szybki wypad w Bieszczady

Kudłacze, Lubomir, Bieszczady

PostPimkie90 | 29 Mar 2020, 20:55

Witajcie. Mam pytanie i interesują mnie konkretne odpowiedzi :)
W tym roku nie uda mi się wyjechać na dłużej w Bieszczady a chociaz na 1 noc potrzebuje z telepem tam się udać. Nie jestem w stanie okreslic dokladnego dnia ze wzgledu na panującą aktualnie pandemię dlatego też bylby kłopot z noclegiem. Myślałam o spędzeniu nocy w punkcie widokowym w Lutowiskach ( samochód, ja i telep). Czy ktoś ma doświadczenie z takiego wypadu? Czy wydaje sie to w miarę bezpieczne? Ewentualnie w inne równie wysoko połozone miejsce? Co o tym myślicie?
 
Posty: 7
Rejestracja: 08 Cze 2018, 07:59

 

PostDominik Woś | 30 Mar 2020, 08:36

Pimkie90 napisał(a):Witajcie. Mam pytanie i interesują mnie konkretne odpowiedzi :)
W tym roku nie uda mi się wyjechać na dłużej w Bieszczady a chociaz na 1 noc potrzebuje z telepem tam się udać. Nie jestem w stanie okreslic dokladnego dnia ze wzgledu na panującą aktualnie pandemię dlatego też bylby kłopot z noclegiem. Myślałam o spędzeniu nocy w punkcie widokowym w Lutowiskach ( samochód, ja i telep). Czy ktoś ma doświadczenie z takiego wypadu? Czy wydaje sie to w miarę bezpieczne? Ewentualnie w inne równie wysoko połozone miejsce? Co o tym myślicie?


Czyli noc z niedzwiedziami. :lol:

Mamy miejsce w Roztokach Górnych (Cicha Dolina) i planowaliśmy spotkanie w okolicach kwietniowego nowiu Ksieżyca, ale może być problem ze względu na rozkręcającą się pandemię COVID-19. :( Ewentualnie druga połowa maja to już bardzo krótka noc astronomiczna. :(

Pamiętaj też, że w Bieszczadach jest zazwyczaj bardzo wilgotno i woda lubi lać się po teleskopie i powodować roszenie optyki. Dlatego też wyposaż się w odpowiednie grzałki a w przypadku Newtona, bez podgrzewanego lusterka wtórnego, szczególnie gdybyś nie miał dostępu do zasilania do suszarki do włosów, która jest w Bieszczadach podstawowym narzędziem "odraszającym" optykę. :wink:

Pozdrawiam,
Dominik
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

PostPimkie90 | 30 Mar 2020, 13:31

Nad grzałką już właśnie myślę. Natomiast wracając do samego miejsca obserwacji nie znajdzie się raczej bezpieczne miejsce bez rezerwacji na długo przed?
 
Posty: 7
Rejestracja: 08 Cze 2018, 07:59

 

PostDominik Woś | 30 Mar 2020, 13:38

Pimkie90 napisał(a):Nad grzałką już właśnie myślę. Natomiast wracając do samego miejsca obserwacji nie znajdzie się raczej bezpieczne miejsce bez rezerwacji na długo przed?


Jak chcesz pojechać na 1 noc to chyba nie musisz mieć rezerwacji (możesz się kimnąć w aucie). Faktem jest jednak, że jak się jedzie w Bieszczady, tak jak ja, przez pół Polski, to raczej na 2-3 "DOBRE" noce co najmniej. :wink: Być może masz bliżej. :wink:

Pozdrawiam,
Dominik
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

AstroChat

Wejdź na chat