Aparat foto + teleskop

Sprzęt, obróbka, dyskusje, porady

Postdigiart | 02 Sie 2006, 22:06

Witam, z góry przepraszam za banalność pytania :lol:
Mam aparat Minolta dynax 500si + teleskop SkyQuest w zwiazku z tym mam nastepujace pytania:
1. Czy do podlaczenia aparatu z teleskopem uzywamy obiektywu aparatu, okularu teleskopu czy tylko mechaniczna przelotke mocujaca aparat do teleskopu
2. Przy odlaczeniu obiektywu z aparatu nie jest mozliwe zrobienie zdjecia (pewnie obiektyw wlacza jakis wylacznik lub przekazuje przez piny "obecnosc obiektywu") w Astrokraku sa dostepne przelotki czy po ich zalozeniu "oszukuja" aparat i mozliwe jest zrobienie zdjec czy jest to kwestia ustawien aparatu

Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi
 
Posty: 1
Rejestracja: 02 Sie 2006, 21:56
Miejscowość: Jaworzno

 

Postaurynka | 11 Sie 2006, 12:48

digiart napisał(a):Witam, z góry przepraszam za banalność pytania :lol:
Mam aparat Minolta dynax 500si + teleskop SkyQuest w zwiazku z tym mam nastepujace pytania:
1. Czy do podlaczenia aparatu z teleskopem uzywamy obiektywu aparatu, okularu teleskopu czy tylko mechaniczna przelotke mocujaca aparat do teleskopu
2. Przy odlaczeniu obiektywu z aparatu nie jest mozliwe zrobienie zdjecia (pewnie obiektyw wlacza jakis wylacznik lub przekazuje przez piny "obecnosc obiektywu") w Astrokraku sa dostepne przelotki czy po ich zalozeniu "oszukuja" aparat i mozliwe jest zrobienie zdjec czy jest to kwestia ustawien aparatu

Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi

Ja osobiście nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie, bo jest stanowczo za trudne ale może Ty znasz na moje, które napewno jest banalne? :D A mianowicie: czy istnieją cyfrowe aparaty do teleskopu i czym one się różnią od tych co nie są do teleskopu? Tylko się nie śmiej, bo dla mnie to narazie czarna magia. :D :?
Awatar użytkownika
 
Posty: 493
Rejestracja: 09 Sie 2006, 10:55
Miejscowość: Rzeszów/Den-Haag

PostDarek. M | 11 Sie 2006, 20:43

Chyba nie obrazisz sie jak ja Ci odpowiem? :wink: Tak istnieją aparaty cyfrowe "dobre" do teleskopu :lol: Najlepsze są cyfrowe lustrzanki z możliwością zmiany obiektywu (w miejcse obiektywu wstawiasz teleskop 8) ) najtańsze z nich to Canony 300D i 350D wachające się w granicach 1500 zł za uzywanego 300D.. Ale nie koniecznie trzeba posiadać lustrzankę cyfrową, kompakty są też dobre np Nikon Coolpix 4500 :wink: Cena? Niedawno kupiłem za 800zł taki aparacik jest praktycznie nowy, ktos kupił i nie umial obsłuzyc jego masy funkcji :wink:
GG: 3537497
 
Posty: 432
Rejestracja: 29 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: Goleniów

Postaurynka | 11 Sie 2006, 20:54

Darek. M napisał(a):Chyba nie obrazisz sie jak ja Ci odpowiem? :wink: Tak istnieją aparaty cyfrowe "dobre" do teleskopu :lol: Najlepsze są cyfrowe lustrzanki z możliwością zmiany obiektywu (w miejcse obiektywu wstawiasz teleskop 8) ) najtańsze z nich to Canony 300D i 350D wachające się w granicach 1500 zł za uzywanego 300D.. Ale nie koniecznie trzeba posiadać lustrzankę cyfrową, kompakty są też dobre np Nikon Coolpix 4500 :wink: Cena? Niedawno kupiłem za 800zł taki aparacik jest praktycznie nowy, ktos kupił i nie umial obsłuzyc jego masy funkcji :wink:

Dzięki za odpowiedź. :D Chyba rozumiem tego, kto nie umiał go obsłużyć :wink: Ja mam już jedną cyfrówkę ale chyba się nie nadaje do teleskopu. Jak będę chciała w przyszłości kupić odpowiednią do robienia fotek nieba, to się zgłoszę do Ciebie po poradę. :D
Awatar użytkownika
 
Posty: 493
Rejestracja: 09 Sie 2006, 10:55
Miejscowość: Rzeszów/Den-Haag

PostJanusz_P. | 12 Sie 2006, 09:24

Pracowałem ponad rok w astrofoto Nikonkiem CP-4500(mam go do dzisiaj do rodzinnych zdjęć bo ma naprawdę dobrej klasy optykę) i wiem jaka jest kolosalna różnica w upierdliwości obsługi zdjęć w projekcji okularowej w porównaniu z komfortowymi zdjęciami z Canona w ognisku głównym, to Niebo i Ziemia 8)
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Postqbanos | 12 Sie 2006, 09:29

Janusz_P. napisał(a):Pracowałem ponad rok w astrofoto Nikonkiem CP-4500(mam go do dzisiaj do rodzinnych zdjęć bo ma naprawdę dobrej klasy optykę) i wiem jaka jest kolosalna różnica w upierdliwości obsługi zdjęć w projekcji okularowej w porównaniu z komfortowymi zdjęciami z Canona w ognisku głównym, to Niebo i Ziemia 8)


Janusz trzymam Cie za slowo ze bedzie latwiej, po to kupuje 350D :lol:
A jak nie bedzie to wroce do projekcji :roll:
qbanos
 

PostDarek. M | 12 Sie 2006, 16:02

Wiadomo, że Canon jest lepszy ale kosztuje prawie 3 razy tyle co nikon i jest wielki jak piorun, wstyd na miast z tym wyjść bo dziewczyny się śmieją :wink:
GG: 3537497
 
Posty: 432
Rejestracja: 29 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: Goleniów

Postqbanos | 12 Sie 2006, 18:40

Darek. M napisał(a):Wiadomo, że Canon jest lepszy ale kosztuje prawie 3 razy tyle co nikon i jest wielki jak piorun, wstyd na miast z tym wyjść bo dziewczyny się śmieją :wink:


350D jest malutki jak kompakt :lol:
qbanos
 

Postzjelon | 12 Sie 2006, 18:46

qbanos napisał(a):
Darek. M napisał(a):
350D jest malutki jak kompakt :lol:


Szczególnie jak się do niego sigmę 500 albo MTO 1000 przykręci :lol:
pozdrawiam Zbyszek
Awatar użytkownika
 
Posty: 187
Rejestracja: 18 Mar 2006, 17:12
Miejscowość: Jaworzno

Postqbanos | 12 Sie 2006, 18:53

zjelon napisał(a):
Szczególnie jak się do niego sigmę 500 albo MTO 1000 przykręci :lol:


Mówimy o samym aparacie, zreszta gdyby porownywac z kompaktem to musialby miec wkreconego samego kita.
qbanos
 

PostJaLe | 12 Sie 2006, 18:57

qbanos napisał(a):
Darek. M napisał(a):Wiadomo, że Canon jest lepszy ale kosztuje prawie 3 razy tyle co nikon i jest wielki jak piorun, wstyd na miast z tym wyjść bo dziewczyny się śmieją :wink:


350D jest malutki jak kompakt :lol:


I to jest właśnie najpiękniejsze ;)
Awatar użytkownika
 
Posty: 7067
Rejestracja: 09 Wrz 2005, 21:13
Miejscowość: małopolska

Postqbanos | 12 Sie 2006, 19:18

JaLe napisał(a):
qbanos napisał(a):
I to jest właśnie najpiękniejsze ;)


A jak jest z chwytem? Podobno nie najlepiej lezy?
qbanos
 

PostJaLe | 12 Sie 2006, 19:27

JaLe napisał(a):
qbanos napisał(a):
I to jest właśnie najpiękniejsze ;)


A jak jest z chwytem? Podobno nie najlepiej lezy?


Też spotkałem się z taką opinią. Uważam, że jest się czego chwycić ;), wręcz leży idealnie w ręce. Pewnie brak wprawy w posługiwaniu się wpływa na takie osądy.

Po za tym jak komuś za mało to niech Sobie dokupi pojemnik na baterie albo uchwyt i po sprawie.
Awatar użytkownika
 
Posty: 7067
Rejestracja: 09 Wrz 2005, 21:13
Miejscowość: małopolska

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

AstroChat

Wejdź na chat