jak można dokonać stackowania w photoshopie?

Sprzęt, obróbka, dyskusje, porady

Post1507 | 18 Cze 2006, 18:11

jak można dokonać stackowania w photoshopie?
EOS40D MTO-11 CA, montaż SVP, okular Antares 10mm 1,25",EF 70-200 2.8L,EF 24-105 4L IS, EF 300/2.8 LIS
 
Posty: 151
Rejestracja: 19 Mar 2006, 21:18
Miejscowość: zduńska wola

PostDominik Woś | 18 Cze 2006, 18:56

1507 napisał(a):jak można dokonać stackowania w photoshopie?


Można korzystając z warstw. Z kolejnych klatek tworzysz warstwy, które ręcznie wyrównujesz i łączysz korzystając z odpowiedniej opcji łączenia. Jednak jest to dość pracochłonne. :roll:

Pozdrawiam,
Dominik
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

Postqbanos | 18 Cze 2006, 20:54

Mozna tylko po co sobie życie utrudniać skoro darmowy soft za nas to zrobi :lol:
qbanos
 

PostJanusz_P. | 19 Cze 2006, 08:43

qbanos napisał(a):Mozna tylko po co sobie życie utrudniać skoro darmowy soft za nas to zrobi :lol:

Jeśli kogoś zadowalają zdjęcia jak z automatu to zapewne tak zrobi :? ale kolega 1507 ma jak widze ambitniejsze podejście i pyta jak to zrobić w PS czyli chce zachować 16bitową głębię na kanał a to znaczy że nie zadowoli się darmówkami 8 bitowymi spłaszczającymi obraz :roll:
1507, sprawdź najpierw czy masz Adobe w wersji CS przyjmującą 16 bitowe pliki do obróbki :?:

Ps. Widzę że nigdy nie wrzucałeś Tifów Canonowaskich powiedzmy tylko 10 pod Registaxa bo inaczej być wiedział że się przytka takimi obrazkami na dobre kikadziesiąt minut co może być bardzo frustrujące.
Registax to domena małych obrazków z WEB kamerek a do Canona nie za bardzo sią on nadaje, to nie ta liga oprogramowania, niestety :roll:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Postqbanos | 19 Cze 2006, 11:04

Janusz_P. napisał(a):Jeśli kogoś zadowalają zdjęcia jak z automatu to zapewne tak zrobi :? ale kolega 1507 ma jak widze ambitniejsze podejście i pyta jak to zrobić w PS czyli chce zachować 16bitową głębię na kanał a to znaczy że nie zadowoli się darmówkami 8 bitowymi spłaszczającymi obraz :roll:
1507, sprawdź najpierw czy masz Adobe w wersji CS przyjmującą 16 bitowe pliki do obróbki :?:

Ps. Widzę że nigdy nie wrzucałeś Tifów Canonowaskich powiedzmy tylko 10 pod Registaxa bo inaczej być wiedział że się przytka takimi obrazkami na dobre kikadziesiąt minut co może być bardzo frustrujące.
Registax to domena małych obrazków z WEB kamerek a do Canona nie za bardzo sią on nadaje, to nie ta liga oprogramowania, niestety :roll:


Zdaje sie że IRIS obsługuje wiekszą głebie i jest darmowy. Nigdy Tiffow nie wrzucałem bo nigdy nie miałem EOS'a tylko dla siebie wiec skad mam wiedzieć? Ale mysle że stackowanie 220 klatek MaximemDL które trwa ponad 1,5h może dac skale porównawczą.

Poza tym, jesli kogoś stać na Photoshopa CS to tym bardziej na jakies lepsze oprogramowanie astro jak MaximDL czy ImagesPlus, nie uważasz?

Co do stackowania w PS to jaki algorytm jest uzywany przy tym procesie?
W Maximie jest to np mediana czy średnia, a w PS?
qbanos
 

PostJanusz_P. | 19 Cze 2006, 11:21

Z tego co pamietam to chyba daje się Screen i Opacity na 50% ale lepiej niech się wypowiedzą prawdziwi obrabiacze obrazu bo jako skromny użytkownik komputera odróżniajacy Enter od Spacji po kształcie klawisza mogłem coś pokręcić :wink:
Dodatek Adobe Elements dostaje się na CD wraz z Canonem jako firmowe oprogramowanie z tego co pamiętam bo mam właśnie do Canona taką płytkę Adobe Photoshop Elements w wersji 2.0 8)
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Postqbanos | 19 Cze 2006, 11:34

"Prawdziwi obrabiacze obrazu" coś sie ociągają a ja juz wiem jak to sie robi: :D

Zgodnie z zależnościa 1/n gdzie n to kolejność warstw od tej na dole czyli tła, do tej na samej górze, ustawiamy odpowiednio opacity (w trybie screen albo lighter, mozna sobie dopasować) dla każdej warstwy. Czyli bedziemy mieli dla background 100%, dla kolejnej 50%, potem 33% i tak dalej aż do górnej warstwy. Metoda prosta ale gdybym miał tak stackować 200 klatek to byłoby ciężko. Podobno daje zaskakująco dobre rezultaty, może warto spróbować.
qbanos
 

PostDarek. M | 19 Cze 2006, 12:00

W canonach typu A.... nie ma mozliwości formatu zamisu innego niż JPG. już w nikonach serii Colpix 4500 ten format jest dostępny :idea:
GG: 3537497
 
Posty: 432
Rejestracja: 29 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: Goleniów

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

AstroChat

Wejdź na chat