Duży Sierp z Synty

Postqbanos | 15 Wrz 2006, 10:53

Z dzisiaj o 5 rano (brrr ale było zimno).
Pojedynczy strzał z ręki, 350D + Synta 200/1200.

Mała wersja:

Image

A tu duża (prawie pełna rozdzielczość). Uwaga ~360kb:

http://img98.imageshack.us/img98/9628/c ... osbvg9.jpg

No i na koniec światło popielate:

Image

W najbliższych dniach bedzie dobra okazja do obserwacji i foto Sierpa, jeśli oczywiście pogoda dopisze :)

pozdrawiam
qbanos
 

PostAnka_U | 15 Wrz 2006, 11:06

Podarty jak papierek!
Awatar użytkownika
 
Posty: 3026
Rejestracja: 09 Sie 2006, 00:40

 

Postaurynka | 15 Wrz 2006, 11:40

A powiedz mi, na jakim przybliżeniu widać księżyc w syncie w ten sposób jak na 1 fotce? :?: Zdjęcia bardzo ładne. :D
Awatar użytkownika
 
Posty: 493
Rejestracja: 09 Sie 2006, 10:55
Miejscowość: Rzeszów/Den-Haag

Postqbanos | 15 Wrz 2006, 11:48

aurynka napisał(a):A powiedz mi, na jakim przybliżeniu widać księżyc w syncie w ten sposób jak na 1 fotce? :?: Zdjęcia bardzo ładne. :D

To akurat ciężko powiedziec bo foto to co innego niż wizual. Np w wizjerze aparatu Księżyc był dość mały a jaki jest na prawie pełnej rozdzielczości możesz zobaczyć sama. Zresztą patrząc na pierwszą fotkę z odległości 20 cm od monitora jest duży prawda? A jak odejdziesz na odległośc 5m? :roll: Trudno to jednoznacznie określić i lepiej chyba nie porównywac :D
qbanos
 

Postaurynka | 15 Wrz 2006, 14:19

qbanos napisał(a):
aurynka napisał(a):A powiedz mi, na jakim przybliżeniu widać księżyc w syncie w ten sposób jak na 1 fotce? :?: Zdjęcia bardzo ładne. :D

To akurat ciężko powiedziec bo foto to co innego niż wizual. Np w wizjerze aparatu Księżyc był dość mały a jaki jest na prawie pełnej rozdzielczości możesz zobaczyć sama. Zresztą patrząc na pierwszą fotkę z odległości 20 cm od monitora jest duży prawda? A jak odejdziesz na odległośc 5m? :roll: Trudno to jednoznacznie określić i lepiej chyba nie porównywac :D

Chyba rozumiem. :D

p.s. Dla mnie ten Twój księżyc jest wielki nawet jak odejdę 10m od monitora. :wink: .... No napewno większy niż jak patrzę bezpośrednio na niego przez lornetkę Bressera 10x50. :D
Awatar użytkownika
 
Posty: 493
Rejestracja: 09 Sie 2006, 10:55
Miejscowość: Rzeszów/Den-Haag

Postsaywiehu | 15 Wrz 2006, 14:56

aurynka napisał(a):A powiedz mi, na jakim przybliżeniu widać księżyc w syncie w ten sposób jak na 1 fotce? :?: Zdjęcia bardzo ładne. :D

Aurynka- w Syncie z reguły są znacznie lepsze obrazy przy obserwacji wizualnej, widać więcej szczegółów i są dużo większe kontrasty! Nawet okulary z zestawu dają widoczki naprawdę powalające :) Tyle, że z reguły są to baaaardzo jasne obrazy- czasem blask Księżyca wręcz razi oczy.
W każdym razie ilość szczegółów, widocznych na zdjęciu, w moim odczuciu odpowiada (oglądając zdjęcie z odległości 1 metra), widokowi w okularze SPl25 mm z zestawu ... ale po poludniu, przy zupełnie jasnym niebie ;) Tu akurat aparat nie jest przeciwnikiem dla oka. No ale też Xiężyc jest oczywiście w okularku znacznie mniejszy :D
saywiehu
 

Postaurynka | 15 Wrz 2006, 15:03

saywiehu napisał(a):
aurynka napisał(a):A powiedz mi, na jakim przybliżeniu widać księżyc w syncie w ten sposób jak na 1 fotce? :?: Zdjęcia bardzo ładne. :D

Aurynka- w Syncie z reguły są znacznie lepsze obrazy przy obserwacji wizualnej, widać więcej szczegółów i są dużo większe kontrasty! Nawet okulary z zestawu dają widoczki naprawdę powalające

Jeszcze lepszy obraz niż na fotce? :shock:
Awatar użytkownika
 
Posty: 493
Rejestracja: 09 Sie 2006, 10:55
Miejscowość: Rzeszów/Den-Haag

Postsaywiehu | 15 Wrz 2006, 16:12

No tak 8)

Ale mam nadzieję, że nikt nie odbiera moich postów jako ataku na umiejętności Qbanosa! Aparat po prostu nie jest w stanie wiernie oddać tego, co w wizualu na Księżycu można zobaczyć. Do tego przy "jednym strzale" :)
saywiehu
 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 138 gości

AstroChat

Wejdź na chat