Programy do astrofotografii.

Sprzęt, obróbka, dyskusje, porady

Postacq | 23 Lis 2006, 00:30

Prawdopodobnie się powtórzę, ale nie mam czasu szukać (i nie chce mi się) dokładnie takich programów co potrzebuję.

Nie chodzi mi o obróbkę zdjęć, lecz o programy, które mogą zczytywać na bieżąco z webcamerki obraz, "naświetlać" do paru minut itp, z miarę ciemnym interfejsem (no i przejrzystym).

Potrzebuję tego do robienia darków, flatów itp, a oprogramowanie dostarczone z kamerką jest wściekle białe (no i przeszkadza w obserwacji), może robić tylko zdjęcia i filmy w dwa razy słabszej rozdzielczości.

Z góry dziękuję za każdą poradę
 
Posty: 4
Rejestracja: 14 Paź 2006, 19:25
Miejscowość: Kraków - Śródmieście

PostSebastian_wawa | 23 Lis 2006, 00:46

może robić tylko zdjęcia i filmy w dwa razy słabszej rozdzielczości.


Na to soft nic nie poradzi... To kwestia chipu w kamerce, o ile zdjęcia może robić w wyższej, sztucznie zwiększonej rozdzielczości, to filmów w wyższej kręcić nie będzie i to nieważne jakiego softu byś użył :?

Co do pozostałej części Twojego pytania się nie wypowiadam ;)
Mak127, SW AZ-GOTO
NA SPRZEDAŻ: Modyfikowany LB12" + NGC SkyVector & JMI TNT + 12" szklany filtr Słoneczny ORION - info na PW
http://www.novoslim.net
Awatar użytkownika
 
Posty: 1058
Rejestracja: 30 Wrz 2006, 13:46
Miejscowość: Warszawa

PostJanusz_P. | 23 Lis 2006, 09:59

Aby uzyskać zadowalajacą odpowiedż opanuj najpierw sztukę prawidłowego zadawania pytań czyli napisz co to za kamerka i jakie prace chcesz nią wykonać ale skoro nie masz czasu i nie chce ci się nawet samodzielnie poszukać to po co sie za to w ogóle zabierasz, :roll: Astrofoto to wspaniałe hobby ale dla cierpliwych i dociekliwych, raptusy nie mają co w nim szukać bo do pięknych wyników dochodzi się tu latami prób i błędów oraz setkami godzin własnej pracy 8)
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostPavvel | 23 Lis 2006, 11:14

acq napisał(a):(i nie chce mi się)


To niby dlaczego komukolwiek ma się chcieć Tobie odpowiadać?

Pzdr,
Pavvel
 
Posty: 63
Rejestracja: 19 Maj 2006, 21:38

Postacq | 23 Lis 2006, 23:37

Innym może się chcieć, gdyż dla nich taka odpowiedź byłaby prosta, gdyż używają takich programów na codzień, i zajęłaby chwilę, podczas gdy mi zajmie dużo więcej a i tak poszukiwania mogą być bezskuteczne.

Co do kamerki:
http://www.pixmania.com/pl/pl/185491/art/philips/webcam-spc-900nc-usb-2-0.html#fichetechnique

Zdjęcia - na razie chcę wykonać jakieś typowe obiekty układu słonecznego, na które pozwala mój teleskop [Słońce, Księżyc, planety].

A to, że nie mam czasu to jest stan chwilowy, związany ze skomplikowaną sytuacją (a kamerkę chciałem wypróbować, aby sprawdzić jakiej jakości są zdjęcia i nauczyć się obsługiwać programów do obróbki zdjęć).

A co do naświetleń - dobrze rozumiem, że mam robić np. 2-minutowe filmy takie, na jakie pozwala mi software?


Mam nadzieję, że teraz wyraziłem się jasno i nikt nie będzie miał zastrzeżeń co do pytania...

Z góry dziękuję za odpowiedź
 
Posty: 4
Rejestracja: 14 Paź 2006, 19:25
Miejscowość: Kraków - Śródmieście

PostBogdan J. | 24 Lis 2006, 00:05

Proponuję abyś spróbował obsługiwać swoją kamerkę pod K3CCDTools:
http://www.pk3.org/Astro/index.htm?k3ccdtools_download.htm
Ściągnij darmową wersję K3CCD Tools wer.1 ,którą potem możesz pobierając kod odnawiać co ok. dwa tygodnie.
Zainstaluj później program K3 Tools z podłączoną wcześniej kamerką do laptopa. Prawdopodobnie program będzie widział już kamerę. Później to już bardzo łatwe i przyjemne. Wszystko na paru suwakach.
Możesz nagrywać filmiki tak długo jak dysku starczy Ci w komputerze. Jeżeli będziesz miał jakiś pytania to dawaj... :D
Awatar użytkownika
 
Posty: 2517
Rejestracja: 27 Lip 2005, 09:28
Miejscowość: Kraków

Postacq | 24 Lis 2006, 00:21

Nie omieszkam wypróbować. Dzięki. Jakby co, to się jeszcze zgłoszę... :)
 
Posty: 4
Rejestracja: 14 Paź 2006, 19:25
Miejscowość: Kraków - Śródmieście

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

AstroChat

Wejdź na chat