* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
 Temat postu: Obiekty nad Beskidem Niskim
PostWysłany: Sob Gru 31, 2016 10:27 pm 

Obserwacja: piątek, 30 grudnia 2016, godz. ok. 6 rano. Kątem oka zauważyłem, że coś nie gra. Po spojrzeniu na niebie widoczny idealny kwadrat utworzony z czterech żółtych punktów( normalnie wyglądających jak jasne gwiazdy). Po chwili kwadrat odwraca się o 180 stopni do pozycji rombu, tzn. 4 punkty przemieszczają się równocześnie względem siebie jakby tworzyły całość. Trwa to obrócenie kilka sekund. Następnie dwa punkty odlatują w jednym kierunku, pozostałe w przeciwnym. Ciężko określić na jakiej wysokości się to rozegrało czy na przelotowej samolotów czy satelit. I nie piszcie, że to były lampiony :) Może ktoś ma wytłumaczenie?

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Obiekty nad Beskidem Niskim
PostWysłany: Nie Sty 01, 2017 1:02 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Harbutowice
Gdzie wtedy byłeś? Miejscowość wystarczy.

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Sty 01, 2017 1:16 pm 

Miejscowość Bartne ,woj. małopolskie . A dlaczego pytasz?

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Sty 02, 2017 12:33 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Harbutowice
Nie ma w Gorlicach jakiejś disko która mogła by się laserami bawić?

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Sty 02, 2017 11:04 am 

Tak disko o 6 rano i lasery w takim miejscu na końcu świata - dobre sobie :) Wiadomo co to było a raczej nie wiadomo :)

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Sty 02, 2017 11:47 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Sieradz (Rossoszyca)
berserker napisał(a):
Tak disko o 6 rano i lasery w takim miejscu na końcu świata - dobre sobie :) Wiadomo co to było a raczej nie wiadomo :)

Dlaczego nie? Ktoś mógł sprawdzać sprzęt oświetleniowy disco przed imprą.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Sty 02, 2017 12:30 pm 

Jeśli laser to dlaczego nie było wiązki, linii czy łuny od źródła światła? Czy laser tworzy tylko wyraźne punkty świetlne i na czym się skupił jeśli było bezchmurne niebo - na powietrzu? Dlaczego później te punkty odleciały ze stałą prędkością aż po prostu skryły się za horyzontem?

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Sty 02, 2017 1:18 pm 

To mogło być UFO. Zgłaszałeś do NASA już?

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Sty 02, 2017 1:46 pm 

Możesz poszukać w google z datą o podobnym zjawisku i może do tego dojdziesz co to było. Jeśli coś było dziwnego to na pewno nie tylko ty to widziałeś z swojego rejonu, a dzisiaj kamerki w telefonach , internet itd.. Wpisz nieznany obiekt, dziwne światła, wojewódzctwo itd w google i zawęź datę.

PostWysłany: Pon Sty 02, 2017 2:58 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa
berserker napisał(a):
Jeśli laser to dlaczego nie było wiązki, linii czy łuny od źródła światła? Czy laser tworzy tylko wyraźne punkty świetlne i na czym się skupił jeśli było bezchmurne niebo - na powietrzu? Dlaczego później te punkty odleciały ze stałą prędkością aż po prostu skryły się za horyzontem?

To klasyczny widok wiązek laserowych co docierają z odległego źródła do zamglonej warstewki inwersyjnej, widać tylko plamki na końcu a wiązki byś zobaczył jakbyś stanął bezpośrednio przy laserze i patrzył wzdłuż jego promieni na niebo :arrow: :idea:
Bawię sie czasem w nocy laserami sporej mocy i wielokrotnie obserwowałem taki efekt na cienkiej warstwie chmurek, dla mnie to normalka a nie żadne tam UFO :arrow: 8)

Fujinon 10x50, MT-800, Santel 180/1800, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-350D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 1 W :-)

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Sty 02, 2017 9:36 pm 

Janusz_P. napisał(a):
To klasyczny widok wiązek laserowych co docierają z odległego źródła do zamglonej warstewki inwersyjnej, widać tylko plamki na końcu a wiązki byś zobaczył jakbyś stanął bezpośrednio przy laserze i patrzył wzdłuż jego promieni na niebo :arrow: :idea:
Bawię sie czasem w nocy laserami sporej mocy i wielokrotnie obserwowałem taki efekt na cienkiej warstwie chmurek, dla mnie to normalka a nie żadne tam UFO :arrow: 8)

OK mogło tak być. Zastanawiająca tylko kwestia dlaczego dwa punkty tworzące kwadrat odleciały w kierunku zachodnim a drugie dwa w kierunku wschodnim i były jeszcze widoczne dosyć długo dopóki nie zniknęły za horyzontem. Tak czy siak dzięki za odpowiedź naukową ;)

pogrzex napisał(a):
To mogło być UFO. Zgłaszałeś do NASA już?

Nie, ale może ty już zgłosiłeś bo widzę, że oblatany w temacie jesteś.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Sty 02, 2017 9:46 pm 

Jak n-lat niebo obserwuję tak nigdy ani razu nie widziałem niczego co bym nazwał "UFO". Przeróżne dziwactwa na niebie już widywałem, a konfiguracje położenia/oświetlenia/warunków atmosferycznych itd. w jakich widywałem samoloty, czy lampiony czasem powodowały, że nie mogłem uwierzyć w to na co patrzyłem. Jednak szybkie zerknięcia przez lornetkę od razu rozwiewały wątpliwości... Wiatr potrafi płatać niewiarygodne figle.

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości