M45 (Plejady)

PostAnka_U | 18 Lis 2006, 22:07

Przepraszam bardzo, ale czym one właściwie się różnią? :) :?
Awatar użytkownika
 
Posty: 3026
Rejestracja: 09 Sie 2006, 00:40

 

PostRammstein | 18 Lis 2006, 22:11

Różnią się poziomem nasycenia koloru :)
 
Posty: 576
Rejestracja: 16 Gru 2005, 22:09
Miejscowość: Wrocław

PostDominik Woś | 18 Lis 2006, 22:12

Anka_U napisał(a):Przepraszam bardzo, ale czym one właściwie się różnią? :) :?


Aniu - podpadłaś mojej żonie. :lol: Według niej się różnią, w szczególności jeśli staniesz 2-3 metry od moinitora i na nie popatrzysz. :wink: Ta druga to tzw. kolor gendlerowski. :wink:

Pozdrawiam,
Dominik
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

PostKamil K. | 18 Lis 2006, 22:17

Oglądając fotki 1 najbardziej mi sie podobała i cieszy mnie zbieżność gustów z pozostałymi forumowiczami.

Gratuluję udanej fotki!!

Pozdr.
SBIG ST2000XM - ED80 - HEQ-5 SynTrek - Lunt LS60THa DS50
Awatar użytkownika
 
Posty: 323
Rejestracja: 07 Lut 2006, 22:52

PostAnka_U | 18 Lis 2006, 22:33

W związku z powyższym chcę oznajmić, że z tych dwóch zdjęć najbardziej podoba mi się trzecie, czyli biało-czarne. Mam zbyt duży dylemat (zwłaszcza jak się nie widzi).
Pozdrowienia dla żony :wink:
Awatar użytkownika
 
Posty: 3026
Rejestracja: 09 Sie 2006, 00:40

 

PostDominik Woś | 18 Lis 2006, 22:39

Anka_U napisał(a):W związku z powyższym chcę oznajmić, że z tych dwóch zdjęć najbardziej podoba mi się trzecie, czyli biało-czarne. Mam zbyt duży dylemat (zwłaszcza jak się nie widzi).
Pozdrowienia dla żony :wink:


Aniu - ja też optuję za zdjęciami czarno-białymi ale muszę :wink: robić zdjęcia w kolorze i to pod dużym miastem. :wink: Nie wiem jak długo jeszczę będę się w to bawić. :wink: :D 8)

Mojej żonie podoba się badziej to drugie zdjęcie - bardziej kolorowe. :D

Pozdrawiam,
Dominik
Ostatnio edytowany przez Dominik Woś, 18 Lis 2006, 22:41, edytowano w sumie 1 raz
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

Postzbyszek | 18 Lis 2006, 22:40

Tez nie widze roznicy miedzy 1 i 2 wersja. Moze to sprawa monitora .
Przelanczam miedzy obrazkami i ... dla mnie takie same.
Czern wygrywa!!
 
Posty: 3014
Rejestracja: 28 Lip 2005, 23:00
Miejscowość: znikam

PostMichał.Z | 19 Lis 2006, 00:22

To ja sie jeszcze wypowiem :D tez stawiam na pierwszą fotkę jest bardziej gładka i milsza dla oka. fotka nr.2 ma jakby wiecej szumu i jest mniej delikatna tak wyglada to na moim monitorze.
pozdrawiam i gratuluje swietnej foty
Sprzęt: MT-800, NJP, ST-4, Eos 40D
www.longwayride.com.pl
Awatar użytkownika
 
Posty: 169
Rejestracja: 03 Lis 2005, 01:38
Miejscowość: Warszawa (Ursus)

 

PostGregory | 19 Lis 2006, 04:24

Fotka pierwsza aksamitna. Fotka druga cukierkowa. Obie sa dobre. :)

Pozdrawiam,
Gregory/Meteor
Gregory
 

PostDominik Woś | 19 Lis 2006, 11:32

Popatrzyłem na te Plejadki jeszcze raz (w świetle dziennym) i zdecydowałem się ulec sugestii Qbanosa więc lekko przyciemniłem tło. Wydaje mi się, że teraz zdjęcie powinno trochę lepiej wyświetlać na różnych monitorach (w tym LCD).

Po kliknieciu na poniższe zdjęcie można je obejrzeć w pełnej rozdzielczości.

Image

Pozdrawiam,
Dominik
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

Postqbanos | 19 Lis 2006, 11:59

Teraz jest duzo lepiej :) Przy takich operacjach najlepiej przyjrzec się histogramowi i po prostu tło wycinac do momentu gdzie sa juz jakies dane najczęściej w postaci słabych mgiełek. "Czarny" suwak najlepiej ustawiac minimalnie przed takim miejscem, żeby było tak ładnie jak teraz :D
qbanos
 

Postastrokosmo | 19 Lis 2006, 12:22

popieram qbanosa-teraz jest naj naj (ja lubię zdecydowane kolory), chciałbym jednak zwrócić uwagę na delikatny niuans o którym wspomniał Domek, mianowicie położenie Plejadek na Drodze Mlecznej, to pierwsze jasne zdięcie uzmysławia nam w piekny sposób ogrom gwiazd tła , przyciemnienie wycina ich juz sporo.

Czasami można zobaczyc fotki Plejad bez mgławic i w zasadzie same dwiazdki przypominają nieco Wielki Wóz , wyglądają wtedy tak jak by były nie w nasze galaktyce ale gdzieś poza nią-kilka gwiazd i wielka czerń.

Ja doceniam różne zdięć astro czyli takie jak zaprezentował autor, osobiscie jednak wolę te cukierkowe , tak to jest jak sie człowiek naogląda zdjęć z Hubla :D .
EQ6 , DK 12" , ASI 120 MM , obserwatorium
http://domdzieckawesola.blogspot.com/
Awatar użytkownika
 
Posty: 738
Rejestracja: 05 Lis 2006, 22:39
Miejscowość: Warszawa - Wesoła

PostDominik Woś | 19 Lis 2006, 21:37

astrokosmo napisał(a):Czasami można zobaczyc fotki Plejad bez mgławic i w zasadzie same gwiazdki przypominają nieco Wielki Wóz , wyglądają wtedy tak jak by były nie w nasze galaktyce ale gdzieś poza nią-kilka gwiazd i wielka czerń.

Ja doceniam różne zdięcia astro czyli takie jak zaprezentował autor, osobiscie jednak wolę te cukierkowe , tak to jest jak sie człowiek naogląda zdjęć z Hubla :D .


Plejadki bez mgławic wyglądają jak ... Plejady. :wink: Oglądając je w wizualu podświadomie doszukujemy się otaczających je mgiełek. :wink: Wydaje mi się, że gdy patrzę na nie w okularze to jednak widzę piękno ich mgławicy.

Faktem jest, że zdjęcia cukierkowe mają swój urok. :wink: To, że zupełnie inaczej patrzymy na zdjęcia (jednym podoba się czarno-białe, innym z delikatnym kolorem a jeszcze innym żywy kolor) to właśnie indywidualne podejście do astrofotografii. :D. I dlatego warto czasami pokazać różne wersje. Ciekawe byłoby gdybym pokazał tylko tą drugą wersję (z większym nasyceniem kolorów) jakie byłyby opinie. :wink: :D Może kiedyś. :wink:

Pozdrawiam,
Dominik
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

Użytkownicy przeglądający to forum: tzar884 oraz 61 gości

AstroChat

Wejdź na chat