* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
 Temat postu: KOMZ 6x24 stan sklepowy (!)
PostWysłany: Sob Mar 17, 2018 10:38 pm 

Wyjątkowa okazja.

Oryginalna lornetka KOMZ 6x24 z rosyjskim certyfikatem fabrycznym, oryginalnym etui, paskiem i dekielkami na okulary.

Leżak magazynowy i również kolekcjonerski. Stan jak ze sklepu. Kolimacja idealna, w punkt.
Zainteresowani pewie wiedzą co to za sprzęt, zresztą odsyłam do wujka Googla.
11,5 st. pola, świetna korekcja i brak abberacji chromatycznej. Lornetka klasy Leica.

Na e-buy egzemplarze w tym stanie się nie trafiają, używane to koszt ok 400 Eur...

Sprzęt można sprawdzić i  odebrać również osobicie (Wa-wa).

Cena z wysyłka: 1600,-

Ponieważ sprzęt jest wystawiony równiez na innym portalu zastrzegam możliwość wycofania się ze sprzedaży.

Załącznik:
Załącznik:

Profil E-mail  

Temat postu: Re: KOMZ 6x24 stan sklepowy (!)
PostWysłany: Nie Mar 18, 2018 8:48 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa
Piszesz świetna korekcja :idea: czy to znaczy że gwizdy są w niej idealnie ostre aż do diafragmy :arrow: :?:
Piszesz brak aberracji chromatycznej , czy to oznacza że jak przepuszczę Księżyc przez pole widzenie to nie zobaczę na nim zielonej, fioletowej lub czerwonej krawędzi tylko białą w całym polu widzenia :arrow: :?:
Nie ukrywam że szukam lornetki 2x mniejszej niż fujinon 10x50, dwa razy od niej tańszej ale z taką samą korekcją obrazu gwiazd od diafragmy do diafragmy, ta lornetka spełnia to kryterium pod względem, rozmiaru, ceny ale i czy pod względem korekcji bo jeśli tak to jestem nią zainteresowany :arrow: :roll: :idea:

Fujinon 10x50, MT-800, Santel 180/1800, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Mar 18, 2018 11:04 am 

Janusz_P. napisał(a):
szukam lornetki 2x mniejszej niż fujinon 10x50, dwa razy od niej tańszej ale z taką samą korekcją obrazu gwiazd od diafragmy do diafragmy

Nie znajdziesz.

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Mar 18, 2018 11:25 am 

Panowie to nie fluoryt :)
Poziom AC w obserwacjach nocnych jest nieodczuwlany, ale to nie znaczy, że zerowy.
est w kazdym razie niższy od tego który występuje w mojej nikonowskiej ED 20x56 (porównałem przed chwilką po Słońce).
Pole jest ostre w ok. 80%, potem następuje bardzo łagodny spadek, nie ma zadnego "ciągnięcia".
O cenie tej lornetki decyduje jakości tej optyki śwetny szlif obiektywów i fakt, że niewiele tego wyprodukowano :)
Nikon E2 8c30 który miałem był oczywiście jasniejszy, powłoki fazowe, sama apertura, ale ten KOMZ
leży fajnie łapkach i z uwagi na power nie wymaga w zasadzie statywu, Gdzieś na opyczne.pl była rezenzja egzemplarza Arka
ale nie mogę niestety znaleźć.

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Mar 18, 2018 11:30 am 

Janusz_P. napisał(a):
Nie ukrywam że szukam lornetki 2x mniejszej niż fujinon 10x50, dwa razy od niej tańszej ale z taką samą korekcją obrazu gwiazd od diafragmy do diafragmy, ta lornetka spełnia to kryterium pod względem, rozmiaru, ceny ale i czy pod względem korekcji bo jeśli tak to jestem nią zainteresowany :arrow: :roll: :idea:

Takich cudów to nie ma ;)
Nabliższa jakościowo to Nikon EII 8x0, ale cena ok. 3k.

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: aro_w, astef, Charon X, cmk, Damian Kępiński, dark_24_d, dbx3, Franz, gogiel, Jarkowy123, joachim56, jupiter1969, kaczor_ks, kjacek, Krater, krzysiek.p, M@rek, Margot, maro21, Matex23, Pablito, qbanos85, snajper792, sonork, tomeczz, TUR, Twofaces, waldixs, Werni74, wuka82, zbyszek, Zjebur oraz 105 gości