M81 M82 i NGC 2903

PostMichał.Z | 16 Gru 2006, 18:51

Witam!!!

Wczorajsze fotki  ;D
Pierwsza to NGC 2903 w gwiazdozbiorze Lwa napaliłem sie na tą galaktyczkę no ale nic tu szczególnego nie wyszło za trudny obiekt na Warszawskie niebo XDXD exp=30*60 sec iso 800
Image

Z tej fotki jestem zadowolony troszeczkę szumi bo za wszelką cenę chciałem wyciągnąć ramionka M81  exp=20*70+20*45 sec iso 800

Image

Pozdrawiam Michał
Sprzęt: MT-800, NJP, ST-4, Eos 40D
www.longwayride.com.pl
Awatar użytkownika
 
Posty: 169
Rejestracja: 03 Lis 2005, 01:38
Miejscowość: Warszawa (Ursus)

 

PostGregory | 16 Gru 2006, 18:54

Przepieknie Michale! :D Nic tylko pogratulowac! :D

Pozdrawiam,
Gregory
Gregory
 

PostDominik Woś | 16 Gru 2006, 18:55

Bardzo fajne fotki Michale. Pozwoliłem sobie jedynie spowodować, że wyświetlają się bezpośrednio na forum.

Pozdrawiam,
Dominik
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

PostJaLe | 16 Gru 2006, 19:15

Michale nie przesadzaj, fajne fotki :D

Nie, no - muszę edytować ;)
Super :!:
Awatar użytkownika
 
Posty: 7069
Rejestracja: 09 Wrz 2005, 21:13
Miejscowość: małopolska

PostDominik Woś | 16 Gru 2006, 19:33

NGC 2903 to bardzo ładna galaktyka. Ja również spróbuję, w swoim czasie, przyjrzeć jej się trochę bliżej. :wink:

Pozdrawiam,
Dominik
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

PostTUR | 16 Gru 2006, 20:03

Bardzo fajnie Michał!
Ja wczoraj też próbowałem coś smażyć na matrycy Canona przy okazji małego star party organizowanego przez Tiamata (dzięki Michał!). Wyniki focenia pod ciemnym niebem są zdecydowanie dużo lepsze, dlatego najprawdopodobniej wczorajszą podkrakowską sesję M35 oraz M45 wyrzucę do kosza. Jak to powiedział mi jeden z uczestników SP, tu cytuję "Paweł, kup sobie kamerkę, a Canona zostaw do focenia dzieci :D "
Canon jednak musi mieć ciemne niebo, aby z foto wyszo coś sesnsownego. Czekam z niecierpliwością na fotkę Bogusia :wink:

Pozdrawiam
Paweł
 
Posty: 1170
Rejestracja: 28 Lip 2005, 21:40

PostGregory | 16 Gru 2006, 20:10

TUR napisał(a):Canon jednak musi mieć ciemne niebo, aby z foto wyszlo coś sesnsownego. Czekam z niecierpliwością na fotkę Bogusia :wink:


Pawle, co fakt to fakt. Ale co maja zrobic Canonowcy, kiedy mieszkaja pod brunatnym niebem rodem z Marsa? Trzeba cwiczyc. Doskonalic warsztat tak, ze jak sie wyjedzie pod ciemne niebo to bedzie mozna wtedy w pelni sie zrealizowac. Zdobyta wiedza, doswiadczenie i dopieszczony sprzet na to pozwola. :)

Pozdrawiam,
Gregory
Ostatnio edytowany przez Gregory, 16 Gru 2006, 20:12, edytowano w sumie 1 raz
Gregory
 

PostBogdan J. | 16 Gru 2006, 20:12

Bardzo ładnie wyszły M-81,82. Szkoda, że nie złapała sie NGC3077 :(
Jak na 30sek to super wyszło.
Gratulacje!!!
Awatar użytkownika
 
Posty: 2517
Rejestracja: 27 Lip 2005, 09:28
Miejscowość: Kraków

PostTUR | 16 Gru 2006, 20:16

Gregory napisał(a):
TUR napisał(a):Canon jednak musi mieć ciemne niebo, aby z foto wyszlo coś sesnsownego. Czekam z niecierpliwością na fotkę Bogusia :wink:


Pawle, co fakt to fakt. Ale co maja zrobic Canonowcy, kiedy mieszkaja pod brunatnym niebem rodem z Marsa? Trzeba cwiczyc. Doskonalic warsztat tak, ze jak sie wyjedzie pod ciemne niebo to bedzie mozna sie dopiero wtedy w pelni zrealizowac, a zdobyta wiedza na to pozwoli. :)

Pozdrawiam,
Gregory


Grzesiek,

Masz oczywiście rację. Spotkałem się wczoraj z Bogusiem i Tiamatem, którzy wymiatali na CCD. Przyznaję, że różnica w efektach między Canonem a CCD była kolosalna!!! Na koniec powiedziałem Michałowi, że jeżeli mam do niego przyjeżdżać to muszę kupić kamerkę, bo w innym przypadku szkoda moich nerwów :lol:
Jak się raz zrobi ciekawe zdjęcia pod ciemnym niebem np. Kudłacze, to później trudno się przyzwyczaić do gorszych warunków, a co za tym idzie gorszych fotek.
 
Posty: 1170
Rejestracja: 28 Lip 2005, 21:40

PostTUR | 16 Gru 2006, 20:18

Bogdan J. napisał(a):Bardzo ładnie wyszły M-81,82. Szkoda, że nie złapała sie NGC3077 :(
Jak na 30sek to super wyszło.
Gratulacje!!!


Ty nie czaruj, tylko wrzucja te fotkę z wczoraj :lol:
 
Posty: 1170
Rejestracja: 28 Lip 2005, 21:40

PostGregory | 16 Gru 2006, 20:27

TUR napisał(a):Masz oczywiście rację. Spotkałem się wczoraj z Bogusiem i Tiamatem, którzy wymiatali na CCD. Przyznaję, że różnica w efektach między Canonem a CCD była kolosalna!!! Na koniec powiedziałem Michałowi, że jeżeli mam do niego przyjeżdżać to muszę kupić kamerkę, bo w innym przypadku szkoda moich nerwów :lol:
Jak się raz zrobi ciekawe zdjęcia pod ciemnym niebem np. Kudłacze, to później trudno się przyzwyczaić do gorszych warunków, a co za tym idzie gorszych fotek.


Pawle zapewne masz racje. :) A jak bedziecie mi tak mowic to zaszaleje na rzecz takiej kamery i podlacze ja do MTO. :D Zreszta wiadomo, ze dobre CCD to podstawa, co widac po waszych Panowie osiagnieciach. Taki przetwornik od zawsze i nie bez powodu zalecany byl w przypadku astrofotografii. Nowe CMOS-y sa juz duzo lepsze od tych, co byly jeszcze calkiem niedawno, ale to tylko rozwiazanie uniwersalne. Zdjecia tradycyjne + mozliwosc wykonywania zdjec astrofotograficznych i warto sobie z tego zdawac sprawe. Na rzecz Canona przemawia za to spore pole widzenia, co w przypadku np. MTO, nie pozostaje bez znaczenia. Ale prawdziwe CCD - jest pokusa nie do odparcia. :)

Pozdrawiam,
Gregory
Gregory
 

Postastrodamian | 16 Gru 2006, 21:03

Bardzo udane zdjęcia Gratulacje aby takich więcej :D :D :D Pozdrawiam!
 
Posty: 88
Rejestracja: 16 Gru 2006, 19:57

PostDominik Woś | 16 Gru 2006, 21:11

TUR napisał(a):
Bogdan J. napisał(a):Bardzo ładnie wyszły M-81,82. Szkoda, że nie złapała sie NGC3077 :(
Jak na 30sek to super wyszło.
Gratulacje!!!


Ty nie czaruj, tylko wrzucja te fotkę z wczoraj :lol:


No mamy do czynienia z tworzeniem się mafii krakowskiej (astrofoto). :wink: :lol:

Oby więc jak najwięcej pięknych i ciekawych fotek. :wink: Pawle - kiedyś będziesz musiał się zdeklarować po której stronie jesteś (Wisła czy Legia :wink: :lol: :lol: :lol: ).

Pozdrawiam,
Dominik
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

PostBogdan J. | 16 Gru 2006, 21:17

:D :D :D
Awatar użytkownika
 
Posty: 2517
Rejestracja: 27 Lip 2005, 09:28
Miejscowość: Kraków

PostTUR | 16 Gru 2006, 21:21

Domek napisał(a):
TUR napisał(a):
Bogdan J. napisał(a):Bardzo ładnie wyszły M-81,82. Szkoda, że nie złapała sie NGC3077 :(
Jak na 30sek to super wyszło.
Gratulacje!!!


Ty nie czaruj, tylko wrzucja te fotkę z wczoraj :lol:


No mamy do czynienia z tworzeniem się mafii krakowskiej (astrofoto). :wink: :lol:

Oby więc jak najwięcej pięknych i ciekawych fotek. :wink: Pawle - kiedyś będziesz musiał się zdeklarować po której stronie jesteś (Wisła czy Legia :wink: :lol: :lol: :lol: ).

Pozdrawiam,
Dominik


Ten problem mam już w pracy :D Nie wiem czy powinienem się deklarować, bo i w Krakowie i w Warszawie będę dostawał bęcki! :D
 
Posty: 1170
Rejestracja: 28 Lip 2005, 21:40

PostGregory | 16 Gru 2006, 22:03

TUR napisał(a):Nie wiem czy powinienem się deklarować, bo i w Krakowie i w Warszawie będę dostawał bęcki! :D

Ale w Wawie, jakby co - baciki beda wieksze. :D Wiec ja bym sie mocno zastanowil. ;-)

Pozdrawiam,
Gregory
Gregory
 

PostGregory | 16 Gru 2006, 23:59

Tak na prawde, uwielbiam Krakow, jeszcze bardziej od Krakowa - Torun. Prawdziwe astronomiczne miasto to - Malbork. ;-) :D

Pozdrawiam,
Gregory
Gregory
 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 103 gości

AstroChat

Wejdź na chat