Sprawa oszusta "mod24"

PostMaxx | 24 Maj 2014, 18:55

Bez względu na to czy Mod24 zostanie wykluczony z forum czy nie
to jeśli on sam nie wyciągnie wniosków z tej lekcji
to założy sobie inne konto i nadal będzie próbował oszukiwać.

My jako użytkownicy za to na pewno wyciągniemy wnioski i będziemy bardzo ostrożni
kiedy będziemy dokonywać transakcji z użytkownikami którzy nie są Nam za dobrze znani.
Proszę o usunięcie mojego konta z tego forum !!!
A że administracja robi sobie jaja i nie raczy usunąć mojego konta to olewam to forum po prostu bo szkoda mi czasu i nerwów na to !!!
Awatar użytkownika
 
Posty: 765
Rejestracja: 16 Cze 2012, 12:54

PostRobert41 | 24 Maj 2014, 19:12

Łukasz_M napisał(a):Robert41. Tak Imię i inicjał nazwiska to nie dane osobowe ale jak dodasz do nich numer konta albo jeszcze lepiej dwóch kont to już nie jest tak klarownie, dodasz miejscowość zamieszkania, kod pocztowy to taka osobę łatwo namierzyć. Dzięki krzyżowym zapytaniom można bardzo szybko podnieść prawdopodobieństwo do poziomu bardziej niż akceptowalnego. Ja np. znalazłem w 60s zdjęcia tego pana pomimo że je pokasował. Udowodniłem mu że kłamie na temat swojego wieku. Jego transakcje na allegro znaleźli wszyscy.


Dlatego na forum powinny zostać tylko te dane których bezsprzecznie za chronione uznać nie można, czyli choćby imię i inicjał (lub kilka imion i inicjałów jeśli dana osoba używała kont na różne osoby).
Inna sprawa z dołączeniem do tego nazwy miejscowości, bo o ile ( jak przypuszczam) napisane np. Andrzej K. z Warszawy naruszeniem ustawy nie będzie to już Ksawery Z. z Wólki Małej zapewne tak.

A jeśli dokładnie o konkretny przypadek moda24 to znalezienie go nie było trudne gdyż ujawnił w wielu miejscach tak dużo swoich prawdziwych danych że w internecie nie problem dojść po nitce do kłębka. Co zresztą świadczy o tym że nie jest wyrafinowanym oszustem, raczej małolatem któremu wydawało się że jest cwańszy od innych, stąd mam nadzieję że ta lekcja czegoś go nauczy. Jeśli nie to tak jak to gdzieś wcześniej pisałem - ostatecznie to on poniesie największą stratę.
SW ED 80/600, CG 4
Baader Hyperion: 8-24 zoom, 24, 21, 17, 13, 10, 8, 5, 3.5 mm, Aspheric 31, 36 mm, Hyperion Barlow 2,25x, diagonal ES 2".
Filtry Baader: O III
Vortex Raptor 8,5x32
Awatar użytkownika
 
Posty: 1141
Rejestracja: 28 Sty 2013, 02:04

 

Postsilenter | 24 Maj 2014, 19:52

Szczerze mówiąc jak czytam posty na tym forum to nad niektórymi trzeba by tu sądy zrobić żeby sprawdzić czy tacy idealni, że tacy zażarci i mściwi choć ze sprawą nie związani :) Ciekawe ile wykroczeń dziennie robicie ?? Jakby za każde was tak ścigał i piętnował to nie wychodzilibyście z domu bo byście byli tak izolowani i na ciele nie mielibyście miejsca gdzie kolejne piętno wypalić :)

Dla ścisłości absolutnie nie popieram działalności użytkownika mod24 i uważam że kara mu się za to należy ale nie na zasadzie takiej żeby go pogrzebać żywcem :)

A formalnie jako że też mam głos to opcję 3 poproszę :)
 
Posty: 156
Rejestracja: 16 Kwi 2010, 13:28

 

PostDidmoto | 24 Maj 2014, 19:56

Wybieram opcję nr. 3 oczywiście z podklejeniem odpowiedniego ostrzeżenia.
Awatar użytkownika
 
Posty: 7
Rejestracja: 08 Gru 2011, 21:48
Miejscowość: Mysłowice

PostBobRK | 24 Maj 2014, 20:14

Nr 1.
Uważam, że ta skrucha to właśnie tylko po to by kara była łagodna.
Lornetka Delta Optical Extreme 10X50 ED
 
Posty: 17
Rejestracja: 29 Wrz 2013, 12:30

 

Post•Fish3r• | 24 Maj 2014, 20:21

niżej -> głosowanie
Ostatnio edytowany przez •Fish3r•, 24 Maj 2014, 21:02, edytowano w sumie 1 raz
 
Posty: 1120
Rejestracja: 15 Lip 2012, 13:40

PostDidmoto | 24 Maj 2014, 20:28

To nie miłosierdzie. I tak swoją karierę już zakończył na tym forum.
Awatar użytkownika
 
Posty: 7
Rejestracja: 08 Gru 2011, 21:48
Miejscowość: Mysłowice

Postkylob | 24 Maj 2014, 20:33

silenter napisał(a):Szczerze mówiąc jak czytam posty na tym forum to nad niektórymi trzeba by tu sądy zrobić żeby sprawdzić czy tacy idealni, że tacy zażarci i mściwi choć ze sprawą nie związani :) Ciekawe ile wykroczeń dziennie robicie ?? Jakby za każde was tak ścigał i piętnował to nie wychodzilibyście z domu bo byście byli tak izolowani i na ciele nie mielibyście miejsca gdzie kolejne piętno wypalić :)



Złodziej złapany a Ty ludziom insynuujesz podobne zachowania.... Weź zaprzestań tak beznadziejnego myślenia i oceń ten konkretny czyn konkretnego człowieka.... W myśl Twojego to ciekawe ile Ty dziennie wyciągasz?. hehhe..... głupota..

Co do mod24.... Powinien być bezwzględnie usunięty z forum. Natychmiastowo nick mod24 już pokazał co reprezentuje..... Jak będzie tęsknił co za problem założy sobie nowe konto i zacznie od nowa... Nie mając na forum postów lub mając małą ich ilość będzie ostrożniej traktowany przez forumowiczów. Tak naprawdę to usunięcie to miało by charakter ideologiczny.... ot za takie zachowanie szanujące się forum wywala natychmiast...

Wiadomo,że to tylko wirtualny świat i strata też nijaka... Zawsze można zmienić ip...zmienić nick i co tam wrócić na nowo.. Ale zasada powinna być!!!!



Jak dla mnie : 2


Na pohybel!!!!!! Panie Januszu...Na pohybel!!!
 
Posty: 318
Rejestracja: 06 Cze 2010, 11:40

 

Postkylob | 24 Maj 2014, 20:38

A dlaczego osoby niezwiązane z tematem tak stanowczo się wypowiadają..... Ano jak kto sprzedał na forum ze 100 rzeczy i kupił również kilkadziesiąt i za każdym razem zrobił swoją robotę dobrze to gdyby teraz takiego moda24 nie wywalić to tym wspomnianym własnie osobom było by trochę łyso,że ich starania są jakoby umniejszone takim pobłażaniem tych nieuczciwych.....
Koniec ...kropka.........
 
Posty: 318
Rejestracja: 06 Cze 2010, 11:40

 

Posttwenga | 24 Maj 2014, 20:42

Ignisdei napisał(a):Całkowicie cwaniaczka usunąć z forum i dezaktywować profil użytkownika! Przed usunięciem nałożyć bana na maila oraz IP choć to niewiele daje !!!!

Napiętnować w wiadomym dziale WIELKIMI BUKWAMI!
Ze swej strony po udostępnieniu mi IP: Moda, Stanka, Rudego102 i Twengi zrobię to samo z kolesiami na FA (jeśli mają tam konta) i w razie pojawienia się nowych klonów prześlę ich IP i nicki np. Ance z którą mam dobry kontakt i która ma konto na FA bo tu PW wyłączam!
ps. Jesion też powinien się w to włączyć niech mają wilczy bilet w naszym środowisku!


Twój awatar idealnie pasuje do tego co napisałeś,zapomniałeś tylko dopisać żeby wysłać do Oświęcimia do komory i zagazować.
twenga
 

Post•Fish3r• | 24 Maj 2014, 20:59

jest głosowanie - ale naprawdę ciezko się w tym połapać..tak wiec tym razem po prostu wziąłem pod uwage intencję a nie tylko czy ktoś wpisał nr.

jak do tej pory 29 osób sie wypowiedziało co zrobić


1.+ 2. (bywają nie do rozróżnienia -generalnie ban, kasacja, zostawienie ostrzezenia) 12 głosów.
3. czyli pozostawienie konta + komentarz/ostrzezenie+inne niuanse = 15 głosów


4.niezmiennie 0.

2 osoby nie wiadomo do czego dać- 1osoba z postu nie wiadomo w koncu który punkt i 2osoba aby dać ban ale tylko na okres np rok.
 
Posty: 1120
Rejestracja: 15 Lip 2012, 13:40

Postjointer | 24 Maj 2014, 21:38

silenter napisał(a):Szczerze mówiąc jak czytam posty na tym forum to nad niektórymi trzeba by tu sądy zrobić żeby sprawdzić czy tacy idealni, że tacy zażarci i mściwi choć ze sprawą nie związani :) Ciekawe ile wykroczeń dziennie robicie ?? Jakby za każde was tak ścigał i piętnował to nie wychodzilibyście z domu bo byście byli tak izolowani i na ciele nie mielibyście miejsca gdzie kolejne piętno wypalić :)


Bredzisz. Pomyśl sobie że to Ty wpłaciłeś użytkownikowi mod24 kilka stówek za sprzęt widmo i po kilku dobrych tygodniach nie widzisz u siebie ani kuriera, ani zwrotu kasy. A potem okazuje się że mod24 kasę od Ciebie wyłudził ( po modowemu pożyczył). Wtedy też będziesz tłumaczył to sobie tym, że nie jesteś idealny? A może to po prostu taka kara za żywota?

Wybieram bramkę nr 1
Synta 12" powered by Lacerta Microfocuser, Scopos 35mm, SW UWA 17mm, SW UWA 13mm, SW UWA 8mm, Baader Genuine Ortho 7mm, GSO ED 2x2", Neodymium Moon & Skyglow, Lumicon OIII, Zhumell VPF, Skylux 70/700 :-)
Awatar użytkownika
 
Posty: 71
Rejestracja: 20 Gru 2008, 15:57
Miejscowość: Silesia

 

Postsilenter | 24 Maj 2014, 21:42

kylob napisał(a):
silenter napisał(a):Szczerze mówiąc jak czytam posty na tym forum to nad niektórymi trzeba by tu sądy zrobić żeby sprawdzić czy tacy idealni, że tacy zażarci i mściwi choć ze sprawą nie związani :) Ciekawe ile wykroczeń dziennie robicie ?? Jakby za każde was tak ścigał i piętnował to nie wychodzilibyście z domu bo byście byli tak izolowani i na ciele nie mielibyście miejsca gdzie kolejne piętno wypalić :)


Złodziej złapany a Ty ludziom insynuujesz podobne zachowania.... Weź zaprzestań tak beznadziejnego myślenia i oceń ten konkretny czyn konkretnego człowieka.... W myśl Twojego to ciekawe ile Ty dziennie wyciągasz?. hehhe..... głupota..


kylob a ty niby taki święty ?? Nigdy nic nie ukradłeś ?? Rozumiem że chociażby 100% twojego softu na kompie jest legalna, nigdy nie ściągnąłeś ani grama filmu czy muzyki ?? itd. itp. :)

Oczywiście, że oceniam jego zachowanie negatywnie, zresztą to już napisałem tak samo jak to że karę ponieść powinien ale wszystko w granicach jakiegoś zdrowego rozsądku bo odnoszę trochę wrażenie że niektórzy przeginają.

kylob napisał(a):W myśl Twojego to ciekawe ile Ty dziennie wyciągasz?.


Coś sugerujesz ???

jointer pomyśl że większość z tych którzy zapłacili za ten sprzęt widmo opowiedziała się za opcją 3 jeśli się nie mylę :)
 
Posty: 156
Rejestracja: 16 Kwi 2010, 13:28

 

PostWojtekCTL | 24 Maj 2014, 21:45

Całkowicie popieram wypowiedź wujek_p (ostatni post na 1 stronie).
Ostatnio edytowany przez WojtekCTL, 24 Maj 2014, 21:48, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
 
Posty: 12
Rejestracja: 16 Maj 2012, 07:25
Miejscowość: Starachowice

 

Postkylob | 24 Maj 2014, 21:47

łoooooo jejku idąc Twoim tokiem myślowym to żadnego przestępcy nie można by ukarać......
 
Posty: 318
Rejestracja: 06 Cze 2010, 11:40

 

Postsilenter | 24 Maj 2014, 21:57

kylob napisał(a):łoooooo jejku idąc Twoim tokiem myślowym to żadnego przestępcy nie można by ukarać......

No kradzież to kradzież co za różnica komu i co ?? No chyba że stosujesz metodę jak kylob ukraść to dobrze ale jak kylobowi ukraść to źle :)
 
Posty: 156
Rejestracja: 16 Kwi 2010, 13:28

 

Postkylob | 24 Maj 2014, 22:19

No ja karać chcę a Ty nie to nas różni.... Już zupłnie nie wiem o co Ci chodzi... Próbujesz oczerniać forumowiczów insynuując,że sami też podobnie postępują.. Teraz powtarzasz to w stosunku do mnie.... Waż lepiej słówka pod adresem osób,których za kradzieże tu nie sądzą
 
Posty: 318
Rejestracja: 06 Cze 2010, 11:40

 

Post•Fish3r• | 24 Maj 2014, 22:34

kylob napisał(a):No ja karać chcę a Ty nie to nas różni.


przecież napisał " jak to że karę ponieść powinien"

Starasz sie wybrnąć z głupiej sytuacji, głupio się tłumacząc.

Prawdą jest że nikt z nas świety nie jest. Przykład z softem czy muzyki ukradzionej z netu to drobny przykład. Z punktu widzenia moralnego jest to godne potępienia. Inna jedynie jest szkodliwość w przeliczeniu na jednostkę.

Nie kłoćcie się już ...to nie ten temat..niech ludziska spokojnie głosują dalej.
 
Posty: 1120
Rejestracja: 15 Lip 2012, 13:40

Postsilenter | 24 Maj 2014, 22:37

Nie, kylob mnie tylko chodzi o trochę rozwagi w temacie. Bo widzisz ok policję rozumiem, prokuratora rozumiem, sąd rozumiem, wyrok karę tak rozumiem popieram. Danie informacji na forum że był taki incydent i że trzeba się wobec tego użytkownika mieć na baczności rozumiem i popieram. Uważam, że takie zachowania powinny być tępione. Ale wiesz pomysły niektórych w stylu roześlę to jego znajomym, rodzinie, wstawić mu ostrzeżenie na profilu ( 100% na jego miejscu wolałbym żeby bieżący skasowano i założyłbym nowy, niż siedział z taką fiszką tak na marginesie) , wystawić publicznie wszystkie jego dane, zablokować konta na wszystkich forach, i jak napisze coś innego niż przepraszam to na pewno się ze wszystkich naśmiewa ... to już jest dla mnie chore :) A chodzi mi też o to, który z tych co takie pomysły walą chciałby zostać tak samo potraktowany jak jego na czymś złapią ?? A jak wiesz o to nietrudno bo niektórzy np. uważają że jak mają np. windowsa nie ze sklepu to jest w porząsiu bo są super sprytni i nie przepłacają, a nie jest w porząsiu :)
Teraz rozumiesz ??

Ok już nie brnę dalej
 
Posty: 156
Rejestracja: 16 Kwi 2010, 13:28

 

Postatrix | 24 Maj 2014, 23:38

Przyznał się do winy,przyznał. Przeprosił, przeprosił. Naprawił szkody?. Skoro naprawił. to co da usunięcie człowieka z forum.
Niech dyskutuje, niech czyta, niech czerpie wiedzę. Zakaz dałbym sprzedaży i kupna na giełdzie i po sprawie.
the ende. :D
Nikon Action 12 x 50
ATM Newton AluMirror 250/2600
 
Posty: 471
Rejestracja: 10 Mar 2008, 22:41

PostTomoZ28 | 24 Maj 2014, 23:54

U nas na forum wojna jako rozwiązanie jest bardzo lubiana, dogadując się i udzielają kredytu zaufania wszystko działałoby lepiej. Było wielu Userów, którzy nadawali życie Maniakowi, jednak przez tego typu zatargi polecieli, albo za pomocą bana albo z własnej woli, pociągając za sobą grono wartościowych ludzi, lub też przestali w ogóle pisać. Nijakie się fora zrobiły teraz. W wolnych tematach rządzą suche posty Ekologa, mało rozmów na tematy związane z Astronomią jako nauką, mało dyskusji na tematy poruszane w sensownych artykułach popularnonaukowych, a nie takich małpowanych od iluś tam lat, mało speców od ATM, chyba dla każdego można wyznaczyć inne priorytety niż Astronomia, min jak uwalić kogoś, z kim się interesów nie robiło, tylko dla zasady. W regulamin giełdy można chyba wpisać, że decydując się na sprzedaż, doliczamy wysyłkę pobraniową, i obie strony to akceptują. Na przykład można o wprowadzi dla userów nowych, którzy np pojawiają się raz na czas z ofertami sprzedaży. Nie wiem, jakiś komunikat na stronie? Komunikatorze? Kreatywność niech będzie po stronie Administratora.
Pozdrawiam, Tomo.

p.s. Pisząc o tym, że forum lei na szyję łeb, powinienem poparzyć na siebie przede wszystkim, mam kilka projektów, po których wykonaniu w swoim czasie podzielę się wiedzą zdobytą z użytkownikami. Na chwilę obecną brak czasu i zbliżająca się sesja nie pozwalają myśleć nawet o tym.
TomoZ28
 

Postalinoe | 24 Maj 2014, 23:58

Nr 1. Niech udziela się na forum, ale ostrzeżenie dla innych być musi. A nuż zapragnie wyjechać np za granicę, gdzie policja mu już nic nie zrobi i wywinie podobny numer przed samym wyjazdem? A użytkownicy na forum pojawiają się nowi - niech wiedzą, co się dzieje wkoło. W ogóle proponuję utworzyć 1 wątek w dziale "Sprzedam/Kupię", gdzie lądować będą ksywy nieuczciwych kontrahentów wraz z ich nr kont, bo na ten czas są 4 wątki o tym.

Pozdrawiam
WO FluoroStar 91mm F4.7, HEQ5 Pro, Asi294MC-C, Asi178MM; Lornetka Kowa 8x30mm YF
https://flic.kr/s/aHsmWGR5hm
Awatar użytkownika
 
Posty: 224
Rejestracja: 16 Kwi 2007, 23:58
Miejscowość: Tarnów

Post•Fish3r• | 25 Maj 2014, 00:21

alinoe napisał(a):Nr 1. Niech udziela się na forum, ale ostrzeżenie dla innych być musi.


czyli ma być nr. 3 tak? bo jeden to chyba ban tyle że z pozostawieniem "dorobku pisarskiego" moda.
 
Posty: 1120
Rejestracja: 15 Lip 2012, 13:40

Postalinoe | 25 Maj 2014, 00:24

Ban to opcja 2, bo tam jest napisane o dezaktywacji konta. Ja rozumiem, że opcja nr 1 nie przewiduje bana, skoro nic o tym nie pisze.
WO FluoroStar 91mm F4.7, HEQ5 Pro, Asi294MC-C, Asi178MM; Lornetka Kowa 8x30mm YF
https://flic.kr/s/aHsmWGR5hm
Awatar użytkownika
 
Posty: 224
Rejestracja: 16 Kwi 2007, 23:58
Miejscowość: Tarnów

Postmajesty | 25 Maj 2014, 01:07

3
Sky-Watcher Dobson 8", standardowe okulary, GSO barlow 2,5x APO
 
Posty: 71
Rejestracja: 18 Lut 2013, 08:24
Miejscowość: Warszawa

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

AstroChat

Wejdź na chat