IC1396

PostDominik Woś | 24 Wrz 2005, 16:40

Ostatnie zdjecie z cyklu smutnych (czarno-białych) w ramach spotkania z księżycem przy wykorzystaniu obiektywu fotograficznego 180mm :wink: Tym razem trochę dłuższa ekspozycja - sumarycznie to dokładnie 9 godzin :).

Image

Większe rozdzielczości:

http://www.astrophotography.pl/dso/ic13 ... _wide.html

Dla przypomnienia tak wygląda ta najbardziej znana cześć mgławicy z trochę dłuższą ogniskową:

http://www.astrophotography.pl/dso/ic1396/ic1396.html

OK, to teraz chowam 180-tke do szafy na jakiś czas.

PS. Henryku - pewnie jest tam setki gwiazd zmiennych :wink: Ta największa to też chyba zmienna :lol: Gdzie nie spojrzeć to tylko te gwiazdy zmienne. Normalnie pchają się w kadr :wink:

Pozdrawiam,
Dominik
Ostatnio edytowany przez Dominik Woś 27 Sie 2006, 12:06, edytowano w sumie 2 razy
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

PostGregory | 24 Wrz 2005, 17:04

Moze i smutne (czarno - biale) sa zdjecia w H-alpha, ale za to bardzo tresciwe :) Fotka bardzo mi sie podoba :D
Gregory
 

PostDominik Woś | 25 Wrz 2005, 15:09

Gregory napisał(a):Moze i smutne (czarno - biale) sa zdjecia w H-alpha, ale za to bardzo tresciwe :)


No zawsze można coś przekombinować :wink:

Image

Pozdrawiam,
Dominik
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

Postmekmek | 25 Wrz 2005, 17:05

I czarna ładna i kolorowa ładna. Jak bys sie nie dotkną to zawsze cos fajnego zrobisz
Do obiektywu miałes oczywiscie podłączone kamerke w nie aparat?
Pozdrawiam mekmek (krzysiek)
EQ,Canon.
Nie astro :
http://www.fototravelworld.com
 
Posty: 379
Rejestracja: 28 Lip 2005, 18:54
Miejscowość: Warszawa

PostGregory | 25 Wrz 2005, 19:21

Domek napisał(a):
Gregory napisał(a):Moze i smutne (czarno - biale) sa zdjecia w H-alpha, ale za to bardzo tresciwe :)


No zawsze można coś przekombinować :wink:

Pozdrawiam,
Dominik


No co fakt to fakt :wink:

Image
Ostatnio edytowany przez Gregory, 23 Lut 2006, 02:05, edytowano w sumie 1 raz
Gregory
 

Postqbanos | 25 Wrz 2005, 19:36

Gregory to Ci nie wyszło.. Wygląda jak przez przeciwsłoneczne okulary o barwie niebieskiej.. Przeciez to wiadomo że nie da sie zrobić ze zdjecia BW ładnego koloru i moim zdaniem jedynie co można przez takie próby to fotkę popsuć.

Jeśli już to wersja Domka jest przyjemniejsza (może to tesknota za latem i ciepełkiem? :D )
qbanos
 

PostGregory | 25 Wrz 2005, 19:39

qbanos napisał(a):Gregory to Ci nie wyszło.. Wygląda jak przez przeciwsłoneczne okulary o barwie niebieskiej.. Przeciez to wiadomo że nie da sie zrobić ze zdjecia BW ładnego koloru i moim zdaniem jedynie co można przez takie próby to fotkę popsuć.

Jeśli już to wersja Domka jest przyjemniejsza (może to tesknota za latem i ciepełkiem? :D )


Alez wyszlo i to lepiej niz myslisz 8) Wlasnie w ten sposob pokazalem, ze nie ma co "udoskonalac" zdjecia wykonanego w skali szarosci. Ale jesli juz Domek zrobil w czerwieni, to co mi szkodzilo zrobic w takim przygaszonym niebieskim :lol: I wlasnie w tym momencie pobudzilem do dzialania rozne zmysly odbiorcow, np. Twoje, co wlasnie doprowadzilo do takiego samego wniosku jak moj - po co ulepszac :lol: No chcialem aby moja wersja wygladala jakby byla zrobiona przez okulary przeciwsloneczne, bo z kosmosem to ta barwa nie ma teraz absolutnie nic wspolnego. Czarno bialej fotografii w zasadzie mozna nalozyc dowolny kolor. Tylko po co?
Gregory
 

PostBogdan J. | 25 Wrz 2005, 22:10

9-cio godzinna ekspozycja :shock:
Dominik dałeś popis-wspaniała!
Jednak nie będę ukrywał ,że z dłuższej ogniskowej Twoje zdjecie zdecydowanie bardziej mi sie podoba!
Tak czy inaczej mgławica w całych swoich rozmiarach jest imponujaca.
Awatar użytkownika
 
Posty: 2517
Rejestracja: 27 Lip 2005, 09:28
Miejscowość: Kraków

PostHenryk | 25 Wrz 2005, 22:33

mekmek napisał(a): Jak bys sie nie dotkną to zawsze cos fajnego zrobisz


Hmm, muszę w takim razie unikać Domka, bo jeszcze mnie przypadkiem dotknie i też mi coś fajnego zrobi... :lol:
 
Posty: 376
Rejestracja: 20 Wrz 2005, 18:01

PostDominik Woś | 25 Wrz 2005, 22:34

Gregory napisał(a):
qbanos napisał(a):Gregory to Ci nie wyszło.. Wygląda jak przez przeciwsłoneczne okulary o barwie niebieskiej.. Przeciez to wiadomo że nie da sie zrobić ze zdjecia BW ładnego koloru i moim zdaniem jedynie co można przez takie próby to fotkę popsuć.

Jeśli już to wersja Domka jest przyjemniejsza (może to tesknota za latem i ciepełkiem? :D )


Alez wyszlo i to lepiej niz myslisz 8) Wlasnie w ten sposob pokazalem, ze nie ma co "udoskonalac" zdjecia wykonanego w skali szarosci. Ale jesli juz Domek zrobil w czerwieni, to co mi szkodzilo zrobic w takim przygaszonym niebieskim :lol: I wlasnie w tym momencie pobudzilem do dzialania rozne zmysly odbiorcow, np. Twoje, co wlasnie doprowadzilo do takiego samego wniosku jak moj - po co ulepszac :lol: No chcialem aby moja wersja wygladala jakby byla zrobiona przez okulary przeciwsloneczne, bo z kosmosem to ta barwa nie ma teraz absolutnie nic wspolnego. Czarno bialej fotografii w zasadzie mozna nalozyc dowolny kolor. Tylko po co?


No wszystko można, ale Grzesiek nałożyłeś syntetyczny kolor przeznaczony do jednokanałowego zdjęcia z użyciem filtra OIII. Ten czerwony jest bardziej zbliżony do tego co w naturze :wink:

Pozdrawiam,
Dominik
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

PostGregory | 25 Wrz 2005, 22:57

Domek napisał(a):Ten czerwony jest bardziej zbliżony do tego co w naturze :wink:

Pozdrawiam,
Dominik


A jesli chodzi o to, to na pewno tak.
Gregory
 

PostDominik Woś | 25 Wrz 2005, 23:27

szer
Bogdan J. napisał(a):9-cio godzinna ekspozycja :shock:
Dominik dałeś popis-wspaniała!
Jednak nie będę ukrywał ,że z dłuższej ogniskowej Twoje zdjecie zdecydowanie bardziej mi sie podoba!
Tak czy inaczej mgławica w całych swoich rozmiarach jest imponujaca.


W sumie ta mgławica to pewnego rodzaju eksperyment - szerszy kąt do zrobionego już zdjęcia z dłuższą ogniskową :wink:

Ja jednak lubie trochę :wink: te krótkie ogniskowe :lol:

Pozdrawiam,
Dominik
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

PostJanusz_P. | 25 Wrz 2005, 23:44

Szerokie kadry są po prostu piękne i romantyczne, nie jak te wciśnięte w ramy, dosłownie na styk duszące się w nich obrazki czy nawet ucięte przez za dużą do danego obiektu ogniskową 8)
Niestety dużo się takich zduszonych kadrem obiektów widzi w różnych galeriach i serwisach :roll:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostDominik Woś | 26 Wrz 2005, 22:00

No to podobnie jak do IC1805 podaje linka do znakomitego opisu Roberta Gendlera IC1396. Dajcie znać jeśli potrzebne będzie tłumaczenie.

http://www.robgendlerastropics.com/IC1396text.html

Pozdrawiam,
Dominik
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

Użytkownicy przeglądający to forum: mareks oraz 31 gości

AstroChat

Wejdź na chat