Lustrzanka i teleskop ???

Sprzęt, obróbka, dyskusje, porady

PostCamDam | 17 Lip 2006, 16:41

Witam, na tym forum piszę po raz pierwszy :) Dotychczas robiłem zdjęcia astro za pomocą 680K i stackowałem klatki w Iris-ie. Po kilkuletniej przerwie znów przygnało mnie do teleskopu :) ... ale do rzeczy .. w międzyczasie nabyłem D70 i wpadł mi do głowy pomysl zaprzęgnięcia go do pracy z małym refraktoriem (Sky Lux) Powstał jednak mały problem .. i tu moje pytanie... jak radzicie sobie z opadającym lustrem w aparacie ... W moim przypadku właśnie "klepiące" lustro powoduje poruszenie większości zdjęć :(
Pozdrawiam CamDam.
 
Posty: 21
Rejestracja: 17 Lip 2006, 16:35
Miejscowość: z Ziemi :)

PostGregory | 17 Lip 2006, 17:59

Sprawdź czy w Twoim aparacie nie ma funkcji podnoszenia lustra przed otwarciem migawki. Jeśli tak problem z marszu zostanie rozwiązany. :)

Pozdrawiam,
Gregory
Gregory
 

PostCamDam | 17 Lip 2006, 18:16

To jest Nikon D70. Nic mi nie wiadomo o takiej funkcji :)
 
Posty: 21
Rejestracja: 17 Lip 2006, 16:35
Miejscowość: z Ziemi :)

Postqbanos | 17 Lip 2006, 18:41

Gregory a czy w 350D jest taka funkcja? czesto z niej korzystasz jesli jest? Jak w ogole w 350D wyglada sprawa z tymi drganiami od lustra?
qbanos
 

PostJaLe | 17 Lip 2006, 18:51

qbanos napisał(a):Gregory a czy w 350D jest taka funkcja? czesto z niej korzystasz jesli jest? Jak w ogole w 350D wyglada sprawa z tymi drganiami od lustra?


Jest.

O przepraszam, pospieszyłem się ;)
Awatar użytkownika
 
Posty: 7067
Rejestracja: 09 Wrz 2005, 21:13
Miejscowość: małopolska

PostGregory | 17 Lip 2006, 19:21

qbanos napisał(a):Gregory a czy w 350D jest taka funkcja? czesto z niej korzystasz jesli jest? Jak w ogole w 350D wyglada sprawa z tymi drganiami od lustra?


Na całe szczęście jest Qbanosie i np. w przypadku fotografowania Ksieżyca czy Słońca okazuje się być niezastąpiona. Jednak lustro Canona 350D wprowadza znaczne drgania. Tak samo stosuję tą funkcje podczas fotografowania z dłuższymi czasami, jak i w ogóle kiedy wykorzystuję dłuższą ogniskowa zamontowaną do najprostrzego nawet statywu. :)

Pozdrawiam,
Gregory
Gregory
 

PostGregory | 17 Lip 2006, 19:26

CamDam napisał(a):To jest Nikon D70. Nic mi nie wiadomo o takiej funkcji :)


Sprawdź w dokumentacji lub przejrzyj menu. W przypadku Canona funkcja ta oznaczona jest jako MIRROR LOCKUP, choć nie jestem pewien czy D70 został wzbogacony w odpowiednik tej funkcji? :roll: W razie czego po uruchomieniu migawki obiektyw można jeszcze odkrywać i zakrywać manualnie.

Pozdrawiam,
Gregory
Gregory
 

PosttomekL | 18 Lip 2006, 09:49

qbanos napisał(a):Gregory a czy w 350D jest taka funkcja? czesto z niej korzystasz jesli jest? Jak w ogole w 350D wyglada sprawa z tymi drganiami od lustra?


Ja przy każdej fotce podnoszę lustro, doświadczenie z zenitem a teraz z 300D pokazuje, że warto bo jest znacznie mniej poruszonych klatek. Moim zdaniem jednak najlepszą metodą jest ta na kapelusz, tam nie mamy już żadnych drgań od aparatu. Jedyny problem, że np. przy pełni naprawdę ciężko jest nie prześwietlić Łysego.
Awatar użytkownika
 
Posty: 170
Rejestracja: 03 Sie 2005, 11:55

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

AstroChat

Wejdź na chat