* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
 Temat postu: szybki wypad w Bieszczady
PostWysłany: Nie Mar 29, 2020 7:55 pm 

Witajcie. Mam pytanie i interesują mnie konkretne odpowiedzi :)
W tym roku nie uda mi się wyjechać na dłużej w Bieszczady a chociaz na 1 noc potrzebuje z telepem tam się udać. Nie jestem w stanie okreslic dokladnego dnia ze wzgledu na panującą aktualnie pandemię dlatego też bylby kłopot z noclegiem. Myślałam o spędzeniu nocy w punkcie widokowym w Lutowiskach ( samochód, ja i telep). Czy ktoś ma doświadczenie z takiego wypadu? Czy wydaje sie to w miarę bezpieczne? Ewentualnie w inne równie wysoko połozone miejsce? Co o tym myślicie?

Profil E-mail  

Temat postu: Re: szybki wypad w Bieszczady
PostWysłany: Pon Mar 30, 2020 7:36 am 

Miejscowość: Łomianki /k Warszawy
Pimkie90 napisał(a):
Witajcie. Mam pytanie i interesują mnie konkretne odpowiedzi :)
W tym roku nie uda mi się wyjechać na dłużej w Bieszczady a chociaz na 1 noc potrzebuje z telepem tam się udać. Nie jestem w stanie okreslic dokladnego dnia ze wzgledu na panującą aktualnie pandemię dlatego też bylby kłopot z noclegiem. Myślałam o spędzeniu nocy w punkcie widokowym w Lutowiskach ( samochód, ja i telep). Czy ktoś ma doświadczenie z takiego wypadu? Czy wydaje sie to w miarę bezpieczne? Ewentualnie w inne równie wysoko połozone miejsce? Co o tym myślicie?

Czyli noc z niedzwiedziami. :lol:

Mamy miejsce w Roztokach Górnych (Cicha Dolina) i planowaliśmy spotkanie w okolicach kwietniowego nowiu Ksieżyca, ale może być problem ze względu na rozkręcającą się pandemię COVID-19. :( Ewentualnie druga połowa maja to już bardzo krótka noc astronomiczna. :(

Pamiętaj też, że w Bieszczadach jest zazwyczaj bardzo wilgotno i woda lubi lać się po teleskopie i powodować roszenie optyki. Dlatego też wyposaż się w odpowiednie grzałki a w przypadku Newtona, bez podgrzewanego lusterka wtórnego, szczególnie gdybyś nie miał dostępu do zasilania do suszarki do włosów, która jest w Bieszczadach podstawowym narzędziem "odraszającym" optykę. :wink:

Pozdrawiam,
Dominik

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Mar 30, 2020 12:31 pm 

Nad grzałką już właśnie myślę. Natomiast wracając do samego miejsca obserwacji nie znajdzie się raczej bezpieczne miejsce bez rezerwacji na długo przed?

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Mar 30, 2020 12:38 pm 

Miejscowość: Łomianki /k Warszawy
Pimkie90 napisał(a):
Nad grzałką już właśnie myślę. Natomiast wracając do samego miejsca obserwacji nie znajdzie się raczej bezpieczne miejsce bez rezerwacji na długo przed?

Jak chcesz pojechać na 1 noc to chyba nie musisz mieć rezerwacji (możesz się kimnąć w aucie). Faktem jest jednak, że jak się jedzie w Bieszczady, tak jak ja, przez pół Polski, to raczej na 2-3 "DOBRE" noce co najmniej. :wink: Być może masz bliżej. :wink:

Pozdrawiam,
Dominik

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość