* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
 Temat postu: Czyszczenie szafy – ciekawy sprzęt z wyższej półki (cz. 2/2)
PostWysłany: Sob Lis 18, 2017 3:35 pm 

Miejscowość: Łomianki /k Warszawy
Ciąg dalszy wyprzedaży z szafy z tego wątku:

https://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=31&t=47055&p=434024#p434024

6. Okular zoom Leica B20x60 z adapterem 1,25”

Najwyższej jakości zoom Leica standardowo dedykowany do lunet 77/62mm Leica Televid. Dodaję do niego adapter pozwalający podłączyć go do każdego teleskopu w standardzie 1,25”. Dodatkowe informacje o tym okularze można zobaczyć klikając na poniższy link:

http://www.company7.com/leica/telev20-60.html

Załącznik:

Taki sam okular znalazłem na Alledrogo w cenie 1800 zł:

http://allegro.pl/leica-20-60x-zoom-ocular-for-spotting-telescope-te-i6929876971.html

Mój egzemplarz ma oryginalne opakowanie i adapter na 1,25”. Szukam dla niego nowego właściciela mogącego wydać 1400 zł + koszty ewentualnej przesyłki.

7. Szukacz Takahashi 11x70 z podświetleniem i mocowaniem

Kultowy szukacz produkcji japońskiej formy Takahashi o średnicy optyki 70mm i powiększeniu 11x. Szukacz niemal kolekcjonerski ale potrzebna rzecz dla osób wyłuskujących słabe DS- posiłkujących się szukaczem. W zestawie jest szukacz, mocowanie w systemie Losmandy oraz oryginalne podświetlenie Takahashi.

Załącznik:

Cena jaka mnie interesuje za 11x70 Takahashi z kompletnym mocowaniem to 1150 zł (nowy jeśli jeszcze gdziekolwiek dostępny kosztuje ponad 500 USD) + koszty ewentualnej wysyłki.

8. Optyka adaptywna SBIG AO7

Diagonal z odchylanym kilka do kilkunastu razy na sekundę lusterkiem w celu kompensacji ewentualnych efektów seeingowych lub błędów prowadzenia montażu astrnomicznego. Współpracuje z kamerami SBIG serii ST ale prawdopodobnie dla zdolnego elektronika byłaby możliwość przystosowania AO7 do dowolnej kamery guidującej. Więcej informacji o AO7 można znaleźć klikając na poniższy link:

http://www.company7.com/sbig/products/ao7.html

Poniżej kilka zdjęć oferowanej optyki:

Załącznik:

Cena to 800 zł + koszty ewentualnej wysyłki.

9. Edgeport USB-RS232

Umożliwia korzystanie z portów RS232 w przypadki PC/Laptopa, który nie ma lub ma tylko jedno wyjście RS232. W porównaniu do tanich adapterów RS232 instaluje na stałe port COM co widać na poniższym zrzucie z ekranu. Nie wymaga oddzielnego zasilania 12V (podłącza się tylko poprzez kabel USB). Dodatkowe informacje można znaleźć klikając na poniższy link:

https://www.digi.com/products/usb-and-serial-connectivity/usb-over-serial-hubs/edgeport

Załącznik:

Załącznik:

Cena jaka mnie interesuje to 400 zł + koszty ewentualnej przesyłki.

Temat postu: Re: Czyszczenie szafy – ciekawy sprzęt z wyższej półki (cz.
PostWysłany: Śro Lis 22, 2017 6:47 pm 

10. Canon EF 24-70m 2,8L USM

Obiektyw podłączony do Canona dosłownie kilka razy, ze względu na używanie przeze mnie lustrzanki Canona wyłącznie do celów astrofotografii. Obiektyw od nowości ma założony filtr B+W Skylight więc optyka jest „dziewicza” podobnie jak stan samego body obiektywu. W komplecie oryginalne pudełko, osłona przeciwsłoneczna, obie osłony obiektywu, miękki pokrowiec obiektywu (nigdy nawet nie rozpakowany).

Załącznik:

Załącznik:

Załącznik:

Cena – 3000 zł + ewentualna przesyłka. Filtr B+W załączę w gratisie.

Jestem otwarty na ewentualne propozycje w przypadku gdyby ktoś chciał zaoferować sprzęt na wymianę zamiast rozliczenia gotówkowego. Oferta dotyczy zarówno tego obiektywu jak rzeczy i wcześniej wystawionych na sprzedaż w tym wątku jak i w wątku cz. 1/2 który można znaleźć tutaj:

Czyszczenie szafy cz. 1/2

Pozdrawiam,
Dominik

PostWysłany: Sob Gru 09, 2017 2:12 pm 

Świąteczna obniżka minus 10% od ceny każdego przedmiotu sprzedaży w tym wątku (obowiązuje do 22 grudnia br.).

Pozdrawiam,
Dominik

PostWysłany: Sob Gru 09, 2017 5:46 pm 

Miejscowość: Starogard Gdański
Witam. Wysłałem PW.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: biker.fm, cellar_door, Darek69p, Jarkowy123, Mateusz F, PawelK, tadeopulous, zwierzak_grubas oraz 91 gości