Kamera creative webcam live ultra

Sprzęt, obróbka, dyskusje, porady

PostKrzysztof K. | 29 Lip 2006, 17:12

Witam!Czy może ktos testował taką kmerkę do astrofotografii?Czy warto taką kupić?
 
Posty: 2
Rejestracja: 02 Gru 2005, 16:31

 

PostKS | 11 Wrz 2006, 12:16

Krzysztof K. napisał(a):Czy może ktos testował taką kmerkę do astrofotografii?Czy warto taką kupić?


Witam

Patrząc na ilości odpowiedzi, to pewnie nikt.
Otóż ja zaryzykowałem i kupiłem Creative Webcam Live Ultra w 2004 roku z myślą o rejestrowaniu zjawiska przejściu Wenus przez tarczę Słońca.
Jak to się udało trudno mi oceniać ponieważ mam małe doświadczenie w zastosowaniu tego typu kamer w astrofotografi.
Początki są trudne.

Obecnie próbuję swoich sił fotografując głównie Księżyc przez mój teleskop Newtona z lustrem 250 mm.
Wychodzi to tak:

Image
Przykładowa fotka z września 2006r.(obróbka w Registax 3).

Jak dotąd największą moją bolączką jest słaby komputer, który strasznie się męczy przy zapisie obrazów z webkamerki.
Ogromnie to utrudnia pracę, ale nie rezygnuję i zbieram doświadczenia.
Zdjecia wychodzą, lecz nie podejmuję się dokonania porównań z innymi kamerami tego typu.
Pozostawiam to bardziej doświadzonym.

Pozdrawiam
Krzysztof S

PS.
Wszelkie uwagi krytyczne mile widziane.
Awatar użytkownika
 
Posty: 107
Rejestracja: 31 Sie 2006, 08:29
Miejscowość: Kraków

PostBogdan J. | 11 Wrz 2006, 15:03

Testować takie czy inne kamerki oczywiście zawsze można. Jednak na polu astrofotografii sprawdzają się tylko nie liczne.
Trzeba tu jenak pamiętać, że i tak jest to wspaniała alternatywa dla droższych profesjonalnych sprzętów posługiwania się kamerką internetową w przedziale 200-300zł :lol:
Do tych niewątpliwie należą:
Vesty,TouCamy czy dla mnie osobiście kontrowersyjne Logitechy Quick CamPro. Innych z przynajmniej do tej pory produkowanych nie polecam.
Osobiscie polecam i używam ToUcam 740K lub 840K. Doskonale sprawują się pod K3ToolsCCD -możliwość zapisu w trybie RAW oraz przerobienia na długie czasy.
Wielu mistrzów astrofotograffi planetarnaej dokonuje tymi kamerami cuda!!!
Awatar użytkownika
 
Posty: 2517
Rejestracja: 27 Lip 2005, 09:28
Miejscowość: Kraków

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

AstroChat

Wejdź na chat