Użytkownik Maxx .

Zablokowany temat

Postmazbi7925 | 15 Kwi 2022, 09:07

Ostrzegam przed zawieraniem transakcji z uczestnikiem Forum Astromaniak o nicku Maxx.
Nabyłem od wymienionego refraktor Sky Watcher Evostar ED 72/420 z anonsu w dziale sprzedam, z dnia 09.04.2022 r z godz. 9 min.32.
Załączenie dodatkowych zdjęć nastąpiło z mojego wniosku i z fotek tych nie wynikało nic niepokojącego.
Nadto w PW potwierdził znakomitą jakość sprzętu. W dodatku cena nie była jakoś podejrzanie okazyjna.
Powyższe okoliczności, z uwzględnieniem kilkuletniej obecności Maxa na tut. forum, wskazywały iż można spokojnie zawrzeć umowę kupna refraktora.
Po otrzymaniu przesyłki od razu zauważyłem skazę na obiektywie , która na fotkach mogła być niewidoczna zaś bez problemu zauważalna przez kogoś interesującego się optyką - nawet ślepego :wink: . Polega ona na łukowatym przytarciu powłoki w obrębie pierścienia nakrętki na łącznej długości ok. 10 mm i szerokości ok. 1 mm.

Wobec powyższego w PW skierowanym do sprzedawcy zawarłem nadmienione uwagi otrzymując arogancką odpowiedż w stylu: - "widziały gały co brały", jak i to, że "sprzęt jest do obserwacji a nie do doszukiwania się wad. Na próbę ponownego kontaktu Maxx nie zareagował do chwili obecnej. Nie odebrał nawet drugiej mojej wiadomości.

Okoliczności towarzyszące całości transakcji wskazują jednoznacznie, że wprowadzenie w błąd co do jakości sprzętu było, ze strony sprzedającego, działaniem celowym. Nie widzę innej możliwości.

Panie "mini maxx", może się odezwiesz w celu prowadzenia jakichś negocjacji, gdyż w przeciwnym razie ujawnię po świętach Twoje personalia widniejące na etykiecie przesyłowej, także na sąsiednich forach tematycznych.
Zbyszek
 
Posty: 388
Rejestracja: 15 Paź 2011, 00:01

 

Postmazbi7925 | 17 Kwi 2022, 19:49

Widać mini Maxiu, że jednak przeglądasz forum, a nie potrafisz odebrać mojej ostatniej wiadomości na PW, gdzie proponuję podjęcie jakichś pertraktacji związanych z Twoim "postępkiem".
Może tutaj podpowiem, abyś w ramach zadośćuczynienia za zepsucie mi świąt, zwrócił mi pewną kwotę z całości mojej wpłaty za felerny teleskopik i na tym sprawę zakończymy.
Może być też tak, że po wpłacie na moje konto całości ustalonej ceny załatwisz kuriera, któremu przekażę do zwrotu teleskop w stanie w jakim mi go przesłałeś. /zdjęcia obiektywu przy dobrym świetle i właściwej pozycji porobione czekają na publikację/.
No i teraz pytanie : - czy kiedyś pod Twoim avatarem widniały nazwy miejscowości Zabrzeg i Brenna, których już od pewnego czasu nie dostrzegam ?
Udanego poniedziałkowego lania wody życzę.
Zbyszek
 
Posty: 388
Rejestracja: 15 Paź 2011, 00:01

 

PostMaxx | 17 Kwi 2022, 20:02

mazbi7925 napisał(a):Widać mini Maxiu, że jednak przeglądasz forum, a nie potrafisz odebrać mojej ostatniej wiadomości na PW, gdzie proponuję podjęcie jakichś pertraktacji związanych z Twoim "postępkiem".
Może tutaj podpowiem, abyś w ramach zadośćuczynienia za zepsucie mi świąt, zwrócił mi pewną kwotę z całości mojej wpłaty za felerny teleskopik i na tym sprawę zakończymy.
Może być też tak, że po wpłacie na moje konto całości ustalonej ceny załatwisz kuriera, któremu przekażę do zwrotu teleskop w stanie w jakim mi go przesłałeś. /zdjęcia obiektywu przy dobrym świetle i właściwej pozycji porobione czekają na publikację/.
No i teraz pytanie : - czy kiedyś pod Twoim avatarem widniały nazwy miejscowości Zabrzeg i Brenna, których już od pewnego czasu nie dostrzegam ?
Udanego poniedziałkowego lania wody życzę.


Odpowiem Ci chlopie tak:
- zdjęcia dostałeś.
- w ofercie sprzedaży zdjęcia również były i nadal są !
- ja nie skanuje obiektywu z lupą i mikroskopem a teleskop był używany i kupiony z drugiej ręki.
- ogląda się PRZEZ teleskop a nie liczy mikropyłki itp rzeczy na obiektywie.
- TELESKOP daje bardzo dobre obrazy i jest w pełni sprawny i użyteczny.
- Cena również była niższa z uwagi na fakt iż sprzedaje sprzęt używany.

To wszystko co mam tu do napisania w tej sprawie - a jeśli jesteś PURYSTĄ to kupuj w sklepie sprzęt nowy ( ale i to też nie gwarantuje że otrzymasz perfekcyjne czyściutkie cudo bez najmniejszych śladów używania.
Proszę o usunięcie mojego konta z tego forum !!!
A że administracja robi sobie jaja i nie raczy usunąć mojego konta to olewam to forum po prostu bo szkoda mi czasu i nerwów na to !!!
Awatar użytkownika
 
Posty: 765
Rejestracja: 16 Cze 2012, 12:54

PostMaxx | 17 Kwi 2022, 21:22

mazbi7925 napisał(a):
Panie "mini maxx", może się odezwiesz w celu prowadzenia jakichś negocjacji, gdyż w przeciwnym razie ujawnię po świętach Twoje personalia widniejące na etykiecie przesyłowej, także na sąsiednich forach tematycznych.


A słyszałeś może o RODO ? Ujawniaj - wtedy pogadamy inaczej.
Jeśli jeszcze raz będziesz mnie tu szykanował i nękał to zapewniam że spotkamy się w sądzie, bo przeginasz Pan tu zdrowo.
Teleskop jest sprawny, i w bardzo dobrym stanie, a to że Ty sobie wyszukujesz mikro ryski na używanym obiektywie i kombinujesz bym Ci odesłał Bóg wie ile w celu utargowania jeszcze coś z i tak dobrej ceny to już Twój problem.
Odsyłam szanowne forumowe grono do mojej oferty sprzedażowej tego teleskopu Evostar 72mm - jest tam kilka zdjęć obiektywu więc proszę sobie obejrzeć i ocenić.
Swoją drogą bardzo mnie interesuje ile to tego za dość uczynienia by sobie szanowny Pan życzył ???
No, napisz Pan tu ... czekam ...

Koniec tej chorej dyskusji drogi Panie.
Obserwuj nocne niebo a nie obiektyw z lupą !
i co to ma niby być za zwrot ? " mini maxx" - chciałeś być zabawny ?

PS. A nagłówkiem tego postu to przegiąłeś już na starcie.
Proszę o usunięcie mojego konta z tego forum !!!
A że administracja robi sobie jaja i nie raczy usunąć mojego konta to olewam to forum po prostu bo szkoda mi czasu i nerwów na to !!!
Awatar użytkownika
 
Posty: 765
Rejestracja: 16 Cze 2012, 12:54

Postkurp | 18 Kwi 2022, 11:31

Kupowałem coś tam od Maxxa i Ja złego słowa o nim nie powiem. Wręcz kiedyś w pewnej sprawie pomógł z zakupem sprzętu dla forumowego kolegi. Nazywanie od razu kogoś cwaniaczkiem to - radzę wszystkim najpierw wziąć 10 głębokich wdechów i spokojnie przemyśleć sprawę zanim coś napiszemy. A już straszenie udostępnieniem danych osobowych to ... nie będę tego komentował. To co napisałem nie dotyczy waszej transakcji bo to relacja pomiędzy sprzedającym a kupującym ale to takie ogólne handlowo-forumowe przemyślenia. Pozdrawiam wszystkich.
Ja lubię patrzeć w Kosmos.
Krzysiek " kurp "

ED 100 SW Stigma 20x80 DO Silver 10x50 Carl Zeiss 10x50 Vixen 7x50 Olympus DPSi 8x40
Małe wiaderko orciaków i lantanów LV Vixena Maxvision 28 Nagler 9
Awatar użytkownika
 
Posty: 1573
Rejestracja: 13 Sty 2013, 23:23
Miejscowość: Ławy

 

Postwfifiak | 18 Kwi 2022, 13:23

Hej!!!
Nie wiem dlaczego Maxx nie chce przyjąć zwrotu teleskopu. Niezadowolony klient odsyła towar i jest po sprawie.

Pozdrawiam Wojtek.
Newton 10"ATM dobson pod bino, Achro 120/600, Mak Bresser 127, złoty SW ED100, Mak PZO 70, PCO143/900 pod bino, Newton 150mm F10 Stephen Optics, TAL100RS, SW Esprit 120, Meade ED 127/1140, nasadka bino Leica i masa innego szkła.
Awatar użytkownika
 
Posty: 792
Rejestracja: 02 Lis 2016, 15:50
Miejscowość: Łódź

 

PostLukacz | 18 Kwi 2022, 13:29

Panowie, wstrzymajcie się z ewentualnymi komentarzami do czasu kiedy mazbi7925 umieści zdjęcia wady obiektywu.

W opisie ofefty viewtopic.php?f=31&t=66586&start=0 jest :

Maxx napisał(a):Stan optyki, mechaniki i wizualnie - znakomity.
W zasadzie nowy.


P. S. Zmieniłem tytuł tego tematu.
"Jeżeli mogę to chętnie pomogę"
PZO 2.5x25 LTe 2
GDR 3.6x30 Sport
Awatar użytkownika
 
Posty: 1928
Rejestracja: 27 Mar 2013, 00:28
Miejscowość: ... niedaleko Podgrodzia...

PostLucas39 | 18 Kwi 2022, 13:34

wfifiak napisał(a):Hej!!!
Nie wiem dlaczego Maxx nie chce przyjąć zwrotu teleskopu. Niezadowolony klient odsyła towar i jest po sprawie.

Pozdrawiam Wojtek.



to tak nie dziala
nie powiem byc moze sa tu uczciwi
ale np mi nie udalo sie zrobic uczciwej transakcji tu na forum
przy kazdym zakupie cos dostrzeglem
no coz, nikt nie pozbywa sie sprzetu dla przyjemnosci kupujacego

brak uczciwego opisu ( zdjecia nie zawsze pokaza cos tak jak bysmy chcieli )
Moderator czata
 
Posty: 246
Rejestracja: 16 Gru 2021, 20:46

 

PostXWA | 18 Kwi 2022, 13:43

Coś mi sie zdaje, że ze względu na takie kwasy nie warto wogóle wymieniać sprzętu przez forum. Albo ufamy komuś albo nie. Ja takie opisy typu stan sklepowy zawsze traktuje sceptycznie. Dlatego ważcie słowa w opisach swych ofert by potem nie gadali.

W ofercie kolegi Maxx tu np. https://www.astromaniak.pl/download/file.php?id=200758&mode=view coś podejrzanego widzę, może nawet "koszmarną skaze nie do przyjęcia" ;) Po prawej szukać przy krawędzi ;) Wątpię żeby to była wada warta uwagi.
 
Posty: 63
Rejestracja: 26 Wrz 2021, 20:54

PostMaxx | 18 Kwi 2022, 17:43

Panowie ... konia z rzędem temu kto jest w stanie wykonać zdjęcie tego typu obiektywu w taki sposób by nie było na nim jakiegoś odbicia, refleksu czy pyłku lub plamki ( teleskop używany )

Ponadto - ja przez ten teleskop patrzyłem 3 razy przez 2 tygodnie ( tyle czasu go miałem ) ... obrazy były świetne więc wartość użytkowa tego sprzętu jest na 100%.
Zwrotu nie przyjmę zatem bo nie ma ku temu żadnych podstaw z uwagi na to iż teleskop jest w 100% zdatny do pełnoprawnych obserwacji.
To że nabywca dopatrzył się jakiejś małej smugi na krawędzi obiektywu powstałej zapewne w skutek użytkowania przez poprzedniego właściciela jest zwykłą oznaką puryzmu a nie wadą obiektywu która w jakimkolwiek stopniu obniża jakość optyki tego sprzętu.
To są zwykłe fanaberie i szukanie pretekstu do najpierw zadość uczynienia czyli bym odesłał część pieniędzy za coś co i tak sprzedałem taniej po rabacie ... a potem już nabywca pod wpływem flustracji zmienia żądania, robi dym mi tu na forum i chce mi oddać pełnowarościowy teleskop bo taki ma kaprys.
Ja na tym forum będąc kilka długich lat sprzedałem tony sprzętu i zawsze każdy był zadowolony bo osobiście zawsze dbałem i dbam o optykę i mój sprzęt.
Wadliwej optyki bym nie sprzedawał pod przykrywką ładnego opisu a gdyby były jakieś widoczne istotne skazy obiektywu wyszły by ewidentnie na zdjęciach które robiłem na prośbę kupującego.
Dodam też że Pan który zakupił ten teleskop po otrzymaniu pierwszego zdjęcia czepiał się pierścienia wewnątrz za obiektywem i twierdził że to wada ...
Ewidentnie ktoś tu robi "z igły widły" i szuka dziury w całym.
Sprzęt jest w 100% sprawny i w 100% nadaje się do pięknych obserwacji - więc życzę zadowolenia z użytkowania.
To wszystko co w tym temacie mam do powiedzenia.

Maxx
Proszę o usunięcie mojego konta z tego forum !!!
A że administracja robi sobie jaja i nie raczy usunąć mojego konta to olewam to forum po prostu bo szkoda mi czasu i nerwów na to !!!
Awatar użytkownika
 
Posty: 765
Rejestracja: 16 Cze 2012, 12:54

Postfjsdhfosdhfdhsfhsd | 18 Kwi 2022, 18:43

Lucas39 napisał(a):...
ale np mi nie udalo sie zrobic uczciwej transakcji tu na forum
przy kazdym zakupie cos dostrzeglem


No to musisz przyciągać pecha albo coś :)

Ja kupiłem tu sprzęt nie raz i odpukać za każdym razem wszystko grało.
Kupuję sprzęt używany, znacznie taniej niż nowy w sklepie.
Nie doszukuję się wad, tylko cieszę z udanego zakupu i oszczędności.
Jakaś ryska na obudowie, czy kurz na szkle, maleńka ryska gdzieś z boku
soczewki to są normalne rzeczy w sprzęcie używanym.
Ważny jest stan ogólny, czy sprzęt działa i spełnia założenia.

Ale ja nie zajmuję się dzieleniem pixeli na czworo ;)

No gdybym dostał obiektyw z soczewką zarysowaną gwoździem to bym
się wkurzył, ale póki co - odpukać - tak się nie zdarzyło :)
fjsdhfosdhfdhsfhsd
 
Posty: 819
Rejestracja: 09 Paź 2021, 16:12
Miejscowość: Skawina, Kraków

 

Postmazbi7925 | 18 Kwi 2022, 19:33

obiecane zdjęcia
Załączniki
Użytkownik Maxx .: 2.jpg
Użytkownik Maxx .: 6.jpg
Użytkownik Maxx .: 5.jpg
Użytkownik Maxx .: 1.jpg
Zbyszek
 
Posty: 388
Rejestracja: 15 Paź 2011, 00:01

 

PostMaxx | 18 Kwi 2022, 19:43

Super szanowny Panie złapał Pan na zdjęciach ryskę na tubusie i jakąś smugę gdy ustawi się obiektyw pod światło Gratuluję percepcji.

Dobra bo ja naprawdę nie mam najmniejszej ochoty marnować tu czasu na purystyczne dyrdymały.

Proszę tu jawnie napisać ile chcesz Pan jeszcze utargować ( byle w granicy rozsądku ) i kończmy ten cyrk bo to śmiechu warte by tak wydziwiać.

Czekam na kwotę ... jeśli będzie rozsądna to robię przelew w 5 minut i dziękuję widowni za uwagę.

Maxx
Proszę o usunięcie mojego konta z tego forum !!!
A że administracja robi sobie jaja i nie raczy usunąć mojego konta to olewam to forum po prostu bo szkoda mi czasu i nerwów na to !!!
Awatar użytkownika
 
Posty: 765
Rejestracja: 16 Cze 2012, 12:54

Postfjsdhfosdhfdhsfhsd | 18 Kwi 2022, 19:45

To są wszystko rysy czy odblaski?

Użytkownik Maxx .: rysy.jpg
fjsdhfosdhfdhsfhsd
 
Posty: 819
Rejestracja: 09 Paź 2021, 16:12
Miejscowość: Skawina, Kraków

 

PostMaxx | 18 Kwi 2022, 20:01

O ... a jaka tu jest rysa wokół obiektywu...
Nazywa się metalowy pierścień!
Przy okazji z powodzeniem może generować refleks na brzegu soczewki.

Brak mi już słów po prostu ...
miłego wieczoru.
Załączniki
Użytkownik Maxx .: 20220411_162645.jpg
Użytkownik Maxx .: 20220410_211721.jpg
Proszę o usunięcie mojego konta z tego forum !!!
A że administracja robi sobie jaja i nie raczy usunąć mojego konta to olewam to forum po prostu bo szkoda mi czasu i nerwów na to !!!
Awatar użytkownika
 
Posty: 765
Rejestracja: 16 Cze 2012, 12:54

Postwfifiak | 18 Kwi 2022, 23:34

fjsdhfosdhfdhsfhsd napisał(a):No to musisz przyciągać pecha albo coś :)

Ja kupiłem tu sprzęt nie raz i odpukać za każdym razem wszystko grało.


Hej!!!
Ja też nigdy nie zaliczyłem wpadki przy zakupach na forum. Masę sprzętów kupiłem i masę sprzedałem. Naprawdę nie widzę powodu do nieprzyjęcia zwrotu. Nabywca nie jest zadowolony z zakupu oddaje i już. I nie ma co komentować jego zastrzeżeń. Przedmiot nie spełnia jego oczekiwań, ma do tego prawo. Ja bym teleskop przyjął z powrotem i oddał pieniądze. Chyba, że uszkodzenie powstało u nabywcy albo w transporcie. A tak niechęć do przyjęcia zwrotu budzi zastrzeżenia co do uczciwości sprzedawcy.

Pozdrawiam.
Newton 10"ATM dobson pod bino, Achro 120/600, Mak Bresser 127, złoty SW ED100, Mak PZO 70, PCO143/900 pod bino, Newton 150mm F10 Stephen Optics, TAL100RS, SW Esprit 120, Meade ED 127/1140, nasadka bino Leica i masa innego szkła.
Awatar użytkownika
 
Posty: 792
Rejestracja: 02 Lis 2016, 15:50
Miejscowość: Łódź

 

Postfjsdhfosdhfdhsfhsd | 19 Kwi 2022, 06:34

mazbi7925 napisał(a):obiecane zdjęcia


Bądź łaskaw odpowiedzieć na moje pytanie - czy zaznaczone ślady to
rysy, czy coś innego. Póki co ze zdjęć guzik wynika...

...
fjsdhfosdhfdhsfhsd
 
Posty: 819
Rejestracja: 09 Paź 2021, 16:12
Miejscowość: Skawina, Kraków

 

PostKrzysztof_P | 19 Kwi 2022, 07:06

Witajcie.
Moim zdaniem to smugi do przetarcia mikrofibrą z płynem Baadera i po sprawie.
Nie wygląda mi to na rysy.Nie takie pomazane obiektywy czy okulary sprzedawane są często przez użytkowników opisane jako stan idealny.Więc nie róbcie z tego wielkiej sprawy , tylko niech nabywca przetrze te miejsca mikrofibrą najlepiej z płynem Baadera i po aferze.Czasem mamy też w oryginale ubytki czy jaśniejsze plamki na warstwach obiektywów czy okularów , które nie powstały podczas nieprawidłowego czyszczenia czy użytkowania sprzętu a mieszczą się w dopuszczalnych normach producenta i takie sprzęty są też sprzedawane jako nowe.
Trzeba też wziąść pod uwagę iż sprzęt jest kupiony taniej z drugiej ręki i nie jest to już nigdy stan sklepowy , idealny.
Nowe idealne mamy w sklepach w odpowiednio wyższej cenie.Jeżeli a tak sądzę nie są to rysy , tylko smugi powstałe podczas czyszczenia , to nie powinno być po ich przetarciu żadnej sprawy.
Nie róbcie z Jarka Maxa "Bandziora" , gdyż nim nie jest.
Jeżeli jednak nawet po umyciu nadal pozostaną , to dogadajcie się jak ludzie , albo zwrot części kosztów poniesionego zakupu lub całkowity zwrot sprzętu i po sprawie.Wpierw trzeba umyć te miejsca i dopiero można stwierdzić o uszkodzeniu fakty.Ja często po zakupie z giełdy wszelakiego sprzętu z drugiej ręki , myję tak samo pomazane okulary czy obiektywy instrumentów.
Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7886
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postfjsdhfosdhfdhsfhsd | 19 Kwi 2022, 07:11

Krzysztof_P napisał(a):Nie róbcie z Jarka Maxa "Bandziora" , gdyż nim nie jest.


Nie wiem dlaczego używasz liczby mnogiej - jak na razie tylko nabywca osądza sprzedawcę...

Wcale bym się nie zdziwił gdyby to był - tak jak piszesz - ślad po czyszczeniu,
który zniknie przy następnym czyszczeniu ;)

...
fjsdhfosdhfdhsfhsd
 
Posty: 819
Rejestracja: 09 Paź 2021, 16:12
Miejscowość: Skawina, Kraków

 

PostKrzysztof_P | 19 Kwi 2022, 07:18

Nabywco , myślę przetrzyj te miejsca jak napisałem i napisz jaki jest finalny efekt.
Gdyż to jest ważną istotą sprawy.A kolega adwokat niech nie zaczyna drążyć tematu zbędnymi komentarzami pod moim adresem.
Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7886
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postmazbi7925 | 19 Kwi 2022, 07:30

Istotą problemu jest to, że adwokaci złej sprawy zaczynają mnożyć się jak króliki, tworząc na odległość różne eksperckie opinie.
Ja doskonale wiem co widzę w oryginale i co umieściłem na fotkach, więc przestańcie "rozmywać" sprawę,
Proponuję powstrzymanie się od komentarzy do czasu mojego ewentualnego dogadania się z Maxxem na PW, o czym powiadomię w odpowiednim czasie.
Zbyszek
 
Posty: 388
Rejestracja: 15 Paź 2011, 00:01

 

Postfjsdhfosdhfdhsfhsd | 19 Kwi 2022, 08:42

Odpowiesz czy to są rysy, czy nie?
fjsdhfosdhfdhsfhsd
 
Posty: 819
Rejestracja: 09 Paź 2021, 16:12
Miejscowość: Skawina, Kraków

 

Postwfifiak | 19 Kwi 2022, 09:06

Krzysztof_P napisał(a):Nabywco , myślę przetrzyj te miejsca jak napisałem i napisz jaki jest finalny efekt.


No nie wiem...... Do przecierania trzeba mieć wprawę. Zawsze coś może pójść nie tak. I jak dodatkowo uszkodzi obiektyw, to już będzie z nim ugotowany. Poza tym warstwy na ED-kach strasznie się mażą podczas czyszczenia. Nieumiejętnie czyszczony obiektyw może wyglądać gorzej niż przed czyszczeniem.
Newton 10"ATM dobson pod bino, Achro 120/600, Mak Bresser 127, złoty SW ED100, Mak PZO 70, PCO143/900 pod bino, Newton 150mm F10 Stephen Optics, TAL100RS, SW Esprit 120, Meade ED 127/1140, nasadka bino Leica i masa innego szkła.
Awatar użytkownika
 
Posty: 792
Rejestracja: 02 Lis 2016, 15:50
Miejscowość: Łódź

 

Postmazbi7925 | 19 Kwi 2022, 09:09

To jest gerlach - dla piętra wyżej, wieloliterowego.
Zbyszek
 
Posty: 388
Rejestracja: 15 Paź 2011, 00:01

 

Postfjsdhfosdhfdhsfhsd | 19 Kwi 2022, 09:14

Haha jaki dofcip...

Jesteś gościu zwykłym pieniaczem po prostu.
Dobrze, że się przedstawiłeś - widomo będzie z kim żadnych interesów nie robić.
Zawsze to jakiś pożytek...

...
fjsdhfosdhfdhsfhsd
 
Posty: 819
Rejestracja: 09 Paź 2021, 16:12
Miejscowość: Skawina, Kraków

 
Zablokowany temat

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

AstroChat

Wejdź na chat