówki związane z wyższym celem.
Taki "krótkotrwały zabór mienia", oczywiście jednorazowy i karygodny.
Jak dla mnie ankieta - punkt 1.
Piotr.K


Taki Janosik XXI wieku - Pozytywny bohater ;)
Pozdrawiam
Łukasz
-----------------------------------------------------------
gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo
hominis est errare, insipientis in errore perseverare
feci, quod potui, faciant meliora potentes
per aspera ad astra
Awatar użytkownika
 
Posty: 293
Rejestracja: 14 Paź 2013, 15:38

 

Postsilenter | 25 Maj 2014, 13:34

Łukasz_M napisał(a):Tak na wypadek gdyby mod24 jednak korzystał ze stałego publicznego IP to warto jego IP powiązać z powiadomieniem że z tego IP dochodziło do oszustw. Wtedy tak długo jakby go nie zmienił to jakkolwiek by się nie rejestrował to by info o jego domniemanej przeszłości by się pojawiało bez ujawniania żadnych danych osobowych, samo IP z jakiego on się loguje też nie powinno zostać ujawnione, a być tylko w odpowiedniej bazie na serwerze. Powinno to działać przy każdym podłączeniu w oderwaniu od jakiegokolwiek usera i tylko w postach związanych z giełdą. Czasami mogłoby to wskazywać na niewinnego ale wtedy można by to wyjaśniać. Lepsze fałszywe ostrzeżenie wyczulające na problem niż dać się naciąć.
Bardziej zaawansowana funkcja to skrypt który by wysyłał do serwera także lokalne IP usera często przydzielany userom w takiej sieci na stałe, dodatkowo MAC karty sieciowej (lub routera) za jakim on się podłącza do tej sieci lokalnej. W połączeniu z IP bramy mogłoby to generować ostrzeżenia, i rozróżnić takich userów. Warto by takie ostrzeżenie pojawiało się tylko u innych a sam zainteresowany by mógł się o nim dowiedzieć tylko od innych userów. Ograniczy to u nieświadomego krętacza tendencje do kombinowania by to zmienić.
Takie zabezpieczenia można obchodzić ale trzeba się pofatygować dosyć dużo a jak pokazuje przykład mod24 to jest on niezbyt dobry w te klocki.


Idź się leczyć :)
 
Posty: 156
Rejestracja: 16 Kwi 2010, 13:28

 

Postmichal6428 | 25 Maj 2014, 13:37

poz. 1
 
Posty: 1
Rejestracja: 14 Maj 2012, 14:21
Miejscowość: Pszów

 

PostRobert41 | 25 Maj 2014, 13:57

Tu tak naprawdę nie chodzi o to jak zabezpieczyć giełdę przed mod24 ( lub jakimś innym kontem tego człowieka), tylko o rozwiązania szersze. Mod24 do oszustw może wrócić, może nie wrócić- w tej chwili tego nikt nie zgadnie.
Natomiast powinno być szersze zwracanie uwagi na przejawy nieprawidłowości w transakcjach. Ta obecna sprawa to pokłosie tego że modowi się już "upiekło" parę razy. Raz ta sprawa z lustrem, która "rozeszła się po kościach" i nie zajęto się nią szerzej, dwa przynajmniej jedna sprawa o której wiadomo że oddał pieniądze po zgłoszeniu na policję- a może było więcej takich spraw? Więc młodzieniec rozochocony tym że nic się tak naprawdę nie dzieje popróbował na większą skalę.
Trzeba kłaść nacisk na to by członkowie astrospołeczności wzajemnie się o takich rzeczach informowali i dusili sprawę w zarodku. W przypadku komplikacji przy transakcjach, nawet po oddaniu pieniędzy nie powinno się tego pozostawiać dla własnej wiadomości ale informować publicznie.
Wiadomo że jest w ludziach postawa brzydząca się "donoszeniem". Po rozwiązaniu problemu ma się ochotę machnąć ręką, pomyśleć, "a co tam, więcej z gnojkiem nie pohandluję, u mnie jest spalony" i nie pisać o tym publicznie.
Ale to nie jest przecież donos tylko słuszne poinformowanie innych by uważali, Społeczność musi się bronić przed "czarnymi owcami". A jak nie obroni się sama to żadne banowanie, blokowanie, śledzenie IP czy czegokolwiek innego nie pomoże.
SW ED 80/600, CG 4
Baader Hyperion: 8-24 zoom, 24, 21, 17, 13, 10, 8, 5, 3.5 mm, Aspheric 31, 36 mm, Hyperion Barlow 2,25x, diagonal ES 2".
Filtry Baader: O III
Vortex Raptor 8,5x32
Awatar użytkownika
 
Posty: 1141
Rejestracja: 28 Sty 2013, 02:04

 

Post•Fish3r• | 25 Maj 2014, 14:07

Łukasz_M napisał(a): który by wysyłał do serwera także lokalne IP usera często przydzielany userom w takiej sieci na stałe, dodatkowo MAC karty sieciowej (lub routera) za jakim on się podłącza do tej sieci lokalnej. W połączeniu z IP bramy mogłoby to generować ostrzeżenia, i rozróżnić takich userów.
Takie zabezpieczenia można obchodzić ale trzeba się pofatygować dosyć dużo a jak pokazuje przykład mod24 to jest on niezbyt dobry w te klocki.


Ty chyba też w klocki za dobry nie jesteś skoro uważasz ze mozesz podać komuś adres mac uzytkownika routera czy komputera. Komunikacja miedzy routerami nie przekazuje "oryginalnego" maca, a często wrecz w ogóle nie jest używany przy przesyłaniu pakietów miedzy routerami bo używają innych protokołów.

Zamiast wymyślać jakies kosmiczne rzeczy jeszcze raz zapraszam do udziału w tym wątku gdzie jest gotowe rozwiazanie juz podane na tacy. To od was zależy czy zostanie wcielone w zycie.

https://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=2&t=30751
Ostatnio edytowany przez •Fish3r•, 25 Maj 2014, 15:00, edytowano w sumie 1 raz
 
Posty: 1120
Rejestracja: 15 Lip 2012, 13:40

Postmarianowski | 25 Maj 2014, 14:25

Robert masz racje że trzeba stworzyć przed takimi przypadkami w przyszłości system wczesnego zapobiegania.
Ja jestem za opcją nr.2 bo gość mocno podważył zaufanie do giełdy i kara musi być.Jestem tego samego zdania co Maxx,facet nie rozbroił miny tylko sprząta bałagan gdy wybuchła mu w twarz.Gdyby od niego pierwszego wyszło zadość uczynienie miałbym inne zdanie,ale teraz to widzę tylko wielokrotne oszustwo czyli działanie z premedytacją.Za bardziej błahe rzeczy ludzie bana łapali...Nie chcę być za zachętą dla ewentualnych przyszłych modów24 itp.jegomości.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
 
Posty: 782
Rejestracja: 17 Sie 2012, 22:21
Miejscowość: Pólnocna Jura

 

PostPawelxp | 25 Maj 2014, 15:06

nr.2
Synta 8
 
Posty: 110
Rejestracja: 20 Lip 2012, 13:22
Miejscowość: Opole

 

PostRobert41 | 25 Maj 2014, 15:07

Ja ogólnie nie jestem zwolennikiem banowania, wyłączając przypadki uporczywego trollingu czy konta założone wyłącznie po to by robić gdzieś "syf". Oponenta należy pokonywać siłą własnych argumentów a nie argumentem "wirtualnej gilotyny". Inna rzecz gdy ktoś sam życzy sobie wykluczenia i likwidacji konta.

Ban może być oczywiście widziany jako "kara" Społeczności za łamanie jej praw. Natomiast każda kara aby miała sens musi mieć wymiar jakiejś dotkliwości dla ukaranego nią. W przypadku kary wirtualnej ta dotkliwość jest wirtualna. Co więcej nie ma praktycznego sposobu na to by nawet w wirtualnym wymiarze była ona realna (czyli zabezpieczenie przed założeniem kolejnego konta). Dodatkowo takie wykluczenie może rodzić chęć rewanżu, gry z użytkownikami- na zasadzie: "wywaliliście mnie a ja i tak tu jestem i co mi zrobicie? ".
Paradoksalnie bardziej uciążliwą "karą" w sytuacji gdyby mod24 na forum był byłby ostracyzm jaki go spotka. Takie "napiętnowanie" nawet wirtualne nie jest niczym przyjemnym. Wcale też nie jestem pewien czy mod24 swojej chęci pozostania na forum nie zweryfikuje i nie zechce być usunięty nawet w sytuacji gdyby szerszą decyzją pozwolono mu zostać. Zresztą byłoby to rozwiązanie w jakiś sposób"honorowe" jeśli można w tej sytuacji o honorze mówić. Ale to powinno wyjść z jego strony, jako element zrozumienia swoich błędów bo jako "kara" ze strony forum w moim przekonaniu nie jest efektywne i nic nie wnosi, co najwyżej dając złudne uczucie pozbycia się problemu. Ciach, ciach, wirtualna główka moda24 spada, giełda jest bezpieczna jak była i wszyscy żyją długo i szczęśliwie ;)
SW ED 80/600, CG 4
Baader Hyperion: 8-24 zoom, 24, 21, 17, 13, 10, 8, 5, 3.5 mm, Aspheric 31, 36 mm, Hyperion Barlow 2,25x, diagonal ES 2".
Filtry Baader: O III
Vortex Raptor 8,5x32
Awatar użytkownika
 
Posty: 1141
Rejestracja: 28 Sty 2013, 02:04

 

PostMaxx | 25 Maj 2014, 15:20

Jedyną dotkliwą karą dla niego byłoby doświadczenie procesu sądowego i związane z tym konsekwencje.
Wtedy na pewno wyciągnąłby wnioski na przyszłość.
Teraz mamy sytuację taką że cwaniakowi się "upiekło" bo oddał kasę i pewnie uważa że wszystko jest ok.
Pamiętajmy jednak że oddał kasę bo został postawiony pod ścianą !!!
Ostatnio edytowany przez Maxx, 25 Maj 2014, 15:42, edytowano w sumie 1 raz
Proszę o usunięcie mojego konta z tego forum !!!
A że administracja robi sobie jaja i nie raczy usunąć mojego konta to olewam to forum po prostu bo szkoda mi czasu i nerwów na to !!!
Awatar użytkownika
 
Posty: 765
Rejestracja: 16 Cze 2012, 12:54

Post•Fish3r• | 25 Maj 2014, 15:36

Ja jestem tylko ciekaw jak Janusz wybrnie z tego ze ankieta/głosowanie jest niewazne. W zasadzie pozostanie mu tylko podjąć prywatną - adminowską decyzję. - nie ma lekko :lol:
 
Posty: 1120
Rejestracja: 15 Lip 2012, 13:40

PostRobert41 | 25 Maj 2014, 15:42

Konsekwencje jakie powinien ponieść w realnym świecie są w gestii właściwych ku temu organów.
Zresztą uważam że sprawiedliwość wymaga by te konsekwencje poniósł. W przypadku oszustw nie powinno się umarzać spraw tylko dlatego że pieniądze zostały oddane, a najlepszymi karami byłyby nie" zawiasy" czy więzienie tylko nawiązki na cele społeczne i obowiązek świadczenia nieodpłatnych prac na rzecz społeczności lokalnych. Jakby ktoś przez rok w soboty i niedziele pozamiatał chodniki w miasteczku to by się prędzej nauczył że nie warto oszukiwać niż spędzając ten rok w więzieniu.
To czy mod coś zrozumiał z tego to dopiero czas pokaże. Jednemu wystarczy sam wstyd związany z tym że dowie się rodzina, wszystkie czynności policyjne i inne tego typu niedogodności by się opamiętał i zrozumiał że źle robi, a drugiemu i parę lat "w pudle" nie pomoże.
SW ED 80/600, CG 4
Baader Hyperion: 8-24 zoom, 24, 21, 17, 13, 10, 8, 5, 3.5 mm, Aspheric 31, 36 mm, Hyperion Barlow 2,25x, diagonal ES 2".
Filtry Baader: O III
Vortex Raptor 8,5x32
Awatar użytkownika
 
Posty: 1141
Rejestracja: 28 Sty 2013, 02:04

 

Postdziki_rysio_997 | 25 Maj 2014, 17:53

Ja muszę powiedzieć, że zupełnie inaczej, niż duża część użytkowników rozumiem pytanie "Co zrobić z mod24?".

Dla mnie nie jest to pytanie o rodzaj kary dla moda - bo jeśli jest mu wstyd i planuje coś zmienić, to jest ona niepotrzebna; z kolei jeśli się teraz z nas śmieje, to tym bardziej taka kara nie ma wymowy (bo będzie mu to obojętne...).

Dla mnie jest to pytanie: "Czy my jesteśmy w stanie zaakceptować jego dalszą obecność na forum i toczyć dyskusje z jego udziałem? Czy potrafimy i chcemy zapomnieć o tym, co było i rozmawiać jakby się nic nie stało?". Wydaje mi się to kluczowe, bo może mieć istotny wpływ na forumową atmosferę przez jeszcze długi czas.

Tak, czy inaczej: dobrze byłoby podjąć wiążące decyzje jak najszybciej, sprawę zamknąć i iść dalej ku ciekawszym tematom.
Damian
 
Posty: 164
Rejestracja: 22 Lut 2006, 20:28

Postobserwator1 | 25 Maj 2014, 18:27

dziki_rysio_997 napisał(a):Tak, czy inaczej: dobrze byłoby podjąć wiążące decyzje jak najszybciej, sprawę zamknąć i iść dalej ku ciekawszym tematom.


Zgadzam się z kolegą.
 
Posty: 12
Rejestracja: 07 Kwi 2013, 15:37

 

PostMaxx | 25 Maj 2014, 18:53

Ja osobiście gdybym był na miejscu użytkownika Mod24 sam honorowo odszedłbym z forum
bo sumienie nie pozwoliłoby mi tu funkcjonować normalnie.
Miałbym świadomość też że zostając na forum byłbym szczuty i narażony na pogardliwe traktowanie
no co oczywiście w pełni bym zasługiwał.
Jeśli więc Mod24 ma choć trochę honoru i sumienia to będzie wiedział co ma sam zrobić.
Proszę o usunięcie mojego konta z tego forum !!!
A że administracja robi sobie jaja i nie raczy usunąć mojego konta to olewam to forum po prostu bo szkoda mi czasu i nerwów na to !!!
Awatar użytkownika
 
Posty: 765
Rejestracja: 16 Cze 2012, 12:54

Postalek25 | 25 Maj 2014, 20:38

Po tym jak mod24 potraktował całą społeczność forum jedynym logicznym posunięciem jest dożywotni ban i dorzucenie ostrzeżenia do wątku "Tym Paniom i Panom już dziękujemy !"
Nie wyobrażam sobie by mnie ktoś okradł i jeszcze miałbym z nim polemizować w dowolnych tematach , zresztą nie ma gwarancji że mod24 nie przedstawi się innym nikiem i nie zacznie operować na forum z początkującymi użytkownikami wykorzystując ich nieznajomość zaistniałej sytuacji. Zadaniem admina jest chronić forum przed patologicznym zachowaniem , zresztą sam mod24 zbytniej skruchy nie wyraził , oddał kasę (w końcu tak powinien zrobić ) lecz jego dalsze zachowanie w wypowiedziach uważam za lekko niestosowne i nie na miejscu.
Bresser Mak 127
refraktor TS 90/500
refraktor SW 120/1000
refraktor SW 150/750
Awatar użytkownika
 
Posty: 218
Rejestracja: 03 Maj 2009, 20:47
Miejscowość: Siemianowice Śl.

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

AstroChat

Wejdź na chat